Jump to content

Monitora krāsu kalibrēšana priekš foto apstrādes


TOoMoOT
 Share

Recommended Posts

Pirms 1 minūtes , Artanis teica:

A kapēc nemērīt EBU gamut? :not_i: Ar ko mūsu kontinents sliktāks?

To jautā lenovo. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Betmenis teica:

Ar tādiem parametriem un videokarti,tur praktiski visi ir gameru

Nu tad atver maciņu un izvēlies ko vēlies no dizaineriem domātajiem - tur viss būs OK.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Betmenis teica:

Bija tak runa ka vajagot.

Par ļaunu nenāk, bet atšķirību nejutīsi. Iebūvētā grafika mierīgi tiks galā. Ir dažas specifiskas lietas, kurās tās var pāatrināt darbu, tomēr ikdienā parastam procesam jēgas no tā maz. Izlasi beigās otro komentāru.
https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Adobe-Photoshop---AMD-Radeon-RX-6900-XT-Performance-2028/

 

 

pirms 3 stundām , Betmenis teica:

kā šito var nočekot?

Te. https://psref.lenovo.com/Product/IdeaPad_Gaming_3_15IMH05?tab=spec
Abas matricas, ko lika šai sērijai, ir ar 45% NTSC. Drošāk gan to varētu pateikt, ja zinātu ražotāja kodu konkrētajam modelim, jo ar 480 GB SATA SSD es tur neredzu nevienu. 

Link to comment
Share on other sites

2021.12.1. , 11:18, ju teica:

divus diskus

nav obligāti, var piespraust USB disku (kaut divus), kur glabāt visu STUFF

pirms 13 stundām , Betmenis teica:

praktiski visi ir gameru

un? kā jau teica, geimeru lapši būs gana labi arī foto apstrādei. Vēl - uzskatu, ka videne pietiek integrētā

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , ivo teica:

geimeru lapši būs gana labi arī foto apstrādei.

Cik te tagad bijuši varianti, tad izskatās, ka lētajā galā (nu tā, zem 1k) tiem ar krāsām pašvaki, lai arī IPS.

 

Bet ja jau nauda nebija īsti problēma, tad kādu Dell XPS, to pašu macbook pro. Ja nu galīgi nauda kabatu spiež, tad MS surface.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 23 stundām , Betmenis teica:

tiks fotografēti konditorijas izstrādājumi,attiecīgi bildes izmantos kaut kādām reklāmām,bukletiem,skrejlapiņām

Vispār šādam nolūkam superpareiza krāsu atbilstība nez vai nepieciešama. Pietiks, ja bildēs RAWā, (vai jpg gadījumā, iestatīt atbilstošu krāsu balansu konkrētajiem gaismas apstākļiem), nedaudz pakoriģēs datorā un dos tiem, kas drukās tās reklāmas u.t.t. - tur gan jau vēl piekoriģēs kā vajag. Cita lieta, kā jau teicu - nereti tipogrāfijas prasa nevis RGB bet CMYK krāsas - tur nu gan jāzin un jāsaprot ko dara, lai dabūtu labu rezultātu. Mana dizainere,ar kuru vairākas grāmatas/albūmus  esam taisījuši, nereti uzbrauc, ka pārāk "sulīgas krāsas", grūti uz CMYK bildi pārtaisīt, jo maz kas no redzamām un pat RGB krāsām tur ietilpst.

 

  Par 2 diskiem. Nu pie mūsdienu ātrumiem ar NVMe vai tikai SSD tas vairs nav tik būtiski, un datorā jau vajag tikai konkrētā darba materiālu, pēc tam pārkopēt uz ārējo.

Pats gan vēl pieturos pie vecajām tradīcijām (tiesa, stacionārajam) - 4 diski. Viens tikai sistēmai, viens, mazs ātrs - tikai swap failiem, viens terabaitīgs "melnajam" darba materiālam un ceturtais 500GB - uz kā renderēt gatavo - vairāk gan tas viss video apstrādes dēļ, kur darbi simtus GB lieliem video failiem, priekš tikai foto pietiek arī ar vienu + kāds ārējais.

 

colo1024x991.thumb.jpg.45599c2d443a9d811d6fce413612000e.jpg

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Betmenis teica:

https://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PDF/IdeaPad/IdeaPad_5_15ITL05/IdeaPad_5_15ITL05_Spec.pdf

 

Atkarībā no matricas tikai līdz 45% NTSC. Priekš nopietnas foto apstrādes vismaz 60+ būtu nepieciešams. Bet te vēlreiz jautājums, vai ir runa par profesionālu apstrādi, vai arī šad tad pabakstīt kādu bildi, kas tāpat tiks aizsūtīta uz lēto tipogrāfiju, kas drukā uz vēl lētāka papīra. Jo nu es ļoti šaubos, ka tur tev paziņa nodarbojas ar maketēšanu profesionālā līmenī, tā ka par šo cenu dators ir visādi citādi ok.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Betmenis teica:

Nevaru pateikt visu visos sīkumos,nezinu,bet īsais stāsts ir tāds,vienam uzņēmumam veidos visādus produkcijas reklāmas matereālus.Vai tam vajadzīgs kas nopietns,vai var iztikt ar ko vienkāršu,par šito man nav zināšanu.

Viss sākās ar to,teica ka esot vajadzīgs jauns loptops,vecais esot par maz jaudīgs un nepareizi atainojot krāsas.


Tas ir kā ar dakšām pa H2O.
Ko nozīmē "nepareizi atainojot"? RGB un CMYK krāsu modeļi ir principiāli atšķirīgi. Ir monitora krāsas, kuras fiziski nevar nodrukāt tipenē (CMYK), un ir CMYK krāsas, kuras fiziski nespēj parādīt monitors pat ar 100% sRGB gammu.
Tāpēc cilvēkam, kurš nesaprot, kas ir kas, pat super-duper-pro nokalibrēts monitors var "nepareizi atainot" krāsas.

Monitors krāsu darbiem ar 45% NTSC ir vienkārši izmesta nauda.
~100% sRGB ir minimums.  +zināšanas.


P.S. Ar maketēšanu nodarbojos jau vairāk nekā 25 gadus.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
INTRASERVERNET

Starp citu vismaz manu uzmanību piesaistījis Huawei Mateview monitors. Domāu noteikti labākais tādā cenu kategorijā. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , INTRASERVERNET teica:

Huawei Mateview 28

Oho, Tu man laikam tikko pasviedi ideju par to, ko es sev uzdāvināšu Ziemassvētkos. Izskatās šiki!

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Es sev censhos jau kaadu laiku sev uzdavinat. Bet visu laiku zhmiedzos. Es runaju par Mateview modeli. Nejauc ar Mateview GT.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nu bet loģiski, ka Mateview 28, ne jau to geimeru kaku. Es tapēc arī palaboju Tavu citēto modeli savā komentārā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , kreizā Kāja teica:

loterija

Es cik iespējams cenšos izvēlēties opciju ar saņemšanu veikalā un apmaksu pie saņemšanas

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...