Jump to content

Mājas serveris un Docker


mickys
 Share

Recommended Posts

Neieraudzīju atbilstošu tēmu, tāpēc veidoju savu.

Mājas serverim prasās apgreids/optimizācija. 

Šobrīd viss ir savairojies līdz 3 iekārtām - rock64, kas darbojas kā NAS (un nav apdeitots gadus 4), RPi3 uz kā griežas HassOS, un RPI4 uz kā griežas FTP+Grafana+Influxdb

 

Šobrīd domāju, ka vajadzētu visu apvienot uz viena RPi4. 

Te mēs nonākam līdz problēmai vārdā Docker. 

Cik sapratu no dažiem video, ko noskatījos, tad tas ir jaunais trends. Neviens vairs neinstalē aplikācijas caur "sudo apt install", bet gan "docker run"

Būtība šķiet pievilcīga, arī tajā ziņā, ka savus projektiņus varētu izstrādāt uz Laptopa, sapakot tajā konteinerā un pārvietot uz RPi.

Līdz galam tik nav skaidrs, kāds ir tas princips - katrā tajā konteinerā tak nav iekšā pilnizmēra OS, bet tikai kautkādas daļas?

Kā notiek apdeitu uzlikšana tiem konteineriem? Pierasts bija "sudo apt update + sudo apt upgrade"

Visu var sabāzt tajos konteineros? Vai arī atsevišķas detaļas darbojas kā ierasts, instalētas parastā OS?

Visi konteineri tiek pie visiem failiem un runājas savā starpā? Vai arī viņam katram ir sava IP adrese tīklā?

 

Esošās vajadzības ir diezgan - Transmission, Samba, HomeAssistant, Grafana, InfluxDB, FTP, Python

Papildus tagad ieraudzīju, ka ir tāds Sonarr un Radarr, ko gribētos iemēģināt

Plus ir padomā vēl projektiņi, kam noderētu arī Web serveris ar kautkādu PHP vai Node.

 

Galvenais ko gribēju, veidojot šo tēmu - kā jūs menedžējat savus home serverus un kas jāzina sākot darboties ar Dockeru.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Dabūju pamocīties ar šito brīnumu. Man nebija nāvīgi pozitīva pieredze - neesmu programmētājs, softiskās blusas ķert īsti nemāku. Zinu, ka uz dzelža stāvēja mūžvecs (bija slinkums apgreidot) openmediavault, kas stāvēja rock sable un tam griezās virsū Plex, FTP, HTTP, Transmission, failserveris un kaudze visādas eksperimentālās drazas.

Prispičilo apgreidot uz omv jaunāko versiju, kas ir ar tiem konteineriem. Uz tās pašas sistēmas, nemainot neko no dzelžiem. Lielu daļu ar mokām palaist izdevās, torrentu analogam ik pa brīdim kaut kas nobirst tajā konteinerī (laikam tipa konteiners nokaras), Plex būros cauri aprakstiem, bet tā arī nepalaidu. Toreiz bija sajūta, ka tā konteineru sistēma varbūt arī ir droša, bet tomēr tāda nestabila (tīri personīgo sajūtu līmenī). Tā arī atmetu ar roku - vairs nav man tāds darbs, ka varu dienām urbināt slikti dokumentētas sistēmas cauri. Par laimi vienā kaktā mētājas Synology, kam nav problēmas nodrošināt man vajadzīgo funkcionalitāti. Slinks esmu palicis.

P.S. varbūt, ka pa to laiku kaut kas pamainījies - tas viss vairāk, kā pirms gada notikās.

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , mickys teica:

Līdz galam tik nav skaidrs, kāds ir tas princips - katrā tajā konteinerā tak nav iekšā pilnizmēra OS, bet tikai kautkādas daļas?

Pa lielam konteiners satur rikai root filesistēmu. Ja es apskatos tagad ka tur ir, tad tu redzi standarts Linux filesistēmu

sumo@andris-Precision-3560:/$ ls -la
total 92
drwxr-xr-x   1 root root 4096 Nov  9 12:26 .
drwxr-xr-x   1 root root 4096 Nov  9 12:26 ..
drwxr-xr-x   1 root root 4096 Aug 29 10:40 bin
drwxr-xr-x   2 root root 4096 Apr 24  2018 boot
drwxr-xr-x   5 root root  360 Nov  9 12:26 dev
-rwxr-xr-x   1 root root    0 Nov  9 12:26 .dockerenv
drwxr-xr-x   1 root root 4096 Nov  9 12:26 etc
drwxr-xr-x   1 root root 4096 Aug 29 11:00 home
drwxr-xr-x   1 root root 4096 Aug 29 10:40 lib
drwxr-xr-x   2 root root 4096 Aug 29 10:40 lib32
drwxr-xr-x   2 root root 4096 Jul 23 13:50 lib64
drwxr-xr-x   2 root root 4096 Aug 29 10:40 libx32
drwxr-xr-x   2 root root 4096 Jul 23 13:49 media
drwxr-xr-x   2 root root 4096 Jul 23 13:49 mnt
drwxr-xr-x   2 root root 4096 Jul 23 13:49 opt
dr-xr-xr-x 503 root root    0 Nov  9 12:26 proc
drwx------   2 root root 4096 Jul 23 13:50 root
drwxr-xr-x   5 root root 4096 Jul 23 13:50 run
drwxr-xr-x   1 root root 4096 Aug 29 10:39 sbin
drwxrwxr-x   7 sumo sumo 4096 Nov  3 11:35 source
drwxr-xr-x   2 root root 4096 Jul 23 13:49 srv
dr-xr-xr-x  13 root root    0 Nov  8 13:48 sys
drwxrwxrwt   1 root root 4096 Nov  9 14:47 tmp
drwxr-xr-x   1 root root 4096 Aug 29 10:40 usr
drwxr-xr-x   1 root root 4096 Jul 23 13:50 var

 

Tālāk kas būs tanī filesistēmā tu definē Dokerfilā un viņš sainstalēs ko vajag utt.

Piemēram man reku sākums no Dokerfaila kas izveido Ubuntu 18 filesistēmu un pieinstalē pa virsu vajadzīgās bibliotēkas.

 

FROM ubuntu:18.04

# Install software
# Special case for tzdata so we don't get an interactive shell prompt
RUN apt-get update && DEBIAN_FRONTEND=noninteractive apt-get install -y tzdata

# see http://variwiki.com/index.php?title=Yocto_Build_Release&release=RELEASE_SUMO_V1.2_VAR-SOM-MX6
RUN apt-get -y install openssh-client gawk wget git-core diffstat unzip texinfo gcc-multilib \
build-essential chrpath socat cpio python python3 python3-pip python3-pexpect \
xz-utils debianutils iputils-ping libsdl1.2-dev xterm locales repo curl iproute2 \
autoconf libtool libglib2.0-dev libarchive-dev python-git \
sed cvs subversion coreutils texi2html python-pysqlite2 \
help2man make gcc g++ desktop-file-utils libgl1-mesa-dev libglu1-mesa-dev \
mercurial automake groff curl lzop asciidoc u-boot-tools dos2unix mtd-utils pv \
libncurses5 libncurses5-dev libncursesw5-dev libelf-dev zlib1g-dev

 

Tālāk es vienkārši izveidoju to Dokera imidžu -> Docker build .....

 

Vari pieviet komandas kas tiks palaistas kad Dokers tiek iekurbulēts

CMD eval `ssh-agent` && ..........................

 

Es parasti sāku Dokeri manuāli un palaižu Bash viņā

sudo docker run -it --network="host" --volume=/media/andris/4969e2db-3e72-497a-a6b4-2b5d7050ddb1/Projects/Sumo:/source --volume=/home/andris/.ssh:/home/sumo/.ssh --entrypoint=/bin/bash sumo

 

Kā redzi es arī piemontēju mapes no Hosta, lai var dabūt failus iekšā/ārā

Projects/Sumo -> source

/home/andris/.ssh -> /home/sumo/.ssh

 

Tad es Dokerī kompilēju ko vien vajag.

 

Kāda mārutka pēc man tas vajadzīgs?

Piemēram man ir uzinstalēts uz laptopa Mint 20 un es strādāju pie dažādiem Yocto(Linux) projektiem, kuri izmanto dažādas Yocto versijas. Problēma tāda ka piemēram 5 gadus vecu Yocto nevar nokompilēt uz Mint 20, jo bibliotēkas par jaunām. Var jau uzinstalēt vecāku Linuxu un strādāt no tā, bet tanī pašā laikā man vēl citi Yocto projekti, kurus atkal nevar nokompilēt uz vecāka Linux, jo kautkas cits ir par vecu.

 

Ar konteineriem es varu izveidot root filesistēmas priekš visām Ubuntu versijām, kas man vajadzīgas, un tur iekšā būs vajadzīgās bibliotēku/tūļu versijas.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kāda mārutka pēc tev tas būtu vajadzīgs uz RPi? Iespējams ka katrs no taviem tūļiem softwārēm darbojas labāk uz citas Lunux versijas, vai vispār nav palaižāmi vienlaicīji, jo viens gron glib 3.2, bet otrs 3.1x

Kā arī ja tev ir Dokera failes, tad t vienreiz viņu nodefinē un tad vari saražot kaut 100 instances ar to pašu imidžu pāris sekundēs.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks

Manuprāt dokera vērtība mājas lietotājam ir stipri pārvērtēta. Priekš kam vajadzīgas 100 instances? Nav jau komerciāls produkts, kurš uz neskaitāmām mašīnām jāuztur. Liec ubuntu un instalē visu natīvi.

 

labprāt gribētu dzirdēt arī citu biedru pieredzi un idejas!

Labots - Vasarnieks
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu kautvai kā pats autots teica, grib dabūt darbojošos sistēmu no sākuma uz PC. Pēctam kad tas darbojas, tad var vienkārši palaist uz mākoņa, RPi, televizora vai vienalga kā cita, bez čakara. Tik tas ka jāsagatavo Dokerfails.

Link to comment
Share on other sites

Es arī tā domāju, mājas ubuntu serveris ar grafisko interfeisu, samba, Plex, Handbrake, attālinātai piekļuvei AnyDesk. Ko vairāk vajag. Kāds "kačoku klients".

Bet nācās vajadzība pēc tā pašā InfluxDB, Grafana, Chronograf Tagad tie griežas uz docker, nekāda vaina.

Labots - mafijs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kā tad neinstalē. Instalē un kā vēl.  Gan destopiem gan serveriem. 

Mājas serverim docker var uzlikt un kaut ko caur viņu palaist, bet visu principiāli instalēt caur konteineriem neredzu jēgas.

Docker ir ērts, bet arī sagādā diezgan daudz problēmu un limitāciju pats par sevi. Obligāti rūpīgi izlasīt sadaļu kas ir volume un kur glabājas dati un neaizmirst to , ka  konteineri ir ēteriski.

Docker ir ērts ja ar to māk rīkoties, bet arī  pielik klāt papildus slāni ar palielinātu sarežgītību un potenciālām problēmām. Tam pašam Tevis pieminētajam Sonarr ir vesela lapa ar "Docker pitfalls" Un citiem softiem ir līdzīgi.

Docker run komandas izmantošana ir 🤮. Es kā sistēmu administrators parasti gribu cilvēkus par to sist. Iesaku uzreiz sākt strādāt ar docker-compose. Pēc tam varēs  praktisko pieredzi reinvestēt un viegli kubernetes vai Docker Swarm ideoloģijā iebraukt.

 

 

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Esmu diezgan pārliecināts, ka tu būtu ieguvējs, ja pārietu uz Docker. Bet ar vienu nosacījumu - vispirms iemācies viņu. Velti kādas 5 stundas pamat tutoriāļiem un docker image būvēšanai, kas tev nafig nav vajadzīgi, bet samazinās laika patēriņu savu vajadzību īstenošanai. Ir tas Docker labs un nav tikai tukšs hype.

 

Edit: Galu galā, nav visam vai nekam jābūt uz dockera. Vari izvērtēt, kuru komponenšu konteinerizēšana rada problēmas, kuru nē.

Labots - TOoMoOT
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , zeds teica:

bligāti rūpīgi izlasīt sadaļu kas ir volume un kur glabājas dati un neaizmirst to , ka  konteineri ir ēteriski.

Jā, šo ir diezgan svarīgi atcerēties :D
Ja ir dati, kas nedrīkst pazust līdz ar konteineru (piemēram datubāze), tad viņam ir jāmounto kāda direktorija no galvenās OS.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , zeds teica:

Docker run komandas izmantošana ir 🤮. Es kā sistēmu administrators parasti gribu cilvēkus par to sist. Iesaku uzreiz sākt strādāt ar docker-compose.

nav obligāti. var lietot arī Portainer, tur visu var sabakstīt caur pārlūku.

bet nu mājas lietotājam buildot savus docker imagus - priekš kam.. ir tak gatavi visi sabūvēti, glabājas Docker hubā. atliek tikai salikt pareizos parametrus un aiziet.

bet nu pareizi jau te saka, ka katrai aplikācijai ieteicams atrasts pamācību, kas un kā ir jāmapo ar hostu, lai nepazustu dati.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , uldise teica:

 

bet nu mājas lietotājam buildot savus docker imagus - priekš kam.. ir tak gatavi visi sabūvēti, glabājas Docker hubā. atliek tikai salikt pareizos parametrus un aiziet

docker-compose nebuildo image. Docker compose ar docker-compose up  / down no yaml definīcijas faila piestartē vajadzīgos konteinerus.

 

Link to comment
Share on other sites

Paldies visiem par atbildēm!

Kā jau cerēju, atsaucība liela!

 

Pagaidām sapratu tā - lietas, kas paredzētas man personīgi, lieku kā pierasts. (tip NAS funkcionalitāte + HomeAssistant)

To kas saistīts ar projektiņiem, to veidoju dockerī uz Laptopa, un tad tikai pārvietoju uz serveri.

 

Sākumā mana doma par dockeriem visam bija tāda, jo likās, ka tā uzstādīšana un atjaunošana, ja nepieciešams, būs vienkāršāka. Bet tas laikam ir maldīgi.

Papildus jautājums.

Ja man tagad ir projekts, kuram nepieciešama datubāze + Grafana+ FTP + Web + Python skripti. 

Sanāk ka man jābūvē savs konteiners, kurā jāiekļauj citi konteineri, vai jāņem kāds distro, uz kura bāzes jāsainstalē viss vajadzīgais, un tad es to konteineru varēšu exportēt un pārnest kur vajadzīgs?

 

P.S. Laikam vajadszēja veidot divas tēmas, vienu par Dockeri, otru par NASu

Labots - mickys
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , mickys teica:

Sanāk ka man jābūvē savs konteiners, kurā jāiekļauj citi konteineri, vai jāņem kāds distro, uz kura bāzes jāsainstalē viss vajadzīgais, un tad es to konteineru varēšu exportēt un pārnest kur vajadzīgs?

katrs no šiem var būt savā konteinerī, var būt vienā, tam nav maz nozīmes.

konteineri katrā vietā liek no jauna. vienkārši kopē prom konfigurācijas, kas glabājas mapotajos volume.

 

Pirms 13 minūtēm , mickys teica:

P.S. Laikam vajadszēja veidot divas tēmas, vienu par Dockeri, otru par NASu

nav obligāti. ir daudzi NASi, kuros konteineru atbalsts ir iebūvēts. es lietoju unraid.net, jā maksas, ja ir interese, var mēģināt triāli.

bet palaist var gan containerus, gan VMus.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , uldise teica:

katrs no šiem var būt savā konteinerī, var būt vienā, tam nav maz nozīmes.

konteineri katrā vietā liek no jauna. vienkārši kopē prom konfigurācijas, kas glabājas mapotajos volume.

 

nav obligāti. ir daudzi NASi, kuros konteineru atbalsts ir iebūvēts. es lietoju unraid.net, jā maksas, ja ir interese, var mēģināt triāli.

bet palaist var gan containerus, gan VMus.

Konteineri nevar būt iegulti plain dockerī. Konteineru orķestrācijas rīki DockerSwarm vai Kubernetes ir vienu līmeni lielāki objekti - deployment kur attiecīgi apraksta visus vajadzīgos resursus. Dockerī būs vienkārši vairāki konteineri.

Var kopēt konfigurācijas. Bet var glabāt viņas versiju kontrolē. Visas teksta konfigurācijas piem. webservera konfigurācijas utt lieliski glabājas versiju kontrolē kopā ar dockerfailiem,docker-compose failiem utt. Mainīgās daļas - tās kas atšķiras , var ņemt no enviromment mainīgajiem vai environment faila, kuru neiekļauj versiju kontrolē.

Pie tam kā jau minēju ja viss aprakstīts docker-compose failā , atliek tikai versiju cipariņus (tags) pamainīt,docker-compose down , docker-compose up un viss.

Gan dockerfails no kura taisa docker image, gan docker compose fails ir teksta (yaml faili kurus var turēt github vai bitbucket) un pēc tam kad builds ir gatavs, git checkout un visu uzbūvēt (docker image build un docker-compose up) par jaunu uz servera. Attiecīgi ja kas neiet var checkout veco versiju un piestartēt atpakaļ.

Var arī protams krāmēt docker image repozitorijā(registry)(kas ir pareizāk) tad docker bināri vilks viņas, bet vienam serverim tas nedos nekādu būtisku efektu.

Vispār - docker ir ļoti daudz veidu kā to automatizē. Bet zini - ja tu kaut ko kopē ar rokām - tur vajag padomāt vai Tu visu dari pareizi.

 

Vajag sevi sagatavot tam ka viss sākumā liksies pavisam slikti, pēc tam kad iebrauc paliek labāk.

 

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , uldise teica:

un tas viss tiešām ir vajadzīgs parastam mājas lietotājam?

Viņš nav gluži parasts mājas lietotājs. Viņam ir "web projektiņi". Un tur jau es teiktu - tas pieder pie darba.

 

Link to comment
Share on other sites

Uz Orange pi zero pluss uzliku OMV. Sākumā zem OMV-Extras bija visādi plugini, tagad tikai Docker un Cockpit. Man, kā "mājsaimniecei" tas nav pārāk saprotams. Kādreiz man strādāja FTP forši, tad no WAN nogāzās. Nekādi reinstali atpakaļ uz sākotnējo versiju nelīdzēja. Šodien dabūju atpakaļ FTP, caur pasive iestatījumiem, savādāk tikai caur SCP no ārienes tiku klāt, bet tur arī nav viss gludi. Varbūt ar kādu W10 apdeitu ugunsmūris pamainījās? Samba strādā. Man tikai Samba un FTP vajag.

Labots - ggg97
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , uldise teica:

un tas viss tiešām ir vajadzīgs parastam mājas lietotājam?

Nu redzi, ja es būtu parasts mājas lietotājs, tad ne man būtu RaspberryPi, ne HomeAssistant, ne kas no tā visa.

Šis ir ar mērķi mazliet pasekot līdzi jaunajām tendencēm, jo darbā saistība ir tikai ar PLC no programmēšanas lietām.

 

Kā arī garajos ziemas vakaros kaut ko paķimerēties.

 

Šobrīd aktuāli tad ir palasīt par dockeri, kā to darbina un laikam noprikt kādu kursu, kur pastāsta. Ir ieteikumi?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , mickys teica:

Šobrīd aktuāli tad ir palasīt par dockeri, kā to darbina un laikam noprikt kādu kursu, kur pastāsta. Ir ieteikumi?

tad ieteiktu tiešām kādu OS, kur Dockerim ir atbalsts priekš iesācējiem. ne velti pieminēju to unraid.net - tas ir uztaisīts tā, ka lietotājs nemaz īsti nezin, ka viņam tur dockeris. vajag kādu aplikāciju, ir jau gatavi docker template sataisīti, jāaizpilda tikai trūkstošās vietas pārlūkā un aidā. šim ir labs community - katrai šādai aplikācijai is forums, kurā var palasīties, kas un kā, uzdot jautājumus un tml.

 

ja ir vēlme ķimerēties ar standarta Linux un Dockeri komandrindā, izglītības nolūkiem kāpēc nē, bet nu tas jau ir cits :) tur vienkārši google pameklē kādu instrukciju un uz priekšu - ja vajag vienkārši palaist kādu aplikāciju, nekāda kosmosa tur nav. 

Link to comment
Share on other sites

Sāku burties pa to dockeri.

Sākums nav daudzsološs.

Vide: Virtuālā Ubuntu Server mašīna, Bridge tīkla interfeiss, ir sava IP lokālajā tīklā (x.x.x.103)

Uz tās docker-compose.yml fails

version: "3.8"
services:
  grafana:
    image: grafana/grafana-oss
    container_name: grafana
    ports:
      - 3001:3000
    volumes:
      - /app/data/grafana:/var/lib/grafana

 

ar docker-compose up palaižas konteineris.

Terminālī raksa visu ko, pēdējā rindiņa:

lvl=info msg="HTTP Server Listen" logger=http.server address=[::]:3000 protocol=http subUrl= socket=

 

No cita datora(x.x.x.105) ejot uz adresi x.x.x.103:3001 Grafana neatveras. WTF?

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , mickys teica:

Sāku burties pa to dockeri.

Sākums nav daudzsološs.

Vide: Virtuālā Ubuntu Server mašīna, Bridge tīkla interfeiss, ir sava IP lokālajā tīklā (x.x.x.103)

Uz tās docker-compose.yml fails

version: "3.8"
services:
  grafana:
    image: grafana/grafana-oss
    container_name: grafana
    ports:
      - 3001:3000
    volumes:
      - /app/data/grafana:/var/lib/grafana

 

ar docker-compose up palaižas konteineris.

Terminālī raksa visu ko, pēdējā rindiņa:

lvl=info msg="HTTP Server Listen" logger=http.server address=[::]:3000 protocol=http subUrl= socket=

 

No cita datora(x.x.x.105) ejot uz adresi x.x.x.103:3001 Grafana neatveras. WTF?

 

iemet ko tev rāda komanda netstat -naltp.

interesanti ir uz kuras adreses klausās 3001 ports 

ā un vēl

ko rāda ufw status

Labots - zeds
Link to comment
Share on other sites

Ok, nezinu ko biju iepriekš sačakarējies.

Šodien viss notiek, iespējams kāds restarts bija vajadzīgs, vai prāta aptumsums bija iestājies

Link to comment
Share on other sites

Nākamais apdeits:

Palaidu grafana, influx, un FTP serveri.

Netīšām uzliku Influx 2.1 versiju, nācās iemācīties Flux valodu (Iepriekš bija 1.8 un darbojās Grafanas Query builder).

Nu neko - tāds jau bija mērķis iemācīties ko jaunu.

 

Tagad domāju kā palaist savu python scriptu, kas katras 5 min apskata FTP folderi, ja ir jauni faili, tad apstrādā tos.

Vai mēģināt izdarīt kā bija iepriekš - cron, kas izpilda šo funkciju - kā to realizēt python konteinerā - jāskatās.

Vai palaist konteineru, kurā izpildās viens skripts, kurā ir infinte loop, kas čeko mapi visu laiku.

 

Ir ieteikumi kurā virzienā rakt labāk?

Par variantu ar inifinite loop - kautkā neliekas labi - kas notiek ja skripts nokrešo?

Labots - mickys
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
mickys

Kāds laiciņš pagājis.

Beigās atmetu ideju par Dockeri, bet esmu palaidis sonarr. 

Tagad tāda ideja - kā ērtāk uztaisīt, lai pie sonarr var piekļūt ar adresi, nevis ip:ports.

Mana ideja ir Mikrotik routerī Static DNS ieraksts ar serial.local uz raspberry adresi un tad kautkāds rullis pie Firewall, vai NAT vai kaut kur tur, kas saprot, ka ja adrese ir seriali.local, tad slēdzas klāt pie 192.168.0.xx:9898.

Rezultātā Browserī adreses logā būtu jābūt seriali.local, bez porta.

 

Vai arī caur kautkādu reverse proxy, bet tas man liekas čakarīgāk (varbūt kļūdos)

Link to comment
Share on other sites

mickys

Vajag ierakstīt tēmu, lai pats atrisinātu  saviem spēkiem.

Izrādās bija tik vinekārši kā Mikrotik static DNS seriali.local uz IP un Nginx (kas jau tiek izmantots citiem mērķiem)

server {
  listen 80;
  server_name seriali.local;

  location / {
    proxy_pass http://localhost:8989/;
  }
}

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...