Jump to content

Projektētāji - elektrība, ūdens un kanalizācija


itanium
 Share

Recommended Posts

Sveiki, biedri!

Ir iegādāts zemes gabals un ir saņemti tehniskie noteikumi/prasības priekš elektrības, ūdensapgādes un saimnieciskās kanalizācijas pieslēgumu ierīkošanas.

Tagad vajag atrast kādu, kas varētu uzņēmties projektu izveidi, lai lietas varētu virzīt uz priekšu.

Gan jau būs nepieciešami 2 atsevišķi uzņēmumi/personas - 1 priekš elektrības, 1 priekš ūdensapgādes un kanalizācijas.

Būvkomersantu reģistrā, uz kuru virza Sadales tīkls, ir entās lapas ar uzņēmumiem, kas ar to nodarbojas.

 

Varbūt kāds var kaut ko ieteikt?

Olaines novads

Link to comment
Share on other sites

Apsveicu, ļoti apsveicams solis. No prasītā gan ieteikt gan neko nevaru, bet dzīve tagad būs pavisam citāda, kas rezultēsies citas kvalitātes ikdienā 

Link to comment
Share on other sites

Ko tu vēlies tajā iegādātajā zemes gabalā? Dzīvojamo māju būvēt? Vai izveidot elektrības pieslēgumu, ūdensapgādes un kanalizācijas pieslēgumu?

Ja māju grasies būvēt, nevajag darīt no otra gala. Pasūti mājas projektu, projekta ietvaros risini elektrību, ūdeni un kanalizāciju.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , vvv teica:

Pasūti mājas projektu, projekta ietvaros risini elektrību

Tici man pirms mājas būvēšanas atrisini jautājumu ar elektro pieslēgumu. Citādi varēsi ar ģeneratoru mēģināt menedžet būvlaukumā ;) Ja neko vairāk, būs jautri.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , itanium teica:

uzņēmumi/personas - 1 priekš elektrības

Šeit pat forumā ir sertificēti bedri, kuri, vismaz elektrības projektu līdz uzskaites sadalnei, var uztaisīt no A-Z. Bet ja Tu nesaņem no viņiem PM, tātad viņi ir aizņemti. Un vēl, izlasot ST tehniskos noteikumus, kāds var arī noairēties nost.

Labots - ggg97
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ggg97 teica:

 Un vēl, izlasot ST tehniskos noteikumus, kāds var arī noairēties nost.

Nu šeit ir jautājums, kas ir jādara. Ja jāuzliek viena kastīte, no probz. Bet ja ir jāizārda pusrajons, tad ir kā ir...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , vvv teica:

Ko tu vēlies tajā iegādātajā zemes gabalā? Dzīvojamo māju būvēt? Vai izveidot elektrības pieslēgumu, ūdensapgādes un kanalizācijas pieslēgumu?

Ja māju grasies būvēt, nevajag darīt no otra gala. Pasūti mājas projektu, projekta ietvaros risini elektrību, ūdeni un kanalizāciju.

Bez normāla ķeguma kaut ko sākt būvēt būtu vienkārši dumji

 

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Paga, paga Latvenergo ir pilnīgi pie dirsas, kā tu to kabeli dabūsi savos pamatos, tas nav stigri noteikts, kadreis bija TU uz viss,  rezeves cilpa, bija vienīgā prasība. tagad ir kas ma9inījies?

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , M@R$$ teica:

Ja jāuzliek viena kastīte, no probz.

Bingo. 3 fāzes, 20A: prognozētā pieslēgšanās izmaksu daļa, kas būtu jāsedz man, ir 850 EUR

Link to comment
Share on other sites

Latvenergo interesē, kā kabeli vai gaisvadu, respektīvi, pieslēgumu dabūt līdz uzskaites sadalnei. Iekšējie tīkli ir cits etaps.

p.s. Jemai domāts.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Cik saprotu, ne jau autoram interesē tikai ELT daļa, bet arī EL

Abas būvprojekta daļas. Pa manam, ja būs ēkas AR daļa, tad būvvaldē pieprasa arī pārējās.

Pirms 2 minūtēm , vvv teica:

Pietiks?

20A, ja ir 3F, domāju, ka pietiks.

Ne jau visur ir iespēja izvēlēties

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , xp teica:

domāju, ka pietiks.

Domāt var daudz ko. Plānoto apkures sistēmas projektu un sarakstu ar patērētājiem un to jaudā studijā, lūdzu! Tikai tā var noteikt nepieciešamo jaudu. Citādi viss ir tikai minējumi.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , ggg97 teica:

Jemai domāts.

nu es jau par to tieši!

Pirms 7 minūtēm , xp teica:

20A, ja ir 3F, domāju, ka pietiks.

vai tad standarts nav 16A un 25A?

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Man pašam 3 fāzes, 32 A, kādreiz zemes siltumsūkņa virzienā skatījāmies, siltumsūkņinieki teica, ka nepietiks, sākām interesēties par elektropieslēgumu lielākai slodzei, pārstājām domāt siltumsūkņa virzienā. Mums paliela māja.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kreizā Kāja teica:

tupo pietiks arī elektrisko sildītāju apkurei.

Nu kā lai tev saka, labs dušas ātrsildītājs ir vai 21kW vai 27kW

Just now, vvv teica:

Man pašam 3 fāzes, 32 A

Es dabūju maksimumu 25A, nomainīja gaisa līnijas un uzlika modernu apakštaciju, vēl ieviesa maksu par jaudu, tagad var ņemt līdz 63A, bet nevienam nevajag!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , jema teica:

Es dabūju maksimumu 25A

Nu mums tie 32 A arī izrādījās maksimums, ja gribētu vairāk, varētu tik par lielu naudu.

Tāpēc siltumsūknis kā variants atkrita.

Toreiz

Link to comment
Share on other sites

Siltum sūkņiem jaunajiem nemaz tik daudz nevajag, pats tagad skatos siltumsūknis+granulu katls, dīvaini izskatās, bet es varētu sev likt, jo man māja ir rēķināta ka max radiātoros ir 60 grādi, ja nosiltina tad man tie 55 ir vairāk kā vajag!

 

Link to comment
Share on other sites

nu par to jau ir runa, nah maksāt to jaudu, ja tu pats viņu neizmanto, bet tā līnijas atbrīvojās un tie kas nevarēja dabūt to jaudu, brīvi dabuja, a tgad pakaļ met nah lieki naudu izmest

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nu tur jau reklāma klusē, ja tu gribi ātri lādēt mājās un ja tev ir tie 63A, tev viņu stacija ir jāpērk, viņa tu arī 2-3 kilociparus papildus maksā :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Jaunbūvēs tuvu apakštacijai noteikti ka var, bet darga abonēšan, man bračkam mājai bija pieslēgums virs 120A, nepateiksu precīzi, ka ieviesa maksu šis apdirsās, cena baiga, nolikās uz 63A, kaut ir visa māja uz silto gaisu un dzešanu no vienas iekārtas, sildīšana gan vēl ir uz gāzēs, bet vasaras dzesēšanai 63 pietiek, nu rēķins ir pizdec pie štukas

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , kreizā Kāja teica:

vai atnāks vaņka ar kusačkām.

nevar, vadi pieder sadales tīkliem!

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , vvv teica:

siltumsūkņinieki teica, ka nepietiks

cik ta Tev liela tā māja ir? man ir 200m2, SS gaiss ūdens, pašā SS iekšā ir 3x25A drošinātājs.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , uldise teica:

cik ta Tev liela tā māja ir? man ir 200m2, SS gaiss ūdens, pašā SS iekšā ir 3x25A drošinātājs.

Tad ienākošajā kastē vajag par pakāpi lielāku, bet labāk par divām t.i. 3x40A. Ne visur to var un jāmaksā par pieslēguma jaudu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 19 stundām , vvv teica:

Nu mums tie 32 A arī izrādījās maksimums, ja gribētu vairāk, varētu tik par lielu naudu.

Tāpēc siltumsūknis kā variants atkrita.

Toreiz

Zinu māju, kam ir siltumsūknis un 32A pieslēgums. Tagad vēl pirti uztaisīja un nav sūdzējies, ka būtu pa īsu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , uldise teica:

cik ta Tev liela tā māja ir?

Precīzi nezinu, aptuveni 230 kvadrātmetru apkurināmā platība. Slikti siltināta. Toreiz mums bija krāšņu apkure, sākām 2. stāvu remontēt, 1. dzīvojām, interesējāmies par SS. Izstādē Ķīpsalā pie vienu SS stenda piegājām, šie tur sastāstīja, ka SS ir pats labākais, kas ar mums dzīvē notikis, 2008. gads, pats SS ziedu laiks, kad ieslēdzi radio, a tur SS reklāmas, piemeta kādu mums vajag, apsolīja atbraukt uz vietas novērtēt, atbrauca, visu apskatīja, jā, pēc tam atsūtīja piedāvājumu, kur jau jaudīgāks SS kā stendā uz ātro piemeta, plus tas, ka mums elektropieslēguma pieļaujamo slodzi jāpalielina, ar esošo nepietiks. Nu kā spečuki teica, tā klausījām. Gājām uz latvenergo, tur mūs atsēdināja, neko lielāku nevarot, transformators par savu naudu, tad tik varot, tā beidzās mums domas SS virzienā toreiz.

Pieļauju, ka mūsdienu SS gan jau varētu. Tomēr padsmit gadi pagājuši.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , energys teica:

Zinu māju, kam ir siltumsūknis un 32A pieslēgums. Tagad vēl pirti uztaisīja un nav sūdzējies, ka būtu pa īsu.

Mūsu gadījumā siltās grīdas nederēja, mums bija variants ar radiatoriem, tur arī starpība, iespējams, ja siltās grīdas būtu plānotas, varbūt pietiktu ar mūsu 32 A ar.

Link to comment
Share on other sites

@vvv, viss čill - ~100 m2 labi siltināta māja, gaiss-ūdens siltumsūknis, siltās grīdas.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , vvv teica:

2008. gads,

iespējams, ka no tā laika trafs jau sen kā nomainīts un arī papildus jauda ir pieejama :) pie manis kā reiz tā ir noticis, jo iepriekšējais bija galīgi knaps.

 

Pirms 22 minūtēm , vvv teica:

mums bija variants ar radiatoriem

man kā reiz ir radiatori, jo ir vecās koka grīdas. ne nu jā, jāsāk ar mājas savešanu kaut kādā kārtībā, un tad var domāt par SS :) 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , vvv teica:

jaudīgāks SS kā stendā uz ātro piemeta, plus tas, ka mums elektropieslēguma pieļaujamo slodzi jāpalielina, ar esošo nepietiks.

Tas ss kompresors tērē no 1.5kw -3kw. Ja atslēdz tenus settingos, pilnībā pietiek ar 3x16a.

Ok, ja elektroauto jālādē  būs, tad skatīsies cik kw atvēlēt tam.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , dzincha teica:

Tas ss kompresors tērē no 1.5kw -3kw

par manējo tas nebūs taisnība - visvairāk tērē tieši atkausējot sevi - tad iet 4-5kw

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , uldise teica:

tas nebūs taisnība - visvairāk tērē tieši atkausējot sevi - tad iet 4-5kw

Zemes ss tāda opcija nav.

gaiss-h2o atkausē sarmu no āra bloka tīri ar elektrību? Cik kw iet parastajā sildīšanas režīmā? Un cik min ir starp defrost?

Link to comment
Share on other sites

@dzincha man liekas, ka par šo jau esam diskutējuši kādā blakus tēmā, nesāksim no jauna :) 

ja ir interese, varu pameklēt tēmu, un tad varam turpināt tur?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...