Jump to content

Naukšēni un izglītība ar karceri bērniem šajā iestādē


Edis7
 Share

Recommended Posts

Mani jau arī tā tēma īpaši šobrīd neinteresē un es labi saprotu, ka neviens tai sistēmā nav jēriņš. Nevienā pasaules vietā un nevienā no pusēm.

Kaut tie pārkāpumi  tiešām var būt dažādi un deģenrācijas līmeņi tāpat. 

 

vienkārši man bik piedūra tāda tēma cos ko var  cietumi izdarīt ar cilvēku. 

Viens no maniem piemēriem:  cilvēks normāli maksā par savas atvases advokāta un viņa palīga darbu. 

Čalis, protams, ne ideāls, bet arī ne retardēts. btw, reāli katram var gadīties. 

Normāli sagaidīju ņurkstēšanu un vaimanas,  nope,  džeks izrādījās auksta rakstura. 

Kaut ko tur iešķieba,  kaut ko neiešķieba  un diezgan ātri tika laukā. 

 

Outcome: čalis domāja, ka nu viņam pienākas viss kas tikai tāpēc vien, ka viņš eksistē. 

Darbu viņš nemeklēja, sorry,  uzskatīja, ka var ēst un atpūsties.  Kaut arī viņš reāli nemaz nebija lops, pat ļoti normāla uzvedība, nemaz nepateiksi, ja nezini story. 

Izdomāju, ka viņam vienkārši vajag kaut kur tikt,  bija viena vieta,  kad šis tur apsolīja, ka rīt atnāks,  viss normāli aizgāja viņam.  

Jo normāli šis neietu prasīt darbu, bet ja apsolītu atnākt, tad atnāktu utml. 

BTW pat nebija tups čalis un panti  ar nebija sliktaie panti.  Nja, es neesmu nekāda aukle  un šis ar nekad nebija neko nozadzis utml. 

Dzīve vienkārši var reizēm būt maita. 

 

Ir daži, kurus vajag pabakstīt un kaut kur ielikt, kāds darbs utml,  tad viss aiziet. 

 

Man reāli parasti ir pof**** , bet man bija žēl viņa senču un bik paša ar, jo džeks pat necentās ņerkstēt vai jebkādā veidā kunkstēt. Damn stoicisks čalis plus reāli prata normāli uzvesties. 

Nekāda sakara ar to iestādi tur nebija. 

Bet atšķirība, ka pirms pasēdēšanas šim bija neērti paņemt no vecākiem kabatas naudu,  pēc tam? 

Normāli as casual thing.  

 

 

 

 

 

 

 

Labots - Achat
Link to comment
Share on other sites

Pirms 57 minūtēm , Achat teica:

Mani jau arī tā tēma īpaši šobrīd neinteresē [..]

Nekas tik ļoti neparāda tavu neieinteresētību tēmā, kā tavs 425 vārdu (2607 simbolu) garais monologs veselos divos rakstos, kas tapuši ar piecu stundu starpību viens pēc otra. Esmu redzējis īsākus bakalaura darbus, nekā šī neieinteresētība. Heh, es varu sarēt, ka pat Naukšēnu iekšējie kārtības noteikumi ir īsāki par Tavu monologu.

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Artanis said:

Esmu redzējis īsākus bakalaura darbus, nekā šī neieinteresētība.

Ārprāts, patiešām.

Tu domā idejas uzmetumu projektus priekš bakalaura darba idejas? 

Tad varbūt jā, ja cilvēks ir pālī. 

 

Normāls skicējums bakalaura darbam ir vismaz 20 lpp  A4 formāta lapas ar koriģētu tekstu, bez jebkādām gramatikas kļūdām. 

Avotu norādei vien cik lpp vajag, tad ir ievads, utt utml. 

 

Un es nemaz nekaunos ja tu pasmejies un saproti, ka es esmu ieinteresēts par to tēmu.

Saprati,  man nav neērti,  tikai nesaki, ka mani teksti te ir  kaut tuvu  bakalaura darba idejas līmenim. 

Man arī to nevajag un tavu atzinību arī ne, saprati? 

 

Un tagad noņem like vienam manam postam ko ieliki. Lūdzu. 

 

Man tavu atzinību nevajag.

Link to comment
Share on other sites

Skatos, sarkasms nav tava stiprā puse. Un arī kāja, ar ko izkāpts no gultas, izrādījusies neīstā.  Kas attiecas uz like'ošanu - es nemasēju neviena personību, un nekas man neliedz vienā topikā cilvēku atbalstīt/novērtēt/paslavēt, ja viņš postē lietderīgi un par tēmu (pat gadījumos ja neatbalstu viņa viedokli, per se), un tajā pat laikā citā topikā viņu downvote'ot, ja cilvēks runā muļķības. Tā ka te nav nekāda runa par atzinību/neatzinību vai personālijām.

 

Te ir publiska interneta telpa, un Tavā vecumā jau nu vajadzētu zināt, ka nevajag visu tik stipri ņemt pie sirds - pieredze liecina, ka būs mazāk sirmu matu un mierīgāks prāts. Prozit.

Link to comment
Share on other sites

Man it kā pat negāja pie sirds, vienkārši tie cilvēki sistēmā  ir dažādi   un damn, tur ir no 1 līdz 1 000 000 skalā viņu reālā " ļaunumā " un bīstamībā sabiedrībai. 

Daži ( nav runa par to iestādi vai pat Latviju ), nozagt neko nemāk un panti ar nav " sliktie ". 

Katrā ziņā novērtēju tavu attieksmes līniju. 

 

Es nekad neuzskatu, ka sodu nevajag,   bet te ir līmenis, kad cilvēki pierod un adaptējas pie " soda ". 

Es saprotu, ka visi nekad nebūs integrēti sabiedrībā bet lielai daļai ir izredzes. Ne jau caur glaudīšanu vai klapēšanu, kura, diemžēl, tai pat U.K utt  pēc 2 pas kara tika konstatēts, ka  vairāk kā trešo reizi daudz vairs nelīdz.  Diemžēl.  

Man nav aukles mentalitāte itin nemaz,  un ja es dzirdētu čīkstēšanu, ņurkstus un atmazkas, mana sirds paliktu   damn  auksta un nežēlīga. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2021.11.25. , 18:13, Achat teica:

Labi, ka vēl ASV vai Krievijas " līmenis " nav sasniegts tais iestādēs un lūdzu,  latviešu cenzori, nevajag. Cilvēki no ASV diezgan brīvi raksta par problēmām tajās iestādēs, ir viskautkas. Tas nav unikāls Latvijai. Cenzūra un pašcenzūra ir insane un LV valoda var izmirt dēļ cenzūras.

Nepolitizējot,tak izveido sīkajiem Ok izglītības vidi bez karceriem!,  no delfi info, esošais direktors noņemts,tas trulais tipāžs, kurš tv intervijā sūdzējās par apkārtējo daudzdzīvokļu ēku iemītniekiem un izteica pretenziju par miskastēs izmestajiem izsmēķiem, jo sīkie pārlien pār sētu un savāc viņus. 
Pisssssec arguments  Izglītības Iestādes "direktoram".
Kā tāds idiots karceru sistēmu vadīja no 98' un neviens neredzēja kopš 98'.??? Halo, Zinātnes  un Izglītības ministrijā, jūs ar  tur viņam līdzīgi???????????
 

Link to comment
Share on other sites

2021.11.25. , 18:44, Artanis teica:

Nelasīju topiku, jo īsti neuztrauc šī tēma, taču autoram, kurš tur briesmīgi sašūmējies par tiem Naukšēniem un karceriem, es ieteiktu pamēģināt pavadīt kaut vai dienu kopā ar tiem "bērniņiem"

Tēmas autors nav sašūmējies. Mēģināšu uz pirkstiem paskaidrot. Viduslaiku "audzināšanas" metodes  civilizētā sabiedrībā nav pieņemamas. Pieņemu,ka saprati.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Edis7 teica:

Viduslaiku "audzināšanas" metodes  civilizētā sabiedrībā nav pieņemamas.

Nu par viduslaikiem skaidrs, bet kur dabūt civilizētu sabiedrību.

  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Artanis teica:

Iedomājies, kā nokristos, piemēram, sīko auto spoguļu vai lukturu zādzību skaits, ja zagļiem atsāktu cirst rokas?

Šo ir grūti iedomāties. Bet citu gan varētu piedāvāt. 
iedomājies kā kāptu valsts kopprodukts un daudzu uzņēmumu produktivitāte, ja katram interneta lietotājam būtu ierobežots skaits simbolu, kurus tie dienas laikā drīkst atstāt jebkuru Web lapu komentāros. Ar autorizāciju tikai, protams.

  • Atbalstu 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Auto spoguļu zādzības nokristos tad, ja mums būtu civilizēta sabiedrība 😁 un neviens nepirktu tos zagtos spoguļus, tātad vienīgais, kas zaglēnam atliktu  - to spoguli sev pie dibuā pieskrūvēt.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Edis7 said:

tv intervijā sūdzējās par apkārtējo daudzdzīvokļu ēku iemītniekiem un izteica pretenziju par miskastēs izmestajiem izsmēķiem,

Tas ir overkill, kur tad iedzīvotājam parastajam  izsmēķi jāliek? Jāmet zemē?  

 

Vispār par t.s kastu sistēmu atšķirību " zagļu " laikos un  bezpreģela laikos  kriminologi un pētnieki lieliski pārzina,   labi paskaidros arī tie, kam ir " znaja " no iekšas. 

 

Lai arī " zagļu " kultūras sistēma, neapšaubāmi, bija sabiedrībai nevēlama,     tai bija  savas kārtas un kastas,  t.s  labie un sliktie panti  un poņjāķija. 

Piemēram,  močīt savu omi vai  muteri  nebija " cool ".

Sistēmu īstenībā iesauca par  " zagļu " sistēmu jo  visvairāk respektēta tajā bija pagrīdes ekonomika un  nevardarbīgie noziegumi. 

Pie " bezpreģela "  poņjāķije   vairs nebija stingri  un pilsoņa parastā fiziskā drošība kritās dramatiski.  

Pedofīlija,  vardarbīgi noziegumi lai iegūtu sīku materiālu labumu: nebija po poņjāķijām:   nosita kādu 1 rubļa dēļ:  durāk, nebija kruta hodka. 

Imantas pedofīli utt: ņe po poņjāķijām. ( iedomājos, cik ilgi jams nodokļu maksātājiem būtu jābaro ja ieliktu pie zagļiem hatā ).

 

Mūsdienās tā vide ir vairāk deģenerēta un retardēta.  

 

Audzināšanas sistēma? 

Ir daudz pētījumu, cik ilgs ieslodzījums ir efektīvs,  cik ātri viņi pierod. Pārsvarā, protams, nav publicēti latviešu valodā. 

Statistika ar recidīviem utml. 

 

Domāju, bik pasēd, be ne pa ilgu, lai nepierod, tad ielik kaut kādā darbā un skolā, pielikt uzraugus, ķipa kā probācijā.

 

 

 

3 hours ago, e = d said:

iedomājies kā kāptu valsts kopprodukts un daudzu uzņēmumu produktivitāte, ja katram interneta lietotājam būtu ierobežots

Uzņēmējs algo tautā sauktos " sisadminus ", kādi nu tie ir, tā nu tas te ir. 

Novērst personisku iekārtu izmantošanu palīdz motivācijas sistēma, lai cilvēkam ir motivācija: celt kvalifikāciju,  būt lojālam uzņēmumam,  uzlabot produktivitāti. 

Visi " flowchart " jau sen ir zināmi. 

 

Piem, viens no tiem:  jo ilgāk strādā uzņēmumā, jo vairāk uzņēmums iemaksā 3 līm pensiju fondā,  jo labāka veselības polise tiek nopirkta, jo lielāks gada bonuss. 

Produktivitātes bonusi,  gada punktu sistēma utml.  

Link to comment
Share on other sites

2021.11.25. , 18:13, Achat teica:

insane un LV valoda var izmirt dēļ cenzūras.

Nē, valoda izmirs dēļ tādiem kā tu, kas bez rusicifismiem un/vai anglicismiem, nespēj pat teikumu uzrakstīt.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ruukjis said:

Nē, valoda izmirs dēļ tādiem kā tu, kas bez rusicifismiem un/vai anglicismiem, nespēj pat teikumu uzrakstīt.

 Man nemaksā par report pogu spiešanu šajā forumā vai tekstu rakstīšanu latviski. Piedod, visi nav tik auKstā līmenī kā tu.

 

Link to comment
Share on other sites

Ā - tātad, lai valoda neizmirtu, tā ir jālieto, bet tikai gadījumos, ja maksā? :sarkasms:

Labots - marrtins
  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, marrtins said:

Ā - tātad, lai valoda neizmirtu, tā ir jālieto, bet tikai gadījumos, ja maksā?

Vispār jā.  Nauda ir Dievs. 

Latvijā kādreiz bija rakstnieki, kas rakstīja par šīm problēmām,  kaut, protams,  labāka realizācija bija ar daiļliteratūru nevis zinātniskiem uzmetumiem par recidīvu prevenciju likumpārkāpēju vidē. 

Tagad es šaubos, vai tāds Dripe varētu ar grāmatām latviešu valodā  nopelnīt pietiekami, lai nodrošinātu sev vismaz pilnu VSOI un IIN nomaksu no vismaz min algas ilgu gadu garumā. 

 

Latviski rakstīt ir neizdevīgi,  tirāžas ir mazas,  daudz kas zinātnisks vispār tiek likts tikai angliski utt lielās valodās. 

researchgate  cik  lietu atrodamas latviskā tekstā?  

 

Ja cilvēks, kurš par grāmatas tulkojumu saņēmis zem 500 eiriki vēl  it kā esot jātaisnojas. 

BTW, žēl, ka Kolbergs ir miris, tu varētu ar viņu aprunāties par  to grāmatu rakstīšanu mūsdienās. 

 

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau mūsdienās zagļus, huligānus utt, izsekot ir loti vienkārši. Ja pieķēra fenderējot lukturus, tad staigā ar kautkādu GPS aproci pāris gadus. Nav nekādas rokas jācērt, vai katorgās jābāž.

Bija tuvumā kautkādam noziegumam, tad var viegli atpiņērēt, kur bija, ar ko, kam pārdeva utt. Pēctam pircējiem arī aproces. 

Skaidru naudu aizliegts lietot, visi pirkumi izsekojami.

 

Informācija tagad vērtīgākais versurss ko var ievākt. 

 

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, AndrisBB said:

Vispār jau mūsdienās zagļus, huligānus utt, izsekot ir loti vienkārši. Ja pieķēra fenderējot lukturus,

Tos un spoguļus parasti fenderē nariki vai kam galīgi nekā nav.  Padlaikos ar tas pats bija.  Krutie džeki nozaga visu autiņu un kautkur izjauca, tad deva perekupam. 

 

Mūsdienās jau tā autiņu krimčiku medusmaize sen gājusi mazumā. 

80 ajos un 90 ajos  tiem bija krutie laiki.  Tagad  daudz piedāvājuma legālā tirgū, vairākkāvajag,  daudzkas marķēts   un kameras visur sabāztas. 

Perekupi tiem tagad noteikti ar maksā kapeikas:  liels risks, jebkurš var ierakstīt dajebko, adovkāti dikti dārgi, grev na haķe dārgs. 

 

21 minutes ago, AndrisBB said:

 

Informācija tagad vērtīgākais versurss ko var ievākt. 

 

Man patika daži apraksti iz ārzemēm,  btw likās cool idejas:  protams, nelabojamajiem tādas metodes neder,  bet šiem piemēriem: 

džeks " paņem " autiņu pavizināties,  bik apskādē,   tiesa šim uzliek kompensēt zaudējumus un samaksāt sodanaudu,   uzraugs šo iekārto  strādāt melno darbu  un šim atvelk par kojām un tos zaudējumus,  lai šis parukā un kaut ko sajēdz. 

Čokā daudzi, kuri nav nelabojami,  ar laiku tādi tur kļūst jo atrofējas.  Paika pēc pulksteņa, koreši apkārt, viņi pierod. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Štatos tak ir trīs straiku sistēma. Ja trešais straiks, tad nav nozīmes ko izdariji - mūža ieslodzījums.

Bezgala daudz tak stāstu, kur par cepuma nofenderēšanu, nonāk uz 70 gadiem aiz restēm.

Link to comment
Share on other sites

Kas ir straiks?

pirms 2 stundām , ruukjis teica:

valoda izmirs dēļ tādiem kā tu, kas bez rusicifismiem un/vai anglicismiem, nespēj pat teikumu uzrakstīt.

Dēļ šādiem puskoka lēcējiem, kas uzskata, ka "māk" valodu, dižā Šekspīra valoda ir aizslaucīta mēslainē. 

Piemērs: latviski - liels, paliels, lielāks, ļoti liels, milzīgs, modernisms superliels, bet ir ok

Angliski: big big big big ...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ko tad tev angliski sinonīmu vārdam 'big' trūkst?

 

large

great

huge

giant

massive

vast

enormous

considerable

substantial

extensive

immense

spacious

gigantic

monumental (informal)

mammoth

bulky

burly

colossal

stellar (informal)

prodigious

hulking

ponderous

voluminous

elephantine

  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tā gluži nebūs, ka Angļu valodā īpašības vārdu "big" ikdienā izmanto tikai vienā formā. Ikdienā nākas sarunāties Angļu valodā, arī sarunās šo vārdu pielieto ne tikai vienā formā. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Plus vēl pieskaiti 10x vairāk visādus 'slenga' vārdus, kuri vispār vārdnīcā nebūs vai arī nav sinonīmi vārdam big, bet ikdienā tiek lietoti un visi saprot par ko ir runa.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tas tāds vienkāršots piemērs, tomēr daudzkārt nācies pieredzēt, ka vairākas reizes atkārto vienu vārdu, lai uzsvērtu tā īpašības palielināmā formā. Nē nu, protams, paņemot rokā sinonīmu vārdnīcu, visi esam gudri.

Nejaucīgāk ir tad, kad šādi mēģina izteikties latviski, vairākas reizes atkārtojot, bet mūsu valodiņa, pateicoties izciliem dzejniekiem un rakstniekiem, nav nemaz tik nabadzīga, toties lielās valodas degradējas.

Link to comment
Share on other sites

Nestāsti pasakas. 

Ir vārdi kas vienkārši iziet no modes, kā arī katru gadu angļu valoda tiek papildināta ar lielu daudzumu jauniem vārdiem.

Link to comment
Share on other sites

Pasakas vai nepasakas, bet esmu rakstījis latviešu valodas diktātu - pāris reizes bez kļūdām, pāris reizes kļūdas dēl tā, ka valodas likumi mainījušies.

Tev jau nevajadzētu norādīt uz to, ka proti kādu no šīs pasaules valodām, it sevišķi dzimto...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AndrisBB said:

Štatos tak ir trīs straiku sistēma. Ja trešais straiks, tad nav nozīmes ko izdariji - mūža ieslodzījums.

Redz, ASV man ļoti daudz kas patīk, ļoti daudz kas nepatīk. 

 

Tās pašas ieroču atļaujas, viss uz papīra ir smuki ( protams, neesmu eksperts ),  bet man daži cilvēki pateica: nu pamēģini pielietot, tev 10 k tūlīt ir ko advokātiem samaksāt iesākumam? 

Protams, ja kāds izlauž tavas mājas durvis un ielaid viņam pierē? Tad advokātam visticamāk naudu nevajadzēs. 

 

Uz ielas? 

Ja nav skilla, viegli var iesēsties par nepieciešamās pašaizsardzības robežu pārkāpumiem utml. 

Tāpēc arī ir tie buļļi apsargi utt fīčas. 

Tur ir bik arī fīča, ka atseviķs slānis ( te pat nav domāts kriminālo slānis vien ) automātiski domā, ka ja šis ir smagāks kā tu, automātiski jamais tev var iedot pa purnu. 

Tas ir viens no iemesliem, kāpēc smagsvari ir labāk apmaksāta kategorija pro cīņas sportā. Cilvji ņem alu cilvēku agrā perioda paradumus. 

Vidējā un vēlīnā alu laikmetā viņiem iepatikās rīki.  

 

Izglītība? Ja par RTU vai LU līmeņa izglītību tev jāņem kredīts,  kas ir ikdiena U.S,  nu tur >5k kredīts gadā,  nebūs jautri. 

Sliktais Kariņš liktos kā prieka vēsts.

Par MIT, Harvardu, Prinstonu labāk pat nerunāt, tur $ ir ļoti daudz un good luck tikt iekšā.

56 minutes ago, aoma said:

Dēļ šādiem puskoka lēcējiem, kas uzskata, ka "māk" valodu, dižā Šekspīra valoda ir aizslaucīta mēslainē. 

Piemērs: latviski - liels, paliels, lielāks, ļoti liels, milzīgs, modernisms superliels, bet ir ok

Angliski: big big big big ...

Nu nav tā angliski. 

 

 

Labots - Achat
Link to comment
Share on other sites

Pirms 52 minūtēm , Achat teica:

Tās pašas ieroču atļaujas, viss uz papīra ir smuki

Kā tas ar tiem Naukšēniem saistīts, kā risinājums?

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Achat teica:

Nu nav tā angliski.

Nav jau, nav. Vienkāršas analoģijas nesaproti? :)

Es te vairāk cepos par to, ka izglītības līmenis, pateicoties kaut kādām mistiskām "interešu izglītībām", paliek arvien bēdīgāks :(

Link to comment
Share on other sites

Nevienam mūsdienās nav vajadzīgas viduvējības, ja gribi kautko sasniegt, tad jāspecializējas.

Link to comment
Share on other sites

Patiesībā diezgan stulbs apgalvojums. Tiklīdz mainās apstākļi, un tā "specializācija", izmainās, patilte garantēta.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Apgalvojums ir atbilstošs realitātei. Mainās apstākļi un mainies līdzi.

Izglītība un zināšanas kādā jomā, pašlaik paliek novecojušas un nekonkurētspējīgas vidēji 10 gados. Tapēc pēc būtības sanāk pārspecializēties vairākas reizes.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , AndrisBB teica:

Izglītība un zināšanas

Drusku oponēšu, ka izglītība =/= zināšanas. Ir cilvēki ar vairākiem grādiem kabatā, kas ir stulbi kā pagales un neko dzīvē tā arī nav sasnieguši, un ir tādi ar knapi pabeigtu arodeni, kas ir kļuvuši savas jomas speci un/vai veiksmīgi biznesmeņi - prāta spējas un ambīcijas valda pasauli, akadēmiskās zināšanas ir kļuvušas otršķirīgas. 

 

Pirms 12 minūtēm , AndrisBB teica:

Izglītība un zināšanas kādā jomā, pašlaik paliek novecojušas un nekonkurētspējīgas vidēji 10 gados.

Neviens jau 10 gadus nesēž darbavietā tikai ar to izglītību, ko ieguvis skolā/universitātē. Vairums cilvēku, kuriem ir kaut jel kādas ambīcijas (nu, piemēram tādi, kam nav konveijera darbs bez vēlmes darīt ko citu) pastāvīgi iespēju robežās pilnveido sevi, apgūst jaunas zināšanas savā sfērā, kāpj pa karjeras kāpnēm, vai, ja pietiek enerģijas un līdzekļu, uzsāk savu uzņēmējdarbību. Es to nesauktu par "pārspecializēšanos", nu vismaz noteikti ne tādā akadēmiskā ziņā, ka, redz, ņem un sāk tā speciāli mācīties pēkšņi ko jaunu.

 

Joprojām gan īsti nesaprotu, kā šis ir saistīts ar Naukšēnu enģelīšu katorgas mocībām.

Labots - Artanis
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pa lielam jau tāda arī bij mana doma. Pirmos gadus tā ir izglītība, kas tev "atver durvis" kautkādā nozarē. Pēc 10 gadiem jau tā ir nebūtiska, nevienam vairs īpaši neinteresē ko tu tur mācijies, vairāk atkarīgs ko tu tos 10 gadus dariji un vai tas ko tu tur dariji ir vēl aktuāls. 

 

Labots - AndrisBB
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

@AndrisBB  Ā, nu tad atvainojos - ne līdz galam biju sapratis Tavu rakstīto.

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , AndrisBB teica:

Mainās apstākļi un mainies līdzi.

Kur Tu visu šo smelies? Teikšu godīgi: neesmu specializējies. Neesi aizdomājies, ka pienāks brīdis, kad visu šo huiņu "programmētāju" būs vairāk kā uz lauku ceļa dubļu?

Es, neskatoties uz to, ka man pēdējā laikā ir iepaticies ņemties IT jomā, ar šito naudu nepelnu.

Toties man ir ekskavatorista, buldozerista, ceļamkrāna, frontālā iekrāvēja, uz fūrēm, nerunājot par traktorista tiesībām un vajadzīgajiem sertifikātiem.

Protu virpot, metināt, mūrēt, apmest, vienīgi galdnieka papīrus nepaspēju dabūt.

Ok. Tu var būt pelni vairāk, bet man ir interesantāka dzīve, nezini, kurā brīdī vajadzēs palīdzību sniegt :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tepat man kaimiņos pilns ar visādiem 50 gadīgiem frēzētājiem, virpotājiem (kuri pirmstam RollsRoysā, GKN strādāja) utt, kuri tagad strādā supermārketā pie kasēm un sūdzas ka nav darba. Tagad aizvietoti ar robotiem, darbinieki skaits būtiski jau nav mainījies, tik tas ka citas prasmes vajag.

Kas liedza agūt kautkādu CNC, robotu vadību utt, vietējās koledžas piedāvā ntos kursus par velti.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Tu mani nesaprati. Papīrs ir tikai papīrs, bet, ja vajag kaut ko reāli izdarīt, vai notikuši sūdi, tad sauc mani :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , aoma teica:

Ok. Tu var būt pelni vairāk, bet man ir interesantāka dzīve

Un kurā brīdī programētājiem ir aizliegta interesantāka dzīve?

Ja vēl teiktu ka parasti par programmētājiem kļūs cilvēki ar introvertām īpašibām, kam ir laiks un pacietība iedziļināties sīkumos, tad vēl būtu ticamāk.

Link to comment
Share on other sites

Ok, Tu jauns puika, gribas lielo piķi, bet paies laiks, nauda it kā būs, ģimenes un bērnu nebūs, tad sāksi domāt - kam man tas viss? Un tā 50 būs pagājuši un 70 nesagaidīsi :(

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...