Jump to content

UltraWide monitori


raivix95
 Share

Recommended Posts

Lietošanā ir Dell P2314H monitors, bet dikti prasās kas nopietnāks (lielāks). Sākotnēji bij doma atrast otru tādu pašu, bet modelis novecojis, lietotu pirkt ne baigi gribās. Sāku skatīties UltraWide variantus, kas tagad stipri modē. Patīk tie izliektie, bet tas traki sadārdzina to pasākumu, īpaši UltraWide lauciņā. Kā ir darboties pie taisna platekrāna? Nerodas tizla diskomforta sajūta? Varbūt tomēr 2 monitoru setups būtu jēdzīgāks, jo var sagrozīt pa savam? Priecāšos par kādu pieredzes stāstu. Aktuāla ir 2560x1080 rezolūcija 29 collās, jo videokarte tāda, lai tik bildi rāda un neko niknāku nevilks. Ir arī 34'' varianti, bet pie dotās izšķirtspējas baidos, ka bilde nebūs baudāma un televizors jau mājās it kā ir.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , raivix95 teica:

Patīk tie izliektie

 Ja gadījumā paredzēts darboties ar nopietniem grafikas darbiem vai videoapstrādi - tikai plakanos, līkie tur neder, jo kropļo reālo bildi, ko redzēsi printējot vai skatoties uz TV , projektora, u.t.t.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , raivix95 teica:

Priecāšos par kādu pieredzes stāstu.

Mans pieredzes stāsts - viens 31,5 collu monitors ar 2560×1440 izšķirtspēju. Pirmo reizi tādu pērkot, bija bažas, vai nebūs par lielu, izrādījās, ir ļoti OK. Tagad internetveikalu piedāvājumā šis ir ļoti populārs izmērs - 31,5 collas ar 2K izšķirtspēju.

Link to comment
Share on other sites

Tagad tak Ultra Wide ir relatīvi lēti, pat zem 500 diezgan labus var atrast. Mājās kādus gadus 5 lietoju Dell U3415W un neparko sūdzēties nevaru. Daudz labāk kā 2 atsevisķi monitori. 2 logus vienu otram bllakus ir OK, 3 nevisai.

Darbā mazliet lielāku Dell U3818DW. Kādreiz bij 2 atsevišķi, bet nu atpakaļ vairs nemainītu, ar vienu daudz ērtāk. Tam jau 3 logi blakus salien. Ja nokonfigurē Loguiem režģi, lai ar hotkeyiem var pārvietot, tad pavisam ērti.

"Normālajā" aspekt ratio neko lielāku par 32'' neieteiktu, izmēģināju 40'' un ir par augstu - monitora apakšējā mala līdz ar galda virsmu un pat tad sanāk skatīties uz augšu, lai visu redzētu. Sparanda sāk sāpēt baigi ātri. Platumā gan tas platums netraucē.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Skaties lai ir normāla kāja, kas regulējas visos virzienos, nevis kautkāds fiksēta augstuma pipiucis.

 

Izliekums man nekādā veidā netraucē, bet nevaru teikt ka baigi arī kautko dotu. Nav ar ko salīdzināt - nav tāda pašā plakana monitota.

No izliekuma drīzāk vairāk jēgas, ja liek divus ultra-wide blakus.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, raivix95 teica:

Aktuāla ir 2560x1080 rezolūcija 29 collās, jo videokarte tāda, lai tik bildi rāda un neko niknāku nevilks

Kas tad tā par videokarti? Man ar parastu laptopa integrēto strādā bez problēmām.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , AndrisBB teica:

Kas tad tā par videokarti? Man ar parastu laptopa integrēto strādā bez problēmām.

Geforce 210, kurai maksimums ir 2560x1600. 

Link to comment
Share on other sites

Es esmu team 2x24'' FullHD. Izmēginājis esmu gan ultra wide, gan 2x27 FullHD un 2k, gan 32nieku un sapratis, ka šis ir optimālākais manām vajadzībām. Nepatīk kakla vingrinājumi strādājot.

Ideālā variantā būtu pašam pamēģināt vairākus variantus.

 

Link to comment
Share on other sites

Long John

Lietoju 32" IPS monitoru Lenovo D32q-20  ar 2560x1440 izškirtspēju,  "2-stāvu" izvietojumā, kopā ar Lenovo 22" LT2252 PWA (2.stāvā).  Lielais piestiprināts uz grozāma, pie galda stiprināma kronšteina, mazais- uz grozāma kronšteina, stiprināta pie plaukta aiz tā. Mazais monitors galvenokārt kalpo IPTV skatīšanai.  Lielo 32" šogad janvārī  nopirku 27" Philips vietā, jo iekārdināja RD Electronic akcija par nieka 237,99 Eur.  Jaunais izmērs patīkami iepriecināja- pat nešķiet dikti liels, attēla un krāsu  kvalitāte vismaz manas vecās aces apmierina. Man viss šķiet gana ērti- abi monitori noregulēti tādā leņķī , lai sēžot pie galda, nav īpaši jāpiepūlē acis un kakls. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 nedēļas lietoju 34" LG IPS ieliekto ar 3440x1440. Paņēmu gan lietotu. Ir jau labi priekš darba - ir programmās paplatas tabulas, nākas ar excel darboties. Esmu gan uzlicis 125%. Acis jau vairs nav tās.

Arī spēlītēm nav slikti :) Esmu gan tikai nedaudz ar DOOM3 pamēģinājis. Man aizdomas, ka no tāda 29" varētu arī nebūt īsti labums, nedaudz par šauru varētu būt priekš 2x24" , piem., aizvietošanas.

Darbā ir 2x24" (neesmu gan tur bijis 2 mēnešus, laikam), uz tiem tomēr kaut kā ērtāk darboties, tā man šķiet. Lai gan, varbūt pēc atgriešanās birojā nevarēšu ar tiem vairs pastrādāt :D

Link to comment
Share on other sites

shadow118
Pirms 26 minūtēm , ju teica:

Man aizdomas, ka no tāda 29" varētu arī nebūt īsti labums, nedaudz par šauru varētu būt priekš 2x24" , piem., aizvietošanas.

2560 jau ir tikai par 33% vairāk, nekā 1920. Ja grib aizstāt 2 FullHD, tad jāņem Super-Ultrawide. Tie ir 32:9, jeb burtiski kā divi monitori vienā (3840x1080), vienigi viņi dārgi

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , raivix95 teica:

kurai maksimums ir 2560x1600

2k monitoram pietiekoši.

Lielākas izšķirtspējas monitoru kā videokartes norādītā maksimālā izšķirtspēja, neieteiktu skatīties, ja nav plānos drīzumā mainīt videokarti, vienkārši nebūs monitora augstākās izšķirtspējas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , shadow118 teica:

2560 jau ir tikai par 33% vairāk, nekā 1920. Ja grib aizstāt 2 FullHD, tad jāņem Super-Ultrawide. Tie ir 32:9, jeb burtiski kā divi monitori vienā (3840x1080), vienigi viņi dārgi

Par šo arī domāju, ka tas UltraWide beigās tāpat var sanākt par mazu, jo ieguvums visai neliels. Tai pat laikā šobrīd šķiet, ka tieši tie 30% ir tas, kas pietrūkst. Var jau mēģināt likt kopā esošo FHD ar UltraWide, ja videokarte vilks to pasākumu un ja galds neizrādīsies par mazu.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt tomēr apskati 31,5 collu monitoru ar 2560×1440 izšķirtspēju. Horizontāli tas pats, kas tavam esošajam monitoram (2560×1080), sanāks aptuveni 30% ieguvums pa vertikāli.

Link to comment
Share on other sites

shadow118
Pirms 49 minūtēm , vvv teica:

Horizontāli tas pats, kas tavam esošajam monitoram (2560×1080)

es sapratu, ka viņam esošais pagaidām vēl ir 1920x1080 un tikai skatījās ultrawide virzienā

Link to comment
Share on other sites

Man ar kautkā liekas ka tie 2560×1080 29'' ir izniekota nauda. Tad jau labāk parastu 27'' 1440p.

No izliekuma tur vispār nekādas jēgas. Uz 34'' jau īpaši nekādu lielo jēgu neredz. Uz 38'' varbūt. Nav nekad sanācis vienu otram blakus salīdzināt.

 

Cik tad budžets tam monitoram?

Link to comment
Share on other sites

Jā, pārpratu. 2560×1080 ir plānojamais.

Katrā ziņā sev izvēlētos 2560×1440 nevis 2560×1080, ja salīdzināmi izmēri.

2k ir standarta izšķirtspēja, izvēle būs daudz lielāka. Gan jau īpašām vajadzībām platais būs piemērots, ja tādas vajadzības ir, bet to pašu 2k sadalot divos logos, ir OK darbošanās.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja visulaiku bij 1920x1080 un tad upgreidojas, tad kautkādu atšķirību jau jutīs.

Bet nu viss jau atkarīgs ko dara, ganjau spēlēs kāds papildus labums.

Darbam nezinu, varbūt ja kāda specifiska vajadzība - garas tabulas utt. Programmēšanai piemēram divus logus jau tāpat ērti blakus nesaliksi. 

Man parasti text editors vienā malā un visādas konsoles vai browsers otrā.

Pirms 6 minūtēm , vvv teica:

Katrā ziņā sev izvēlētos 2560×1440 nevis 2560×1080, ja salīdzināmi izmēri.

Nu tur jau ja uzlīmē uz tā 1440p augšējās malas melno skoču pāris rindas, tad sanāk tāds pats Ultra-Wide :D 

Ja maksā tikpat, tad kapēc ņemt mazāko?

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Tas 2560×1080 ir, tā teikt, tas pats 2k, tikai ar «nogrieztu» augšu.

Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu tur jau ja uzlīmē uz tā 1440p augšējās malas melno skoču pāris rindas, tad sanāk tāds pats Ultra-Wide :D 

Ja maksā tikpat, tad kapēc ņemt mazāko?

Patīk

Link to comment
Share on other sites

Nav jau zināms kādā cenu kategorijā autors skatās. Apskatiju Amazonu un tur jau tos 2560×1080 var pat pa £100 atrast, LG pietam. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
AndrisBB

Ir kāds mēģinājis lietot Dell U4021QW ar MBP 16 M2? Kā ar skeilingu? Viņam sanāk pixeļa izmērs 0.18mm, jeb 140PPI.

https://www.dell.com/en-uk/shop/dell-ultrasharp-40-curved-wuhd-monitor-u4021qw/apd/210-ayjf/monitors-monitor-accessories#techspecs_section

 

Pašreiz lietoju kopā ar Dell u3415w un skeilings ir ne pa tēmai, vainu viss par mazu, vainu par lielu. Kā arī visi fonti kautkā dibenā.

 

Pēc tabulas tam 40'' ar 140PPI vajadzētu būt sliktajā zonā, bet 27'' 4K izskatās OK. Veikalā atrast uz vietas un izmēģināt, protams bezcers, nekur viņa nav.

1636837567462-png.1909833 

Pēc izmēra pa visam sanāk 38''─ bet tam pikseļa izmērs praktiski identisks, tik tas ka būs mazliet lielāks (vairāk pikseļi), tāka nekāds jūtamais 'upgreids' tur nesanāktu.

https://www.dell.com/en-uk/shop/dell-ultrasharp-38-curved-usb-c-hub-monitor-u3821dw/apd/210-axnt/monitors-monitor-accessories#techspecs_section

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Prasās uz nomaiņu viens sens 1680x1050 monitors, kompī iekšā ir 1070 karte, domāju vietā ņemt 2560x1440(1600), izmērā 27-32". Skatos internetu, ir lērums visādu ņemamu (gribu iekļauties 300 eur) eksemplāru, tāpēc jautājums ir ne tik daudz par modeli, bet tieši par ražotāju - kuri ir tie labākie, un kuru virzienā labāk vispār neskatīties? Vajag vismaz ar 144Hz, un laikam jau plakano, jo es nekādi nevaru saprast pielietojumu 27" "curved" monitoram. Ja būtu kāds konkrēts foršs modelis noskatīts, tad varētu par to meklēt atsauksmes, bet visu to plejādi meklēt - tur jau naba atsiesies.

 

Dzīvē ir nācies epizodiski pasēdēt pie 27" 2k monitora, liekas milzīgs, bet monitora saimnieks ir pieradis, un sauc par "maziņu"

Reku piemēram šitāds:

https://www.1a.lv/p/monitors-philips-27m1n3500ls-27-1-ms/f2ci?cat=2tg&index=16

vai šitāds:

https://www.1a.lv/p/monitors-lg-32gn650-b-31-5-1-ms/bsft?cat=2tg&index=45

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Prodigy teica:

pasēdēt pie 27" 2k monitora, liekas milzīgs

Gadus 15 atpakaļ tāds tiešām varēja sķist milzīgs arī pēc cenas un ja vēl pats tāds pamazāks puika?😀Šādien tadas diskusijas būs dīvainas?

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Tas jau ir mainstreems kadus 5 gadus.. pqts lietoju 1440p gadus 10.. 1440p ir adekvata izskirtspeja uz monitoriem no 25", kad jau vairs nevajag izmantot ekrana scalingu, lai ieraudzitu kur trapit uz pogam. Tomer 27" bus optimalaks, vel labak uzreiz 2gab.

 

Pasam patik Dell UltraSharp u25xx vai u27xx serija, kam ir loti labas ips matricas. Panemot dargako versiju ar thunderbolt, var no moj nobarot laptopu, un taisit daisychain monitoriem (tb maz vadu).

Tikai drusku sālīta.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Monitoru izvēle ir liela, bet vai 1070 karte pavilks 1440p monitoru ar vismaz 144Hz atsvaidzes intensitāti?

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Prodigy teica:

par ražotāju - kuri ir tie labākie

vienā cenu diapazonā visi būs +/- līdzvērtīgi, ja izmantos vienāda tipa matricas... IPS būs labākas krāsas, VA labāks kontrasts... bet tas ir ļoti vispārinot...

pašam nu jau 9 gadi būs lietošanā LG 27MB85R-B (tās pašas matricas, kas Dell, tikai lētākā kastē)... nav ne liels, ne maziņš... pēc 23" FHD  liekas liels, bet ātri pierod... 32" uz galda, man personīgi, ir par lielu...

IMHO 2560x1440 ir piemērotākā izšķirtspēja 27"... 4K uz 27" ir pārāk smalks pikselis, kas liek lietot interfeisa mērogošanu, ar ko Windulim ir zināmas problēmas...

uz 32" ideāli ir 4K izšķirtspēja...

pirms 3 stundām , Prodigy teica:

laikam jau plakano, jo es nekādi nevaru saprast pielietojumu 27" "curved" monitoram

curved ir jēga, IMHO, 21:9 ultrawide monitoriem... jau sen fantazēju par savējā nomaiņu uz 3440x1440 locītu... bet cenas tiem liek savējo novērtēt vēl kā diezgan labu... :mrgreen2:

pirms 3 stundām , Prodigy teica:

27" 2k monitora

bljac!... ceru, ka te domāts FullHD 1920x1080, nevis 2560x1440... jo 2K = 1920... 2560 = 2,5K... 4K = 3840...

Pirms 32 minūtēm , Mielestapa teica:

vai 1070 karte pavilks 1440p monitoru ar vismaz 144Hz

atkarīgs no tā ko kapā... ja t.s. e-sports, tad īzī...

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Athlons teica:

pārāk smalks pikselis, kas liek lietot interfeisa mērogošanu, ar ko Windulim ir zināmas problēmas

Kādreiz bija «zināmas problēmas», tagad nav problēmu ar mērogošanu. Laptopos, ja FHD izšķirtspēja, pēc noklusējuma displeja mērogojums nebūs 100%.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...