Jump to content

Naukšēni un izglītība ar karceri bērniem šajā iestādē


Edis7
 Share

Recommended Posts

Nu, te nu gan jāatzīst, ka ņemot vērā vispasaules straujo automatizāciju un IT ielaušanos visās iespējamajās dzīves sfērās (gan tur, kur to vajag, gan kur bieži vien nevajag), izskatās, ka IT speciālisti, infrastruktūras uzturētāji, proģieri un citi ģīmī līdzīgie vēl tuvākos pāris desmitus gadu būs varen pieprasīti. 

 

Tiesa gan - nekad nevar zināt, kad vienā jaukā dienā kārtīga solārā vētra var izbliezt visu pasaules elektroniku, un tad nākošajā dienā iemaņas ar rokām nogāzt koku un sadalīt malkā izrādīsies stipri vien vērtīgākas un pieprasītākas, nekā Ruby-on-rails skills. 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Un ko, programētājiem nemēdz būt gimenes un bērni? Tikai traktoristiem?

Ārsti pelna pat vairāk par programmētājiem, tiem ar tapēc neinteresanta dzīve? 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Veči, nu nevajag strīdēties. Katram sava daļa taisnības - kā @AndrisBB pareizi saka, pašlaik ir IT laikmeta straujš uzplaukums, un fakts paliek fakts, ka tuvākās pāris desmitgades šajā jomā koncentrēsies lielākais piķis, un straujākā attīstība. No otras puses arī @aoma pareizi saka - viena lieta ir lielo piķi nogrābt, bet vajag arī mācēt tomēr ar rokām kaut ko darīt, lai ir "plāns B", ja pēkšņi iekšēju vai ārēju apstākļu dēļ tomēr uznāk kāda kataklizma, un savajagās "sekundāro" iemaņu klāstu.. 

Link to comment
Share on other sites

A tur pastaro dienu nav jāgaida - gluži vienkārši agrāk vai vēlāk pienāks brīdis, kad vecums sāks panākt, un galva vairs tik labi nestrādās, jaunas lietas iemācīties nepadosies, un agri vai vēlu sāksi izkrist no aprites (ir man vairāki tādi zināmi - gan inženieri, gan arī pat daži programmētāji gados), un tad gribi negribi, kaut kas būs jāmāk, lai ir ar ko aizpildīt laiku (un vēlams arī kaut ko klāt piepelnīt) pirms vēl sirmais vecums klāt. Vienmēr tak ir labi kaut ko mācēt pavisam citā nozarē. Kaut vai tīri pašizaugsmes un personālās attīstības pēc.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Artanis teica:

Nu, te nu gan jāatzīst, ka ņemot vērā vispasaules straujo automatizāciju un IT ielaušanos visās iespējamajās dzīves sfērās (gan tur, kur to vajag, gan kur bieži vien nevajag), izskatās, ka IT speciālisti, infrastruktūras uzturētāji, proģieri un citi ģīmī līdzīgie vēl tuvākos pāris desmitus gadu būs varen pieprasīti. 

 

Tiesa gan - nekad nevar zināt, kad vienā jaukā dienā kārtīga solārā vētra var izbliezt visu pasaules elektroniku, un tad nākošajā dienā iemaņas ar rokām nogāzt koku un sadalīt malkā izrādīsies stipri vien vērtīgākas un pieprasītākas, nekā Ruby-on-rails skills. 


 Nevajag jau gluži vētru, tehnoloģijas diezgan tāpat būtiski mainās. Tur tāds klasisks old-school admins, kas neko īpaši vairāk par next un hw supportu - vadus saspraust jau kādu laiku nevienam nav vajadzīgs, t.b. piedāvājums pārsniedz pieprasījumi. Bez automatizācijas / devops / skriptiem tagad diezgan grūti normāli apmaksātu darbu atrast :) Developeriem tas pats, tehnoloģijas ir kas ir vajadzīgas un ir tādas, kuras noveco. 
 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, AndrisBB said:

Kas liedza agūt kautkādu CNC, robotu vadību utt, vietējās koledžas piedāvā ntos kursus par velti.

Kurš garantē, ka kāds viņus pēc tiem kursiem pieņems darbā? 

Vecums ir nozīmīgs kritērijs, nemelosim,  tikai visādas cilvēktiesību iestādes panākušas aizliegumus to publicēt darba sludinājumos.  

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Artanis said:

Drusku oponēšu, ka izglītība =/= zināšanas. Ir cilvēki ar vairākiem grādiem kabatā, kas ir stulbi kā pagales

Tādu ir pietiekoši.

Neskatoties uz parastajiem ikdienas apgalvojumiem LV valodas medijos,  mums augstskolu skaits uz iedzīvotāju skaitu  ir baisi liels uz ES fona un to diplomu SEN vairs netrūkst. 

Protams, ne visi ir glupi, daudziem interesē lieta ko šie mācās.  Tomēr šad tad pat parādās Ļoti interesanti kadri, no kā jēga mazāka nekā no 70 gadīga pensionēta inženiera. 

Piem, vismaz veikli nolasīt rasējumus un atrast objektu reālā vidē. Mēdz būt problēmas pat ar to mazumiņu. 

Par papīru kārtotājiem vispār: to diplomu ir  baigi daudz, pavasarī būs vēl vairāk. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Achat teica:

Kurš garantē, ka kāds viņus pēc tiem kursiem pieņems darbā? 

 

Kapēc lai neņemtu? It īpaši ja tie kursi lielākoties ir RollsRoyce sponsorēti un viņi jau tur strādā?

Domājams ka viņiem pat 10x vieglāk, jo jau ir gadiem praktiska pieredze, nevis tur 16 gadnieki, kas visu no nulles mācās. Tik tas ka jāpapildina zināšanas. Nav jau arī tā ka tie roboti tur vienas dienas laikā uzradās.

Link to comment
Share on other sites

Mans onkulis ir 20 gadus pensionēts inženieris, kas joprojām strādā kādā TEC nu jau privātākajā uzņēmumā.

Vienu jauku dienu šiem atsūtīts jauns, tikko diplomu dabūjis "inženierīts".

Kā reiz apgaitā, kaut kāda problēma, jaunais frukts, izrādās, neatšķir vatus no voltiem, par omiem vispār neko nezina, toties, telefons rokā, es jau varu uzgūglēt...

Onkulim pie 80,, ja nemaldos, bet savu lietu pārzina, tāpēc arī darbā turas, savulaik pat pretendēja uz enerģētikas ministra amatu, bet kā stingrs nacionālists, nestājās partijā, un bija tikai vietnieks.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , aoma teica:

izrādās, neatšķir vatus no voltiem

Šāds reiz tika manīts mainot drošinātājus 380V skapī - virpināja pa pirkstiem tos drošinātājus, kasīdams pauri kas tie pa burtiņiem tur sadrukāti... :D

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Ja jaunie mācētu gūglēt, kā arī izmantot tās zināšanas, ko dabū no gūgles, viss jau būtu vēl kaut cik pieņemami. Bet problēma jau tajā, ka visas pasaules zināšanas mūsdienās ir telefonā pirkstu galos, tikai bieži vien pietrūkst loģiskās domāšanas un spriestspējas, lai atrasu atbildes un izdomātu risinājumus attiecīgajai problēmai. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Puiši, labāk gatavojiet sevi paši laikus tiem seniora gadiem, kad rokas nebūs tik veiklas, kājas tik ātras un prāts tik ass.🙂 Taču nespriedelējiet pārgudri tagad par to, ko vēl, paldies Dievam, neesat pieredzējuši. Es esmu no tiem laimīgajiem, kuri arī ar sirmu galvu, dzīvo, strādā saskaņā ar sevi. Tomēr daudzas neparedzētas atklāsmes man ir atnākušas tikai tagad.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , aoma teica:

jaunais frukts, izrādās, neatšķir vatus no voltiem,

A starp citu - es šitādu vienu pēdējā kursa (!) elektroniženieri redzēju. Tas bija de pizdjec - es tā arī netiku gudrs, kādā veidā viņš bija izvilcis tos iepriekšējos trīs gadus bez jebkādām kaut vai vidusskolas līmeņa elektrotehnikas/fizikas zināšanām. Tas bija kaut kas apbrīnojams - tikai šķērmi sametās, ka tāds, lepni ar papīru zobos, smaidīdams pēc gada jau nāks man mājās uzstādīt Latvenergo Sadales tīkla sadalni. Murgs vienkārši.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, marrtins said:

Šāds reiz tika manīts mainot drošinātājus 380V skapī - virpināja pa pirkstiem tos drošinātājus, kasīdams pauri kas tie pa burtiņiem tur sadrukāti...

Tik traku variantu neesmu redzējis, bet daudz ko citu gan.

Piem: pēdējais piedzīvojums: atsūta specu,   inženieris, kurš parasti to dara ir ielikts tai pašizolācijā. 

Atsūtītais džeks nejēdza atrast, kur ir ūdens pievadi objektam, kaut  jamam visa dokumentācija pieejama. 

Kad nu parādīju, kur un kas, tad izrādījās, ka vismaz  rokas viņam ir, arī nebaidās tās sasmērēt. 

Vienalga, bļ***,  bik jocīgi palika. btw kā cilv džeks bija normāls.

Labots - Achat
Link to comment
Share on other sites

Tak tagad nevienam studenta zināšanas neinteresē, lai tikai būru samaksāts par semestri, eksāmeniem un kojām :(

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Artanis teica:

A tur pastaro dienu nav jāgaida - gluži vienkārši agrāk vai vēlāk pienāks brīdis, kad vecums sāks panākt, un galva vairs tik labi nestrādās, jaunas lietas iemācīties nepadosies, un agri vai vēlu sāksi izkrist no aprites (ir man vairāki tādi zināmi - gan inženieri, gan arī pat daži programmētāji gados), un tad gribi negribi, kaut kas būs jāmāk, lai ir ar ko aizpildīt laiku (un vēlams arī kaut ko klāt piepelnīt) pirms vēl sirmais vecums klāt. Vienmēr tak ir labi kaut ko mācēt pavisam citā nozarē. Kaut vai tīri pašizaugsmes un personālās attīstības pēc.

Nemaz nevajag robotus,sliktu galvu vai vecu prasmju kopumu.  Līdz 40 Tevi rauj uz jaunu darba vietu, ap 40 stipri samazinās potenciālo darba devēju skaits, pēc 50 ja vispār paliek tad tikai vietas kas grib labu speciālistu, bet kur neviens jaunietis vai "vīrs spēka gados" neies. Jebkurā sfērā. 

Tā ka es 100% piekrītu ka vajag plānu B. Kaut gan skatoties uz pieredzi esmu sapratis,  ka no nabagmājas vai kapiem cilvēku var šķirt viens  insults vai kas cits un arī plāns B,C,D... var nepalīdzēt vienalga ko cilvēks arī neiemācītos.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , marrtins teica:

Šāds reiz tika manīts mainot drošinātājus 380V skapī

Vēl labāks moments, krustēva gaterī lielajā skapī bij šaize, atbrauc tāds jauns puika, stiprām brillēm, (tās viņam acis paglāba), ielien, ņemas, te baigais blieziens, domājām, jau, vainags būs jāmet, bet, šis izlien ārā no tā skapja, pats nokvēpis, apģērbs dzirksteļo, mati gaisā, bet pats smaida, es tagad zinu, kur ir vaina...

  • Patīk 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Pie lieliem skapjiem , kas ir zem sprieguma vienatnē vispār līst nevajadzētu .

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , Artanis teica:

Ekstrēmos gadījumos manuprāt ir gan.

Lēnām,  nodali lūdzu Izglītības iestādi no kolonijas. Vai tupi redzi un liec  = zīmi tam.
Izglītības un Zinātnes ministrijā nav pakļautas kolonijas,kurās tiek ievietoti noziedznieki,slepkavas, tās būs režīma iestādes.

Tas iekšlietu mimistrijas lauciņš. 
Un neliec vienā katlā kopā omīšu slepkavas ar narkotisko vielu atkarīgajiem tīņiem, kuri būtu jāārstē no atkarībām. Tas tur tika un kas darīts? Protams tika , karceris kā risinājums.
Wtf Zin.Izgl. tik infantili , ka nav spējīgi redzēt kopš 98' esošo probl. ???????? Tas pēdējais jaut. nav adresēts Tev.

Link to comment
Share on other sites

Vaina izrādījās nopujušā stabā, kas vējā šūpojas, bet nu komentārs, ka pie lieliem elektrības skapjiem jādodas cilvēku ķēdītē, drusku šausmina :)

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , AndrisBB teica:

Tepat man kaimiņos pilns ar visādiem 50 gadīgiem frēzētājiem, virpotājiem (kuri pirmstam RollsRoysā, GKN strādāja) utt, kuri tagad strādā supermārketā pie kasēm un sūdzas ka nav darba.

Labi, ir penži, kas negrib pielāgoties utt. Bet es ceru, ka Tu saproti, ka nevienam nebūs vajadzigs tavs programmētaja darbs, ja nebūs reālo darbarūķu? Robotu darbs nav aiz kalniem, bet tomēr vēl nav...

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Tev kāda kristāla bumba, ka zini kas būs vajadzīgs vai nebūs? 

Nu jua nebūs vajadzīgs, tad darīs kautko citu, tad nu pasaules gals. :D Nav jau tā ka pirmo reizi mainu nozari.

Teorētiski es esu telekomunikāciju inžinieris, vismaz pēc RTU diploma. 

 

Tikmēr kas liedz izspiest maksimumu, kamēr vēl ir vajadzīgs?

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, zeds said:

Līdz 40 Tevi rauj uz jaunu darba vietu, ap 40 stipri samazinās potenciālo darba devēju skaits, pēc 50 ja vispār paliek tad tikai vietas kas grib labu speciālistu, bet kur neviens jaunietis vai "vīrs spēka gados" neies. Jebkurā sfērā. 

Droši vien tādēļ, ka ir t.s jaunības kults,  kurš balstās uz diviem vaļiem: 

skaistuma kults ( cieši saistīts ar jaunību un darbojas visiem dzimumiem līdz vēmienam, diemžēl  pat sfērās, kuras nebūt nesaistās ar smukumu ).

Ideja, ka pēc vecuma x  cilvēks nevar neko jaunu iemācīties un paliek tups.

Ideja, ka pēc vecuma x cilvēks obligāti sāks bieži būt uz slimības lapām. 

 

Apogeju redzēju, kad viena promocija paņēma čali ar fotomodeļa cienīgu feisu un amatieru pieredzi   par pro prizefighter  un izmeta viņu, kad čaļa purns vairs neizskatījās tik ĻOTI tīnīgi smuks.  LOL.

Noteikti ofisos ir vēl stingrāki smukuma kritēriji.

34 minutes ago, zeds said:

Tā ka es 100% piekrītu ka vajag plānu B. Kaut gan skatoties uz pieredzi esmu sapratis,  ka no nabagmājas vai kapiem cilvēku var šķirt viens  insults vai kas cits un arī plāns B,C,D... var nepalīdzēt vienalga ko cilvēks arī neiemācītos.

Savs bizness, investīcijas, spekulācijas, nekas jau daudz vairs neatliek:  viņi domā, ka esi slikts jo tev ir xx gadi un no tevis varēs mazāk izslaukt. 

Link to comment
Share on other sites

Puika, vēl nekam nav gals, kamēr ir pieprasījums, ir ok, neienāk prātā, ka mūžīgi šitā labā dzīve neturpināsies? Tu esi piedzimis brīvā valstī, lepojos ar to. Bet, ka Tu pelņas nolūkos pameti savu Dzimteni, lai internetā varētu ņirgāties par tiem, kas palika lojāli?

Man arī bija iespēja nobāzēties kādā Anglijas mazpilsētā, un ar vīpsnīgu skatu raudzīties no augšas uz palicējiem.

 

P.S. Tas Andžam domāts, starp citu, rīt vārda diena.

Labojums par onkuli: Vairs nestrādā, 83, bet nesen paņēmis Ford Focus no salona, viņā ar tiem slims.

Man vēl viss priekšā, es es arī tā gribu :)

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Artanis teica:

A starp citu - es šitādu vienu pēdējā kursa (!) elektroniženieri redzēju. Tas bija de pizdjec - es tā arī netiku gudrs, kādā veidā viņš bija izvilcis tos iepriekšējos trīs gadus bez jebkādām kaut vai vidusskolas līmeņa elektrotehnikas/fizikas zināšanām. Tas bija kaut kas apbrīnojams - tikai šķērmi sametās, ka tāds, lepni ar papīru zobos, smaidīdams pēc gada jau nāks man mājās uzstādīt Latvenergo Sadales tīkla sadalni. Murgs vienkārši.

ST sadalnes uzstāda čaļi ar elektroinženiera grādu, nevis parasti elektromontieri no arodskolas/koledžas/6 mēn kursiem?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , aoma teica:

kas palika lojāli?

kam tieši man būti bijis jāpaliek lojālam? Nekādā cēlā mērķa vārdā nedzīvoju.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , aoma teica:

Man arī bija iespēja nobāzēties kādā Anglijas mazpilsētā, un ar vīpsnīgu skatu raudzīties no augšas uz palicējiem.

Šis nav nekas jauns. ) Īri, kuri emigrēja uz US 70' 80' laika  posmā līdzīgu nosodījumu nopelnīja.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

@138  Nē, bet pieļauju ka pieņem ekspluatācijā gan. Šeit stāsts gan ir par to, ka tādam fruktam, kas nolauzis trīs gadus unī elektromehāniķa specialitātē, vajadzētu mācēt vismaz uzzīmēt diožu tiltiņu, un atšķirt Voltus no Vatstundām.

Link to comment
Share on other sites

Kāda starpība,  programmē viņš kaut kāda vagara jefima un projvades irinas vadībā priekš U.K billa vai villija, tupot Rīgā firmā, kas pieder ļenočkai   par mazāku algu  vai programmē, sēžot ārzemēs par bik mazāku algu ?

Maxima, Rimi, Lidl utml strādājošie arī strādā ārzemniekiem,    btw >80% Rīgas koderu iztiek no ārzemnieku outsource pasūtījumiem,  kuri toč izbeigsies, ja algu starpība izlīdzināsies. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Šeit mūsu viedokļi kardināli atšķiras.

Tu aizmauci uz UK, jo tur maksā labāk.

Es paliku, jo sapratu, ja visi aizmauks, tāda Latvija vairs nepastāvēs.

 

Tas Andrim.

Labots - aoma
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , AndrisBB teica:

Vispār jau mūsdienās zagļus, huligānus utt, izsekot ir loti vienkārši. Ja pieķēra fenderējot lukturus, tad staigā ar kautkādu GPS aproci pāris gadus. Nav nekādas rokas jācērt, vai katorgās jābāž.

Bija tuvumā kautkādam noziegumam, tad var viegli atpiņērēt, kur bija, ar ko, kam pārdeva utt. Pēctam pircējiem arī aproces. 

Skaidru naudu aizliegts lietot, visi pirkumi izsekojami.

Ideju atbalstu, bet radās jautājums, cik produktīva ir UK policija piemēram katalizatoru zagļu, ar kuriem pilna jūtūbe, ķeršanā? Viņi vispār cenšas kaut ko darīt, vai lolnauveerc kā Latvijas VP?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Edis7 said:

Šis nav nekas jauns. ) Īri, kuri emigrēja uz US 70' 80' laika  posmā līdzīgu nosodījumu nopelnīja.

Īri un itāļi reāli sāka emigrēt pat daudz agrāk, pirms 1900 ā gada. 

Tur jau bija savs iemesls:  zemes īpašuma forma un jā,  bik genocīds. 

Itālija: nevarēja salīdzināt Sicīliju ar Lombardiju turīguma ziņā  un ne jau mafija tur toreiz bija pie vainas.

Zeme, ūdens resursi,  t.s landlord  vara. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Achat teica:

btw >80% Rīgas koderu iztiek no ārzemnieku outsource pasūtījumiem,  kuri toč izbeigsies, ja algu starpība izlīdzināsies.

Starp citu - šis gan nav tālu no patiesības. Pats esmu šo pieredzējis gan savā kantorī, gan dzirdējis no citiem IT jomā darbojošamies - tiklīdz kā vairs neesam lētā Austrumu verga-kodera cenu līmenī, tā ātri vien pasūtījumi sāk plūst projām uz Ukrainu, Poliju, un tad uz vēl lētākiem tālajiem Austrumiem. Indijā, piemēram, tagad jau nenormāli spiež uz [ne pārāk labu] lēto koderu darbaspēku. Protams, tādiem nedosi taisīt nopietnas kompleksas platformas, bet ar vienkāršām aplikācijām jau tiekot galā diezgan ciešami.

--

Man reāli piedur boot'a spēja aiziet beztēmā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 138 teica:

cik produktīva ir UK policija piemēram katalizatoru zagļu, ar kuriem pilna jūtūbe, ķeršanā?

Tu to man prasi? Kā lai es to zinu? 

Skaidrs ka poličiem resursi ir ierobežoti un lielākā daļa zādzību utt netiek izmeklētas. Man veļuku kad nospēra, tad diezko ieinteresēti neizklausijās. Ik pa laikam ziņās parādas ka dažās pilsētās piemēram izmeklē tikai māju zādzības pāru nummuriem utt :D

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , AndrisBB teica:

kam tieši man būti bijis jāpaliek lojālam? Nekādā cēlā mērķa vārdā nedzīvoju.

Tad neesi aizdomājies, ka pēc Tevis paliks nevienam nevajadzīgs, smirdīgs miesas blāķis, kuram pat Dzimtenes nav, :(
 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...