Jump to content

VIM redaktora uzfrišēšana


Mateushs
 Share

Recommended Posts

8 hours ago, AlCohol said:

#nanogang

 

Nano, starp citu, ir mazāk loģikas nekā VIM. Nu vismaz tik, cik es esmu redzējis. Ņemam izmaiņu saglabāšanu failā iekš nano: ctrl+x+y+Enter. Es šādā taustiņu kombinācijā redzu mazāku loģiku nekā VIM'a esc+:+w+q, kur esc - iziet no rediģēšanas režīma, : - nozīmē, ka sekos komanda, w - write, q - quit vai vispār to var izdarīt ar :+x..

Link to comment
Share on other sites

Labāk uzfrišē Emacs. Ja galīgi nevari iztikt bez vim taustiņu kombinācijām, tad ir Doom Emacs vai Spacemacs. Vai vislabāk darboties iekš GNU Emacs.

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , Mateushs teica:

Ņemam izmaiņu saglabāšanu failā iekš nano: ctrl+x+y+Enter.

kā kurš pierod. :)

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Viss kas par vim ir jāzina, tas ir taustiņu kombinācija :q

Tādā veidā var iziet no tā sasodītā redaktora. Un tad uzinstalēt emacs.

Sliktākajā gadījumā var padarboties arī ar nano/pico.

  • Atbalstu 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Esmu mēģinājis VIM es pat nespēju saglabāt izmaiņas konfigurācijas faila, ko veicu izmantojot VIM. Tad nu **h to VIM, tajā ziņā Nano ir vienkāršāks un ērtāks.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , INTRASERVERNET teica:

Esmu mēģinājis VIM es pat nespēju saglabāt izmaiņas konfigurācijas faila, ko veicu izmantojot VIM. Tad nu **h to VIM, tajā ziņā Nano ir vienkāršāks un ērtāks.

nu tikai atceries joku ar nano line wrapping. turklāt VIM/VI ir praktiski uz jebkuras sistēmas. Nano nav. Tāpēc viņu ir vērts iemācīties pat ja nelieto.

Link to comment
Share on other sites

Es tik zinu trīs Vi comandas, :i, :w un :q. Bet tas ja kautkādu config failu vajag palabot uz devaisa. Jebkam nopietnākam vai koda rakstīšanai jau palaiž kādu lietojamāku editoru.

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , HIGH-Zen teica:

Viss kas par vim ir jāzina, tas ir taustiņu kombinācija :q

Taisni gribēju iepļurkstēt savus 2 santīmus - :q! un miers :D

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirmo reizi palaižot nav saprotams, kā no tā tikt ārā. Pašam tā kādreiz bija uz Debian servera. Un ja vēl termināla logā tad vispār p**ģets. Tad iziet palīdzēja visa datora restarts.

Link to comment
Share on other sites

Ehh, kur tie laiki.... Ja tie triki šodien būtu "jāapgūst", tad, visticamāk, smagi ciestu klaviatūra pret galda stūri :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Ja man būtu iespēja izvēlēties lietot VIM vai tapt sodomizētam, es uzreiz nāktu ar lubrikanta burku. 

A par topika tēmu - ietinot dzeloņdrāti spilvendrānā un uz tās uzlecot ar pliku pakaļu, par spilvenu tā vienalga nekļūs.

Labots - Artanis
  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

spitaligais

Pāris gadus atpakaļ, kad strādāju vienā uzņēmumā, kur pamata sistēmas griezās uz *nix veidīga servera un viss bija jādara caur konsoli.

Kolēģis bija kārtīgi apguvis vim. Apskaudu. Ar visiem makro un komandām šams kodu un konfigus varēja labot/kombinēt, kā  man caur Notepad++, ar kaudzi pluginiem un 3x vairāk laika vajadzēja.

Ja apgūst kārtīgi Vim'u, tad tas ir spēks. Bet, to vajag gribēt un tad arī ir domāšanas veids.

Mūsdienās jau tomēr pirmais instinkts ir ķerties pie peles, manuprāt.

Labots - spitaligais
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2021 at 7:51 PM, Artanis said:

Ja man būtu iespēja izvēlēties lietot VIM vai tapt sodomizētam, es uzreiz nāktu ar lubrikanta burku. 

A par topika tēmu - ietinot dzeloņdrāti spilvendrānā un uz tās uzlecot ar pliku pakaļu, par spilvenu tā vienalga nekļūs.

 

Tā par VIM izsakās tie, kas to vai nu maz ir lietojuši, vai nemaz nav lietojuši. Katram - savs, tomēr uzskatu, ka VIM ir obligāti jāzina, jo tas ir uz visām Unix-like sistēmām pēc noklusējuma.

 

Te minētais NANO ne vienu reizi nav ērtāks un vienkāršāks (cik nu esmu redzējis) par VIM. Uz VIM komandas ir loģiskas, uz NANO - tās vienkārši ir tādas, kādas ir, un tās ir jāiegaumē, jo cik es esmu redzējis, tām komandām nav sasaistes ar to, ko tās komandas dara. Respektīvi, komandas uz VIM ir vienkāršāk iegaumējamas tieši caur to, ka to nosaukumiem ir sasaiste ar to, ko tās dara!

 

Bet nu, katram - savs... 

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Mateushs teica:

VIM ir obligāti jāzina

Ta jau jāvakcinējas arī obligāti?

Link to comment
Share on other sites

Pienāks diena, kad vajadzēs lietot, tad arī mācīsies un pilveidosies rutīnas darbu laikā, lai mazāk strādāt vajadzētu.

 

VIM, Emacs - reliģija, ar ko lepoties. Šitādus piparus pazīstu, tagad sludina Studio Code.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Mateushs teica:

tomēr uzskatu, ka VIM ir obligāti jāzina

Priekš kam? Kautkā profesionāli strādāju ar Linux un vienīgais ko lietoju ir VI ar divām commandām, :i :w :q

Tiklīdz kautkas sarežģītāks, tā ie-SSHojies devaisā un miers.

Nenu ja patīk čakarēties, tad jau var. Ir man daži kolēģi kas tā strādā.

Kautkādi sisadmini iespējams, bet ja nākas programmēt viskautko, tad nu ar Vim nebūs nekāda aršana. Tomēr gribas vienu editoru priekš visa.

 

 

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , AndrisBB teica:

Nenu ja patīk čakarēties, tad jau var.

Tad jau labāk uzreiz Emacs. Tur pusgads paies kamēr sāksi vispār kaut ko saprast. Bet drukājot ar 10 pirkstiem ir labais.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa lielam jau tad var teikt ka ja nelieto 10 pirkstus un nav tāds domāšanas veids ka patīk iegaumēt komandas, tad pa lielam tie Vim/emacs ir diezgan bezjēdzīgi, vairāk pat kaitnieciski.

Link to comment
Share on other sites

Ja nelieto 10 pirkstus, tad tās kombinācijas ir jāatceras, bet ja drukā ar 10 pirkstiem, tad biežāk lietotās tiek spiestas automātiski, tā, ka pats nevar pateikt, ko nospiedis, bet komanda ir izpildīta.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Lai cik nepatiks visadiem Linux mazohistiem, bet es esmu pie ta, ka jabut vienkarsam, viegli apgustamam, gan erti lietojamam. Nu nedzivojam mes 70jos gados, kad Unix bija bez UI. Tad bija plus minuss viens teksta editors. Nevajag sarezhgjit lietas tur kur vinjas nav. Ja ir tads teksta redigetajs, kas ir hardcore, tad nomainam uz vienkarsaku un saprotamaku. Kas bus atrak un vieglak. Problema atrisinas.

#pkg_add -v -i nano

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nu kā jau augstāk pieminēju, kur pierod. loģika vai ne loģika, bet vienkārši jau pie Nano ir piešāvies un VIMu tā arī nekad nav pat provējis apgūt- nevajag. Citiem Emacs, citiem vispār tikai ar UI.to pašu write/exit nu 2sekundēs var izdarīt, daudz dzīves jau nepakāsīs, lai pensijā par to būtu jādusmojas. ))

tāpat kā MC reliģija.. :D

Labots - AlCohol
Link to comment
Share on other sites

A man interesanti palika - ņemot vērā, cik modulāri un ar cik plašām automatizācijas funkcijām mūsdienās ir GUI editori (kaut vai tas pats VS Code virtuves kombains, kas der visam), un ņemot vērā, ka vairums programmēšanas/izstrādes mūsdienās notiek augstāka līmeņa programmēšanas valodās, kāda ir faktiskā tirgus daļa un praktiskā pielietojuma priekšrocības VIM, nano, emacs, Kate, un tml. editoriem?

 

Tajā pašā augšminētajā VS var darīt principā visu - weblabu uzkodēt, NodeJS servisu uzcept, React/Native aplikāciju uzrakstīt, caur SSH kārbai pieslēgties, pat Firmwari priekš Arduino uzrakstīt/uzkompilēt/iešūt čipā, un vēl piedevām Git versiju kontroli integrēt, Kubernetes klasteri vadīt, un AWS konsoli kurbulēt. Turklāt tam pa virsu ir gan globālā meklēšana projektā, visi iespējamie koda formatēšanas rīki, Linteri, deployment pipeline integrācija, un principā viss, ko vien sirds kārojas. Turklāt visus fancy šortkatus var konfigurēt pēc sirds patikšanas, un kaut vai makrosus barot iekšā.

Labots - Artanis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, INTRASERVERNET said:

Lai cik nepatiks visadiem Linux mazohistiem, bet es esmu pie ta, ka jabut vienkarsam, viegli apgustamam, gan erti lietojamam.

 

VIM ir visnotaļ vienkāršs, loģisks un viegli apgūstams, un ērti lietojams. Vismaz man! Bet bez manis VIM'u lieto savi 20% dažādu kodu rakstošo, kas ir daudz.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Mateushs teica:

Bet bez manis VIM'u lieto savi 20% dažādu kodu rakstošo

20%? Ka tik nav tuvāk 2%.

 

wakatime1.ashx

 

Labots - Artanis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nevajag visu samest vienā katlā un mēģināt teksta redaktoru salīdzināt ar IDE, kuram ir konkrēts pielietojums ar veselu instrumentu klāstu. Visual Studio .NET kodēšanai aizvietot ar kaut ko citu būtu krietni samazināt efektivitāti.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , Artanis teica:

Tajā pašā augšminētajā VS var darīt principā visu -

Bet visu to pašu tak var izdarīt pa tiešo ar hex editoru rediģējot sektorus disketē :sarkasms:

 

...lai gan... velns rāvis to hex editoru... iztiksim!

Link to comment
Share on other sites

Citēt

 hex editoru... iztiksim!

nu nu.

 

Nu nu, kā citādi modificēsi DOOM un Ducke Nuckem save failus; bija vēl spēles līdz Cheat engine parādījās.

Link to comment
Share on other sites

pirms 22 stundām , AndrisBB teica:

Kautkādi sisadmini iespējams,

Kaut kādi sisadmini tos editorus arī lieto tikai, lai piekonfigurētu tīklu un vai pielabotu kādu vienu vērtību. Pārējā laikā - SSH iekš mašīnas un normāls editors.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...