Jump to content

Veļas mašīnas izvēle!...?


kojots66
 Share

Recommended Posts

Sveiki !Vajadzīga jauna veļas mašīna 6kg.-300ero robežās .Paintresējoties ar vietējo domām - nu katram savi uzskati,bet tomēr vairāk uzsvēra  Whirlpool!

Papētot tās  Whirlpool,dizains  normāls...   Pašam personīgi  beko firma,vēl jo projām kalpo,ripo 11 gads-,kā lielāko ties ilgadējām masīnām apakšdaļas sāni sarūsējuši...:)!

Tad jautājums kas tai  Whirlpool tāds ir ka iesaka ,jā un ko jūs iesakat !

Link to comment
Share on other sites

Laba cenas/kvalitātes attiecība. Diezgan vienkāršas. Vēl, kā alternatīvu, varu ieteikt Indesit. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , martinno teica:

Vēl, kā alternatīvu, varu ieteikt Indesit. 

Šo arī ieteica -,bet rūgta pieredze ,bračkam ar indesit- nepagāj ne pusotrs gads ka sāka klabēt,bet pa cik  bija tās  garantijas paveids,ka je kas 3 gados notiekas tad veco savāķ un jaunu vietā -Nu jaunā tika izsniegta kalpo jau 4 gadu! 

Skaidrs jau tas ka jaunās visas būvētas lai nemaz ilgāk par 5 gadiem nevilktu-Nekā personīga 21 gadsimts -katram japeln -jasamierinās! :)

Link to comment
Share on other sites

Man ir 16 gadus veca Samsung, par 200+ latiem, rūc kā miļinkaja.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , aoma teica:

Man ir 16 gadus veca Samsung, par 200+ latiem, rūc kā miļinkaja.

Draugam tik pat veca ARDO itāļu,kautkur15 gadi ,bet pie 13 gada sāk  sūknis niķoties,šis bija tā piešavies ka pēc  skaņas  mācej noteikt kad  japalīdz -iepūsot nopludes trubai pretīm,atplude atjēdzās!  Šogad šis saņēmās nopirka indesit!

Labots - kojots66
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Prime teica:

LG ar direct drive, jau 7 gadu bez problēmām kalpo - cipars bija ap 300 eur

Šo pašu gribēju ieteikt. Man ir viena no 2014.g. un otra jaunāka biku vairāk par 2 gadiem. Super klusas un foršas…

Link to comment
Share on other sites

Galvenais lai serviss iekš LV būtu, jo veikali mirst un ja nav pārstāvniecības garantijas, nu tad ir sūdi, piemēram Electrolux dot garantiju tikai tiem ko paši ir ieveduši valstī, visi kreisie PL varianti var iet gulēt.

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , aoma teica:

Man ir 16 gadus veca Samsung, par 200+ latiem, rūc kā miļinkaja.

Siemens. Nopirku lietotu no remontdarbnīcas. Caur durvīm var iestūķēt govi, 1400 apgriezieni, prasta kā āmurs un vecā kā mamuta sūds

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Murlo teica:

prasta kā āmurs un vecā kā mamuta sūds

Noteikt vēl ar taimer režīmpogu !?

Link to comment
Share on other sites

Fig viņu zin kā tagad tās lietotās ( laikam nāk no Skandināvijas , kur īres mājas un tiek mainītas pēc noteikta laika) , bet kādreizējo Elektrolux tieši tādu nopirku pa 90 Ls. Nu man nokalpoja 18 gadus. Un tad lūžņu savācējam atdevu vēl strādājošu. Bet... tā bija no tiem laikiem, kad ''zāle bija zaļāka'', t.i. programmu aparāts ar soļu dzinēju, sūknīši ar nerūsējoša tērauda asītēm, sildelemets pārklāts ar kaut kādu zaļu emalju, kurai nelipa klāt kaļķi. Pa tiem gadiem nomainīju tik gultni un blīvslēgu. Nu , jā arī sildelementu, jo ūdens uzsilde tai bija atsevišķā traukā, nevis bundulī. Bija sakrājusies draza no drēbēm un vienā vietā pārkarstot izkusa.  Vai tagad ir tādas? - laikam ir tik paša augstākā plaukta , tipa Miele. Tad nu var tādu pirkt, lietotu. Par nosacīti vidējā/zemā plaukta lietotu? -nedomāju ka laba doma. Nu mūsdienās tehnikas mūžs ir ''optimizēts'', jo tiek maksimāli ekonomēts uz materiāliem, detaļām. Nu tā ir mūsdienu niknās konkurences ar ''ķīniešiem'' blakne. Ja budžets ierobežots tad jau kādu lēto jaunu, ko nebūs žēl izmest pēc pāris gadiem. Divu gadu garantiju jau neviens nav atcēlis. 

 Starp citu, ja nebāz zem kāda galda, tad iesaku padomāt par kādu no vertikālajām. Nu neizskatās ''kruta'', toties nebūs jāmaina gultņi, jo trumulis iekārts no divām pusēm. Vienam paziņam ir kaut kāda, šitāda, lētā -jau gadus desmit strādā bez problēmām.

 Mūsdienu vešmašinu galvenā ''sāpe'' ir elektronika. Kamēr tiek lietota sausā telpā , tikmēr neko, bet , bieži ''iestūķē'' vannas istabā, kur pēc definīcijas bieži mitrums tuvu 100% un brīnās kur tik ātri nobeidzās. Kad automātika bija uz soļu dzinēja bāzes, tad nebija tik vārīgi. Nu , max, izrūsēja kas dzelzs korpusā. Bet ja elektronika, tad... 

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

pirms 19 stundām , Prime teica:

LG ar direct drive, jau 7 gadu bez problēmām kalpo - cipars bija ap 300 eur

Man agrāk bija dārgā gala AEG,  bet šitās man patīk labāk.

Bet vispār es iesaku palielināt budžetu līdz 450 kaut kredītā ielīst un nopirkt veļas mašīnu ar žāvētāju.

Tā ir pavisam cita dzīve - vakarā samet visas drēbes iekšā un no rīta uzvelc mugurā nav pa māju jāvelk striķi vai jāliek žāvētāji.

 

P.S. ja kas notiks ar veļasmašīnu , bet motors paliks vesels no direct drive veļasmašīnas motora var uztaisīt vēja ģeneratoru (vienkārši fun fact)

Labots - zeds
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , zeds teica:

veļas mašīnu ar žāvētāju

 

Tauta mēļo, ka šie 2in1 izstrādājumi ir baigie mēsli, ja salīdzina ar katru izstrādājumu atsevišķi. Un vēl jārēķinās papildus elektrības patēriņā un ne mazā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , martinno teica:

 

Tauta mēļo, ka šie 2in1 izstrādājumi ir baigie mēsli, ja salīdzina ar katru izstrādājumu atsevišķi. Un vēl jārēķinās papildus elektrības patēriņā un ne mazā.

Nu kā lai to saka - man ir atsevišķi vešene un žāvētājs salikti viens uz otra vietas taupīšanas nolūkā. Vienu porciju žāvētājs jau žēvē , veļasmašīna mazgā nākamo. Viss ir feini.

Bet ja nav vietas vai budžeta sūdīgs žāvētājs ir daudz labāks par nekādu žāvētāju. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , zeds teica:

vakarā samet visas drēbes iekšā un no rīta uzvelc mugurā

Man vešene ar 1600 apgriezieniem izspiež drēbes tāpāt bez žāvēšanas. Vakarā izmazgā, no rīta sausas jau. Par striķiem runājot, man nav problēmas. Vannas istabā savilkti un ir vēl veranda.

Link to comment
Share on other sites

@zeds vislabākais žāvētājs skaitās ārā uz auklas izkārtās drēbes. Mums vēl ir paveicies, ka ir tāda iespēja, bet citās valstīs neatliek kā tik veļas žāvētājs.

Savulaik Rīgas Dome bija aizliegusi kārt drēbes uz balkoniem un lodžijām- kāds jūtās emocionāli pazemots, kad redz svešas trusenes. Bet tajā pašā laikā RD bļāva par ekoloģiju un CO2 izmešu samazināšanu. Hmm... kas tad darbina veļas žāvētāju, ja elektrība nāk no TEC, kur kurina uz dabasgāzes.

Bija 2in1 veļas mašīna. Drēbes mazgā labi, bet žāvētājs kuiņa.

Nav tā jauda+ ja piebāzi pilnu, tad jāņem vismaz pusi laukā, lai tas žāvētājs neaizrijās

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Žāvētājs kopā ar mazgātāju-nederīgs risinājums. Vispirms var izmazgāt tipa 6kg, bet žāvētājs var tik labi ja pusi (bet lai normāli , tad labi ja 1/3). Otrkārt visādi blīvslēgi utt. ir optimizēti vai nu mazgātājam vai žāvētājam. Ja viss vienā, tad... nemaz tik ilgi nekalpos. Bija pieredze ar vienu ''krutu'' Elektrolux ( ne mājās) . Beigās nopirka mazgātāju un žāvētāju atsevišķi, vairāk nav problēmu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, martinno teica:

 

Tauta mēļo, ka šie 2in1 izstrādājumi ir baigie mēsli, ja salīdzina ar katru izstrādājumu atsevišķi. Un vēl jārēķinās papildus elektrības patēriņā un ne mazā.

 

vairākus gadus lietoju (galvenokārt sieva lietoja...) electrolux 2in1, ļoti apmierināts, ērti, nekādu problēmu... pat neizskatītu variantu par 2vām atsevišķām iekārtām - nah tas gemarojs, pārkrāmēt utt... ja ir vieta un vēlēšanās krāmēties - tad jau tiešām vienkāršāk izkarināt uz striķa/redeles, gandrīz tikpat ērti...

Labots - latscrap
Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , ggg97 teica:

Es ar drēbes žāvēju izmantojot atjaunojamo enerģiju.

Rudens/Ziemas sezonā gan laikam sanāk neatjaunojamais (apkure), bet pavasara/vasaras sezonā pa dienu viss izžūst :) 

Iepirku Šādu, tīri ērts, lai saliktu gan nācās iesvīst :D

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

Bija Wirpulis, nokalpoja 8 gadus, bet rūsēja kā traks. Pa ceļam arī regulāri remontēju. Sākumā meistaru atsaucu, beigās jau pats piešāvos izjaukt un salikt visu. Sūkni vairākas reizes nomainīju. Sildītāju. Motoram grafītiņus. Bunduļa gultni (to vajadzēja nest uz darbnīcu mainīt, tur kaut kas baigi nopresēts, mājās nevar izjaukt). Elektronikas platei kaut kas bija izkusis, to ar lodāmuru sataisīju. Karoč - no vienas puses, regulāri plīsa, no otras puses, nebija grūti salabot. Tagad gan tā bode ar rezerves daļām aizklapējusies, nezinu, kur lai meklē.

 

Kad Wirpulim beidzo salūza viens no šasijas stiprinājumiem (ko vairs nevarēja salabot nenomainot visu korpus), paņēmu (pēc PTA pārdevēja ieteikuma) Hoover. Nu, laikam arī kādus 6 gadus nogāja vai tā, bet, vispār, ne pārāk patika. Beigās bunduļa gultnis sāka gaudot, un, to, izrādās, nevarēja remontēt - viss sapresēts kopā; nomainīt var tikai ar visu bunduli. 300€ par remontu. Kur jauna tā vešene maksāja 400€. Nospļāvos un pirku nākamo.

 

Tagad ir Electrolux. Tad jau redzēs, cik lgi ies; pagaidām tikai gadiņš, bet atstāj pavisam zolīdu iespaidu. Tiesa, arī 400€ maksāja.

 

Par žāvētājiem - arī kādu laiku apsvēru ņemt kombinēto, bet beigās tomēr nepaņēmu. Un mums mājās tīri labi strādā vēl cita metode - neliela telpa + mitruma nosūcējs. Nevaru gan salīdzināt ar žāvētāju, jo tāds man nekad nav bijis, bet šitais arī izžāvē diezgan ātri (dažas h).

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Es parasti lodžijā (siltumnīcveidīga piebūve mājai) žāvēju. Attaisa logus vai durvis abos galos un izžūst, ka nav ko redzēt. Tik tas ka šņores jāatāķē un jāsarullē pēc katras žāvēšanas, jo telpa darbojas arī kā mājas sporta zāle vai vienkārši kur sēdēt, ja kāds pārtijs dārzā :). Varbūt jānopērk kautko, kas automātiski sarullējas kā mērlenta.

Link to comment
Share on other sites

Bet es, paskatoties, piemēram lepnākās veļas mašīnas Miele + gludināmais galds cenu, secināju, ka tas ir iemesls nemazgāt veļu vispār...😀

Bet pirkt katreiz to jaunu.

Link to comment
Share on other sites

Tas tāpat kā ja maz brauc ar auto, ilgtermiņā lētāk sanāk ar taksi vai ūberi, nekā uzturēt savu auto.

Link to comment
Share on other sites

veļas mitrums, atkarībā no veļas mašīnas centrifūgas ātruma.

image.png.14e44f29a7dc61509b82adc3caea4787.png

Var izvērtēt, vai ir vērts pārmaksāt par kosmisko ātrumu :)

Lietošanā AEG veļas mašīna, darbojas no 2007.gada. AEG žāvētājs ar siltumsūkni, darbojas gadus 7. Elektrības patēriņs 0,9kW/h apmēram. Pilns žāvēšanas cikls svārstās no mantām ko žāvē, no 50min- 110min.

 

 

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , M@R$$ teica:

Bosch WLT24440BY

šis p-ts patika:

Programma tumšajiem audumiem: saudzīgi izmazgā tumšo krāsu apģērbus, piemēram – džinsus. :) 

bl... profesori :D 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , M@R$$ teica:

Bosch WLT24440BY. Tfu Tfu Tfu,

Tik labas laikam tagad neražo  :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Rīga-17 ar manuālo izspiešanas rulli + centrifūga, kura jāliek uz piepūšamā gumijas riņķa un kurā varēja ielikt labi ja 2-us dvieļus...sestdienas pasākums visai ģimenei bija garantēts!

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...