Jump to content

Galda ripzāģis


binary
 Share

Recommended Posts

Pirms 6 minūtēm , oxygen teica:

Vajadzīgo platumu , griezšanai, arī pa prasto - virspusē pie saplākšņa attiecīgā attālumā pieskrūvē saplākšņa līstī izmantojot kokskrūves.

Es pagaidu variantā izlīdzējos ar skrūvspīlēm.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Ja pamatne ir koka/saplāksnis, tad visfiksākais ( un drošākais pret nobīdi) ir parastu kokskrūvi ( tipa ''samorezs'')to atbalsta līsti. Ar skruvspīlēm ir gadijis ka vibrācijas dēļ ir nedaudz nobīdijies un tad ''materiāls vējā''. Otrkārt, ja tas galds gars, tad vajag tikpat garu atbalstu. Ar kokskrūvēm vari kāda grib garuma to atbalstu. Šito es bērnībā noskatīju kolhoza kocinieku darbnīcā.

Link to comment
Share on other sites

versatile
1 stundu atpakaļ, alusbundza teica:

Man šitāds, pieskrūvēts pie grīdas, var uzlikt pagarinājumu un zāģēt kaut vai 6 m dēli

Priekš kam tā geju huiņa virs zāģripas? Tak strādāt traucē. Padomju laikos nevienam zāģim tādas nebija, un re, visi dzīvi.

Labots - versatile
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 1 minūtes , alusbundza teica:

lai skaidas ģīmī nelec, man nav nosūcējs

lol, uz ko pasaule virzās. Drīz bez lattes pazāģēt nevarēsi.

Pirms 1 minūtes , Stasss teica:

Bez pirkstiem un acīm...

sudo apt-get install sarcasm-lvlv-0.1b

 

Link to comment
Share on other sites

Steve Ramsey labi īsumā apstāstīja par to štruntu.

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Es ļoti labi zinu, kas tas ir, kam tas domāts un kāpēc šķēlējnazi nost ņem tikai psihopāti, par to no worries. Aizsarga nost ņemšanai eksistē legit iemesli, bet pārējā laikā gan jālieto.
Mani vienkārši pārsteidz, ka viens no cilvēkiem, kas visu laiku šķendējas par visādām drošības/tīrības prasībām un stāsta, cik veči bija īsti laikos, kad nekā tāda nebija, pats tomēr šito geju drazu lieto. Neciešu liekuļus, tad nu patroļļoju.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Malacis, ka ļoti labi zini, kam tas aizsargs domāts :) Es nemaz nebiju iedomājies, ka ar to ripu var "nobrāzt" roku vai ka tai var uzkrist nozāģētā detaļa. It kā elementāras dzīves situācijas, bet prātā neienāk, kamēr pats nepiedzīvo vai kāds nepastāsta.

Link to comment
Share on other sites

Jau vairākus gadus lietoju šo https://www.einhell.es/shop/en-es/tc-ts-2025-1-u.html

Manas vajadzības apmierina pilnībā. Einhellam atšķirībā no citiem lētā gala analogiem apgriezieni ir lielāki. Uzliekot ripu ar smalkākiem zobiem, laminētajām mēbeļu plāksnēm zāgējums gluds, bez robiņiem.

 

Lytagrā šobrīd akcijas cena https://lytagra.lt/irankiai-ir-iranga/elektriniai-irankiai/elektriniai-pjovimo-slifavimo-irankiai/pjuklas-stacionarus-einhell-4340540-tc-ts-2025-1u

 

Link to comment
Share on other sites

neesmu ne lietotājs, ne īpašnieks galda zāģim, bet tik un tā iepļūtīšu...

ir tāds žurnāls, saucās "Dari pats"... tajā šovasar kā reiz bija rakstu sērija par lētā gala galda zāģa novešanu līdz dārga zāģa līmenim...

sākot ar pieregulēšanu un beidzot ar nepieciešamo palīgiekārtu izgatavošanu uz tā paša zāģa...

respektīvi, gan lēts, gan dārgs zāģis pats darbu neizdarīs un jebkuram zāģim ir nepieciešama gan kalibrācija, gan prasme pielietot...

iespējams, ka var tīmeklī kaut kur atrast attiecīgos numurus... ja kādam parādās interese, varu mēģināt sabildēt tos rakstus...

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , binary teica:

Steve Ramsey labi īsumā apstāstīja par to štruntu.

Un pats viņš viņu nelieto. Paskaties citus viņa video. Tāpat kā 99 procenti lietotāju kuriem piegriežas viņu ņemt nost, likt virsū.

Es arī pirmās reizes domāju ,ka strādāšu kā malacis, droši. Bet tas piegriezās ļoti ātri.

Link to comment
Share on other sites

@zeds, tieši par to viņš tajā video arī runā ;) Un pat piemin alternatīvu, ar kuru var veikt arī tos citus griezumus, kurus ar parasto verķi nav iespējams veikt.

Labots - binary
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tiem lētajiem zāģiem salīdzinājumā ar minēto makitu ir viena problēma. Ja vajag nozāģēt leņķī, tad "nulle aizbrauc". Bet visādi citādi tā makita izskatās, ka būtu taisīta kaut kur Ruandā vai Sudānā. Bošs arī.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Jurkins teica:

Bet visādi citādi tā makita izskatās, ka būtu taisīta kaut kur Ruandā vai Sudānā. Bošs arī.

Par ko maksā, to arī saņem, katra skrūve vai alumīnija gabals maksā naudu, lai vai kur viņu saliktu. Ja būtu taisīta Japānā, tad par to pašu naudu, tā kvalitāte būtu vēl knapāka.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 3 stundām , versatile teica:

Mani vienkārši pārsteidz, ka viens no cilvēkiem, kas visu laiku šķendējas par visādām drošības/tīrības prasībām un stāsta,

aizej pakaries droši, ar slidenu striķi, lai nav jāmokās ....

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pat strādājot ar parastiem rokas instrumentiem, ir jāievēro elementāri drošības pasākumi. Tā kā esmu beidzis šādas tādas skolas, nācās daudz speciālos kursos iet, lai drošība tiktu ievērota, savs paraksts bija jāuzliek laiku pa laikam.

Par laimi, tad jau vairs nestrādāju, kad mūsu uzņēmumā viens aiz otra palika 2 vienači, kas uzskatīja ka brilles vai maskas tikai traucē strādāt..

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks

Tie mazie spēļu galdiņi tikai līstēm der! Ja grib normāli zāģēt, tad jāmeklē, vai no vāciešiem jāuzsūta 3fāzu zāģis, normāls bleķa gabals Pie mums dažreiz arī ss labus galdus esmu redzējis, bet ātri izķer. 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 15 minūtēm , Vasarnieks teica:

mazie spēļu galdiņi tikai līstēm der!

vai tad kāds te par gateriem jautā ?, kāpēc  tu gribi te notēlot pamuļķi, ja tāds jau esi .....

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, alusbundza teica:

vai tad kāds te par gateriem jautā ?, kāpēc  tu gribi te notēlot pamuļķi, ja tāds jau esi .....

@alusbundza gribēju vaicāt kā tev palika ar to gatera projektu?

Labots - gromix
Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , Insekc teica:

Ja gribi kaut ko lielu precīzi apžāģet, tad jāskatās uz formātzāģi. https://sparks-shop.eu/formatzagi/737-formatzagis-holzstar-fks-250-1300-230-v-holzstar-5902030-formatzagi.html

Nu kā uz to skatās. Darbnīcā bija līdzīgs izstrādājums. No sākuma bijām priecīgi, līdz sākās visādas neprecizitātes. Katru otro dienu jāpieregulē, jaudas par maz, laukums mazs, ja zāģē kādu smagu ozola dēli, tad viss tur ļurkājās un šķobjās. Beigās veiksmīgi iesmērēja jaunajam īpašniekam un paņēmām lietotu Kappa 450. https://wtp.hoechsmann.com/en/lexikon/12587/format_4_kappa_450 tagad vismaz 50mm ozola dēlis iet kā pa sviestu.

Link to comment
Share on other sites

Paskatījos Bosch GTS 10 XC reviewus. Kopumā iespaids palicis tīri OK, it kā stingrs, it kā kvalitatīvs, varētu būt ņemams. Ir divas slimības - "cross cut sledge" lufte, kuru gan var viegli novērst, un problēmas ar "fence", kuras var viegli mazināt, varbūt arī novērst pilnībā.

 

Bosch GTS 10 J vēl nepaskatījos. Šķiet, kaut kādā paša Bosch video minēja, ka "cut capacity" labajā pusē ir "palielināms līdz 460mm", ar to arī interese par to zāģi zuda… Bet specenē ir minēti 635mm. Nezinu, varbūt tai video bija domāts, ka labo pusi var pagarināt "par" 460mm, nevis "līdz" 460mm… Būs vēl jāpaskatās, ko cilvēki par šo saka…

 

Dewalt reviewiem vēl neesmu pieķēries. Iepriekš minētajam DWE7485 mazliet nepatīk "mazā ripa", lai gan visticamāk neko lielāku nemaz nevajadzēs :) DWE7492 arī varētu būt ņemams. Atšķirībā no citiem, šim "cut capacity" labajā pusē ir 825mm. Pagaidām neesmu skatījies, kas dewaltam vēl būtu "pieņemamā budžetā".

 

Dewalt ripa griežas krietni ātrāk:

* Dewalt DWE7492 - 2000W, 250mm, 4800rpm

* Bosch GTS 10 J - 1800W, 254mm, 3650rpm

* Bosch GTS 10 XC - 2100W, 254mm, 3200rpm

Ko un kā tas ripas griešanās ātrums praksē ietekmē, pieņemot, ka zāģi paredzēts lietot "smalkākiem darbiem", nevis rupjai grīdas latojuma dēļu un jumta spāru zāģēšanai? Metālu ar viņu zāģēt neplānoju.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.de/-/en/DeWalt-DWE7492-QS-Table-Black-Yellow/dp/B07QDY9NLK/

It kā Dewalt DWE7492, bet stipri lēts (edit: vakar, šodien cena bija €450, tagad jau augstāka).

Tur kaut kāds pārdevējs tirgo brāķus? Daļa atsauksmju ne pārāk labas (izliecies "fence", šķībs galds un tml).

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Ripām pievēršat uzmanību? Jebšu kāda nāk līdzi zāģim, ar to arī visu zāģējat?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , binary teica:

Jebšu kāda nāk līdzi zāģim, ar to arī visu zāģējat?

Stoks parasti uzreiz lido miskastē, un tiek uzlikta ripa ar tiem (volfroma?) rūdītajiem zobiem. Pavisam cita aršana.

Link to comment
Share on other sites

Pag, pag, tagad jau jebkuram zāģim nāk līdzi ripa ar cietsakausējuma zobiem (volframa točna nē😁). Cita lieta ir vai zobu skaits ir atbilstošs. Un tad vēl tie zobu leņķi ir baigi dažādie atkarībā no tā, ko zāģē. Es gan intensīvi nelietoju un laminētu materiālu arī nezāģēju, tāpēc praktiski pietiek ar standarta ripu plus vēl vienu ar 84 zobiem. Baigi superīgas ir tās sarkanās amerikāņu ripas, kas baigi daudzos jūtūbes video parādās. Baigi specifiska izskata zobi. Bet pie mums nav nopērkamas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

2021.11.14. , 15:29, binary teica:

 

Ko un kā tas ripas griešanās ātrums praksē ietekmē, pieņemot, ka zāģi paredzēts lietot "smalkākiem darbiem", nevis rupjai grīdas latojuma dēļu un jumta spāru zāģēšanai? Metālu ar viņu zāģēt neplānoju.

 

Ja ripa griežas ātrāk teorētiski ir mazāki izrāvumi (tearout) zāģējot un ātrāk zāģējas. Bet izrāvumus var samazināt  uzliekot zāģa ripu ar mazāku zobu - mājās zāģējot parasti nav nekur jāsteidzas. Tāpat viņus var samazināt ar nazi iegriežot abās vai vienā pusē zāģējamajam materiālam vai arī ar upurējamu koka gabalu.

Par precizitāti - tik un tā fināla izmērus galdnieki pielīdzina:

1. galus ar parasto ēveli un "shooting board". Ir arī tam domātas speciālas "low angle plane"  un pat "shooting plane" 

2. visādas gropes arī precīzi izvelk ar kaltu vai dziļumēveli ( router plane ) kā arī speciālām gropjēvelēm (grooving plane) un shoulder plane. (es mācos pašmācības ceļā no angļu avotiem un nezinu latviešu terminus piedodiet)

 

un vēl ziņa par precizitāti - visi dēļi ko tu pirksi nebūs taisni. Vai pat ja atradīsi ideāli taisnu ideāli sausu dēli (bet visur kur tirgo koku zinātāji tādus parasti izķer pirmos un dažreiz paliek tikai līkie kurus pērk lošii) - ienesot garāžā vai noliekot saulē , mainoties mitrumam un mazliet pastāvot viņš var nesliktā tādā propellerī vai līkumā saliekties.  Un ja līku dēli slidina gar ripzāģa sētu sanāk līka detaļa.  Ja zāģē šitādu līku šķērsām zāģējuma arī sanāk sķībs. Ja mazu dēli var vēl ar jointing jig izlabot, tad lielos nesanāks. Sāc plānot taisnēveles un biezumēveles iegādi 😄

Ah es atceros kā es sākumā nevarēju saprast - kāpēc nozāģēju pēc stūreņa, visu taisni, bet kopā salikt bez spraugas nevar... Vispirms izrādījās šķībs stūrenis, tad zole un sēta zāģim, tad sapratu ka dēļi arī līki...  Tad saliku visu kopā ,  bet pēc pāris dienām skapīša durvis izliecās līkumā ar rādiusu apmēram 1cm. Tagad skatos atpakaļ un domāju - ārprāts, kā es varēju tāds losis būt.

Īsāk sakot turies!

 

  • Patīk 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Jurkins teica:

Pag, pag, tagad jau jebkuram zāģim nāk līdzi ripa ar cietsakausējuma zobiem

Tagad varbūt jau jā, bet cik man iepriekš ir sanācis šitos verķus pirkt, bija bez tiem zobiem vēl.

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Jurkins teica:

volframa točna nē😁

Par to volframu es no šejienes nospēru 😁

8DAF89E7-CABB-44E3-8426-770F9B17F87E.thumb.jpeg.ec91236fa55a74ce08fe95c5774619eb.jpeg

 

Link to comment
Share on other sites

Man vēl tagad griežas Rēzeknes zāģis pirkts kaut kur < 2000. gada. Šim jau bija oriģinālā cietsakausējuma zobu ripa. Gan baigi lielie zobi, bet skaidu plāksnes, kas ir ļoti nepateicīgas griezējinstrumentiem) grieza labi.

Kādreiz runājām vienkārši - pobedīts 🤣 , tagad marketorasti izdomā visu ko.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Jurkins teica:

Kādreiz runājām vienkārši - pobedīts 🤣

Pobedīts ir tas pats vārds, kā tosols un kserokss, īstenībā cietsakausējumi jau krievu laikā bija daudz un dažādu.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , Jurkins teica:

Kādreiz runājām vienkārši - pobedīts 🤣 , tagad marketorasti izdomā visu ko.

Nu pag, pobedīts ir viens sakausējums, karbīds - cits sakausējums. Jebšu es ko jaucu? Šitais "kādreiz" un "tagad" baigi atsit nevis "marketorastus", bet nesen dzirdēto par saplāksni - esot speci, kas pilnā nopietnībā OSB dēvē par saplāksni, savukārt saplāksni - par finieri.

 

@zeds, tādu "shooting board" pirmo reizi dzirdu :)

Par stūreni - viņi vispār mēdz būt taisni? Cik esmu pircis instrumentus, kuriem it kā jabūt taisnā leņķī, pagaidām visiem 90° pēc fakta ir "apmēram 90°". Pagaidām taisnāko leņķi esmu redzējis papīra lapām un saplākšņa loksnēm :D Ar līmeņrāžiem tas pats, nelīdz ne cena, ne brenda nosaukums, visi šķībi un teju nevienam nav kalibrēšanas skrūvju.

Par koka vērpšanos un liekšanos - ir ne tikai dzirdēts, bet arī pieredzēts.

Par taisnēveli un biezumēveli - vispirms vietu jāsaorganizē un jāielien iekšā tai hobijā, tad arī varēs tādas ēveles pirkt :) Pagaidām stipri par agru.

 

Par ripām - tiem zobu leņķiem ir kaut kāda nozīme? Jebšu līdz tam, lai tam būtu nozīme, ir pāris gadus "jāaug", sākumā ka tik zobi pietiekamā skaitā un gana asi?

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Da velns viņu zina. Pobedīts it kā kobalta karbīds un volframa karbīds vai. To pobedīta veidu, man liekas, kā sunim blusu. Mēs ražošanā sakām - cietsakausējuma zobi (gari , bet saprotami)

Nu, OSB un saplāksnis gan ir divas dažādas lietas. Tur jābūt vismaz 80-tā levela specam, lai jauktu. Bet saplāksnis un finieris... cik saprotu, tad finieris ir tā sloksne, ko "nomizo" , bet saplāksnis ir tad, kad salīmē šamās kopā. Tautā, protams, īpaši neiespringstam.

 

 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Jurkins teica:

Bet saplāksnis un finieris... cik saprotu, tad finieris ir tā sloksne, ko "nomizo" , bet saplāksnis ir tad, kad salīmē šamās kopā.

Tieši tā arī ir. No finiera taisa saplāksni.

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , binary teica:

@zeds, tādu "shooting board" pirmo reizi dzirdu :)

 

Par stūreni - viņi vispār mēdz būt taisni? Cik esmu pircis instrumentus, kuriem it kā jabūt taisnā leņķī, pagaidām visiem 90° pēc fakta ir "apmēram 90°". Pagaidām taisnāko leņķi esmu redzējis papīra lapām un saplākšņa loksnēm :D Ar līmeņrāžiem tas pats, nelīdz ne cena, ne brenda nosaukums, visi šķībi un teju nevienam nav kalibrēšanas skrūvju.

Mēdz. Bet jāpērk ir t.s. machinist square jeb atslēdznieka stūrenis kuram ir arī tolerance norādīta. 

Bet! Var lietot arī lētos , tikai viņi ir jāpārbauda un jāpieregulē. Tas ir vienkārši un ātri. 

Te ir kā regulē viena veida stūreņus 

https://www.youtube.com/watch?v=YB2LAQBSpZw

Un otra veida

https://www.youtube.com/watch?v=z2BFuDpM29w

 

Shooting board: https://www.youtube.com/watch?v=YyfvygylyJg

 

 

Labots - zeds
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Šitos lētos stūreņus... nu i nakuj. OK, leņķi vēl piedabūsi, nulli piedabūsi vietā, bet gadās, ka "lineāli" abās pusēs par pusmilimetru atšķiras. Savulaik paņēmu stokerī pa 25 eiro class 1 (laikam) stūreni, pagaidām manām vajadzībām ok. Un vēl no ķīnīzeriem mazo atslēdznieka stūreni. Notestēju pie paziņām ar kruto devaisu - ir ok.

Bet nu jā, ja nopietna darbošanās, tad

Pirms 5 minūtēm , zeds teica:

machinist square

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...