Jump to content

Cik Verts ir Jusu Auto? (Aptauja)


www.MistersPimpausis.lv
 Share

Recommended Posts

Kādai eksotikai tas ir?

Nē nu kolēģis pavecākam Volvo XC70 meklēja kardānu. Jā, tur bija problēma. Jaunu jau arī varēja dabūt, bet maksāja labu daļu no tā auto vērtības. Šrotos vai nu nebija, vai arī par labu cenu. Kaut kā restaurēt arī tur neko nevarēja. Beigās kaut ko, laikam, no LT pasūtīja, arī lietotu. Tur bija lētāk kā te.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , e = d teica:

atsevišķas detaļas

Ja saki, tad saki līdz galam. Kuras ir šīs atsevisķās detaļas? 

Link to comment
Share on other sites

Neoriģinalās detaļas tas bija. Nevienam piegādātājam nav noliktavā. Kas tieši neatceros. Bet nu cena pie dīlera tāda, ka lētāk citu auto nopirkt.

Link to comment
Share on other sites

Detaļas ir viens… tagad pat skandināvu tipa mīkstās ziemas riepas dabūt nevar… tās kuras var, tām cenas kosmosā… mans izmērs vispār pēcpusē no piedāvājuma viedokļa LV :( 245/50R19

Labots - Regisss
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , kreizā Kāja teica:

 

Tas tā, ja paskaita kopā, varēja pie oficiālajiem dīleriem divas auto cenas mierīgi atstāt detaļās/darbos pa lietošanas gadiem.

parazītiem arī gribas dzīvot.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , Regisss teica:

 ziemas riepas :( 245/50R19

Kaut kā neizskatās pēc piemērota izmēra ziemenēm, it īpaši LV (ne)ceļiem. Kas tas par auto, kuram uz suportiem nevar uzlikt mazāka R diskus (17, 18)??

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , msp teica:

3 riepu modeļi… nevienas premium mīkstās nav…

Pirms 2 minūtēm , Insekc teica:

Kaut kā neizskatās pēc piemērota izmēra ziemenēm, it īpaši LV (ne)ceļiem. Kas tas par auto, kuram uz suportiem nevar uzlikt mazāka R diskus (17, 18)??

Vasaras man ir 20”… 

50% no 245 = 12.3cm augstums jau ir baloni…

Link to comment
Share on other sites

Tur vai nu nav komplekta, vai jāpasūta un piegādes termiņu neviens nespēj nosaukt.

Link to comment
Share on other sites

Jebkurš mazs sūds pajaunam auto maksā kosmosu...ja šrotā nav..piem...kaut vai 1x2 cm logu čurātāj spruslas plastmasa 30 eur....vai viena meica logu šķīduma bačoka vāciņu kaut kādam nissan suv pasēja..jauns ap tiem pašiem 30...mazs plastmasas vāciņs...tas ir pipec. Nu un jā ..vēl tas ka daudziem jauniem auto..vai visiem jau...nab dzinēja remonta detaļu...vai izmēru..jauns bloks uzreiz..ja neķīmiķo

 

Link to comment
Share on other sites

30Eur par vāciņu? :) Tu labāk paskaties, cik maksā viens Adaptive Laser Light lukturis. Paldies dievam, ka ir Kasko...

Labots - Artanis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Dārgi, ja skatās uz jaunu vāciņu caur lietota auto prizmu.

Ja auto jauns maksā 30k, tad ko tur cepties par vāciņu pa 30 eur.

Lietotam auto tad arī jāskatās lietots vāciņš, tad maksās 3 eur :D

 

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nedabūsi to vāciņu par 3 eur

vienkārši prasts štancēts sūduks nevar tā maksāt...ok dažiem auto ir aļikā varianti pa  pāris eur

Domā jaunam auto pa 30 pirka to vāciņu?

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Braukāju ar auto 2 mēnešalgu apmērā.
Pirms vairākiem gadiem pirku to lietotu, izmaksāja 4.5 algas. Tā uzrakstot jāsecina, ka baigi pieticīgi dzīvoju 😕

Link to comment
Share on other sites

Nu protams atkarīgs no markas...retākiem auto nekā VAG  var nākties gaužas asaras liet par virsbūves daļām...

reāli pus cenā no auto  var sanākt. Tajā pašā laikā piem. USA auto nekādu problēmu - sajūgs laba ražotāja maksā ka divi nissanam d=5cm vāciņi ( nu tādi kā 5L ūdens pudelei, tikai bez vītnes :D )

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

un vēl varu piebilst ka neviens šrots vai ebays netirgo sīkumus pa lēto..tiku jau stāstījis, ka salauzu vienam auto bagāžas vāka rokturi - šrotā 50 EUR paprasīja (vēl nav izslēgts, ka arī jau salauzts) ...es teicu  ka jauns ebajā OEM 2 maksā..teica ka neies skrūvēt nost par to summu..pasūtīju jaunu..bija biku jāpagaida kamēr atnāks.

Link to comment
Share on other sites

Ir tāda lieta. Un cena bieži vien atkarīga no detaļas retuma. Kāds tipiski salauzts mezgls labā stāvoklī maksās kosmosu, īpaši ja aftermarkets nav pieejams un izvēle ir starp labu lietotu vai OEM par vēl lielāku kosmosu. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bet par konkrētu daļu nepieejamību pašlaik, visticamāk viss ir relatīvs. Gan jau detaļu var dabūt, tikai aktīvāk ir jāpameklē, ko servisi ne vienmēr pārāk vēlas darīt, jo tas tomēr ir neapmaksātais laiks lielākoties.

Man arī Passātam ir gadījies kkādas, tiesa ne drošībai kritiskas, detaļas meklēt pa pus pasauli, jo vietējās autobodēs nav, OEM maksā kosmosu. Pēdējais bija plastmasas palodze zem priekšējā stikla. LV vienīgi bija OEM, kas maksāja kkādus 300EUR un jāgaida mēnesi, no eBay cena normāla ap 40 EUR, bet piegāde sanāca kkas ap 100EUR, jo liela un skaitās "fragile".  Atradu pie igauņiem un ierakstījos 50 EUR ar visu piegādi. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ridao teica:

Parādi man pieejams 4 normālas mīkstā sastāva ziemenes!

Link to comment
Share on other sites

Nu jā - ja brauc ar vecu lamatu - internets jāmāk un jābūt forumos vai grupās/// tad ar ko var dabūt. šroti 90% - sliņķi, vieglas peļņas tīkotāji. Bet gadās  izņēmumi - atceros OEM alumīnija jumta stieņus (aļa Thule aero pēc izpildījuma ) no sista angļa pa 20 nieku dabūju...

Link to comment
Share on other sites

Gribēju to veco lamatu nomainīt. 10gadīgu autiņu stāvoklis neapmierina, par relatīvi zemu cenu joprojām tās pašas lamatas, tikai 5 gadus vecākas, jaunu/mazlietotu autiņu finansēt pašlaik negribu. Apburtais loks. :D

Par šrotiem - man to izgāztuvju apmeklēšana ir tik tāl noriebusies, ka pēdējā laikā pasūtu no šrotiem detaļas caur RRR.lt . Vismaz ir kāda money back garantija, ja detaļa nestrādā un šroti tās detaļas lielākoties ir pamanījušies notīrīt un sabildēt. Kā arī atnāk ātrāk kā no ebay. 

Link to comment
Share on other sites

nez..man baigi nav nācies apmeklēt viņas/// ..tik cik izsistu miglinieku meklēt....stieņi bija bonuss, vienkārši ieraudzīju...principā sāku ar jaunu detaļu cenu. Protams, visas ritošās daļas, mezglus jaunus lieku. Virsbūves detaļas diemžēl daudziem auto nav jaunas pieejamas...ne caur dts ( kas man ir topā  uz detaļu pasūtīšanu pēc oem koda) . piem. subaru oem zelta diska centrs maksāja ap 15 eur, kas ir ok cena , ja salīdzina ar to nelaimīgo vāciņu :D

Link to comment
Share on other sites

Es galvenokārt par virsbūves/salona daļām arī runāju. Vēl kādreiz kāds vadības bloks, ko neceļas roka jaunu OEM pirkt vai nav aftermarketa. Otrs ir mans retromoto projekts, kur šo to var pielāgot no autiņiem, jo oriģinālās detaļas ir briesmīgas, alternatīvu nav. Tad arī sameklē šrotos un uzsūta, lai nav jābraukā un darboņiem jāstāsta, ko tieši tev vajag un ka der ne tikai no viena modeļa, bet teiksim no 10 gabaliem. 

Dzinējā un piekarē, protams, ka visu jaunu. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Kazarms teica:

ka pēdējā laikā pasūtu no šrotiem detaļas caur RRR

Tur jau vairāk radioaparatūras šrots varētu būt... :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirmā doma man ar tāda bija, kad čoms linku atsūtīja. :D

 

Link to comment
Share on other sites

Vai tā ir baigā traģēdija ja auto kura vērība ir 1,5k sataisītu sajūgu par 1k? Pie nosacījuma, ka auto visumā apmierina un ir daudz maz zināms esošais stāvoklis? Vai ir labāk paņemt citu par 3k un sākt taisīt visu no jauna?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
5 hours ago, kreizā Kāja said:

Pirms kādi 5-7 gadi Hondai neizgāju skati, gaismas. Oficiālais dīleris:

- 2 x 300 EUR "ļaguškas" auto horizontālā stāvokļa devējiem

- 1x 600 EUR priekšējais lukturis, sabirusi ksenona automātiskās celšanas sistēma.

- vadu pārbaude, diagnostika bl bla bla ~300 EUR.

Auto vērtība tolaik nu hz teorētiski  3 vai vairāk štukas, reāli gan jau ka ātri vien pusi nokaulētu nost.

Sataisīju pa 2x25 EUR lietotas ļaguškas, 150 EUR lukturis kopā ar darbu.

Vēl tai pat Hondai 2x nomira ksenona aizdedzes bloki, katrs jauns ~500 EUR, lietoti katrs 200 EUR, uzliku ķīniešus pa 25 EUR, kalpo joprojām...

Apmēram tai pat laikā, gadu iepriekš vai vēlāk, hz izpūtējs. Dīlera cena 1200 Ls, šrotā 70+ 30 par uzlikšanu.

 

Vēl agrāk vecam audim pie dīlera priekšejas bamperis 600 Ls+ restīte 120, nopirku  pa 150 visu komplektā ar uzlikšanu. Tolaik ar varēja mierīgi būt 1/3 auto reālās nopārdošanas cenas.

 

Tas tā, ja paskaita kopā, varēja pie oficiālajiem dīleriem divas auto cenas mierīgi atstāt detaļās/darbos pa lietošanas gadiem.

 

P.s. cik esmu savus autiņus tirgojis, gala cena vienmēr ir oi ku stipri mazāka kā iedomātā no līdzīgiem sludinājumiem. Varbūt tāpēc ka vietā cits autiņš un gribas ātrāk atbrīvot vietu un aizmirst. Ja tirgotu 2 nedēļas vai vēl ilgāk, varbūt arī būtu cita cena, bet tā lai nedēļas laikā aiziet...

yesss. shis posts arii paraada shejienes balamutu liiimeni.

jauni xenona bloki 350, lietoti 200, uzliku Kjinu par 25 :D :D :D :D :D

auto vienkārši tiek nopists liidz klinkjim :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Iesacejs69 teica:

auto vienkārši tiek nopists liidz klinkjim

Neaizmirsti, ka vēl visi iespējamie filtri jāizgriež ārā un jāizkodē softā, jo tie tak arī, zinies, izrādās maksā naudu. Pneimatiskā piekare, saprotams, vispār nav labojama - to tikai var ar darvu sasmērēt un anulēt kompresoru, lai nečakarē prātu - galu galā mīksta braukšana ir paredzēta buržujiem, nevis kārtīgam proletariātam.

 

Nu un kā beidzamais risinājums, ja nekam citam rocība neatļauj, kā minimums izskrūvēt ārā kļūdas lampiņu no paneļa, lai nemirgo - mierīgāks prāts pašam un jaunajam īpašniekam. 

 

FrAdYN.gif

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Tev, ākstam, nav ne jausmas kas ir tie aizdedzes bloki un kāpēc ir pilnīgi vienalga kādi viņi ir. Nopērc smadzenes lai pauri caurvējš nesapūš!

Manuprāt tev nav ne jausmas, ka tu diskutē ar Kaspiču :D jā, ar lielo Burtu. 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , kreizā Kāja teica:

Neuztraucies, es zinu ar ko runāju, vards uzvārds, adrese telefona numurs, foto utt. apskatījos jau kad iepriekšējo reizi nomočīju čali līdz banam šeit.

tev taču notecēja gar celi tagad, ja? :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , kreizā Kāja teica:

bet braukt virsū pilnīga beztolkā

Manuprāt tur ne reizi nebija beztolks. Jā varbūt skarbi, bet ja esi kaut reizi bijis garāžās, tad Kaspiča teksti ir vēl ļoti politkorekti :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , Regisss teica:

Parādi man pieejams 4 normālas mīkstā sastāva ziemenes!

Lūdzu- kaut vai šīs https://www.riepugaraza.lv/ziemas-riepas/nokian/wr-suv-4-xl-24550r19-116616

Uz vairākiem ģimenes auto vairākus gadus šīs stāv. Arī darba kolēģi ar tādām brauc. Kad vajadzēs jaunas, atkal tiks pirktas tieši tādas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , ridao teica:

Lūdzu- kaut vai šīs https://www.riepugaraza.lv/ziemas-riepas/nokian/wr-suv-4-xl-24550r19-116616

Uz vairākiem ģimenes auto vairākus gadus šīs stāv. Arī darba kolēģi ar tādām brauc. Kad vajadzēs jaunas, atkal tiks pirktas tieši tādas.

Tieši tādas ir pašlaik virsū - 2020.g. janvārī nebija citu variantu. Šīs riepas pat ļoti nepatīk… ja 2020. gada un 2021.g. ziemu likās vēl ok, tad šoziem vienkārši nekādas… protektors lielāks par 6mm

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

a par teemu. Es nezinu, kaa auto veertiibu veerteejiet juus.

 

Bet, es savu/savus auto censhos uztureet labaa kaartiibaa. Taa vienkārši vienmeer ir bijis.

Nu, piem., kaa veerteet vecu E60 LCI, kuraa peedeejos paaris gados iemesti 20K+.

Nomainiits viss ap matoru:

saguugs/divmasnieks;

HPFP

visas sprauslas, protams,

AC suuknis

gjenerators

CO kati;

pilniigi visa piekare,

utjpr.

Izmantoju tikai OEM/BMW detaljas.

 

Domaaju, ka 99% shis viss nenoziimee neko. Jaa, pilniigi nejeedziigas investicijas, ko nekad neatsitiishu. Bet toties - ja braucu, braucu uztureetaa auto. Un no taa nekaunos.

 

Labots - Iesacejs69
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Es pieturos pie principa - ja detaļu ir sarežģīti/čakarīgi/dārgi nomainīt, lieku OEM vai ļoti labu aftermarketu, ja OEM nevar dabūt. Ja detaļa ir vienkārši/lēti nomaināma lieku labu aftermarketu, kas bieži vien vecam VAGam maksā 1/3-1/5 no OEM detaļas cenas. 

Šoruden mainīju pečkas radiatoru. Čakars paliels (8.5h darbs pēc grāmatas, man sanāca 6h), gribēju likt OEM, bet tas bija jāgaida tuvu 2 mēnešiem. Uzliku tajā brīdī uz vietas labāko pieejamo aftermarketu. Autiņā taškenta un gan jau atlikušo autiņa mūžu noies. Tajā pašā laikā par izpūtēja bunduli neredzu jēgu maksāt 5-10x vairāk. Nomainīt 1h pašam, un dēļ tizlās konstrukcijas sapūs gan Polmo vai Asmet pa 30-50EUR gan OEM pa 300 EUR. Vidējo bunduli ar savienotājskavu esmu nomainījis jau 2x pa 100k km, jo lūkas noteka pil virsū tieši karstam izpūtējam pie savienojuma, kur tas vienkārši nopūst. Palasoties pa forumiem, tipiska problēma. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

ŠOgad vecajam auto noplīsa kondiška, tieši vasaras karstumā. Normāli jauns aftermarket ompresors esot ap 180-200 eur. Tai brīdī par to naudu varēja dabūt restaurētu. Jauns - ap 350. Bik sakautrējos, un jauns jau maksāja ap 450-500. Par restuarētiem sliktas atsauksmes. Lietotu likt - negribēju + nebija atrodami.

Beigās atradu jaunu par 350, nopirku, atnāca - kods sakrīt, kompresors ne. Finālā nospļāvos, nolaidu cenu par kompresora vērtību un auto pārdevu bez kondiškas, jo jau tā remontos (sprauslas) biju 1k ielicis - auto brauca daudz labāk, klusāk, bet es sapratu, ka šis ir tikai sākums + anyway palika lieks. Jaunā saimniece, protams, laimīga un varbūt tagad ziemā arī labākas cenas/pieejamība kompresoram.
Bet šī ir vienīgā reize 7 gadu laikā, kad bija kaut kāda pistne ar Alfa Romeo rezerves daļām. Un arī - ja nezinātu, ka auto ies uz tirdziņu un/vai nebūtu paralēli cits paliels remonts - samaksātu vairāk un pistnes nebūtu.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...