Jump to content

vasaras riepas


ziedlapa
 Share

Recommended Posts

Ko saka vieglo auto īpašnieki,par jaunām riepām,kas ir ražotas vairākus gadus atpakaļ?

Nu piemēram jaunas riepas,kas ražotas 2016 gadā,un pat arī 2015 gadā?

Nav par ilgu nostāvējušas noliktavās,un palikušas sliktas?

Link to comment
Share on other sites

es teiktu ka ok ( ja vēl cena salada) ,. amerikā 10 gadi atļauj "shelf life', potams ne pie misenēm salā. EU ir valsti kur 3 gadi max. ? 

MAn uz veienas lamatas bija jaunas pirktas riepas (5 g. vecas - tās uz viņa ir joprojem cik zinu ) , nekas tur nav saplaisājis. 

Michelin kaut kāds papīrs:

 

Michelin Report

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ir 2 lietas uz ko taupīt nav vērts. Akumulators un riepas. Ar vecu aķi vēl vari palikt mežā ar sēņu grozu un zvanīt draugiem/SOS. Bet ar vecām/sūdīgām/nepiemērotām riepām...Jā, es braucu ar 6 g. vecām ziemenēm (Blizzak), bet ar tām es auto nopirku (un šobrīd nav īstais brīdis mainīt auto). Bet pirkt tādas nu gan nevienam neiesaku. Var jau vecas vasarenes likt uz 3. Golfa un braukt pa laukiem... Tad jau labāk svaigas ķīnietes.

Link to comment
Share on other sites

Ja nav glabātas tiešā saulē, tad ikdienas braucējs nejutīs atšķirību. 
Pārdevējam, ja juridiskā persona, tak tāpat ir jāsniedz garantijas neatkarīgi no produkta ražošanas gada. Ja būtu reālas problēmas un daudz klientu ar reklamācijām, neviens tādas netirgotu.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 44 minūtēm , ziedlapa teica:

Ko saka vieglo auto īpašnieki,par jaunām riepām,kas ir ražotas vairākus gadus atpakaļ?

Krievu rulete. Nekad nezini, kur/kā tās riepas glabātas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 59 minūtēm , ziedlapa teica:

Nu piemēram jaunas riepas,kas ražotas 2016 gadā,un pat arī 2015 gadā?

Personīgi es par velti neņemtu. Kad pērku, tad tikai konkrētā gada ražojumu. Ja nepieciešams pamatojums - sameklēsi google.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Izstāsta man vienu, riepa paliek vecāka, kas viņai mainās izņemot gumijas cietību?

Ok, jaunas pērkot gribas lai ir svaiga gada protams

Mans uzskats, PO uz to gadu, ja riepa uzmontējot uz disku un uzliekot uz balansējamā- ir taisna, nav vizuālu, citu defektu un gumija ir mīksta, nu tā, ka mīksta.

Labāk svaigu ķīnieti? NaX to ķīnieti, jūs labāk uzprasat kādam kas montē riepas gadiem, cik daudz un cik ātri tās riepas paliek cietas un citas deformācijas utt, labāk mazlietotu premiumu ar tiem pašiem 8mm. Tas ko veikalā saka, šitās baigi labās utt ir pupu mizas, šitās baigi pērk utt, kapēc pērk tos ķīniešus, tapēc, ka lēti nevis labi..

Nesaku, ka visi ķīnieši ir slikti utt

Tas pats, tirgojot lietotas riepas, prasa gadu, nu mļe labāk lai paprasa kur viņas tiek glabātas nesezonā, tas kautkā pie drsas. Man draugs/paziņa piemēram ziemenes marinēja uz stiklota balkona :D

Normāli uzglabājot, temperatūra, mitrums, gaiss utt būs PO, ka riepa ir 8 gadi piemēram

Es gan pa ziemenēm, bet nu princips tas pats :)

Es varu parādīt 3 komplektus conti ice contact kam ir 5+ gadi, cik viņām mīsta gumija joprojām, ir vel ice contact2, vel ir šis tas un maxxis presa suv 235/60 R18 103Q- šīm bija no veikala vecāks gads, brauktas sezonu- šīs var dabūt, ja vajag, mm daudz, XC60 un kam tur vel standarta izmērs.

Tākā uzskatu, ka katrs gadījums jāskatās individuāli, būs svaigi gadi ar cietu gumiju un būs arī pretējais variants, varbūt arī neko nesaprotu :D

 

Labots - kicker
  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , kicker teica:

kas viņai mainās izņemot gumijas cietību?

izņemot..😂 Vai tad šī nav viena no ziemas riepas būtiskākajām īpašībām?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Stasss teica:

izņemot..😂 Vai tad šī nav viena no ziemas riepas būtiskākajām īpašībām?

Par šo es zinu un saprotu, interesē kas vel, prasu jo ir vairums cilvēku kam neinteresē riepa kura nav pagājušā gada, pat, ja tajai ir 8mm un gumija ir tikpat mīksta kā veikala plauktā.., viņš labāk nopirks pakaltušu, bet ar svaigu gadu

 

Tāpat ieliku tirgoties vasaras hankukus s1 R18 245/45, riepām kkāds 2010. gads, bija uz vasaras sportvāgena, vasarā tika norullēti (ne trasē) kādi 2mēneši, stovis kā jaunām. Kā 2011. gadā kkādā mašīnu uz Igauniju aizveda riepas palika, garažā stāvējušas.., kā pasaka gadu tā nax nevajag, bet nu tās ieraks zemē puķes kur sastādīt, ja nevienam nevajadzēs, nebēdās par to. Tajā laikā 500+ lati maksāja, bet nu bijis nebijis.. :D 

Bet nu, pircējam jau nav pienākums ticēt ko es stāstu, kur glabātas utt.. saprotams, bet brīžiem liekas bišķi pa stūrgalvīgu.

Labots - kicker
Link to comment
Share on other sites

Nu ja nopērk 5 gadus vecas riepas, tad pēc 5 gadiem viņas būs 10 gadus vecas, salīdzinot ar svaigām, kuras būs 5.

Varbūt 10 gadus vecām arī būs atšķirība.

 

Nav jau jēga salīdzināt 5 gadus turētas ar 5 gadus brauktām, ganjau būs identiskas, tik cik nodilums.

Jāsalīdzina tad svaigas 5 gadi brauktas ar 5 gadi turētām plus 5 gadi brauktām.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , kicker teica:

kā pasaka gadu tā nax nevajag

Tas jā. Šito es arī nesaprotu..

Un vispār tagad tik sapratu, ka tofiks par vasaras riepu iet.

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

Es vēljoprojām braucu ar tām kas nāca no rūpnīcas jau uzmontētas. Pa 5 gadi padilušas ir, bet nekas īpašs, tagad gan jaunu autiņu maz ticams ka ņemšu, laikam kautkad būs jānomaina.  Varbūt kad būs 10 gadi, tad būs metamas, lai vai cik nodilušas.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , Murlo teica:

Ilgi nebija jāgaida kamēr ciema jampampiņš sāk runāt varbūtibas izteiksmē

Profesor, pirms plātīties ar savām "gudrībām", vispirms ir vēlams noskaidrot, kas ir varbūtības izteiksme un kas ir nākotnes forma :sarkasms:

 

P.S.

Tu man apsolīji vairāk brīva laika - kur ir??

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Pastāvējušām riepām nav ne vainas, protams, ir jāievēro daži piesardzības pasākumi. Piemēram, nav ieteicams braukšanai paredzētas riepas izmantot malkas skaldīšanai, kad malkas bluķēnus saliek riepā, lai pagales nelidotu uz visām pusēm.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Murlo teica:

nevari izteikt galīgu atbildi

@Murgo, mazais cilvēk! Tu atkal esi kaut ko pārpratis, nespēj uztvert vai esi vienkārši nezinošs. Kad beidzot būsi apguvis prasmes uztvert kaut ko vairāk par vienkāršu, nepaplašinātu teikumu, tad arī varēsi man pieprasīt lietu plašāku skaidrojumu. Saprotams, ka paturu tiesības tev neatbildēt.

Link to comment
Share on other sites

Олег, нерауди! Немот вера то, ка катрам лиец негативу новертейму, кури теви пиемин, норадауз то, ка эси нарцисс ар зэму пашвертейуму. Cerams tavs google translate salūzīs tulkojot translitā 

  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Zems pašnovērtējums kā reiz ir tev. To tu lieliski pierādi, mēģinot projicēt to uz citiem un vēl tu pārāk daudz par mani domā - 60% no taviem pēdējās nedēļas postiem danco ap mani, oļegu un jampampiņu. Vai suņuks cenšas kādu glāstu nopelnīt? Usji-susji! :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , ziedlapa teica:

Nu piemēram jaunas riepas,kas ražotas 2016 gadā,un pat arī 2015 gadā?

6 gadus vecas riepas? Premium zīmoli? Ja ir glabātas vēsās noliktavās (nav tiešu saules staru) un pareizā stāvoklī, tad varbūt ar ~60%-70% atlaidi varētu ņemt… nu protams ja nevelk uz rietumeiropu un nebrauc agros pavasaros, un vēlos rudeņos, kad segums jau ap vai zem 10 grādiem…

Link to comment
Share on other sites

Manliekas, ka daudzi te pārspīlē ar prasībām vasaras riepām. Ja brauc pa tikai pa Tēvzemes ārēm, ievēro elementāru braukšanas kultūru un disciplīnu, tad galvenais lai ir protektors. Bija periods kad vasaras riepas pirku tikai lietotas, ražošanas gadam vispār uzmanību nepievēršot.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , kicker teica:

NaX to ķīnieti

Man ir sailun.

https://mmkserviss.lv/razotajs/sailun-riepas/

Ja nebūtu tāda sen neredzēta ziema, kā šogad, mierīgi būtu 3. sezonu izbraucis, tagad uz akciju ieķēru goodyear ar naglām, mums ne vella nekaisa, bet tos sailunus pa vasaru piebeigšu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

darklight

Tak jāskatās tās riepas vizuāli un jātausta. Ja gumija mīksta, nav nekādu plaisu un deformācijas pazīmju, tad var ņemt. Man rezerves auto (ar kuru tagad sanāk tieši ikdienā pārvietoties) aizmugurē stāv vispār desmitgadīgas Yokohama. Ņēmu lietotas, gadu nepaskatījos, bet nu izskatās, ka kādā laika kapsulā glabātas. Uz tausti gumija mīksta kā jaunām, uz ceļa arī uzvedās kā pieklājas. Ir redzētas arī 3-4 gadus vecas, uz kurām malku var skaldīt.

pirms 3 stundām , Daiļais teica:

daudzi te pārspīlē ar prasībām vasaras riepām

Nu skatoties kā brauc. Ja ziemā vairums brauc kaut cik prātīgi, tad vasarā vismaz man patīk dažreiz uzspiest. Un nav nekādas vēlmes aiziet līkumā taisni dēļ sakaltušām riepām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...