Jump to content

Ķecerīga doma - DVD atskaņotājs šajos laikos


JDanen
 Share

Recommended Posts

Īsumā, situācija tāda: sarunā ar radinieci uzpeldēja vēlme pēc DVD atskaņotāja. Iemesls - savulaik sapirkta diezgan plaša filmu kolekcija tai pašā DVD formātā. Piedāvājumi par to pašu filmu HD versiju salasīšanu no straumēniem (lasīt: torentiem) vai DVD sadzīšanu uz kāda cietā diska tika pieklājīgi noraidīti - tā arī nesapratu, kamdēļ. Proponēju šim amatam deleģēt kādu vecāku datoru - arī nebija sajūsmā. No tā arī izriet jautājums forumistiem: kas šais laikos no tādām ierīcēm vēl ir pieejams? Obligātā prasība būtu progresīvā bilde, ja attiecīgā parikte to mācētu daudzmaz pieklājīgi izstiept līdz 1080p, vispār skaisti. Attiecībā uz smadzenēm - jo dumjāks, jo labāk, piedzenamais televizors pats ir it kā smart (lai neteiktu - alternatīvi apdāvināts). Tā ka jā: priekšlikumus studijā, ja nu nekā nav, tad vismaz ieteikumus, kā cilvēku pārliecināt, ka televizoram pieslēgts laptops ar SSD un dīvāna UI arī būs ērti lietojams variants 😛

Link to comment
Share on other sites

Daudzos lombardos vēl parasti ir pa pārītim normāla ražojuma pleijeru aizķērušies. Bet drošākais variants - lietoto mantu bodes, tur DVD pleijeru ir čupām, parasti 3€ - 10€ diapazonā.

 

Es gan tai radiniecei atgādinātu, ka DVD, tāpat kā citus optiskos nesējus, agri vai vēlu ietekmēs disku puve (disc rot), un daļa visas tā uzkrātās kolekcijas tuvāko 10+ gadu laikā visdrīzāk būs metama, jo vairs nelasīsies.

  • Patīk 3
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pieņemu ka cilvēciņam grūti pieņemt faktu, ka šīs visas kolekcijas vērtība ir strauji pietuvojusies nullei.

P.S. Savus favorītus esmu jau pasen pārlasījis vismaz BRipiņos uz HDD.

Bet es domāju ekskursija pa Rīgas lombardiem, un to atradīsi tādas pērles.

 

 

 

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

cilvēks nespēj samierināties ar faktu, ka 10 gadus atpakaļ ieguldītā nauda tajos diskos, vairs nav vērta neko. :D un diezvai vairāk kā 2 filmas noskatīsies, finālā.

Link to comment
Share on other sites

Varu parakāties, man liekas ka man ir DVD, pat ar visu HDD un ieraksta iespēju un arī BD/DVD ir:
DVD/HDD/REC ir šāds
Panasonic-dmr-eh65

BD/DVD

Sony bdp-s490

 

Varu notirgot, ja ir nepieciešams!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Nevajag neko pārliecināt, vienkārši iedod to ko prasa, jo pareizi prasa. Cilvēks grib nospiest vienu pogu un skatīties TV. A tu gribi uzspiest kaut kādu lūžņu kasti ar ko ir nemitīgi jājājas, kas rūc un ēd elektrību, aizņem vietu, krāj vados putekļus, uz TV nemaz nerāda un, ja arī rāda, tad tikai speciālistam, nevis cilvēkam kurš apsēžas dīvānā un nospiež 1 pogu skatīties filmu TV.

Pareizi tu saki. Kaut ko skatīties uz tv no datora vienmēr licies tāds čerez žopu variants.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , AlCohol teica:

10 gadus atpakaļ ieguldītā nauda tajos diskos, vairs nav vērta neko

ja diski oriģinālie, tad ebay gan jau var kaut ko pārdot

Pirms 15 minūtēm , raivix95 teica:

uz tv no datora vienmēr licies tāds čerez žopu variants

Man arī kādreiz tā likās. Tagad Intel NUC + Linux Mint + Air mouse +rezka.ag - ideāls salikums filmām un seriāliem. Viss tāpat notiek ar "vienu pogu".

Papildus bonuss ir tas, ka uz Linux rezka.ag pat reklāmas nerāda!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , kreizā Kāja teica:

A tu gribi uzspiest kaut kādu lūžņu kasti ar ko ir nemitīgi jājājas, kas rūc un ēd elektrību, aizņem vietu, krāj vados putekļus

Tieši DVD atskaņotājs to darīs nevis, nevis TV iesprausts USB HDD.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Artanis said:

Daudzos lombardos vēl parasti ir pa pārītim normāla ražojuma pleijeru aizķērušies. Bet drošākais variants - lietoto mantu bodes, tur DVD pleijeru ir čupām, parasti 3€ - 10€ diapazonā.

 

Es gan tai radiniecei atgādinātu, ka DVD, tāpat kā citus optiskos nesējus, agri vai vēlu ietekmēs disku puve (disc rot), un daļa visas tā uzkrātās kolekcijas tuvāko 10+ gadu laikā visdrīzāk būs metama, jo vairs nelasīsies.

Par bitu puvi - taisnība, bet tie 10 gadi vēl ir gana ilgs laiks. Tikmēr varbūt pieradīs pie domas par HD ierakstiem un glabāšanu cietos diskos. 

 

3 hours ago, M@R$$ said:

Pieņemu ka cilvēciņam grūti pieņemt faktu, ka šīs visas kolekcijas vērtība ir strauji pietuvojusies nullei.

 

Vai nu tas, vai arī kā @kreizā Kāja kaut kur zemāk topikā teica - patīk, ka process aprobežojas ar vienas/divu pogu nospiešanu. HTPC gan jau arī tā var iestellēt, bet tur vajag laiku, kura patlaban īsti nav.

 

1 hour ago, Prime said:

Varu parakāties, man liekas ka man ir DVD, pat ar visu HDD un ieraksta iespēju un arī BD/DVD ir:
DVD/HDD/REC ir šāds
Panasonic-dmr-eh65

BD/DVD

Sony bdp-s490

 

Varu notirgot, ja ir nepieciešams!

Tas pirmais variants izskatās interesants - varbūt, ka ar to ieraksta funkciju izdotos pieradināt pie domas par video glabāšanu cietos diskos. Cik sapratu no internetiem, bildi staipīt arī māk, tikai laikam ne tālāk par 1080i - kaut gan ar to jau televizoram vajadzētu mācēt tikt galā. Neatceries, kā bija pie lietošanas - interfeiss daudzmaz atsaucīgs, vai uz reakciju pēc pogas spiediena jāgaida vairākas sekundes? Ja otrais variants neizpildās, varam sākt PZ runāt par citām detaļām, atrašanās vietu un cenām. 

 

Link to comment
Share on other sites

Vecīt, goda vārds neatceros, bet nu diez ko bremzīgs nebija. Pirku dēļ tā ka sen senos laikos bija man Viašrots un rakstīju es tur nakts/rīta NBA spēles un no video kamers arī pataisno uz DVD matricu rakstīju. Kopš arhīvi kļuva par ikdienišķu TV sastāvdaļu, stāv un krāj putekļus.

Ha ir vēl tādi biezā gala SCART vadi

https://www.ebay.com/itm/154405408496?hash=item23f3478ef0:g:CJYAAOSwwV9gbYh4

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ruukjis teica:

Tieši DVD atskaņotājs to darīs nevis, nevis TV iesprausts USB HDD.

Ļoti bieži TV no tā iespraustā HDD neko nemāk atskaņot, jo nesaprot vai nu bildi, vai skaņu, vai faila izmēru, vai visu iepriekš minēto reizē. Un tad pirms tās "1 pogas nospiešanas" userim vēl ir jātiek skaidrībā, tieši kura problēma viņam "neko nerāda", un uz ko tas fails vispirms ir jāpārkodē, lai to varētu baudīt uz dīvāna

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

darklight

Nu... ja man kādreiz uznāk vēlme noskatīties kaut ko no tās kolekcijas, kas ir diskos, tad es arī lieku to disku DVD atskaņotājā un skatos. Kāda velna pēc man tā filma būtu vēlreiz jāvelk no torentiem? Un nemaz jau oriģinālie diski tā nebojājas, ja neglabā saulē uz palodzes vai slapjā pagrabā. Arī par DVD matricām man šķiet, ka vienīgās, kas aizgājušas bojā, ir tikai tās, kas tikušas aplietas ar alu vai kā tamlīdzīgi fiziski iespaidotas. Parastās CD matricas gan mēdz sākt lobīties ne no šā, ne no tā, bet jau atkal - nav aizgājis bojā it neviens oriģinālais disks, kuru nebūtu pats kaut kā sabojājis.

Labots - darklight
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

2021.12.16. , 01:39, Artanis teica:

Daudzos lombardos vēl parasti ir pa pārītim normāla ražojuma pleijeru aizķērušies. Bet drošākais variants - lietoto mantu bodes, tur DVD pleijeru ir čupām, parasti 3€ - 10€ diapazonā.

Nācu šo ierakstīt.

Nav arī neko dārgāk par krāmu-no-Anglijas bodēm, ap dešuku var nopirkt.

pirms 18 stundām , M@R$$ teica:

es domāju ekskursija pa Rīgas lombardiem

vienkāršāk - https://veikals.banknote.lv/katalogs?s=dvd :)

(citu lombardu interneti, piedodiet, ir caur irsu, bet tur arī protams kaut kas ir)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Arī saku,ka nemaz tā DVD diski nebojājas, ja glabā smuki DVD vākos, plauktā, bez tiešas saules un karstuma iedarbības. Ap 400 DVD diski savulak tā tika savākti, lielāka daļa pat DVD DL , neesmu vēl manījis, ka kāds būtu nomiris. Ņēmu gan pārsvarā tikai Verbatim.

Link to comment
Share on other sites

2021.12.17. , 01:07, darklight teica:

jāvelk no torentiem

kādi torenti mūsu laikos, viss ir on-line skatāms

Link to comment
Share on other sites

Cik ta bieži jūs skataties tās filmas/seriālus vairākas reizes, ka būtu baigā jēga viņus kautkur glabāt?

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , AndrisBB teica:

Cik ta bieži jūs skataties tās filmas/seriālus vairākas reizes, ka būtu baigā jēga viņus kautkur glabāt?

Titāniku katru vakaru pirms gulētiešanas...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , AndrisBB teica:

Cik ta bieži jūs skataties tās filmas

Diezgan bieži, 2 -3 mēnešos noskatos filmas atkārtoti. ne visas, protams, bet pietiekoši.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

darklight

Baigi daudz jau nav to filmu, ko patiešām būtu vērts glabāt, bet ir dažas klasiskas vērtības, ko gribās noskatīties ik pa laikam atkal. Piemēram, visas klasiskās Star Wars daļas pārskatu kā minimums reizi gadā 😎 Tāpat Lord Of The Rings, Pulp Fiction, Blade Runner, Edgara Raita Cornetto triloģija, šis tas no Džārmuša, šis tas no Bērtona un vēl šis tas. Tad vēl šādi tādi koncerti...

Link to comment
Share on other sites

Lord of The rings pirmo daļu knapi līdz pusei noskatījos senos laikos, aizmigu. Pārējās pat neiesāku. 

Link to comment
Share on other sites

Viens diskis bija. Ar krievu daiļamata meistarēm(iem)

p.s.

Tad, kad DVD ielauzās mūsu dzīvēs, daudziem bija jau pieejams arī internets. Tikai tie TV nebija tik viedi un tiem obligāti vajadzēja kādu kastīti, lai skatīties ārpusētera kontentu.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

DVD, Blu-Ray atskaņotājs - laba štelle. Es tikai par.

Daudzi vecie Sci-Fi seriāli (piem. Stargate, StarTrek utt) ir it kā pieejami visādos online servisos. Bet no turienes tie regulāri pazūd. Pie tam tas ir par maksu.

Bet diskus - vienu reizi nopērc un tie tev ir. Protams, backupu arī jāuztaisa. Pleijeris ir laba štelle.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , base7 teica:

tiešām no jums nevienam nav pieaugušo filmu DVD kolekcija?

Nevajag skatīties, bet gan darīt :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , raiviic teica:

Nevajag skatīties, bet gan darīt :biggrin:

Kaut ko jaunu pamācīties ...

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
1 stundu atpakaļ, M@R$$ teica:

Kaut ko jaunu pamācīties ...

No skarbām skolotājām ?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pardon par offtopic

 

Bet ir daļa pašpārliecinātu vīriešu, kuri ir pārliecināti, ka viņu mīļotās noteikti jādrāž, kā hardkorē rādīts. Pēc tam jāuzlauž ruters un jāielupī wifi uz 1000 mW jaudu.

 

p.s.

es pārlasīju, nu ok, nedzēsīšu. ☺️

Labots - ggg97
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Droši, ka offtopic, bet, labākais variants, manuprāt, ir NAS. Arī man kolekcijā bija pie 1500 filmām diskos. Visu pārdzinu NAS un tagad viss ir skatāms caur tv ar vienu pulti sapiežot, ko vajag. Jā, dārgs variants, bet ieguldījums uz daudziem gadiem 😉

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , evertons teica:

Droši, ka offtopic, bet, labākais variants, manuprāt, ir NAS. Arī man kolekcijā bija pie 1500 filmām diskos. Visu pārdzinu NAS un tagad viss ir skatāms caur tv ar vienu pulti sapiežot, ko vajag. Jā, dārgs variants, bet ieguldījums uz daudziem gadiem 😉

Yeap, tas pats man. Vēl pagāja laiks, kamēr pārlasiju HD un BD ripuļus, tīri kvalitātei pa godu :) Divi telluki+PC (īpaši kad esmu ne skaidrā, un gribas palūrēt labākos momentus).

Wd my cloud 4tb ir piedzīts gandrīz pilns, drīz jāsāk kaut ko tīrīt :)

Labots - M@R$$
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

NAS man arī ir un tiek izmantots, bet neredzu iemeslu tērēt laiku un vietu uz HDD, lai dzītu viņā disku saturu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...