Jump to content

Mājas kinozāles izveide


vitex
 Share

Recommended Posts

Vēlos izveidot nelielu mājas kinozāli par pamatu ņemot resīveru, kurš ļautu izplesties līdz 7.2.2 sistēmai. Pie resīvera tiks pievienots: TV, PC, PS5, TV dekoderis, plašu atskaņotājs, varbūt arī vecais CD/DVD atskaņotājs, bet nu maz ticams, jo viss glabājas tīkla diskā. Telpa ap 20m2, bet viss pagaidām pakārtots TV ekrānam pie sienas ar attālumu ap 3m no tā. Tā kā mans lielākais izaicinājums ir atrast piemērotu skaļruņu sistēmu, tad šī ir arī lieta uz ko fokusēties. Par izejas punktu skatos uz Jamo S 809 komplektu, kas likās krietns lēciens salīdzinot ar Logitech 5.1 komplektu un arī maku neplēstu tik ļoti. Lai arī pamatā tās būs interaktīvās izklaides, bet reizumis patīk klausīties ar mierīgu mūziku, likās, ka varbūt jāpaskatās uz ko mazliet muzikālāku, bet nu baigi ieskrieties te neplānoju. Tas, kas likās vēl paceļams bija tāds iesākums, kas redzams vietējās bodēs. Plānots pēc mājsēdes tikt ko no tā dzirdēt klātienē, bet šobrīd gribas saprast vai un ko būtu vērts izskatīt "uz papīra". Glīta likās Canton GLE  sērijas, kur var visu nepieciešamo atrast, tāpat pretī nāca HECO Aurora 700 ar glaimojošiem interneta komentāriem, Dali Oberion, KEF, Polk. Par Klipsh likās, ka te viedokļi ļoti dalās par augšām? Un kas ir Voice Kraft, kas uzrāda tādus pašus skaitļus, bet maksā 10x lētāk? varbūt kādam sanācis ko līdzīgu darīt un var padalīties ar savu pieredzi.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Ja gribi pieslēgt plašu atskaņotāju, jāatceras, ka vairums veco labo aparātu pieslēgšanai resīverim  jābūt īpašai Phono ieejai vai atsevišķam fonokorektoram.

Jaunākiem aparātiem fonokorektors bieži ir iebūvētais.

 

Labots - Long John
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

es teiktu ka tik mazā telpā nav jēga no tādām 7.2.2  sistēmām...es teiktu ka ar klasiku 5.1 būs gana labi ja visus skaļruņus izvietosi pareizi.  No mūzikas viedokā visi šie lētā/vidējā gala reši ir garām - daci sūdīgi, parametri sūdīgi, trokšņo etc. 

piemēram un tas vēl nav pilnīgs lētucis:

 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-pioneer-vsx-lx504-avr.8862/

 

 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/arcam-avr10-review.13671/

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Sākumā jau arī doma ir par 5.1, bet nu amīšu tendence likt tos augšējos skaļruņus likās interesanta tēma, ar kuru spēlēties, sevišķi, jau datorspēlēs.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , osscar teica:

es teiktu ka tik mazā telpā nav jēga no tādām 7.2.2  sistēmām...es teiktu ka ar klasiku 5.1 būs gana labi ja visus skaļruņus izvietosi pareizi.  No mūzikas viedokā visi šie lētā/vidējā gala reši ir garām - daci sūdīgi, parametri sūdīgi, trokšņo etc. 

piemēram un tas vēl nav pilnīgs lētucis:

 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-pioneer-vsx-lx504-avr.8862/

 

 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/arcam-avr10-review.13671/

 

Kurš AVR tagad skaitās no tiem labākajiem? Gan kinozālei, gan stereo?

 

Link to comment
Share on other sites

nezinu, neesmu interesējies, gan jau ka varbūt kāds der...jeb labāk tad atsevišķi AV procesors liela kaste + atsevišķi pastūži. Viss vienā,kā rāda testi - ir viens liels kompromiss...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , osscar teica:

Viss vienā,kā rāda testi - ir viens liels kompromiss...

Jap! Piekrītu!

Man priekš kino viss skan forši... gribas stereo uzlabot... bet kā to visu saprātīgi un ērti izdarīt?!

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , vitex teica:

Sākumā jau arī doma ir par 5.1, bet nu amīšu tendence likt tos augšējos skaļruņus likās interesanta tēma, ar kuru spēlēties, sevišķi, jau datorspēlēs.

 

Dolbi atmoss ir laba lieta filmām... Par datorspēlēm neko nezinu, bet ja Tu plāno remontēt istabu un iebūvēt griestos tos atmosa skaļruņus, tad dari! Un es teiktu ka vairāk skaties uz 5.1.4. ne 7.2.2. 20m2 notiekti ka pietiek ar 5.1+4 griestos. tad smuki lidmašīnas lidos utt. Tie atmosa skaļruņi, ko liek virsū uz grīdiniecēm/plauktu skandām un kas skan uz griestiem nav tik labi, kā ir tie, kas uzlikti vai iebūvēti griestos. Bet nu arī tas (nosacīti viltotais) atmoss arī dos savu devu skaņas specefektos. 

@vitex un par skandu brendiem un modeļiem - tos skaties, kas patīk vizuāli un kas Tev ausij tīkami! Paklausies dažādus variantus... ar dažādiem AVR...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , osscar teica:

Imho tad vienīgais variants atsevišķu stereo sistēmu un miers.

Tāds variants nepastāv... caur priekšējām grīdiniecēm jāvar gan stereo, gan mājas kinozāli... Esmu mēģinājis pie AVR preautiem maukt jaudiniekus... nekas labāks nav... teorētiski atsevišķi stereo integrēto?! No AVR preautiem uz stereo un visus stereo avotus pie stereo pastūža... hvz...

Link to comment
Share on other sites

nu avr tie pre out jau nav nekas labs...dac jau arī tur parasti nekāds-tur viss ir apgraizīts, nu nevar normāli 7 vai cik tur kanālus sabāzt vienā kastē un cerēt ka būs ar tādu rezervi un izpildījumu,kā 2 kanāli tādā pat kastē.  + visa tā draza kas tur nāk jo visi bloki, komponenti ļoti tuvu un protams viens otru ietekmē - lētiem AVR reāli dzird kā tumbas sīc ja piebāž ausis. Nezinu man AVR tikai filmām, tv skaņai (ar plaukta tumbām + subs - filmām ar to pietiek jo subs jau basu "saražo" ) . Bet tā atsevišķs dac, preamps, power amps un grīdinieces. Tad var spēlēties mainīt visu, testēt dažādus komponentus etc. 

Ja paņem vienkārši integrēto nav teikts, ka būs kas labāks...jāskatās kāds tieši modelis , kāda shemathnika, kāds prasības ut.t...ut.t..

jāsāk jau ar to kas tieši pietrūkst stereo skanējumā ...

Link to comment
Share on other sites

Man šobrīd prioritāte tomēr ir izveidot komplektu virtuālajiem skaņas efektiem un esmu pārdomās vai skaļruņus ņemt mazliet labākus par minētajiem Jamo ar domu, ka nākotnē tad var arī par mūzikas slēgšanas risinājumiem skatīties vai tomēr palikt pie piezemēta varianta, kas tiks galā ar filmām un spēlēm un par labāku mūzikas snieguma iespēju nesapņot. Skaidrs ir tas, ka nepirkšu divus skaļruņu komplektus vienai telpai, kamēr esmu atvērts spēlēties ar elektroniku, jo šis tas laukos no vintāžas elementiem mētājas, šis tas no Ķinas eksperimentēts un varbūt labam stereopastūzim ar kādreiz pavilktos, bet šobrīd jātiek galā ar skaļruņiem. Ja tie AVR ir tik slikti, tad kā vienu variantu saskatu nākotnē pielikt stereoiekārtu priekšējiem kanāliem, kur saslēgt iekārtas, kas spēj ar mūziku tikt galā un AVR preoutu priekšai, pieslēdzot visus virtuālos skaņas avotus pie AVR.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , vitex teica:

Ja tie AVR ir tik slikti, tad kā vienu variantu saskatu nākotnē pielikt stereoiekārtu priekšējiem kanāliem, kur saslēgt iekārtas, kas spēj ar mūziku tikt galā un AVR preoutu priekšai, pieslēdzot visus virtuālos skaņas avotus pie AVR.

 

Ja ņem labā gala AVR, tad protams ka nebūs nemaz tik slikti priekš stereo arī. Nu man ir savulaik lētākais no Aventage sērijas Yamaha AVR... nav slikti... bet vienmēr jau gribas labāk! Grīdas akustikai vajag telpu lai normāli darbotos... nedrīkst likt stūros, pie sienas utt...

Link to comment
Share on other sites

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/yamaha-rx-v6a-7-2-channel-4k-8k-dolby-av-receiver-review.17204/

 

rekur jamaha - tādi kropļojumi pie mazas jaudas un augstākām freklvencēm....tas pat nav vidēja līmeņa hi-fi...es šitādu mūzikai neizmantotu....(mājās tu tajos mazajos w arī parasti klausies..mūziku - un hlabis jau virs 0,1% thd..pat 0,2 virs 5kHz...tas ir skarbi

 

 

 

image.thumb.png.44d100e052411b8d20e06fef7e7f41e9.png

 

 

salidzinajumam - vintāžs marantz

image.thumb.png.c5027f9d35da66fda42a4895b6fdeaa4.png

 

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, osscar teica:

rekur jamaha

Man jau salīdzinoši vecs viss… tai skaitā AVR - Yamaha RX-A830. Domā tai tāpat?

Link to comment
Share on other sites

tas jau neko nemaina, parati lai neceptos -šamajiem maza miera strāva, tapēc arī tie kropļojumi....nekādus jau tur brīnumus nevajadzētu gaidīt + tās shēmas mega prastas...es pat teiktu kā no 70 gadu pirmsākumiem...tur labi ja 8 tranzistori..kanālā...piem. vecajai raditohnikai 101 - to ir 2x vairāk. 

tava resīvera pastūža dala pretr marantz vintāžu---jautājumi lieki...vienkārši tādus nevar 5 vai 7 salikt vienā kastē:

 

Capture1.JPG.57c23820e34188422e329320d92bfbaf.JPG

Capture2.thumb.JPG.ab87a849624ee9f04744db32e60bebc9.JPG

 

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, osscar teica:

tas jau neko nemaina, parati lai neceptos -šamajiem maza miera strāva, tapēc arī tie kropļojumi....nekādus jau tur brīnumus nevajadzētu gaidīt + tās shēmas mega prastas...es pat teiktu kā no 70 gadu pirmsākumiem...tur labi ja 8 tranzistori..kanālā...piem. vecajai raditohnikai 101 - to ir 2x vairāk. 

tava resīvera pastūža dala pretr marantz vintāžu---jautājumi lieki...vienkārši tādus nevar 5 vai 7 salikt vienā kastē:

 

 

 

 

Izklausies ļoti zinošs šajos jautājumos, varbūt vari ieteikt stereopastūzi ap 500 naudiņām un varbūt Tev ir kāds viedoklis par akustiskajām sistēmām ar kurām sāku šo tēmu vai arī vari ko citu ieteikt?

Labots - vitex
Link to comment
Share on other sites

Par akustikām nemācēšu teikt, konkrētās neesmu klausījies. Stereo pastūzi grūti tā ieteikt, iemet variantus - nokomentēšu. Tagad cik uz ātro ss.lv pačekoju - nekas prātīgs, tagad jau laikam uz kopējā cenu kāpuma visi sadomajušies ka visam ir mega vērtība 🤪 

Link to comment
Share on other sites

Vai tiešām autors tik ļoti grib tās daudzkanālu sistēmas? Stereo sistēma + kvalitatīva grīdas akustika, manuprāt, saplēš gabalos visas multi-channel ietaises.

Link to comment
Share on other sites

nu ja domā par jaunu - tad jau jāskatās kas vispār ir pieejams...jo tagad cik dzirdēts - izvēle maza....un tad no tā var sākt domāt

nu arī stereo mēdz būt "kroplīši" 😆🤪 arī tur ir pilnīgi budžetnieki, lētuči ut.t.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , osscar teica:

Par akustikām nemācēšu teikt, konkrētās neesmu klausījies. Stereo pastūzi grūti tā ieteikt, iemet variantus - nokomentēšu. Tagad cik uz ātro ss.lv pačekoju - nekas prātīgs, tagad jau laikam uz kopējā cenu kāpuma visi sadomajušies ka visam ir mega vērtība 🤪 

Cik apvaicājos pa mūsu bodēm, situācija esot ļoti bēdīga, jo viss labais esot pārdots un vienīgais kas kust esot Yamaha, bet pārējiem dēļ pusvadītāju krīzes kļuviši par deficītu un cenas visam brauc augšā. Tā kā stereo neesmu pētījis, tad modeļu šobrīd nav, cerēju, ka būs kāda kāds labs variants prātā. No AVR tik skatijos, ko var dabūt šobrīd un tie bija Yamahas RX-V6A, RX-A2A un Marantz NR1711 kā arī tad jau Denonu augšējais gals.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , osscar teica:

nekas prātīgs

Ir jau šis tas, bet nu cipari nevājie saskrējuši. Marantz un ES Soņkas tipa varētu būt ok.

 

Pirms 1 minūtes , raivix95 teica:

Stereo sistēma + kvalitatīva grīdas akustika, manuprāt, saplēš gabalos visas multi-channel ietaises.

+100500

 

Pirms 38 minūtēm , vitex teica:

Tev ir kāds viedoklis par akustiskajām sistēmām

Tumbas vairāk noteiks skaņu nekā pastūzis/avots. Cik plāno budžetu? Cik liela telpa? Kādu mūziku plāno klausīties?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Prime teica:

Lietoju Marantz NR1608 kā stereo, nav nevainas

gan jau , bet ja kāds nomērīs parametrus...domāju tur viss būs skaidrs,

Link to comment
Share on other sites

Just now, osscar teica:

gan jau , bet ja kāds nomērīs parametrus...domāju tur viss būs skaidrs,

Jājautā - ko tad mēs klausāmies? Skaņu vai parametrus?

Link to comment
Share on other sites

Man tie parametri tik uz papīra, galvenais lai manam dzirdes aparātam tīk skaņa, ko Marantz spēj kopā ar S90 skandām

Link to comment
Share on other sites

😁 nu nez vismaz tādus kā tur linkā augstāk liku negribētos klausīties, ar tādām sačakarētām augšām...un tie nav gluži lētuči. Tur reāli audio daļa ir tik prasta cik var būt. Tur nav spiediena uz kvalitāti, bet gan uz  to ka ir viss vienā. Jebkurš tehniski domājošs to saprot - reāli vecie RRR ir labāki parametros. tādas prastas shēmas šškiet 60-tajos parādījās, nesilst, griež ausīs 😁

nu ar s90 būs kā kulaks uz acs ar to kērcošo pīkstuli  😀

paskaties, kāds tam yamaha RX-V6A thd n un trokšņi nāk no pre out - tas jau saknē nokauj viņa izmantošanu par priekšpastūzi. 

image.png.2c53dd82825ebd9cb166660868be3102.png

yky 020 no radiotehnikas i to advancētāks

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , osscar teica:

nu ar s90 būs kā kulaks uz acs ar to kērcošo pīkstuli  😀

Neesi parametr p*sējs un atbalsti vietējos uzņēmumus!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , RudeWolf teica:

Tumbas vairāk noteiks skaņu nekā pastūzis/avots. Cik plāno budžetu? Cik liela telpa? Kādu mūziku plāno klausīties?

Tāpēc jau gribas tagad saprast par to uz kādām tumbām vērts skatīties, bet pārspīlēt arī negrasos, jo līdz mūzikas gardēdim vēl neesmu izaudzis un 20 m2 ceru ar 1k budžetu iztikt par pašām tumbām. Mūzika jau ar laika plaša spektra, pēc noklusējuma no tāda džeziņa līdz rokam. Elektronika un hard laikam gan nav playlistē

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , osscar teica:

😁 nu nez vismaz tādus kā tur linkā augstāk liku negribētos klausīties, ar tādām sačakarētām augšām...un tie nav gluži lētuči. Tur reāli audio daļa ir tik prasta cik var būt. Tur nav spiediena uz kvalitāti, bet gan uz  to ka ir viss vienā. Jebkurš tehniski domājošs to saprot - reāli vecie RRR ir labāki parametros. tādas prastas shēmas šškiet 60-tajos parādījās, nesilst, griež ausīs 😁

nu ar s90 būs kā kulaks uz acs ar to kērcošo pīkstuli  😀

paskaties, kāds tam yamaha RX-V6A thd n un trokšņi nāk no pre out - tas jau saknē nokauj viņa izmantošanu par priekšpastūzi. 

image.png.2c53dd82825ebd9cb166660868be3102.png

yky 020 no radiotehnikas i to advancētāks

Piedod tu man, bet autors meklē pieklājīgu, mūsdienīgu sistēmu, a tu te ukuča shēmas plivini. Man nav nekas pret RRR, bet nu tomēr...

Link to comment
Share on other sites

nu es tik tā - lai saprastu ka tiem resīveriem shēmas ir  prastākas ...vot sigmas līmenī...skaidrs ka tur nekādu baigo rezultātu nevar sagaidīt. Nē nu ja cilvēku apmierina -  kapēc ne...bet teikt ka šitie skan super...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , vitex teica:

Tāpēc jau gribas tagad saprast par to uz kādām tumbām vērts skatīties, bet pārspīlēt arī negrasos, jo līdz mūzikas gardēdim vēl neesmu izaudzis un 20 m2 ceru ar 1k budžetu iztikt par pašām tumbām. Mūzika jau ar laika plaša spektra, pēc noklusējuma no tāda džeziņa līdz rokam. Elektronika un hard laikam gan nav playlistē

Palūri, vai kādam no vietējiem tirgoņiem nav Dynavoice DF-6 vai DF-8 stokā. Tie ir labi žanru visēdāji, kam ir i skaņa, i pisaGs.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , raivix95 teica:

Vai tiešām autors tik ļoti grib tās daudzkanālu sistēmas? Stereo sistēma + kvalitatīva grīdas akustika, manuprāt, saplēš gabalos visas multi-channel ietaises.

Ja grib filmām, spēlēm utt... tad stereo neko nedos... jebkurš normāls 5.1 saplēsīs to stereo uz filmām... 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Atļaušos ierakstīt šai pēdējā audio tēmā...
Spečuki... ko sakiet par šo pastiprinātāju/streemeri - Cambridge Audio EVO 150?

https://www.cambridgeaudio.com/row/en/products/evo/evo-150

 

Visādos apskatos ļoti labi atsaucās... arī neatkarīgie un ne visai populārie youtuberi un audiofīli/blogeri... 

Link to comment
Share on other sites

nezinu vai es tātu ciparu maksātu par hypex D klases moduli. Stereophile mērījumos raksta, ka austiņu izejā liels troksnis, bet ciparu nav..jāpagaida kad ASR samērīs..

te pat forumā šķiet ir puikām hypex bāzēti pastūži, sarunā paklausīties..

Link to comment
Share on other sites

Arī tas cipars šķiet kaut kā pārspīlēts. OK, milzīgs ekrāns, it kā past. jaudīgāks kā citiem (bet vai ir), un, laikam, strādā tikai ar 8 omiem.

Nez, ja vajag kādu kompaktu tīkla iekārtu, paņem Pioneer XC-HM86D pa 5x mazāku ciparu, un būs labi.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...