Jump to content

Nelabvēlīgs avārijas lēmums


Sraksso
 Share

Recommended Posts

Ja gribas kaut ko neuzkrītošu, var paskatīties Ambarella mini virzienā. Man pašam ir Mini 0805 (vai 0806) HD ar priekšējo un aizmugurējo kameru. Nu tagad jau tas ir morāli novecojis, nākamo skatīšos obligāti ar 4k, ļoti iespējams kaut ko no BlackVue. Ar vadiem nāksies pačakarēties jebkurā gadījumā - savilkt visu to aiz paneļiem un saslēgt pie elektrībām, bet ir izdarīts un tagad reģistratoru knapi redz.

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Jāpačeko…

 

stulbākais ka autiņam ir 360grādu kameras, bet vēl nav tā funkcija, kas ieraksta visu visapkārt un jebkurā brīdī var apstāties un apskatīties pēdējās 40 sekundes :(  šī būtu super fīča… 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , marrtins teica:

paskatīties Ambarella mini virzienā

Interesanti ko pati Ambarella saka ka tiek izmantots viņu nosaukums/logo un kautkāds izdomāts čipsets, kurš vairs neeksistē (Ambarella A7LA50), ja vispār ne-eksistēja :D

 

Pirms 9 minūtēm , Regisss teica:

stulbākais ka autiņam ir 360grādu kameras, bet vēl nav tā funkcija, kas ieraksta visu visapkārt un jebkurā brīdī var apstāties un apskatīties pēdējās 40 sekundes :(  šī būtu super fīča… 

Tesla tak ierakstija, cilvēkiem izdevās izvilkt no emmc pilnīgi visus braucienu ierakstus :D

 

Dažiem autiņiem ir USB sokets spogulī, tas var mazliet palīdzēt, ja besī vilkt vadus un jaukt ārā pus salonu.

 

 

 

Pirms 25 minūtēm , Regisss teica:

pašlaik ir glābusi reakcija, bremzes un riepas…

Automātiskās bremzes ar palīdz. Ir bijis tā ka kāds pie apļa izdomā nomest pa mēmajiem. Itkā jau ievēroju un būtu tāpat nobremzējis, bet autiņš pats to izdara ātrāk. 

Vēl viņam nepatīk, ja brauc pārāk tuvu aimugurē kādam uz šosejas, pie noteikta ātruma. Sāk dusmoties.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

versatile

Nu, tā, ka nekarājas vadi, ir vairāki varianti izdarīt. Garminam paņēmu šitādu https://www.semicom.lv/GPS_Plaukstdatori/Aksesuāri/Garmin_PARKING_MODE_CABLE_010_12530_03__2770547_287.html

Bet citās mašīnās, kur esmu licis pats un pofig par garantiju, no Aļika paņēmu drošinātāja spliteri https://www.aliexpress.com/item/1005002849860479.html + 12v->5v pārveidotāju ar USB izeju, tālāk jau ar garu, bet kvalitatīvu USB kabeli aizlaidu caur stoiku un zem apšuvuma gar vējstiklu uz spoguli. Tik vien čakara, kā izpētīt, kuram drošinātājam piezīsties.
Ir tādi, kam var pieslēgt 2 kameras pie viena bloka, bet tad vads jāvelk cauri visam salonam - vienkāršāk liekas pielikt atsevišķu reģistratoru aizmugurē.

Link to comment
Share on other sites

Iespējams. Tur ķīnaizeri uzdarbojās pēc pilnas programmas - baigā putra :) Tas reģ. izmaksāja kādus (precīzi jau neatceros) 100-200EUR +/-. Bet nu mūsdienās ieteiktu ņemt uzreiz kaut ko labu, ar vismaz 4k ar labu bit-rate. Tagad jau ir miljoniem visādas opcijas - vairākas kameras, baterijas, paziņojumu sūtīšanu, motion detection, collision detection, utt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , versatile teica:

Ir tādi, kam var pieslēgt 2 kameras pie viena bloka, bet tad vads jāvelk cauri visam salonam

Nevar atpakaļskata kameras vadus izmantot? Kautko jau var saķīmiķot ja baigi gribās.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , versatile teica:

Bet citās mašīnās, kur esmu licis pats un pofig par garantiju, no Aļika paņēmu drošinātāja spliteri

Es līdzīgi saslēdzu, bet bez splitera - vienkārši ar vadiem. Ja plānots slēgt pie pastāvīgās 12v padeves (nu kad izslēgts motors), tad mūsdienu gudrās mašīnas var izdomāt, ka notiek nepamatota strāvas noplūde un attiecīgi par to singalizēt. Manējā Toyota slēgāja signalizāciju randomā :D

 

Pirms 3 minūtēm , versatile teica:

ar USB izeju, tālāk jau ar garu, bet kvalitatīvu USB kabeli aizlaidu caur stoiku un zem apšuvuma gar vējstiklu uz spoguli.

Obligāti liekat ekranētos vadus. Es ieliku kaut kādu parasto 5m un ārpus Rīgas tas rada traucējumus radio antenai.

Tagad jau slinkums būtu mainīt - tomēr čakars to vadu uz aizmuguri aizvilkt tā pa smuko.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 3 minūtēm , marrtins teica:

Es līdzīgi saslēdzu, bet bez splitera - vienkārši ar vadiem.

Splitera pluss - auto pārdodot sistēma demontējas pa 10min, ieskaitot čāpošanu uz šķūni pēc pareizā torxa un līmes kasīšanu no vējstikla. Un esi drošs, ka vados neiemetīsies zaļais un nesāksies gļuki, kā ar šķībi liktām signalizācijām. Plug and play. + otrais drošinātājs.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Protams, skaistāk un drošāk ar splitteri. Bet nu, kurš gan ies vēl mēnesi gaidīt kaut kādu tur splitteri (vai meistaros pats) :D

 

Link to comment
Share on other sites

Man neder nekāda pieslēgšana “kaut kur”… tikai vai nu pie USB-C, vai vecā labā piepīpētāja… 

sanāk laikam “viss slikti” situācija…

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , versatile teica:

Splitera pluss - auto pārdodot sistēma demontējas pa 10min

Es visus savus reģ. esmu pārdevis kopā ar mašīnu - ja jau reiz vadi pa smuko savilkti, tad slinkums pēc tam demontēt un ieguvums jau arī nav - pērku jaunu un labāku.

Pirms 1 minūtes , Regisss teica:

Man neder nekāda pieslēgšana “kaut kur”… tikai vai nu pie USB-C, vai vecā labā piepīpētāja… 

Jā, nav gan labākais variants - saspraust kur pagadās. Man gribējās, lai filmē vēl pāris h pēc auto izslēgšanas (man piepīpojamā nedod strāvu pēc auto izslēgšanas). Labāk ir, protams, ar atsevišķu bateriju reģistratoram. Bet nu to jau pie nākamā reģistratora. Šis jau kādi 4-5 gadi būs nokalpojis.

Link to comment
Share on other sites

Ir tak arī bezvadu risinājumi ar aizmugurējo kameru. Jāxkatāt tik, lai frekvences pareizās. Vienīgie vadi ir barošana. 

Link to comment
Share on other sites

Nu mūsdienās jau vis kaut kas ir :) Bet, ja jāvelk elektrība, tad kāda tur vairs starpība, ka dati iet pa gaisu vai USB kopā ar barošanu...

 

Link to comment
Share on other sites

versatile

Nu, ir autiņi, kam drošinātāji bagāžniekā dzīvo, vismaz daļa.
Bet tāpat, kāpēc nelikt atsevišķu rešgistratoru, bet paļauties uz video pa gaisu - un pēc tam izrādīsies, ka avārijas brīdī blakus bijis kāds stiprāks signāls un video nav? Neuzticos šitiem visiem. Protams, ir uzticami video signāla pārraides veidi, bet par to cenu var n-tos reģistraotrus nopirkt. Visādi ocusync, utt.

Pirms 9 minūtēm , marrtins teica:

Es visus savus reģ. esmu pārdevis kopā ar mašīnu

Tirgojot "po ņizu rinka" ieslēdzas bik žīdisms, nenoliedzu. Bet man būs, kur rejūzot to reģistratoru anyway.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , versatile teica:

Nu, ir autiņi, kam drošinātāji bagāžniekā dzīvo, vismaz daļa.

Ir jau arī kaut kādas rozetes redzētas. Bet tāpat, lai pa smuko savilktu, ir nedaudz jāpiestrādā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 17 stundām , Sraksso teica:

ir vajadzīgi divi idioti lai rastos avārija

Parasti jau gan ar vienu pietiek, ja vien tā nav Целина́ — непаханая земля, kur stepē 2 kombaini saskrienas, ir nācies arī tādus brīnumus redzēt.

Link to comment
Share on other sites

Parasti jau tie "labākie" peldētāji noslīkst. Iedomība un savu spēju pārvērtēšana parati ir arī lielākais avāriju cēlonis.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , versatile teica:

Man domāt, ka tagad visi, kas nav atklāta čaina, ir ok.
Pašam bija tipa pa lēto paņemts kaut kāds "wedge shaped" reģistrators, pa lielam viss ok, tikai spilgtā saulē mēdza strobot ekspozīcija.

Tagad jaunajai mašīnai paņēmu Garmin 57, vēl nav sanācis ietestēt, tad redzēs. Cik nu patestēju ārpus auto - filmēja ok. Bet nu man nepatīk, ka nevar nemanāmi logā ielikt, tomēr redz, ka kārba torčī :(

 

Testēju a800s 70mai 4k pa nedeļu. ļoti laba priekš čīnīzera. pats savam auto arī paņēmu. tikai ~120 eiro un ir divas kameras, stradā jūtibas ieslēgšanās, aizdedzes piedarbināšana etc. un galvenais ka ieraksta bildi un audio labā kvalitātē. naktī un miglā numuri arī labi redzās

 

zem 300 grūti dabūt vienlīdzīgu produktu made in US of A

Labots - Laxe
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

70mai jau nu nekvalificējas kā "galīgs ķīnietis". Norm produkts. Arī bija doma par šo modeli.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pēc vairāk kā diviem mēnešiem ir pieņemts pirmais lēmums - man nelabvēlīgs. Protams, ka es tam nepiekrītu un esmu sagatavojis sūdzību VP. Pie juristiem es tā arī negriezos, jo mana auto vērtība vienkārši nav to vērta. Tāpēc nolēmu iztikt ar konsultācijām boot'ā un esmu atgriezies ar jaunu lūgumu.

Šoreiz vēlējos lai kāds, kurš sekoja līdzi šim topikam(iespējams nav obligāti) un kuram ir pieredze ar šādām lietām(pārsūdzībam), uzmet aci uz manis sarakstītā dokumenta, lai beigās nav tā, ka sūdzība tiek noraidīta tādēļ, ka datums uzrakstīts nepareizajā vietā.

Paldies jau iepriekš.

sūdzība pub.docx

Link to comment
Share on other sites

2021.11.16. , 19:27, marrtins teica:

Man patīk tavs principiālisms  👍

... kurš izskatās ir nostrādājis. :D  Šodien bij tiesa un ir lēmums. īsumā:

 

 

Rezolutīvā daļa

 

Pamatojoties uz Administratīvās atbildības likuma 227. panta pirmās daļas 2. punktu tiesa

 

nosprieda

 

atcelt Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieka Jāņa Lūka 2021. gada 11. augusta lēmumu Nr. 16769005053921-2 pilnībā un izbeigt administratīvā pārkāpuma lietu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Sraksso teica:

uzmet aci

Tev tur bij bikiņ samudžināti un, iespējams, vajag jurista palīdzību, bet kopumā lieka ok un loģiski. Ir dažas nianses:

 

Pretējā gadījumā avāriju inscenēšana apdrošināšanas atlīdzību iegūšanai, manuprāt, būtu pārāk vienkārša.

 

Pilnīgi bezjēdzīgs teksts, kurš vienkārši nokaitinās izskatītājus.

 

ka Renault Trafic vadītājs iebrauca krustojumā zem papildsekcijas 

 

Viņš neiebrauca zem papildsekcijas (kas tas vispār ir? ), viņš iebrauca, degot papildsekcijas zaļajam signālam, kurš atļauj veikt kustību, ja pa galveno ceļu nepārvietojas transportlīdzeklis, vai tml. (atbilstoši CSN - nocitē no tiem). :) 

 

Link to comment
Share on other sites

2021.12.15. , 13:34, Racer teica:

ka Renault Trafic vadītājs iebrauca krustojumā zem papildsekcijas 

 

Viņš neiebrauca zem papildsekcijas (kas tas vispār ir? )

var taču iebraukt krustojumā zem narkatas, varbūt var arī zem papildsekcijas, jeb zem antresola :)

Labots - 138
Link to comment
Share on other sites

2021.12.15. , 13:34, Racer teica:

Pilnīgi bezjēdzīgs teksts, kurš vienkārši nokaitinās izskatītājus.

dzēsts

 

2021.12.15. , 13:34, Racer teica:

ka Renault Trafic vadītājs iebrauca krustojumā zem papildsekcijas

labots

 

un nosūtīts. Paldies! :thank_you:

Link to comment
Share on other sites

Pozitiivam iznaakumam neticu, bet veelu veiksmi!

 

Kauch kaa, pirms ~10 gadiem, nesanaaca pieraadiit, ka neesmu kamielis shaadaa case:

braucot pa VEF gaisa tiltu virzienaa uz centru, pirmajaa joslaa staaveeja nopliisis sienaazis,

ar atspraadzeetiem kontaktstienjiem, protams ka apbraucu pa tramvaja sliedeem,

tilta apakshaa bija sagaidoshaa ekipaazha :)

veelaak, pie lietas izskatiishanas, CP uzradiija izzinju no Riigas Satiksmes,

ka nekaads trolejbus tajaa laikaa uz tilta nav staaveejis.

 

Drusku svaigaaks:

rakstiiju Juurmalas Domei, VARAM un PTAC jautaajumu par iebraukshanas maksaas iekaseeshanas kaartiibu

(iisaa versija)

1. kamdeelj 23:59:59 iegaadaata caurlaide jau peec sekundes paliek nederiiga?

2. kamdeelj tiek iekaseeta komisijas maksa, ja maksaa caur aplikaaciju?

3. kamdeelj pazinjojums par paarkaapumu atnaak peec 229 dienaam?

 

PTAC atbildeeja, ka shis nav pakalpojums, bet nodeva,

tamdeelj nekaadi sameeriigas un godiigas komercprakses noteikumi te nav jaaieveero.

 

Tieshais uzraugs, VARAM, atbildeeja,

ka vinju darbs ir izraudziit leemumu pienjemshansa proceduuras norises pareizumu,

bet pashu leemumu saturs ir pashvaldiibu zinjaa.

 

JD atbildeeja, ka agraak, veel pirms ~5 gadiem, caurlaide anuleejaas visas dienas garumaa,

jo bija deriiga vienreizeejai iebraukshanai, tagad esot daudz labaak, izbaudi un maksaa ragaa

 

 

Labots - MartiniB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , MartiniB teica:

tilta apakshaa bija sagaidoshaa ekipaazha :)

veelaak, pie lietas izskatiishanas, CP uzradiija izzinju no Riigas Satiksmes,

ka nekaads trolejbus tajaa laikaa uz tilta nav staaveejis.

Nesapratu. Kāda suņa pēc neņēmi mentu pie rokas un nekāpi tiltā? 

 

Man ir bijis, ka zīme ir nolauzta, aiz pagrieziena krustā stāv ekipāža un sāk mani čakarēt. Piespiedu aiziet līdz krustam un pārliecināties, ka zīmes nav, tb mētājas uz zemes.

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 28 minūtēm , MartiniB teica:

ar atspraadzeetiem kontaktstienjiem, protams ka apbraucu pa tramvaja sliedeem,

tilta apakshaa bija sagaidoshaa ekipaazha

Interesanti, sodīja visus vai tikai dažus izlases kārtībā :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Racer teica:

Nesapratu. Kāda suņa pēc neņēmi mentu pie rokas un nekāpi tiltā?

peec kautinja visi gudri :)

biju tik dumjsh, ka pat vienatnee nepasoljoju ~170 metrus, lai to sienaazi vismaz nofocheetu

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , superKrona teica:

Interesanti, sodīja visus vai tikai dažus izlases kārtībā :)

vainiigs, citi bija likumpaklausiigaaki par mani, es vilku liidz tilta vidum,

jo tur ir neliels asfalteets posms ar daudz mazaaku slieksni "nokaapshanai" no sliedeem

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , MartiniB teica:

peec kautinja visi gudri :)

biju tik dumjsh, ka pat vienatnee nepasoljoju ~170 metrus, lai to sienaazi vismaz nofocheetu

Da lab, es vnk laikam esmu slīpētāks un kasīgāks, tas nebij uzbrauciens. Stulbi, ka tā sanāca Tev. :( 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Taisnību izcīnīt neizdevās. Policija un apdrošinātājs uzstāj uz 130. punkta neievērošanu. Vēl ir 10 darbadienas padomāt par tiesvedību, bet laikam šoreiz padošos. Pie dzīves bez mašīnas ar jau pieradis. Nauda labi ietaupās :D

Paldies visiem par atsaucību.

  • Bēdīgs 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...