Jump to content

Ūdensapgāde privātmājā


binary
 Share

Recommended Posts

Pirms 14 minūtēm , Insekc teica:

Katram gadījumam savs.

Tad, lai katrs krāj savus punus un nejautā? Es savus, 50 gadus darbojoties ļoti līdzīgās sfērās, esmu sakrājis.😏

Link to comment
Share on other sites

Jā, to akvedukta komplektu es nemaz nevarētu ielikt tagadējā vietā - tur tam fiziski vietas nepietiktu. Nav ne jausmas, kas ar to elektronisko spiediena releju būtu noticis *tajos* apstākļos. Un €500 vērtu komplektu riskēt aprakt arī būtu mazliet nekomfortabli (jā, tagadējo komplektu esmu pāris reizes racis vaļā :D).

 

 

@jacobs, tu man iesaki skaļu sūkni likt telpā, uz kuru visas durvis būs vaļā? Vai es pareizi saprotu? Iesaki novietot sūkni tā, lai, sarunājoties ar mājiniekiem, būtu fonā jāklausās sūkņa dūkoņu? Ja tā, tad paldies, bet es nudien "turpināšu krāt punus". Un tomēr ja būs kas neskaidrs, kādi jautājumi, ideju trūkums, tad atļaušos tomēr arī ko pajautāt tiem, kam dzīvē ir vairāk nekā viena "pareizā izvēle".

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Insekc teica:

Mājā spiedrelejs (ķīniešu digitālais), filtri, hidrofors.

Cik liela tilpuma hidrofors?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , binary teica:

tu man iesaki skaļu sūkni likt telpā

Es tev neko neiesaku, tikai dalos ar savu pieredzi. Tam ''skaļajam sūknim'' es nereti blakus sēžu pāris metru attālumā un ieslēgšanās momentu pat neizdzirdu, ja esmu aizņemts darbā. Bet tiepīgie protams visu paši zin labāk.

Link to comment
Share on other sites

Tā sūkņa specene saka, ka 90dB. Specene melo?

Vēl kas - liekot sūkni saimniecības telpā, man sūknis būtu jāpaceļ par 2-2.5 metriem, salīdzinot ar pašreizējo atrašanās vietu. Tāpat arī nāk klāt kādi 30-40 metri horizontāli, kas būtu jāsūc. Sūknim no tā noteikti vieglāk nepaliktu.

Ak jā, un pašreizējais sūknis strādā bez bēdām ;) Kāpēc mainīt? Vēl jo vairāk - ja ir rezerves daļas no iepriekšējā identiska sūkņa (pat ne rezerves daļas, bet viss sūknis, tik izjauktā veidā).

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Sūknim jābūt akā vai urbumā, hidroforam ar releju siltumā. 6 cilvēku ģimenei pilnīgi pietiek ar 50l hidroforu. Un jāliek digitālais relejs,piemēram kā akveduktā nopērkamais. Hidrofors izrāda svīšanas pazīmes tikai dažas reizes vasarā,kad bija augstais rasas punkts pie 20 gradiem. Tas viss no pieredzes. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , binary teica:

Specene melo?

Atbrauc pie manis paklausies .🙂Cik tad sanāk kopējais celšanas augstums? 

P.S. Man arī agrāk sūknis bija padsmit metrus attālajā bedrē.

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , jacobs teica:

Cik tad sanāk kopējais celšanas augstums? 

Godīgi sakot, nav ne jausmas, cik dziļi tur ir tas ūdens.

Zinu, ka "ģeotehniskās izpētes" laikā it kā ieurbās 5m dziļumā pāris vietās un tur gruntsūdeņu vēl nebija.

Šķiet, kad taisīja urbumus siltumsūknim, teica, ka ūdens esot parādījies kādu 8m dziļumā. Vai arī nākamajā dienā urbumi bija aizpildījušies līdz 8m dziļumam… Neatceros vairs īsti.

Tā ka pat nav īsti garantijas, ka grīdas līmenī esošs sūknis to ūdeni vispār spētu uzsūkt.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , binary teica:

Ar penosilu nemācēšu smuki nopūst. Lai gan ar Penosil EasySpray varbūt pat kaut kas sanāktu. Bet nu tāpat būtu tālu no "production-ready" paskata :D

Uztaisi kautkādu kartona trubu ap bunduli un aplej ar divkomponentu PU putām, izplešās diezgan labi, tapēc vienā piegājienā nebūtu laba doma.. Pēctam diezgan viegli var pieslīpēt, lai mazliet glītāk.

Kautkad senāk izmantiju citien mērķiem.

 

 

DSCF0613.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@vvv, pirmais teikums tai lapā:

Spiedtvertnes – hidrofora – spiedkatla tilpuma pareiza izvēle nodrošinās ūdensapgādes sistēmas un ūdens sūkņa vienmērīgāku darbību un līdz ar to – ievērojami ilgāku ekspluatācijas mūžu.

Jo vienmērīgāka darbība, jo ilgāks mūžs. Es to saprotu tā - ja dienā ir 50 cikli, tad sūknis kalpos daudz īsāku laiku nekā tad, ja pie identiska patēriņa ir 10 cikli.

 

Pamēģināju dažas formulas. Nezinu, ko rakstīt Qmax - sūkņa max ražība atšķiras atkarībā no tā, cik augstu ūdeni jāuzsūc / jāuzspiež.

 

Ar otro formulu var dabūt jebkādu tilpumu, atkarībā no tā, cik ilgi grib to sūkni darbināt katrā piegājienā - pusminūti, minūti, piecas minūtes.

Ar trešo formulu pa lielam tas pats… Gribi katru stundu slēgāt sūkni - 120L, gribi reizi divās stundās - 240L.

 

Nu akvedukts savos piemēros slēgā sūkni uz 15 sekundēm vai 60x stundā…

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Insekc teica:

25l

binary, pats redzi, biedram Insekc 25l hidrofors, kā var noprast, nav problēmu.

Link to comment
Share on other sites

@vvv, man ir 22L hidrofors, ir problēmas. Un? Ko nu? Katram savs.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , binary teica:

Jo vienmērīgāka darbība, jo ilgāks mūžs.

Tā it kā tev pēdējais sūknis mūžā, citu vairs neļaus pirkt, tāpēc nežēlojot līdzekļus jātērējas lielam hidroforam, ka tik sūkni mazāk tērētu.

Var jau nopirkt kubīgu hidroforu, varbūt vēl vienmērīgāka darbība sanāktu.

Nedomāju, ka tās gatavās sistēmas (sūknis, relejs, hidrofors) bez gudrības taisītas, gan jau viss tur pārdomāts, salāgots, un tādām parasti nav milzīgi hidrofori.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@vvv, noteikti var atrast arī tādu, kam nav hidrofora, nav sūkņa, toties ir aka un spainis. Un nav problēmu. Un pat nav wc mājā, toties ir sausā tualete ārā, blakus kūtij. Un nav problēmu. Iesaki man pāriet uz tādu dzīvesveidu tikai tāpēc, ka "kādam" nav problēmu? ;)

Link to comment
Share on other sites

Just now, binary teica:

man ir 22L bundulis, ir problēmas.

Problēmas kādas? Ūdens netek? Nepietiek spiediena? Vai tas, ka bieži slēdzas iekšā?

Link to comment
Share on other sites

binary, par ko es. Tu tagad «uzsēdies» vienam nelaimīgam hidroforam. Izdomāji, ka nopirksi lielu hidroforu un uzreiz laime.

Nav hidrofors vienīgā stastāvdaļa, kuras rādītājus pamainot, nonāc pie risinājuma.

Es saku, es pats neesmu spečuks, saprotu, ka tā lieta nav vienkārša. Es pats vispirms izrunātos ar spečukiem, ieklausītos viņu ieteikumos, nevis mestos pirkt lielu hidroforu par dārgu naudu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , vvv teica:

Var jau nopirkt kubīgu hidroforu, varbūt vēl vienmērīgāka darbība sanāktu.

Nedomāju, ka tās gatavās sistēmas (sūknis, relejs, hidrofors) bez gudrības taisītas, gan jau viss tur pārdomāts, salāgots, un tādām parasti nav milzīgi hidrofori.

Kubīgs kidrofors svērs vairāk nekā tonnu. Kad grīdas lējējiem vaicāju par slodzēm, šie minēja kaut ko par "tonnu uz kvadrātmetru". Vietā, kur būs siltumsūknis ar 200L boileri, ieteica likt mazāku siltinājumu, lai "betona izstrādājuma" kārta būtu biezāka. Tas pats zem kamīna, kurš arī nesver tonnu - par 5cm biezāks "betona izstrādājums". Un zem kāpnēm, kuras pašas par sevi nesver vairāk par 100-200 kg.

 

Tās sistēmas ir "mazas, ērtas, kompaktas, vieglas, lētas, gatavas" - apmēram tāds ir tas salāgojums. Mārketings. Principā strādā, jā. Mehāniskie spiediena releji, kas tajās sistēmās, arī strādā. Ne bez gudrības tur tie mehāniskie releji iebāzti.

 

Pirms 2 minūtēm , vvv teica:

Problēmas kādas? Ūdens netek? Nepietiek spiediena? Vai tas, ka bieži slēdzas iekšā?

Bieži slēdzas iekšā. Ja pazūd elektrība, tad nevar rokas nomazgāt. Jā, man te elektrība mēdz pazust :) Ir gan ST pusē pazudusi, gan manā galā - pārgrauzts kabelis kaut kur zem zemes, pārgrauzta rozete/kontaktdakša sūkņa bedrē, plīsusi izolācija netīrā ūdens sūknim utt utjp, visādi tādi gadījumi rezultējas kaut kādā neplānotā elektrības atslēgumā ne pārāk piemērotā brīdī.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , binary teica:

Ja pazūd elektrība, tad nevar rokas nomazgāt.

Tad jau tev kaut kādu ūdens rezervuāru jāizveido. To taču saproti, ka hidrofora galvenā funkcija nav ūdens rezerves veidošanai.

Link to comment
Share on other sites

Protams, lielāks hidrofors ir labāk. Ja uzliek digitālo regulatoru, var uzlikt mazu histerēzi un krānā nejutīs, ka spiediens mainās.  Ar 25 l hidroforu ir uzlikts spiediens 2 atm ->3 atm. Īpašu diskomfortu dušā nejūtu. Ar mehānisko regulatoru gan bija neforši, jo mutriķīšu grozīšana nav īsti neatkarīga. Varbūt tagad liktu 50 l, bet lielāku gan nevajag. Pēc pieredzes bumbieris saplīst pēc 8 gadiem. Rezervē pirkt nav jēgas, materiāls novecojas. Ziemas riepas jau arī nepirksi 2 komplektus.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , binary teica:

Ja pazūd elektrība, tad nevar rokas nomazgāt.

Ja elektrība pazudīs brīdī, kad spiediens maksimālais, tad, jā, lielāka hidrofora gadījumā būs labāk. Ja elektrība pazudīs brīdī, kad spiediens minimālais...?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , vvv teica:

Tad jau tev kaut kādu ūdens rezervuāru jāizveido. To taču saproti, ka hidrofora galvenā funkcija nav ūdens rezerves veidošanai.

Jā, es saprotu, bet tāds "blakusefekts" ir tīri patīkams tās pāris reizes gadā.

 

Pirms 4 minūtēm , Insekc teica:

Pēc pieredzes bumbieris saplīst pēc 8 gadiem. Rezervē pirkt nav jēgas, materiāls novecojas. Ziemas riepas jau arī nepirksi 2 komplektus.

Jā, taisnība. Par to nebiju iedomājies. Bet nu par rezerves maisa pirkšanu nebiju domājis nopietni.

 

Pirms 1 minūtes , vvv teica:

Ja elektrība pazudīs brīdī, kad spiediens maksimālais, tad, jā, lielāka hidrofora gadījumā būs labāk. Ja elektrība pazudīs brīdī, kad spiediens minimālais...?

Nu kā jau te noskaidrojās, tad normālas darbības laikā hidrofors it kā netiek pilnībā iztukšots.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , binary teica:

tad normālas darbības laikā hidrofors it kā netiek pilnībā iztukšots.

Pēc elektrības pazušanas, arī pilnībā neiztukšosi, caur izlietņu krāniem, kas, visdrīzāk, novietotas augstāk.

Link to comment
Share on other sites

@vvv, šļūtenei pieslēgums būs zemāk par krāniem ;)

 

 

pirms 2 stundām , binary teica:

Bet vispār tagad sāku domāt, vai tos "mehāniskos" smalkos filtrus vispār vajadzēs. Vajag vēl kaut kādu nopietnāku filtru (mīkstināšanas iekārtu vai ko tur). Nav ne jausmas, vai tā iekārta arī mehāniski attīra. Šajā sakarā jautājums - kur varat ieteikt aizvest ūdeni uz analīzēm un izvēlēties to iekārtu? No pašu pieredzes, nevis no googles. Iekārtas izvēlē gan vajadzēs speciālistu konsultāciju :)

Ar šo kādam ir pieredze? T.i., ar uzņēmumiem, kas piedāvā tās analīzes un ūdens attīrīšanas iekārtas. Der gan pozitīva, gan negatīva pieredze.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Es saprotu, ja dziļurbums, tad nevar kā no akas, izsmelt spaini un neesi bez ūdens. Tik tava pieeja tāda «netipiska». Turēt lielu hidroforu, lai būtu ūdens rezerve gadījumos, kad pazūd elektrība, kā tu iepriekš uzrakstīji «pāris reizes gadā», tev elektrība tā pazūd?..., pāris reizes gadā?

Link to comment
Share on other sites

@vvv, tu kaut kā uzēdies uz atsevišķām frāzēm. Nē, lielāks hidrofors nepalīdz atrisināt tikai vienu atsevišķu problēmu neērtību.

 

Akveduktam īpatnēja sistēma, tāda "netipiska" - ja viņiem nosūta e-pastu, tad pēc tam viņi atsūta automātisku atbildi, uz kuru vajag kā atbildi aizsūtīt "principā neko", lai pierādītu, ka neesi bots…

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Es jau neko, mani tik samulsināja tas lielais hidrofors ģimenes mājai.

Liec sev lielo 200 litrīgo. Pēc tam padalies ar pieredzi. Varbūt izrādīsies, ka māketologi visus čakarējuši, tirgodami mazus hidroforus, tad tu būsi viņus atmaskojis.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Ražotnēs un ne tikai tajās, ūdens rezerves atrodās baseinos tankos, vai rezervuāros, nereti arī augstākajās ēkas telpās.

Nesen mainīju apkures izplešanās trauku uz nerūsošo(>150l). Turpat blakus uzstādīt arī ''atvērtu'' ūdens tvertni būtu krietni vienkāršāk, kā lejā aprīkot >150 l spiedtrauku. Tas pat pie manām tehniskajām iespējām un varēšanas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , vvv teica:

Varbūt izrādīsies, ka māketologi visus čakarējuši, tirgodami mazus hidroforus, tad tu būsi viņus atmaskojis.

Neizrādīsies. Viņu uzdevums ir pārdot "pietiekami labu priekš vairuma patērētāju" sistēmu, nevis "labāku nekā pietiekami labu".

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Biedri jau ieminējās - hidrofors nav domāts lai uzkrātu. Priekš kam sarežģīt? Standarta figņu paņem, un par atlikušo naudu paņem ģeneratoru. Problēma atrisinās un viss ir pēc Feng Shui. 

Link to comment
Share on other sites

Par ģeneratoru jau blakus topikā bija minēts - brīdī, kad to ģeneratoru patiešām savajadzēsies, tas jau būs sarūsējis un visa degviela būs gaisā izkūpējusi :D Un nē, ar "atlikušo naudu" ģeneratoram varētu nepietikt.

 

Ģeneratora iegādi apsvēršu citreiz. Tas vairāk pie elektroapgādes, nevis pie ūdensapgādes.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , binary teica:

brīdī, kad to ģeneratoru patiešām savajadzēsies

Hidroforam arī līdzīgi var sanākt. Brīdī, kad patiešām savajadzēsies, to papildus ūdeni pēc elektrības pazušanas, hidrofora gumija izrādīsies nokalpojusi.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, binary teica:

Ar šo kādam ir pieredze? T.i., ar uzņēmumiem, kas piedāvā tās analīzes un ūdens attīrīšanas iekārtas. Der gan pozitīva, gan negatīva pieredze.

Taisīju ķīmiskās analīzes hidrostandarts.lv

analīzes vroģi uztaisīja normāli, pa lielam viņas pluss mīnuss vienādi maksā visur, BET:

 

1. uzreiz mēģināja iesmērēt ūdens mīkstinātāju (jonu apmaiņas, tablešu) - man pret tiem principā liels naids. tas mīnuss viņiem

2. ieraudzīju šiem mājaslapā mazo RO sistēmiņu (man ledusskapim vaajdzēja) 175 eur komplekts ((filtri, tās RO membrānas, čaulas, 8l spiedkatls, tāds mazs homoseksuāls dzeramā ūdens krāniņš (to pat nācās izsviest)). paņēmu. itkā ne vainas, bet pēc mēneša ieraudzīju visas detaļas depo - zem 100 eur varētu to pašu salasīt ja prāta būtu pieticis. rūgtums sirdī. mīnuss nummur 2 viņiem...

 

man jau kādu pusgadu stāv watex cmb10 atdzelžotājs - ne dēļ Fe bet gan (nelielas) sērūdeņsmakas -

pagaidām esmu ļoti apmierināts:

+smaku noņem ideāli

+nav nekādas tabletes/ogles jāmaina, pats cikliski skalojās

-baigais troksnis kad skalojās, ja telpa nav skaņas izolēta, besīs - tur man paveicās ka labi stāv.

-pēc pirmajām 10-20 skalošanas reizēm tur kaut kāds viņu duļķis nāca ārā pa krānu - pa telefonu teica ka poh, paies un pāries, kaitīgs neesot, bet nu neomulīgi, it kā ir pārgājis, vairs nemana...

 

stāv arī augstākminētā RO sistēmiņa, nu nekas sarežģīts - minimālam patēriņam, ledus kubiņi da ūdens kafijai - tādu pats vari depo salasīt un salikt

 

Labots - latscrap
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

man ir pašsavākts RO filtrs, jau 2 gadi iet, izmaksāja 20€ depo +vakaru kamēr izvirpoju vajadzīgos štucerus. attiecība ir 5:1, šodien atskrūvēju, bet nebija ko tīrīt, bija pats iztīrījies.Caurplūde kā jaunam. 3:1 laikam būtu ātrāk ciets. Pat ķaļķi nofiltrē.Vienīgi ūdenim pavisam plika garša.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , vvv teica:

Hidroforam arī līdzīgi var sanākt. Brīdī, kad patiešām savajadzēsies, to papildus ūdeni pēc elektrības pazušanas, hidrofora gumija izrādīsies nokalpojusi.

Tad vertikālais hidrofors strādās līdzīgi kā hidrofors ar diafragmu :D

 

Bet vispār es te tā iedomājos - varētu būt, ka man būs jāpalielina ieslēgšanās spiedienu. Šobrīd no hidrofora līdz patērētājiem ir kādi 10-15 metri. Pēc hidrofora pārvietošanas no sūkņa līdz hidroforam būs kādi 40m, bet no hidrofora līdz patērētājam - vēl kādi 50m (caurules garums starp 2 mājām, kurās vajag to ūdeni). Palielinot ieslēgšanās spiedienu, samazinās vienā ciklā pieejamais ūdens (un jā, palielinās ūdens rezerve elektrības pārrāvuma gadījumā! :D).

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , ezis666 teica:

Vienīgi ūdenim pavisam plika garša.

 

piesvied beigās kokosriekstu čaulas kārtridžu, uzreiz  garšos. vismaz man patīk.

Pirms 49 minūtēm , latscrap teica:

tāds mazs homoseksuāls dzeramā ūdens krāniņš (to pat nācās izsviest))

 tās baigais mēsls+ nah papildus caurums  izlietnē un otrs maisītājs.  Uzliku uzreiz Grohe maisītāju. Vienā pusē  rokturis parastam ūdenim ( aukstais+karstais )

otrā pusē rokturis dzeramajam.

image.png.d640e9d60159f2aa9067729139290b9f.png

 

var arī  lētāku ražojumu paņemt, Franke vai austrumu ražoto, bet manā gadījumā snīpja izmērs- attālums neapmierināja

image.png.f7604a186c416f211f6437b878b1bdd7.png

  

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , latscrap teica:

... ieraudzīju šiem mājaslapā mazo RO sistēmiņu (man ledusskapim vaajdzēja) 175 eur komplekts ((filtri, tās RO membrānas, čaulas, 8l spiedkatls, tāds mazs homoseksuāls dzeramā ūdens krāniņš (to pat nācās izsviest)). paņēmu....

 

Zobi vēl nebirst laukā?

Nah jūs pērkat RO sistēmas?

Vislētākais un efektīvākais variants ir "Britas" veidīgais filtrs-krūze.

Taisījām analīzes Rīgas ūdenim, Mangaļi, Ķekavai un Vendenam. Viena seta iekabina britas filtrs visiem pudeļu ūdeņiem un dārgām attīrīšanas sistēmām. Protams pret naftas produktiem, radiāciju nepalīdzēs. Bet ja smeļiet ūdeni, kur tas ir, tad jums ar galvu nav kārtībā.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

  • binary changed the title to Ūdensapgāde privātmājā

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...