Jump to content

Paralēlā pasaule


Jurkins
 Share

Recommended Posts

Jaunekli. Tev ar tas brīdis pienāks. Kādreiz mācīja cienīt vecākus ļaudis, jo tomēr lielāka dzīves pieredze utt. tagad šmurguļiem pirksti gaisā, jūs tak to kompi un telefonu nemākat lietot, tā kā mēs...

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, aoma teica:

Sen jau vairs nav normāls alus.

Tu zini kā tiek ražot alus? Laukos, rūpnīcās?  

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , e = d teica:

Reku jebkurš var sev iekačāt un palaist paralēlo pasauli

outofbody arī tur ir?😁

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , androidz teica:

Tu zini kā tiek ražot alus? Laukos, rūpnīcās?  

Jā. Bet Tu nezini, cik darbietilpīgs ir process no divkanšu mieža iesēšanai laukā līdz gatavam produktam.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , aoma teica:

Jā. Bet Tu nezini, cik darbietilpīgs ir process no divkanšu mieža iesēšanai laukā līdz gatavam produktam.

Kāds sakars miežu audzēšanas sarežģītībai ar alus kvalitāti!? Miezis ir savādāks, ja tu viņu iesēj ar roku, nopļauj ar izkapti, sakuļ ar spriguļiem, vai tu viņu labāk nodziedēsi, vai samalsi (salauzīsi) kaut kā savādāk. Taisot alu mājas apstākļos, vēl jo vairāk laukos, kur ievērot sanitārās normas ir grūti, drīzāk dabūsi kādu ko tādu ko par alu nosaukt nevar. 

Link to comment
Share on other sites

Nu nu. Sanitārās normas viņām... Galvenais, lai nesaskābst. Vācieši kara laikā dzina ļergu no nužņikiem, tobiš atejām, sencis bij provējis, bada laijkos velns pat mušas ēd...

Link to comment
Share on other sites

Just now, aoma teica:

Vācieši kara laikā dzina ļergu no nužņikiem, tobiš atejām

Esmu dzirdējis par šo. Savulaik darba kolēģis stāstīja, viņš pats bijušais leģionārs. Teica, ka tāda manta tikai oficieriem pienācās, parastiem zaldātiem no lielākām draņķībām taisītu deva.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , androidz teica:

laukos, kur ievērot sanitārās normas ir grūti, drīzāk dabūsi kādu ko tādu ko par alu nosaukt nevar. 

Baidos, ka alus ir ar stipri garāku vēsturi, kā visādas sanitārās normas, atbilstības sertifikāti un citi mūsdienu birokrātu jājamzirdziņi. Tāpat ar visām sanitārajām normām katros dziesmu svētkos, it sevišķi skolēnu, kori un deju kolektīvi regulāri saķer pļutku.

Labots - M_J
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Jā. Esot pat bijušas shnapsts tabletes, atlicis tikai sajaukt ar ūdeni, nezinu, kādu indi saturēja, bet kaut kā jau tos cilvēciņus vajadzēja apreibināt, lai mestos ārā no ierakumiem un skrietu pretīm lodēm...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , vvv teica:

Jauni un dumji viņi nekad vairs nebūs

Ir tāds teiciens - kādreiz biju jauns un skaists, tagad tikai skaists :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 19 stundām , aoma teica:

nezinu, kādu indi saturēja, bet kaut kā jau tos cilvēciņus vajadzēja apreibināt, lai mestos ārā no ierakumiem un skrietu pretīm lodēm

Nu tas bija metamfetamīns.  Laikam mūsdienās vairāk pazīstams kā ''ripas'' tusiņos, par kuru izplatīšanu liek aiz restēm

Labots - oxygen
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu redz, kāds Tu jauns un gudrs, mani tas nekad nebija interesējis.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , aoma teica:

Nu nu. Sanitārās normas viņām... Galvenais, lai nesaskābst.

Nu tad kas ir tas īstais alus, ko agrāk taisīja un vairāk nav dabūnams?

Link to comment
Share on other sites

Ķīmijas katedru nebūsi beidzis? Īstais alus ir tas alus, ko mūsdienās praktiski nevar dabūt. Arī tur, kur pāris puiši vēl darīja, viss beidzies, atmetuši pekas.

 

alusbundža neskaitās, viņš taisa no koncentrāta.

 

Man kaimiņš nesen nolika krūzīti, ir dāre, krāsns, visi vajadzīgie trauki, gribēju atpirkt, bet tur jau viss norakstīts mazbērniem, tantuks tā kā būtu uz mieru, bet tie jaunie pajoļi nesaprot...

Labots - aoma
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, aoma teica:

Īstais alus ir tas alus, ko mūsdienās praktiski nevar dabūt.

Nu skaidrs, uzreiz var redzēt speciālistu.

1 stundu atpakaļ, aoma teica:

alusbundža neskaitās, viņš taisa no koncentrāta.

 

Ko nu stāsti, bundžam pilns cikls paša saimniecībā, kāds koncentrāts.!? 

Link to comment
Share on other sites

Neredzēju tur iesala diedzēšanu, cepšanu, malšanu/spiešanu, kaut kāds čangaļu ātrais aliņš, pa pieri jau noteikti dod.

Link to comment
Share on other sites

Aizrijos ar viskiju, vot dirselis!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2021.09.11. , 23:06, Jurkins teica:

Nu nekur, nekad nav atrasts kāds telpas punkts, kur fizikas likumi būtu savādāki.

Kas tad ir fizikas likumi? Tak ne jau tas, kas dabā pastāv. Fizikas likumi ir cilvēka interpretācija sev saprotamā veidā par to, ko cilvēks ir novērojis dabā un *it kā* ir spējis izprast.

 

Ko cilvēks domāja par gravitāciju pirms dažiem tūkstošiem gadu? Da neko nedomāja. Saprata tik, ka ar akmeni, kurš uzmests gaisā, atsevišķos gadījumos var dabūt pa galvu. Vai tas nozīmē, ka gravitācijas nebija?

 

Fotonu cilvēks it kā ir "sapratis", bet kas liek domāt, ka tam fotonam "blakus" nav nekā tāda, par ko cilvēks-parastais nenojauš? Atrast, izmērīt kaut ko, par ko zinātne vēl neko nezina, parasti ir mazliet pagrūti. Forši vismaz, ka laika/telpas/whatever deformācijas ir ne tikai teorijā aprakstījuši, bet arī "izmērījuši" (ja atmiņa neviļ) :D

 

Ja par tēmu, tad bērnībā it kā dikti daudz visādu "sakritību" piedzīvots. Žēl, ka nav saglabājušies 15-20 gadus veci IRC logi, varētu pārbaudīt, vai dažas no atmiņām par tām sakritībām nav "atmiņas gļuki".

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , binary teica:

Kas tad ir fizikas likumi? Tak ne jau tas, kas dabā pastāv. Fizikas likumi ir cilvēka interpretācija sev saprotamā veidā par to, ko cilvēks ir novērojis dabā un *it kā* ir spējis izprast.

Tieši tā.

Visas fizikas formulas vienkāršas. Lai bērniem skolā vieglāk iemācīties.

Un ja nesanāk formula vienkārša, tad to pārraksta par vienkāršu, tik saliek vajadzīgos koeficientus.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , vvv teica:

saliek vajadzīgos koeficientus.

Ar tiem koeficientiem arī interesanti. Tos mazliet pārkārtojot sanāk, ka Zeme ir plakana.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Tur nav ko smieties. Atveram fizikas grāmatu. Lasām par vienmērīgu kustību.

Vai vispār kāds var nodemonstrēt dabā kaut ko tādu? Lai kāds priekšmets kustas ar nemainīgu ātrumu. Nav. Nemēdz būt. Jebkura kustība jebkam ir neaptverami sarežģīta. Bet bērniem aizmālē acis ar vienkāršu formulu v=S/t bērni pēc tam izaug un domā, ka fizikas likumus zina.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , vvv teica:

Jebkura kustība jebkam ir neaptverami sarežģīta.

Kas tur bija ar tiem velosipēdiem... Ir kāds izpētījis, kā tie strādā?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, binary teica:

Ir kāds izpētījis, kā tie strādā?

Ir izpētījis, bet ko tas dod, tāda pati acu aizmālēšana vien būs.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , laikamTak teica:

Zeme ir plakana.

Bet tas sen jau ir zinām, ar to ziloņu daudzumu, kas tur, nav skaidrs!

 

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2021 at 12:41 PM, Lapais said:

man gan liekas ka visi tie "tuneļi", baltās gaismas u.t.t., ir no tā ka kad sirds apstājas, vairs nepumpē asinis pie smadzenēm, tās no skābekļa bada rāda tādus gļukus. Un tā kā cilvēka organisms ir pa lielam vienāds visiem indivīdiem, tad arī gļuki ir līdzīgi.

 

Nu zinātnieki un citi cilvēki, kas atsakās ticēt tam, ka dzīve pēc miesas nāves nebeidzas, tā to mēģina skaidrot. Jāņem arī vērā fakts, ka kaut vai daudzi zinātnieki, bez kārtīga grūdiena, nemainīs savas domas par pasaules uzbūvi un pieeju, ar kuru viņi raugās uz dažādiem jautājumiem! Un jāņem vērā arī tas, ka šādas teorijas, par it kā gļukiem, ir nepierādītas zinātnieku teorijas; nekas vairāk! Tāpēc uz šādiem zinātnieku pieņēmumiem absolūti nedrīkst balstīties, jo tie ir pēc būtības kaitīgi cilvēka dvēselei. Katram cilvēkam ir pašam jācenšas sajust atbilde uz šiem jautājumiem! Un mana pieredze šādas zinātnieku teorijas apgāž pilnībā! Tur ir skaidra apziņa. Kad dvēsele ierauga Radītāju jeb Dievu, tā Viņu atpazīst bez jelkādām šaubām! Dievs Ir. Kristus Ir. Dieva Māte ir!

 

Daudzi cilvēki pēc līdzīgas pieredzes grib atpakaļ uz Dieva Valstību; tas nav arī nekāds brīnums, ņemot vērā to, kāda harmonija un miers ir tur. Tā ir tā Debesu Valstība, par kuru mums Sludina Kristus. Skeptiski noskaņotiem par to, ko Izdarīja uz Zemes Kristus (tai skaitā, cēlās no mirušiem) gribu atgādināt, ka Kristus ir visa Radītājs, bet visa Radītājam (no praktiskā viedokļa) nav nekādu problēmu, pirmkārt, iemiesoties cilvēka veidā un dzimt, un, otrkārt, pēc nāves pie Krusta, iziet no Savas Miesas, bet pēc tam Atgriezties tajā un darīt to atkal dzīvu.

 

Vispār, Dieva Vara pār visu ir daudz lielāka, nekā mēs vispār varam stādīties priekšā! Dieva Vara ir neaptverama. Ar ko to var salīdzināt? Nu, kaut gan salīdzinājums tik un tā neatainos patieso stāvokli, bet mūs attecībā pret Dieva Varu un Lielumu var salīdzināt ar sīku odu attiecībā pret kaut kādu milzīgu sienu. Kaut kā tā mēs izskatamies attiecībā pret Dievu...

 

Vispār, kad ir zināšanas par to, kā ir uzbūvēta pasaule, par to, ka, bez mums, ir Dievs un ir arī diemžēl ļaunais, ir savādāks skats uz cilvēkiem, uz dažādām lietām, kuras apkārtējie dara. Mūsu (tas ir cilvēku) darbus bieži vien var apzīmēt ar frāzi, kuru Kristus teica, kad bija piekalts pie Krusta: "Viņi nesaprot, ko viņi dara!". Kad redzi, ka cilvēks vienkārši nesaprot savu darbību iemeslus, ir vieglāk piedot. Te nav augstprātības; tā tas vienkārši ir. Jo lēmumi, kurus cilvēce, šķietami, pieņem pati, bieži vien patiesībā nav pašu cilvēku lēmumi; aiz tiem bieži vien stāv Dievs vai Ļaunais (atkarībā no tā, cik lielā mērā cilvēks tic un seko Dievam). Bieži vien domas, kas mums nāk galvā, nav mūsu domas nemaz! Mums apkārt nepārtraukti darbojas pasaule, kuru neredzam miesas acīm; no šīs pasaules mums tiek dotas daudzas domas. Starp citu, šo neredzamo pasauli bieži vien var sajust; savulaik esmu mēģinājis spēlēties ar garu izsaukšanu, nu tad pēc tam, kad atgriezos pie Dieva, es varu salīdzināt to, ko es jūtu, kad runāju ar Dievu (lūgšanas reizēs, piemēram) ar to, ko es jutu tad, kad manā mājā dzīvoja ļaunie gari. Tur ir liela atšķirība; Dievs Dod Mieru, Ļaunais sēj nemieru un bailes cilvēkos!

 

P.S. Es te kaut kur redzēju komentāros minētu Nostradamu un Vangu, kuri runāja par lietām, kuras arī piepildās. Iespējams, ir vēl citi cilvēki vēsturē bijuši, kas darbojas līdzīgi manis minētajiem, bet es viņus vienkārši nezinu, taču sāls ir iekš cita; tas pats Nostradamus bija kristietis, dziļi ticīgs Dievam cilvēks, kas ļauj izdarīt loģisku secinājumu par to, ka nākamās lietas viņam Atklāja Dievs. Nezinu daudz par Vangu (neinteresējos), taču, cik zinu, viņa arī bija kristiete, un pat uzbūvēja Baznīcu... 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , vvv teica:

Jebkura kustība jebkam ir neaptverami sarežģīta

Tu domā ņemot vērā zemes rotāciju ap asi, ap sauli un galaktikas pārvietošanos ņemot vērā visuma izplešanos?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , Vilx- teica:

ka raksti ko gribi - tāpat neviena viedokli neizmainīsi.

Taisnība. Piemēram, es jau netaisos izmainīt kāda viedokli. Pirmajā postā es ierakstīju tādu kā apkopojumu tiem strīdiem vai drīzāk diskusijām, kas man ir bijušas. Tāpat arī par tiem spokiem, kuri spogulī nerādās 😁.

Par tiem fizikas likumiem. Protams, ka neviens jau nav atradis šos iekaltus akmenī. Tas ir mēģinājums aprakstīt pasauli. Visi tie elektrona lādiņi, Planka konstantes, gravitācijas konstantes u.t.t. ir tādas un ne savādākas tik tālu, cik mēs redzam sev apkārt. Fotoni uzvedas tā kā to apraksta mūsdienu fizika visur. Nu nav pagaidām atrasts telpas punkts, kur šie uzvestos savādāk. Enerģijas nezūdamības likums strādā. Nav atrasta vēl kāda mijiedarbība bez jau zināmajām. Varētu iebilst, ka, redz, tumšā enerģija un tumšā matērija. Bet eksistē arī teorijas, kurās šās abas nav vajadzīgas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , Usins teica:

Tu domā

Kaut vai akmeni met. Pamēģinai patiesi un precīzi aprakstīt ar formulām lidojoša akmeņa ātrumu. Dabā, nevis skolas uzdevumā.

Es nevaru izdomāt gadījumu, kad kāds ķermenis kustas ar pilnībā konstantu ātrumu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , vvv teica:

Es nevaru izdomāt gadījumu

Nevajag arī izdomāt. Jo tas ir vienkāršots gadījums, lai vispār saprastu, kas ir kas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...