Jump to content

Cik Verts ir Jusu Auto? (Aptauja)


www.MistersPimpausis.lv
 Share

Recommended Posts

www.MistersPimpausis.lv

Salidzinot ar jusu Ienakumiem , Piemeram 3.5 menesu darba algas verts, 2u gadu ienakumu verts utt..

Lai nebutu liela kraninu merisana, nav nepieciesams minet konkreto Auto, Ne vina Vertibu ne ari cik jus menesi pelnat..

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Saskumdināji. Optimistiski gan jau 4 mēnešu, bet ātrā realizācija varētu būt 2.5 mēnešu.

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

Nu jobtvai, jautājums..

Tu vari pelnīt 5k un braukt ar 500 eur žopeli, un ir tādi kas pelnīs 700 eur un brauks ar 15K vērtu mersi krītā.

Kur šim topikam zemteksts?

Link to comment
Share on other sites

Tas taču Bonis!

Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv
Pirms 11 minūtēm , Stasss teica:

Nu jobtvai, jautājums..

Tu vari pelnīt 5k un braukt ar 500 eur žopeli, un ir tādi kas pelnīs 700 eur un brauks ar 15K vērtu mersi krītā.

Kur šim topikam zemteksts?

Tiesi taja ko tu aprakstiji...

Link to comment
Share on other sites

~20% no mēneša algas sanāk maksājums - operatīvais + KASKO

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Man ir tas augstāk minētais labākais variants 😁, bet, citādi vairāk kā 5% no mēneša ienākums līzingam nebūtu ar mieru maksāt (uhhh, žžžīds 😁).

Link to comment
Share on other sites

Kad pirku, tad bij apmēram 3 algu cenā. Tagad pēc 3 gadu braukšanas varētu ietirgot placim pa 1.5 algām. 

Ceļa nodoklis 0, KASKO + degviela + serviss nekas būtisks, to laikam algās nav jēgas rēķināt. Vēl apmēram mēnesī 80 - 100 pa virsu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , Stasss teica:

Šķībajai kājai vnk krāns garāks par pašu 

Viņam ir verbālā nesaturēšanās komplektā ar uzmanības deficīta sindromu.

Link to comment
Share on other sites

Braucu ar 1/3 algas vērtu auto.... drīz braukšu uz Tolmetu

 

Statistikai ->

Kolēgis #1 nošķīla gada algu vērtu auto un nopirka 1/2 algas vērtu auto

Kolēģis #2 nomainīja 1/2 algas vērtu auto pret 6 algu vērtu auto

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau nejēdzīgs jautājums. Var jau nopirkt lētu braucamo, kas pieņemsim pus algas, bet tad nepārtraukti ar viņu jāties, maksāt lielu ceļa nodokli un dārgu apdrošināšanu utt.

Drīzāk tad jājautā cik tas auto izmaksā mēnesī, ieskaitot remontus, uzturēšanu, apdrošināšanu un vērtības krišanos.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , AndrisBB teica:

Var jau nopirkt lētu braucamo, kas pieņemsim pus algas, bet tad nepārtraukti ar viņu jāties, maksāt lielu ceļa nodokli un dārgu apdrošināšanu utt.

Tu te ar savu dārgo apdrošināšanu nespis prātu... šo demagoģiju tu vari savā bānānu zemē dzīt. Latvijā viss notiek savādāk - jo dārgāks un jaunāks auto, jo vairāk par apdrošināšanu jāsatraucas!

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Nu un tad tā "lētā" apdrošināšana, servisi, nodokļi un riepas ir par brīvu?

Reāli nav jēgas tikai rēķināt cik pats auto maksā, lai vai cik lēta/dārga būtu apdrošināšana. Saskaiti visu kopā un tad jau sanāk kautkādi jēdzīgāki skaitļi. 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , AndrisBB teica:

Drīzāk tad jājautā cik tas auto izmaksā mēnesī, ieskaitot remontus, uzturēšanu, apdrošināšanu un vērtības krišanos.

Braucu ar darba auto, tātad uzturēšana man pa tiešo personīgi neko, tik cik moikā iebraucu uz sava rēķina un vēl dažādi sīkipiederumi. Bet ģimenes auto, ar kuru brauc sieva, vērts no pusalgas līdz 1,5 algai ar noteikumu, ka atradīsies kāds tāds, kurš par tādu summu gribētu pirkt.

Link to comment
Share on other sites

Pagaidām 2 mēnešu, bet tuvā perspektīvā tirgošu un sākšu lietot otru ģimenes auto, tas kādu 5-6 neto algu vertībā.

Link to comment
Share on other sites

Nākamā aptauja būs - vai turat mājās skaidru naudu, cik algu apmērā un vai bieži braucat ceļot. 😛 

 

Pirms 56 minūtēm , laikamTak teica:

ejtaktunahuj

 

  • Haha 2
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , INTRASERVERNET teica:

Nav objektivs jautajums. Par kadu piemeru tiek njemta menesha alga ciparos?

 

Pirms 59 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Jautājums ir par vērtību skalu.

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, kreizā Kāja teica:

Jautājums ir par vērtību skalu.

Ak tā? Nu ta man kartupels ar siļķ i vērtigaks ka tas hamburgers.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

Vispār jau nejēdzīgs jautājums. Var jau nopirkt lētu braucamo, kas pieņemsim pus algas, bet tad nepārtraukti ar viņu jāties, maksāt lielu ceļa nodokli un dārgu apdrošināšanu utt.

Drīzāk tad jājautā cik tas auto izmaksā mēnesī, ieskaitot remontus, uzturēšanu, apdrošināšanu un vērtības krišanos.

 

Nu pēc esošās tirgus vērtības, auto vērts nepilnas 1 mēnešalgas apmērā. Auto ir īpašumā jau 7 gadu. Servisiem nebraucu, apkopes pats taisu. Pēdējā bija š.g. janvārī. 

Par riepām - ir tikuši 2 jauni komplekti, ziemenēm pagājušā ziema bija pēdējā.... Auto uzticams un vienkāršs, made in Japan, produced GB... :D

 

P.S.

Un nekāda jāšanās ar to nav...

TA nodoklis 81Eur

OCTA apm. 64eur gadā

Labots - DeEK
Link to comment
Share on other sites

1/2-3/4 algas būtu atjaunošanas vērtība šobrīd. Pirms 5 gadiem, kad pirku, bija 2 algu vērtībā, bet tad gan alga bija zemāka, gan tas auto dārgāks.

 

pirms 2 stundām , AndrisBB teica:

Drīzāk tad jājautā cik tas auto izmaksā mēnesī, ieskaitot remontus, uzturēšanu, apdrošināšanu un vērtības krišanos.

Es tieši vakar par šo sataisīju aprēķinu, lai saprastu, ir man jēga pirkt mazlietotu/jaunu auto (tipo golfa/octavia klases), vai braukt ar 10-20 gadus vecu premium miskasti. Rēķināju izmaksas uz kilometru, pieņemot, ka gadā tiek braukti 15-20k km un remonta izmaksas miskastei pieņēmu, balstoties uz internetā atrasto un sava Passāta remontiem. 5 gadu griezumā mazlietotam un miskastei kilometra izmaksas nostājas +/- līdzīgi, jauns to līmeni sasniedz pēc 10 gadiem, līdz ar to nav vērts. Ja brauc vairāk, tad protams skats uz dzīvi mainās. 
Līdz ar to mēneša izmaksas 5 gadu griezumā kā miskastei, tā mazlietotajam (ieskaitot degvielu, remontus, iegādes vērtības amortizāciju) man būs kādi 20-25% no neto algas.

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Ja godīgi, tā informācija komentāros par auto vērtību nav pārāk uzskatāma, tāpēc ierosinātu izmantot nevis abstraktas algu vērtības, kas lasītājam nav izprotamas, bet kaut ko reālāku, piemēram, videokaršu cenas. Piemērs - auto vērtība Nvidia RTX 3090 cenā, ikmēneša izmaksas AMD RX 570 cenā!

  • Patīk 1
  • Haha 2
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , Kazarms teica:

Es tieši vakar par šo sataisīju aprēķinu, lai saprastu, ir man jēga pirkt mazlietotu/jaunu auto (tipo golfa/octavia klases)

Vēl jau visādi citi knifi pa vidam. Kautvai ja ņem līzingu. Ja 7 - 8k summa ko ņemt krītā, tad sanāk maksāt mazāk mēnesī, nekā ja ņem 6k :D Jo procentu likme pie tiem 7k izmainas no 11% uz 3.5%, bet nu tas jau katrai bankai savādāk. Sanāk ka lētāku auto pirkt ir dārgāk.

Link to comment
Share on other sites

Tas jau jā, bet tādas lietas es tur neņēmu vērā. Piemēram, ja līzē, tad nerēķināju līzi uz tiem 3 gadiem, bet uz visiem 5.

Es reāli gribēju saprast, cik ļoti lētāk/dārgāk ir braukt ar vecu lamatu vai mazlietotu auto pie  maniem nobraukumiem. Galvenā atšķirība ir ka mazlietotajam tās izmaksas ir gana konstantas un paredzamas, kamēr miskastei lēkā no vienā mēnesī tikai degviela citā uz remonts bez maz misenes vērtībā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...