Jump to content

Cik Verts ir Jusu Auto? (Aptauja)


www.MistersPimpausis.lv
 Share

Recommended Posts

Pirms 20 minūtēm , Stasss teica:

mašīnas cenu arī ieliekam izmaksās

Manuprāt būtu loģiski salīdzināt kopējās izmaksas ilgākā periodā, teiksim 5 gadi. Auto iegāde vai līzinga maksājumi, apdrošināšana, nodokļi, apkopes, remonti un degviela, viss kopā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 57 minūtēm , osscar teica:

nu jā vislabākais darba auto, bet tā ja man jāzivēlas  braukt ar kaut kādu jaunu nemotoru + maksāt līzi - es labāk tos 200eur ieleju bendžā un braucu ar ko vecāku, jaudīgāku un lielāku bez līža un kasko.

Tas viss ir reāls koks ar dafigā galiem. Atkarīgs kur brauc, kā brauc, kāpēc brauc. Cik/ko maksā auto dīkstāve utt.

 

No vienas puses jā, par vienādu summu var dabūt 10 gadīgu, ērtu premiumu ar 300k km vai 2-3 gadīgu golfa/octavijas klases auto ar 50k km. Man patīk skrūvēt, bet man ļoti nepatīk menedžēt remontus  / skrūvēt ikdienas transportu un ļerkatai ar 300k km tādi neizbēgami ir nepieciešami. Labāk iekāpju gandrīz jaunā auto, mēnesī noskaitu prognozējamu peso un atceros reizi x k km apkopties. Ja arī kāds remonts iekrīt, tad ar to parasti neatklājas vēl kaudze zemūdens akmeņu.
 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , ivo teica:

Manuprāt būtu loģiski salīdzināt kopējās izmaksas ilgākā periodā, teiksim 5 gadi.

Man kautkā tā sanāk ja ņem 3 gadus. 230 - 250 mēnesī kopā. Tagad gan pat lietotiem auto cenas pamatīgi uzlekušas, tapēc nolietojumam var pielikt vēl 2k (normālos laikos), tad sanāktu 280 mēnesī.

 

Nolietojums 3400    
Degviela 2688    
KASKO 1080    
Servisi + tehniskā 450    
Remonti 800  
Siksna, ūdens sūknis, bremžu kluči, riepas
Kopā 8418    
Gadā 2806    
Mēnesī 234    
Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv
Pirms 58 minūtēm , Stasss teica:

Ne nu vienkārši visi te kaut kādas izmaksas skaita. Tad jau mašīnas cenu arī ieliekam izmaksās, nevis lepojamies ar to ka nopirkām jaunu vāgi, un uzturēšana ir kapeikas, tāpēc kā opcija - tikai jauns auto..

:D :D:D :D

Ta masina tikko palika Pilngadiga, pirms 10gadiem nopirkta ar 160k jau virsu + ielikta svaiga gazes iekarta kopa par toreiz 2am menesalgam par masinu+gazes iekartu. Lai ari nav nopuvusi un SS.lv taadu neatrast nakosais saimnieks vinai gan jau bus tolmets.

 

 

Kads tur sakars ar jaunam masinam un lizingiem...

Katram modelim savas izmaksas un cik daudz vajag remontet/naudu izsviest lai vinu uzturetu.

 

btw ''uz 3x jaunaka A6 ar 3x mazaku nobraukumu esmu gada laika izdevis ''apkopes'' vien 15x vairak neka uz hondas pa 10gadiem kopa..bailes bus kas notiks ar vinu kad  paliks vecaks..''

 

 

 

 

 

 

 

 

Labots - www.MistersPimpausis.lv
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Stasss teica:

Par ko tu smejies? Vari vispār izskaidrot šī topika dziļo domu?

To ka auto maksā - dahuja… bet mēnesī saņem - ņihuja… 😁

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Kazarms teica:

12-13 l/100km pilsētā atmosfēriskam benzīnam vulgaris

Manā gadījumā bija 14-15 pilsētā ar turbo vulgaris 😁 kamēr ne aprīkoju ar gāzes plīti. 

Link to comment
Share on other sites

gadījumā, ja algas apjoms ir 0, tad sanāk, ka mans autiņš ir bezgalīgi dārgs... :mrgreen2:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tikko nošķīlu auto 2,5-3 algu vērtībā. Kamēr taisīšu (un tas nebūs ātri, jo gribu visu kārtīgi izdarīt), paņēmu rezerves hlamu 0,5 algu vērtībā.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Kad iepirku auto, tad skatijos lai nobraukums zem 100k miles un viens saimnieks. Jaguar Xf 2012. Cik algu vertiba tas ir jusu aprekins.

Draudzene brauc ar Volvo S60 2011 ari tas pats iegadajoties nobraukums zem 100k miles un viens saimnieks. Auto netika iegadi kredita.

Labots - INTRASERVERNET
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , www.MistersPimpausis.lv teica:

Parasta Apkope= izlej un ielej ellju & nomaini klucus kas maksa kapeikas un vari izdarit 30min laika.

Ne jau nu visiem auto. Ir auto, kuriem bez 300+ eļļu nemaina nu vēl tas pašas bremzes pilnā apkope [diski kluci sensori skidrums] kopa sākas no 600+ , tad tiri štuka apkopē iekrīt. Ok Audi 80 ar gāzi noteikti būs lētāk, to apstrīdēt netaisos :D

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , Kazarms teica:

Es pieņēmu, ka remontos gadā vidēji kādi 150 EUR varētu arī mazlietotajam būt

neesi vienu nullīti aizmirsis pierakstīt? 150 eiro gadā remontos varētu kāds 2. golfs izmaksāt, jo tāpat viņam neko nedarīs. :D

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Athlons teica:

gadījumā, ja algas apjoms ir 0, tad sanāk, ka mans autiņš ir bezgalīgi dārgs... :mrgreen2:

Nulli reizinot ar dajebkuru ciparu sanāk nevis bezgalīgi dārgs, bet... Nu tu saprati. :D 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , x_rays teica:

150 eiro gadā remontos varētu kāds 2. golfs izmaksāt

Remonts != Apkope. Divas dažādas pozīcijas. Bremzes/eļļas utt. ir otrajā pozīcijā.

 

Jaunam/gandrīz jaunam vāģim reālu remontu tik pat kā nav. Kā arī, tos 150 EUR pieņēmu vidēji gadā (vairāk gan sagūglēju), respektīvi, pirmajos gados tas tiecas uz 0, taču teiksim 4. var iekrist remonts par 500 EUR. Nu kkā tā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , x_rays teica:

neesi vienu nullīti aizmirsis pierakstīt? 150 eiro gadā remontos varētu kāds 2. golfs izmaksāt, jo tāpat viņam neko nedarīs. :D

 

Nu nevajag to nullīti. Ja tiešām pērk mazlietotu (līdz 3 gadi, līdz 50 kkm)! Nopirku Mažeiķos leišu "amerikāni" - Subaru Outback '15. (2 gadi, 30 kkm), zinu, ka sists USA, zinu kur un cik daudz. Nobraucu ~15 kkm gadā. Braucu ar to jau 4 gadus un izmaksas remonts+apkopes=300 EUR/gadā. Tur ieskaitīts arī Android radio, riepas, Krown pretkorozijas apstrāde u.t.t. Apkopes un remontus veicu pats.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 59 minūtēm , kreizā Kāja teica:

arī ar gāzi autiņš rij zem ražotāja normatīva

Parādi man 1 auto kurš faktiski tērē mazāk par ražotāja noteikto… kaut WLTP standarta?! 😁🤦‍♂️

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

1 stundu atpakaļ, kreizā Kāja teica:

Tikpat labi vecākam autiņam var pateikt ka apkopes un līzinga nav vispār

 

Eļļas un bremžu kluču maiņa ir kas? Apkope. Tas nav remonts, ja vien bremzes nav nolaistas tik tālu, ka viss slikti. Remonts ir metināt sliekšņus, mainīt stūres reikas utt.  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Kazarms teica:

Eļļas un bremžu kluču maiņa ir kas? Apkope. Tas nav remonts, ja vien bremzes nav nolaistas tik tālu

Tā ir apkope! Un arī bremžu profilakse mainot klučus un diskus ir apkope!

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Insekc teica:

leišu "amerikāni" - Subaru Outback '15.

Kāda komplektācija/motors?

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Regisss teica:

Parādi man 1 auto kurš faktiski tērē mazāk par ražotāja noteikto… kaut WLTP standarta?! 😁🤦‍♂️

Boņa Honda, bet tam arī ir pamatojums, kopā ar rūsu auto ir pazaudējis daudz svaru. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Regisss teica:

Parādi man 1 auto kurš faktiski tērē mazāk par ražotāja noteikto… kaut WLTP standarta?! 😁🤦‍♂️

man. kombinētais no ražotāja datiem 6.8l, bet pēc pilnas bākas principa 6.3l

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Murlo teica:

kombinētais no ražotāja datiem 6.8l, bet pēc pilnas bākas principa 6.3l

 

Kā definējas "kombinētais"? Cik km pilsētā, cik km uz šosejas, kādos ātrumos, u.t.t.?

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Murlo teica:

man. kombinētais no ražotāja datiem 6.8l, bet pēc pilnas bākas principa 6.3l

Neticu… ;)

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Insekc teica:

Krown pretkorozijas apstrāde u.t.t.

Razvods uz naudu. Lietderība tam pasākumam ir 0

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Racer teica:

Kāda komplektācija/motors?

US parastā, visprastākā, 2.5 atmo. Nākošo Outback jāmēģina atrast "biezākā" komplektācijā - 360 kamera, elektrobagzažnieks, Harman skaņa ... Šo nopirku, jo bija "labi sists" - tikai aizmugurējā riteņa arka un labs cipars.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , ivo teica:

Razvods uz naudu. Lietderība tam pasākumam ir 0

 

Krown eļļa nav melna, tā ir bezkrāsas. Jēga no Krown, manuprāt, ir tā, ka jaunam (Latvijā nebrauktam) auto piepūš sliekšņus, durvis, spārnus un visādas kabatas. Krown auto pirms apstādes kārtīgi nomazgā no apakšas.

Rūsu NEVAR uzvarēt. Var tikai nedaudz aizkavēt.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Regisss teica:

Neticu… ;)

Netici? Pielej man bāku, parādīšu.

Bet sanāk katru darba dienu 20km dienā pa rīgu vidēji mērenā sastrēgumā un 240km ārpilsētas ar ātrumu līdz 90-100km/h

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Murlo teica:

20km dienā pa rīgu vidēji mērenā sastrēgumā un 240km ārpilsētas ar ātrumu līdz 90-100km/h

 

Nemelo sev un citiem. Tas nav "kombinētais" patēriņš.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mana pozitivā pieredze pret rūsu ir auto turēt garāžā. Kaut vai braucot katru dienu, pa nakti mani auto stāv garāžā. Neviens autiņš man nav kapitāli sapuvis. Parasti ņemu 6-8 gadus vecus autiņus un lietoju ilgi. Bija pat Sierra kuru pārdevu 27 gadus vecu un pēc tam vēl redzēju, ka to divreiz pārdeva tālāk

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , martinno teica:

 

Nemelo sev un citiem. Tas nav "kombinētais" patēriņš.

Nu ja, tev jau labāk zināt cik mans auto strēbj zupu, kad braucu tikai ārpus pilsētām un kad bīdos tikai cauri Rīgai caur centru.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Cirvis esi? Jums diskusija bija par "kombinēto" patēriņu. Pirms vem šeit pa labi un kreisi, vem pa tēmu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Murlo teica:

Netici? Pielej man bāku, parādīšu.

Bet sanāk katru darba dienu 20km dienā pa rīgu vidēji mērenā sastrēgumā un 240km ārpilsētas ar ātrumu līdz 90-100km/h

Un kā būs tad, ja neizpildīsi? Es atgūšu naudu x2? ;)

Kāds Tev auto? Kura gada? Kāds motors un komplektācija. Iečekošu WLTP standartu, ja tāds pieejams.

Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , Regisss teica:

Un kā būs tad, ja neizpildīsi? Es atgūšu naudu x2? ;)

Kāds Tev auto? Kura gada? Kāds motors un komplektācija. Iečekošu WLTP standartu, ja tāds pieejams.

vēl viens meiseli

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Murlo teica:

vēl viens meiseli

Rekur Bonis nr.2 ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Rada gabals strādā servisā. Tagad esot tāda situācija, ka atsevišķas detaļas dabūt pilnīgi neiespējami un cilvēkam jāpērk cits auto, jo nevar iziet apskati.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...