Jump to content

Ūdensapgāde privātmājā


binary
 Share

Recommended Posts

grods ar dibenu, ja vajag uzsviež vēl grodu  bez dibena uz hidobetona,  pārklāts ar cementa hidreni no ārpuses. izurbti divi caurumi pienākošajai un aizejošai caurulei, kurus noblīvē.  psc kosmiskā tehnoloģija, vai ne ?  kādi vēl gumijas baloni :). Var aplīmēt grodu papildus ar ekstrudēto putuplastu, izolācijai.

 

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , kaads teica:

psc kosmiskā tehnoloģija, vai ne ?

Nav kosmiskā tehnoloģija, bet pietiekoši daudz redzēts, kā visādas hidroizolācijas ne līdz galam kvalitatīvā izpildījumā laiž cauri. Patiesībā tādu izolāciju izveidot nav vienkārši, ja gribi, lai sauss ar garantiju, tie paši izurbtie caurumi, tur speciālas blīvējošās detaļas jāliek, kaut kādus «silikonveidīgos» izspiedīs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , binary teica:

Es tieši uz grīdas sūkni neliktu

Var jau atsperēs arī iekārt to un vēl ar spilveniem nopakot.😃

Link to comment
Share on other sites

Var arī vienkārši izlikties par kurlu. Vai varbūt pat ne izlikties, bet būt kurlam. Tad jā, tad var droši kaut pieskrūvēt pie betona grīdas.

Link to comment
Share on other sites

Cik tad bieži būs tas troksnis ar to 200 litru balonu ar ko mērķis, lai sūknis praktiski neslēdzas iekšā. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , vvv teica:

binary, krānu pagriez vaļā, arī troksnis. Tu dušā ej ar skaņu slāpējošām austiņām?

Tu dzīvo viens?

Pirms 1 minūtes , Zin... teica:

Cik tad bieži būs tas troksnis ar to 200 litru balonu ar ko mērķis, lai sūknis praktiski neslēdzas iekšā. 

Laiks rādīs. Bet nu man mājās novietots sūknis varētu nemaz nespēt uzsūkt to ūdeni, tā "sūknis mājā" tāpat atkrīt ;)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , binary teica:

Tu dzīvo viens?

Nē.

Bet man par troksni vari neprasīt, man dzirde nepilnvērtīga.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 17 minūtēm , binary teica:

Var arī vienkārši izlikties par kurlu. Vai varbūt pat ne izlikties, bet būt kurlam.

Visu savu ilgo darba mūžu esmu apkalpojis un izgatavojis, uzstādījis ļoti dažādas industriālās iekārtas un turpinu to darīt. 

Bet, lūk, parādīsies viens puszaļš gudrītis ar viena, vienīgā sūkņa uzstādīšanas puspieredzi un mācīs kaķi pelnos  d irst.😏

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , jacobs teica:

 

Visu savu ilgo darba mūžu esmu apkalpojis un izgatavojis, uzstādījis ļoti dažādas industriālās iekārtas un turpinu to darīt. 

Bet, lūk, parādīsies viens puszaļš gudrītis ar viena, vienīgā sūkņa uzstādīšanas puspieredzi un mācīs kaķi pelnos  d irst.😏

Malacis :) Malacis, ka pielīdzini mājas, kur cilvēks dzīvo un atpūšas puslīdz mierīgā vidē (cik nu mierīgu vidi rada ģimenes locekļi), kaut kādai industriālajai videi. Varbūt tev nav arī iebildumu, ka blakus istabā nakts laikā gateris strādā? Sak', "nē, ko jūs, neko nedzirdu, es visu mūžu blakus gaterim esmu gulējis".

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu jā, tāds variants ar sildītāju būtu ok, Kaut vai kādu mazo pūtēju uz termostata. Man nav vietas īsti mājā. Tagad ir ielikts sūknis vannasistabas skapī - nopakots, bet tāpat jau viņu dzird. Grundfos MQ ir ~70 Db - pakojums -20 Db - ap 50 Db tāpat ir.

Kā no saimniecības telpas spiediena vadu zem zemes izmanto to pašu melno cauruli ar zilu svītru kā sūcvadam?

Link to comment
Share on other sites

Man tas sūknis ir bedrē. Esot mājās, viņu dienas laikā nedzirdu, ja vien neesmu vannas istabā, kur ir pienākošā ūdens caurule - apkārt ir gana daudz trokšņu, kas to dūkoņu noslāpē. Bet ja tas sūknis pamanās nakts laikā ieslēgties, tad tāpat tas troksnis, kas no viņa nāk pa trubām, ir dzirdams. Un jā, tas mēdz kaitināt. Esmu arī viesojies mājā, kur sūknis ir zem trepēm. Jā, tas sūknis ir dzirdams, pat ļoti dzirdams, un kaitina.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Ja jau problēmas ar nerviem, tad brīžos kad nevēlies lai kaitina, netērē ūdeni. Kur problēmas?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , vvv teica:

Nav nekas nepareizs negribēt troksni.

Kā nu ne… Redz, ka daži uzskata, ka tas ir nepareizi. Tūliņ kāds vēl ieteiks ierīkot tramvaja depo aiz loga, jo paši "visu savu ilgo darba mūžu" nodzīvojuši starp tramvajiem.

 

Ir gadījies, ka atbrauc padzīvojis cilvēks un pēc pusstundas vairs nespēj izturēt - sak', te pārāk kluss, pārāk mierīgs. Nu jā, cilvēks gados, visu mūžu Rīgā nodzīvojis, vajag fona troksni.

 

Pirms 1 minūtes , rubb teica:

Ja jau problēmas ar nerviem, tad brīžos kad nevēlies lai kaitina, netērē ūdeni. Kur problēmas?

Nav tam sakara ar nerviem.

Link to comment
Share on other sites

Ja tā padomā, apkures sistēma arī dzirdama. Gan jau nakts laikā, kad viss kluss, sūknīši saklausāmi.

Diemžēl individuālā mājā tā ir, papildus trokšņa avoti, ja sava ūdensapgāde, sava apkure... Kārtīgi jāiespringst, lai izdomātu, kā tos samazināt.

Kaut daudzdzīvokļu mājās, tur trokšņu vairāk, un neko daudz pats nevari ietekmēt...

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , binary teica:

Malacis, ka pielīdzini mājas, kur cilvēks dzīvo un atpūšas puslīdz mierīgā vidē (cik nu mierīgu vidi rada ģimenes locekļi), kaut kādai industriālajai videi. Varbūt tev nav arī iebildumu

Man mājās pagrabstāvā + piebūvē darbnīcā atrodās gan kompresors(membrānnieks) diennakts automātiskajā režīmā, tāpat ūdens sūknis un visa pārējā komunālā saimniecība, citas iekārtas Vēl ir paliela virpa, liels šmirģelis. Tad, lūk, tikai uz pēdējiem mana dzirdīgā sieva reaģētu, ja es naktī sadomātu virpot.😃

Ofisa planktoniem, varbūt tā dvēsele jūtīgāka? Esot pat raškā šāvuši pianistus kaimiņus.

Link to comment
Share on other sites

... Tad vēl sieva izdomā nopirsties. Pele aiz sienas pakakāt. Ārā kāda stirna izdomā pabļaut. 

 

Bet nu ūdens sūkni salīdzināt ar gateri un tramvaja depo... Tev tas sūknis arī kaut kāds 10kw krievu motors?

 

Katrs laikam sviestā pa savam iet. Tā kā domāju pilnīgam sirdsmieram vajadzētu 300 litrus, vēl retāk slegsies un nevarēs dzirdēt.

  • Atbalstu 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nu standarta ūdenssūknim ir  90dB, nu tas ir troksnis un skaļi.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , xp teica:

nu tas ir troksnis un skaļi.

Tak nestāvēs viņam zem gultas tas sūknis. 

 

Bet ok, atklanos, vismaz kāda popkorna vērta tēma. 

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 10 minūtēm , jacobs teica:

Ofisa planktoniem, varbūt tā dvēsele jūtīgāka? Esot pat raškā šāvuši pianistus kaimiņus.

Protams, iedomājies, ka ofisa planktonam arī virtuves nosūcēju vajag. Kad pierod, tad var dzīvot taču arī virtuvē, kas visu laiku smaržo pēc vārītas zupas.

Vēl labāk, ja savā darbnīcā pīpē un domā, ka neviens neko nejutīs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , _dunduks_ teica:

Protams, iedomājies, ka ofisa planktonam arī virtuves nosūcēju vajag.

Kad dzīvoju dzīvoklī, kaimiņš no augšējā stāva padalījās ar pieredzi - esot pārnesis motoru uz bēniņiem, nosūcējs uzreiz kļuvis daaaaaaaaudz klusāks ;) Nu… Ir doma ko līdzīgu pamēģināt, kad tikšu līdz tam virtuves nosūcējam.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , _dunduks_ teica:

Vēl labāk, ja savā darbnīcā pīpē un domā, ka neviens neko nejutīs.

Vispār jau īstā darbnīcā + kurtuvē,  pīpēšanu, tiešām, ne vienmēr izdosies sajust.😃

Tāpat kā mājā ar normālu ventilāciju, kāpostu zupas smaku.

To es saku pats nekad nepīpējis, bet sieva man laba pavāre.😐

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , xp teica:

Nu standarta ūdenssūknim ir  90dB, nu tas ir troksnis un skaļi.

Jāizolē. Vai atsevišķa telpa ar labu skaņas izolāciju.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
1 stundu atpakaļ, Zin... teica:

sirdsmieram vajadzētu 300 litrus,

kompresors blakus jānovieto, ar rokas pumpīti takš 1x mēnesī nepumpēs gaisu

Link to comment
Share on other sites

Ja 300L ir 1x mēnesī jāpumpē, tad nevis kompresoru blakus jānovieto, bet jāmeklē vainu, kāpēc tik bieži jāpumpē.

 

(jā jā, zinu, manējo tagadējo 22L arī vajag reizi mēnesī pumpēt, bet nu fig tur var normāli tikt klāt un kaut ko apkopt, lai atrastu un novērstu to vainu :D)

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , vvv teica:

Patiesībā tādu izolāciju izveidot nav vienkārši, ja gribi, lai sauss ar garantiju, tie paši izurbtie caurumi, tur speciālas blīvējošās detaļas jāliek, kaut kādus «silikonveidīgos» izspiedīs.

nu vienkāršāk nekā speciāli bliezt būceni sūknim. :) Caurumus aizbetonē, pirms tam caurules tajā vietā ieliekot čaulā. hidrene pavirsu. šaubas māc par cementa hidreni, drošibai vel vari grodu ietīt bentonītmālu hidroizolācijā. :D 

pirms 3 stundām , vvv teica:

ne līdz galam kvalitatīvā izpildījumā laiž cauri

to var piemērot arī par jebkuru cauruļvada savienojumu arī.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , kaads teica:

nu vienkāršāk nekā speciāli bliezt būceni sūknim.

Neaizmirsti, ka ūdens staba spiediens jānotur. Tā nav parastā ūdens izsūkšanās caur šuvēm. Tai grodu «baļļai» jābūt perfekti hidroizolētai. Mazākā «sūce» un tas tikai laika jautājums, būs pilns ar ūdeni.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , kaads teica:

Caurumus aizbetonē, pirms tam caurules tajā vietā ieliekot čaulā. hidrene pavirsu.

Esmu redzējis kā dzelzsbetona rezervuāram cauri sienām ejošas caurules izveido. Betonējot, atverei, pa kuru ies caurule, paliekošo čaulu-veidnīti ieliek, tā čaula ideāli «saaug» ar betonu. Tad tajā čaulā liek speciālu mufi, kas savelkas un blīvējošā gumija no visām pusēm noblīvē cauruli, nospiežas pret atveres malām. Dārgs pasākums.

Protams, tas ir tikai tad, ja nepieciešams, ja ir paredzams, ka gruntsūdens līmenis ik pa laikam tuvosies zemes virsmas līmenim. Tādas vietas ir. Tādās vietās, varbūt, vienkāršāk siltinātu būdiņu virs spices vietas uzlikt.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kaads teica:

kāda ūdens masa spiedīs uz to vietu

Tas galējais variants, kad gruntsūdens «cilājas» līdz pat zemes virsmas līmenim. Pavasaros daudz kur tā ir, iedur lāpstu zemē, izcel lāpstas dziļumā zemi, un tā bedrīte ātri piepildās ar ūdeni. Tādā vietā pa vienkāršo noizolēts nestrādās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Katrā ziņā, «smagākos» gruntsūdens apstākļos jāvērtē, kas izdevīgāk. Iedziļināt vai tomēr virs zemes.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , kaads teica:

baigi pa prasto jau neiesaku :). Caurumu jau arī jātaisa no sāniem, bet ne groda dibenā.

Vecīt, ironizēt varam jebko. Šaj tēmā ,ko "ieliku" iekšā ir vairumam LV privātsektora iedzīvotājiem, māju īpašniekiem,u.t.t. . Saproti, viņa ir joprojām  aktuāla. 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...