Jump to content

Galda ripzāģis


binary
 Share

Recommended Posts

Parunājam par galda ripzāģiem? :)

 

Man pašam zināšanu par viņiem tīri tik, cik "esmu redzējis 5 youtube video" (t.i., necik?), praktiskas pieredzes ar tādiem zāģiem īsti nav - cik pēdējos gados ir bijusi vajadzība (sazāģēt koka līstes siltumnīcai, sataisīt bērniem virju trepes, uztaisīt apaļus grodu vākus un tml sīkumi), esmu izlīdzējies ar rokas ripzāģi, kas pieskrūvēts kājām gaisā pie saplākšņa, bet nu tas manā izpildījumā tāds patizls variants - virsma maza, līka, ļodzīga, zāģēšanas dziļuma regulēšana čakarīga, zāģa pielikšana/noņemšana laikietilpīga utt utjp.

 

Depo redzēju Makita MLT100N, piegāju, pataustīju - "sētiņa" lokās, plastmasas "ieliktnis" pie ripas kā no plēves taisīts, tā detaļa, kas pa gropi slidinās, ļurkājas utt. Paskatījos kaut kādus reviewus - izrādās, tur to bēdu ir krietni vairāk (tās "gropes" ir dažādu izmēru, nelietojama ir arī kreisajā pusē esošā galda bīdāmā daļa, citas detaļas savā starpā ķerās utt). Tā vien šķiet, ka €400 no tā zāģa cenas sastāda brenda nosaukums, nevis pati prece… Jebšu tas tā ir visiem tajā cenu kategorijā?

 

Mēģināju sameklēt, kāds ir Makita 2704N, salīdzinot ar iepriekšminēto - par to internets klusē, ātrumā neatradu vispār nevienu jēdzīgu review ar tā zāģa problēmām.

 

Ko paši lietojat? Ko varat ieteikt? Ko varat pastāstīt par konkrēto zāģu problēmām?

 

Budžets - teorētiski €500, praktiski mazliet stiepjams, ja mazliet dārgākā segmentā ir kas būtiski labāks. Bet nu četrciparu skaitli pagaidām negribētos maksāt.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

man jau otrais galda ripzāģis lētākais ķīnietis pa 150 eirām pirkts, pirmais līdzīgs labi kalpoja, kamēr zobratu pārnesumam zobi nodila, nopirku jaunu līdzīgu, motors 1800 w, ja ir iespējams, tad labāk meklēt jaudīgāku, jo stumjot 5 cm biezu dēli, lēni jāstumj, bet savādāk - neko sliktu nevaru teikt

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Veikalos vairums preču, kuras jāsaliek, tiek saliktas tikai izskata nodrošināšanai. Jo arī pēdējais eksemplārs būs jānotirgo un pirms tam jāizjauc. Tāpēc tur skrūves nav pievilktas, var pat kādu vai kādas detaļas vienkārši nepielikt. 

Link to comment
Share on other sites

Tev jāizdomā, kādai vajadzībai un cik bieži lietosi. 

Gribi lētu? https://regoveikals.lv/products/scheppach-galda-zagis-hs-80-5901302901sc/

Gribi labu? https://clix.lv/darzam-remontam-majai/elektroinstrumenti-remontam/ripzagi/dewalt-1850w-210-mm-galda-zagis-dwe7485-qs/

Vai tas DeWalt ir 3x labāks? Aptausti abus veikalā un pats izlem. 

Cik precīziem darbiem lietosi? Žoga dēļu apzāģēšanai 1x gadā arī lētais būs gana labs.

Ja gribi kaut ko lielu precīzi apžāģet, tad jāskatās uz formātzāģi. https://sparks-shop.eu/formatzagi/737-formatzagis-holzstar-fks-250-1300-230-v-holzstar-5902030-formatzagi.html

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , e = d teica:

Veikalos vairums preču, kuras jāsaliek, tiek saliktas tikai izskata nodrošināšanai. Jo arī pēdējais eksemplārs būs jānotirgo un pirms tam jāizjauc. Tāpēc tur skrūves nav pievilktas, var pat kādu vai kādas detaļas vienkārši nepielikt. 

Arī to iedomājos, bet pēc tās konkrētās makitas reviewiem izskatās, ka tomēr pats produkts štruntīgs.

Vairumu defektu gan tur var novērst (sētiņu jātaisa garāku un jāfiksē abos galos, karietes jātaisa DIY, ķīlējošās detaļas pievīlēt), kaut ko nevar (lufte kreisajā pusē esošajā "sliding" daļā). Ir arī pāris plusi - labajā pusē tas galda pagarinājums gana liels un stingrs, iebūvēts galda aizmugurējās daļas pagarinājums. Par skaidu nosūkšanas caurumu nav ne jausmas, viņš tam modelim ir OK vai nav.

 

Pirms 43 minūtēm , Insekc teica:

Tev jāizdomā, kādai vajadzībai un cik bieži lietosi. 

(..)

 Cik precīziem darbiem lietosi? Žoga dēļu apzāģēšanai 1x gadā arī lētais būs gana labs.

Žoga dēļu galus var apzāģēt arī ar rokas ripzāģi vai figūrzāģi :)

Līdz šim vajadzība bijusi reti, bet nu tos pašus virtuves skapīšus vai bērnu galdu labprātāk pats uztaisītu, nevis brauktu uz ikea. Nu attiecīgi vēlamā precizitāte - lai var kaut kādas mēbeles sataisīt. Lietošanas biežums - nākotnē ceru izmantot biežāk kā reizi gadā.

Formātzāģis būs par traku.

 

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , binary teica:

ai var kaut kādas mēbeles sataisīt.

man patīk Attels-R visu pasūtīt, pašam sazīmēt ko vajag, uzvēlēties dažādus materiālus, furnitūru labāku utt. . Šie sazāģēs pēc taviem izmēriem perfekti ka vajag. aplīmēs malas ja vajag, saurbs, ietīs plēvē. Atliek pašam tik aizbraukt pakaļ un samontēt. Arī mājas lapa forši uztaisīta. Pāris gadus neko nevajadzēja, Bet šonedēļ tā reāli pārsteidza.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , kaads teica:

Šie sazāģēs pēc taviem izmēriem perfekti ka vajag. aplīmēs malas ja vajag, saurbs, ietīs plēvē.

Jā, forši, bet ko man darīt, kamēr viņi visu izdara manā vietā? Mazliet ZB gadu desmitiem pa 10-15 stundām dienā sēdēt pie PC ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja gribi zāģēt laminātu lai taisītu kādas mēbeles, tad par tiem , ko tirgo DEPO un tamlīdzīgi vari aizmirst. Es tādos gadījumos sazīmēju projektu ar šo izmērus un dodos uz Attēls-R . Tur gan materiāli, gan precīzi un kvalitatīvi sazāģēs , gan aplīmēs maliņas. Lai būtu pieklājīgs griezums vajag pavisam cita tipa zāģus (ar priekšzāģi). Ja tik kādu dēli , tad  jau var parasto, tik svarīga opcija lai var nosūkt skaidas. Savādāk bez nosūkšanas būs pilni visi darbnīcas visi stūri. Bez var tik zāģēt laukā.

Bet ikdienas sīkumiem, kad vajag ko mazu, lai cik smieklīgi nebūtu, izmantoju šo. Nu tipa vajag kulturālu organiskā stikla loksnīti . Neba vajag katru reizi šaut uz zvirbuli ar lielgabalu.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Ar paša ripzāģa galdu tāpat allažin būs par īsu. Visi taisa kārtīgu, masīvu galdu uz riteņiem, kas fiksējams pozīcijā un kuram attiecīgi stūrī ir novietne pašam zāģim. Un attiecīgi tad var pirkt bez kājām, nedaudz ietaupot. Citādi vispār grūti iedomāties, kā uz viņa varētu kaut ko pazāģēt, ja zāģmateriālam nav atbalsta.

Link to comment
Share on other sites

Džeki, visu var pasūtīt, visu var nopirkt, visu var uzticēt citiem. Jā, var ietīties segā, iegāzties dārgā dīvānā un blenzt par 3k pirktā ekrānā ar alus pudeli rokā. Var, bet negribas.

Šajā gadījumā 80% baudas būtu no procesa, 20% - no sasniegtā rezultāta. Tāpēc paldies par info par "visu var pasūtīt Attēls-R" (vai da jebkur citur), bet tēma tomēr vairāk par DIY.

Un, @oxygen, griezumu nevajag ideālu, pietiek ar "good enough". Jā, gadās, ka ripzāģis izplēš skaidu. Bet to tak var ja ne novērst, tad vismaz mazināt. Varbūt izplēsto skaidu pēc tam "nogriezt" (nofrēzēt vai kā citādi likvidēt). Novietot defektīvo pusi tur, kur tā nekrīt acīs. Da i vispār var nevienam neteikt, ka "oj, ziniet, šite sanāca laža" - tāpat neviens nepamanīs.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , raivix95 teica:

Ar paša ripzāģa galdu tāpat allažin būs par īsu. Visi taisa kārtīgu, masīvu galdu uz riteņiem, kas fiksējams pozīcijā un kuram attiecīgi stūrī ir novietne pašam zāģim. Un attiecīgi tad var pirkt bez kājām, nedaudz ietaupot. Citādi vispār grūti iedomāties, kā uz viņa varētu kaut ko pazāģēt, ja zāģmateriālam nav atbalsta.

Ja grib mēbeles gatavot, tad jālieto sliedes zāģi. Formatzāģis amatieriem par traku - dārgs un aizņem daudz vietas. Uz galda zāģa virsma par mazu, neko lielu un precīzu neizgatavosi. raivix95 ieteiktais būtu risinājums.

Link to comment
Share on other sites

Es pataustīju DeWalt 745 man patika  viss stings un nostrādāts labi, bet man tas ir par dārgu.Bet beigās nopirku , lēto Hecht galda zāģi. Darbu viņš dara, pretenziju man pret viņu ir daudz. Bet man ir plāns -  noskrūvēt nost oriģinālo virsmu,izmest oriģinālo sētu, uztaisīt viņam lielu labu virsmu kaut ko apmēram šitādu.  Otrs lētais kandidāts bija  RYOBi RTS1800

 

 

Ja esi DIY meistars iečeko Evolution firmas instrumentus - viņiem ir lēnāki motora apgriezieni. Tas nozīmē ka ar viņiem var zāģēt gan koku , gan metālu. pats sev paņēmu Evolution leņkzāģi, gandrīz nopirku arī viņu galda  zāģi. 

 

Labots - zeds
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , binary teica:

Par šo - no pieredzes ar konkrēto zāģi? Vai tāpēc, ka Dewalt?

Ir saimniecībā padsmit DeWalt rīki, pārsvarā gan 18V. Ne par vienu nevar sūdzēties. Galda ripzāģis gan vēl padomjlaika, tiesa modificēts, bet neko diži precīzu izgatavot nevar.

Link to comment
Share on other sites

Pilnīgi piekrītu ka būtiski ir process, bet par laminātu.... zāģējot ar parasto var sanākt ''materiāls sabojāts, nauda vējā''. Protams var visādi čakarēties, tipa saplāksni zāģē paliekot apakšā finieri, bet.... Otrs, ko jau minēja -''savaldīt'' lielo lamināta loksni uz mazā gala ir ''neiespējamā misija''. Principā tad ir jātaisa tas , ko ielika zeds. Tie sīkie galda, pa lielam der lai tipa sašaurinātu dēli, i tad liela iespēja ka kas sabīdās ne tā . Nu ir tāda pieredze, kad jaunībā būvēju ''fazendu''.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , oxygen teica:

Bez var tik zāģēt laukā.

Ziemā grūti :)

Vasarā - jā, nav problēmu.

 

Pirms 25 minūtēm , raivix95 teica:

Ar paša ripzāģa galdu tāpat allažin būs par īsu. Visi taisa kārtīgu, masīvu galdu uz riteņiem, kas fiksējams pozīcijā un kuram attiecīgi stūrī ir novietne pašam zāģim. Un attiecīgi tad var pirkt bez kājām, nedaudz ietaupot. Citādi vispār grūti iedomāties, kā uz viņa varētu kaut ko pazāģēt, ja zāģmateriālam nav atbalsta.

Pagaidām jāiztiek ar kaut kādu gatavo variantu. Man derēs arī "bez kājām" - pagaidām tajās retajās reizēs, kad vajag, varētu vai nu strādāt uz ceļiem, vai nu ar līku muguru, vai arī to zāģi uz kaut kā uzlikt (kaut vai uz celtniecības torņa).

Nākotnē gan jau varēs uztaisīt arī lielāku galdu/virsmu - vai nu "apkārt" tam zāģim, vai arī aizvietot visu zāģa galdu ar DIY galdu.

 

Pirms 6 minūtēm , oxygen teica:

zāģējot ar parasto var sanākt ''materiāls sabojāts, nauda vējā''.

Kas ir lamināts? Tas, ko liek uz grīdas? :D Vai laminēta skaidene? Tās skaidenes tīri kā materiāls man īsti nepatīk.

 

Pirms 1 minūtes , kaads teica:

ja vajag, lai izskatās darbs pēc mēsla, pietiek ar cirvi!  process ir , rezultāts tāds kā sanāca.

Šādi ir tie mēsli… Pareizāk sakot, mēsli ir tur apakšā. Ar cirvi šādu nemācētu uztaisīt, ar rokas ripzāģi gan kaut kā sanāca.

 

IMG_20211110_090207.thumb.jpg.59ce2307c628ddbe417d006b9b499d8c.jpg

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Galda virsma ? ja ar virs frēzi noieta apakša un mala  uztaisīta pusapaļa tad ir ok . Vai groda vāks domāts ? :)

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

Tas ir groda vāks no kaut kāda ~20mm saplākšņa. Plaknes 2x krāsotas, mala - 4x. Malas noteikti tiks deformētas ar mauriņtraktoru.

Bet jā, sieva teica - ja savajadzēsies apaļu galdu, tad zinās, pie kā vērsties.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , kaads teica:

ja vajag, lai izskatās darbs pēc mēsla, (..)

Savukārt bērnu galdi ātri vien sāk izskatīties "pēc mēsla" neatkarīgi no tā, vai tie ir paštaisīti, vai par dārgu naudu pirkti. Arī pirkto galdu bērni apzīmēs, apdauzīs un visādi citādi "apdarīs".

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Es groda vāku ar figūrzāģi taisīju. Kaut kā nespēju iedomāties ripzāģi šādam darbam.

un paķēru mitrumizturīgo saplāksni, tikai malas laikam 2x ar kaut ko nozieķēju. Varbūt pat tikai 1x. Stāv jau vairāk kā 5 gadi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , binary teica:

Arī pirkto galdu bērni apzīmēs, apdauzīs un visādi citādi "apdarīs".

nu  naz naz

 

a ko grodam plastmasas lūku neuzliki ? pārdodot to finiera gabalu  pavasarī,  zāgis varēji  nopirkt :)

image.png.c407634c935ce9238cc18dd3f872ceee.png

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , e = d teica:

Es groda vāku ar figūrzāģi taisīju. Kaut kā nespēju iedomāties ripzāģi šādam darbam.

un paķēru mitrumizturīgo saplāksni, tikai malas laikam 2x ar kaut ko nozieķēju. Varbūt pat tikai 1x. Stāv jau vairāk kā 5 gadi.

Man figūrzāģis kaut kā šķībi aiziet - gan no līnijas aizpeld, gan arī asmenis saliecas. Vismaz tad, ja materiāls ir biezāks par 5mm.

 

Ar ripzāģi elementāri - izurbj plāksnei centrā nelielu caurumu dažu mm dziļumā, ar cirkuli uzvelk apli, apmēram apzāģē ar to pašu figūrzāģi, pēc tam to izurbto caurumu uz kaut kā uzsēdina un griež uz riņķi gar zāģi (ripzāģis tobrīd bija kā sīks "diy stacionārais" - kājām gaisā, pieskrūvēts pie saplākšņa). Jāzāģē nost nevis gabalus, bet plānu skaidu. Kad apzāģē pa perimetru, pietuvina zāģim zāģējamās detaļas centru par ~2mm un atkārto zāģēšanu. Pēc kādiem 5-10 piegājieniem sanāk +/- pieklājīgs aplis.

 

Pirms 15 minūtēm , kaads teica:

a ko grodam plastmasas lūku neuzliki ? pārdodot to finiera gabalu  pavasarī,  zāgis varēji  nopirkt :)

Nav jau tā plastmasa daudz lētāka nekā saplāksnis. Grūti arī ātrumā atrast, kādu svaru tā plastamsa ziemas salā iztur.

 

Par to bērnu galdu - tu "nu naz naz", es zinu. Jebkurā brīdī varu paskatīties uz bērnu mēbelēm vai mantām. Bērni nav pieaugušie, viņiem patīk reizēm darīt lietas, ko pieaugušais pat iedomāties vairs nav spējīgs, kur nu vēl izdarīt.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , binary teica:

- tu "nu naz naz", es zinu

es ar :) , saviem ''mākslas darbiem" zin ka jāliek speciālais paliktnis. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , binary teica:

Man figūrzāģis kaut kā šķībi aiziet - gan no līnijas aizpeld, gan arī asmenis saliecas. Vismaz tad, ja materiāls ir biezāks par 5mm.

Pārbaudi vai tev zāģa asmens ir perpendikulārs attiecībā pret zoli abos virzienos un pamēģini citus asmeņus.

Kā arī zāģēt lēnāk. Ar figūrzāģi nedrīkst forsēt.

Labots - zeds
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Par zāģa precizitāti - no kā tā atkarīga, ja neskaita roku leņķi? Tikai no galda un uzparikšu kvalitātes? Vai arī no "zāģa iekšām" (nez, augstuma/leņķa regulēšanas mehānisms, motors un tml)?

Ja ir doma galdu vēlāk aizvietot ar DIY variantu, tad būs atšķirība starp lētā zāģa iekšām un dārgāka zāģa iekšām?

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, binary teica:

Pagaidām jāiztiek ar kaut kādu gatavo variantu. Man derēs arī "bez kājām" - pagaidām tajās retajās reizēs, kad vajag, varētu vai nu strādāt uz ceļiem, vai nu ar līku muguru, 

Okei, labi... es labāk nekomentēšu. Īpatnēja tev pieeja darbam.

Pirms 32 minūtēm , binary teica:

Man figūrzāģis kaut kā šķībi aiziet - gan no līnijas aizpeld, gan arī asmenis saliecas. Vismaz tad, ja materiāls ir biezāks par 5mm.

Figūrzāģis NAV domāts taisnai zāģēšanai! Ar to var OSB garāžas vārtiem piegriezt, kur 1cm tuda sjuda neko nemaina, bet nejau precīziem zāģējumiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , raivix95 teica:

Okei, labi... es labāk nekomentēšu. Īpatnēja tev pieeja darbam.

Ja vajag "reizi gadā", var pieciest neērtības. Ja vajag "reizi mēnesī / nedēļā / dienā", tad cita runa.

Man pagaidām ir pirmais variants - vajag reti un uz īsu brīdi. Kad būs otrais variants, būs gan telpas, kur to zāģi nolikt, gan arī "kājas" varēs uztaisīt.

 

Pirms 10 minūtēm , raivix95 teica:

Figūrzāģis NAV domāts taisnai zāģēšanai! Ar to var OSB garāžas vārtiem piegriezt, kur 1cm tuda sjuda neko nemaina, bet nejau precīziem zāģējumiem.

Jā, tā arī nospriedu pēc pirmajiem zāģējieniem. Tad nu īpaši neiespringstu - figūrzāģi lietoju, kad vajag "ātri, ērti, apmēram". Bet gan jau var piešaut roku arī precīzākam zāģējumam. Asmeņi jau arī ir dažādi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , binary teica:

Par zāģa precizitāti - no kā tā atkarīga, ja neskaita roku leņķi? Tikai no galda un uzparikšu kvalitātes? Vai arī no "zāģa iekšām" (nez, augstuma/leņķa regulēšanas mehānisms, motors un tml)?

Ja ir doma galdu vēlāk aizvietot ar DIY variantu, tad būs atšķirība starp lētā zāģa iekšām un dārgāka zāģa iekšām?

Ir dažādi motori: kolektora, bezsuku(akumulatorniekiem). Arī kolektora 230V motoriem mēdz būt lēnā palaišana. Lētais ripzāģis iegriežas momentā, iznāk rāviens, var ieraut robu materiālā. Labs zāģis iegriežas lēnām.

Ne tikai ripas diametrs, bet arī motora jauda nosaka kāda biezuma materiālus varēs zāģēt.

Arī pārējā konstrukcija ir dažāda, var būt ļurcīga.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , raivix95 teica:

Okei, labi... es labāk nekomentēšu. Īpatnēja tev pieeja darbam.

Figūrzāģis NAV domāts taisnai zāģēšanai! Ar to var OSB garāžas vārtiem piegriezt, kur 1cm tuda sjuda neko nemaina, bet nejau precīziem zāģējumiem.

domāts varbūt nav, bet nozāģēt var. Es piemēram caurumu izlietnei precīzi pa līniju zāģēju 5cm virtuves virsmā. +/- varbūt 0.5 mm max. Un pa taisni apmēram tā pat. Un ņem vērā , es neesmu profesionālis vienkārši jau esmu mazliet piešāvies.  Pieliec vēl pie taisna lineāla un vispār nekādu problēmu. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , raivix95 teica:

Figūrzāģis NAV domāts taisnai zāģēšanai!

Vispār jau tika apspriests apaļš objekts, kur kā reiz netaisna zāģēšana.

un, ja nav domāts taisnai zāģēšanai, tad kāpēc makita komplektā liek sliedi zāģēšanai gar malu?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Insekc teica:

Lētais ripzāģis iegriežas momentā, iznāk rāviens, var ieraut robu materiālā. Labs zāģis iegriežas lēnām.

Manuprāt viena no pirmajām lietām ko iemācās darīt ar galda ripzāģi ir nelikt klāt koku kamēr viņš nav pilnībā iegriezies

Man šis apgalvojums likās ļoti jocīgs. Tu esi vispār ar ripzāģi strādājis kādreiz? 

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Par roba izraušanu zāģa starta brīdī arī nesapratu, bet "soft start" laikam būtu par kripatu komfortablāk.

 

Kā tiem zāģiem ir ar ripas bremzēšanu pēc izslēgšanas - visiem ir, nevienam nav, dažiem ir? Tiem, kam tā bremzēšana ir realizēta, visiem tā ir vienāda vai arī kaut kā atšķiras?

(par "avārijas bremzi" - tas pagaidām būs ārpus budžeta :D bosch reaxx, sawstop un tml)

 

Par ripas diametru un jaudu - kāds būtu optimālais? 50mm ozolu gan jau pārāk bieži nevajadzēs zāģēt, bet kad vajadzējs, tad būtu forši, ja zāģis ar to tiktu galā.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Tāds , no saplākšņa , taisīts ir pa pirmo. Saplāksnis ir viegli apstrādājams , bet pietiekami stingrs, ja kur apakšā vēl pieskrūvē izturības ribas. Bet... tik lielu galdu var atļauties tik tad, ja ir kārtīga izmēra darbnīca. Es kad izmantoju saplāksni kā darbagalda paplašinātāju, tad parasti taisu tā, lai var fiksi izjaukt un piesliet pie sienas, nevis aizņem visu vietu telpa kad nevajag.

 Prastākais , bet fiksākais variants, ko izmantoju kad vajadzēja lielāku virsmu: Rokas ripzāģis ar koka skrūvēm pieskrūvēts pie saplākšņa no apakšas un darba galds gatavs, kuram var regulēt griezuma dziļumu, izmantojot tā rokas ripzāģa regulējumu. Vajadzīgo platumu , griezšanai, arī pa prasto - virspusē pie saplākšņa attiecīgā attālumā pieskrūvē saplākšņa līstī izmantojot kokskrūves. Pofig ka uz tās pamatnes paliek caurumiņi no kokskrūvēm, kad vajag citādu attālumu no zāģa līdz mēratbalstam. Nu pieskrūvē nākošā reizē ar nobīdi. Toties darbagalds gatavs no izejmateriāliem pusstundas laikā. Un manā ieskatā tas ir labākais risinājums ja nedomā turpmāk katru dienu izmantot vienreizējs pasākums tipa uz vienu nedēļas nogali. Saplāksnis maksā''kapeikas'', bet vajadzīgā izmēra darbagalds jau velk uz ''tukstoti''.

 Vienīgais mīnuss šāda fiksajam variantam, ka zāģis zaudē iegriezumu par galda biezuma tiesu.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...