Jump to content

Laptops vai stacionārais, 2021 edišen


versatile
 Share

Recommended Posts

Long story short - bieži lietoju Lightroom, laiks apdeitot kompi. Tā kā tagad visādu iemeslu dēļ daudz vairāk sanāk sēdēt mājās + vieta ļauj + tāpat jālieto ārējie monitori + vecie laptopi vēl kādu laiku būs ok, ja nu vajadzēs ārpus mājas kko - sāku domāt, varbūt vajag stacionāro. Spēles spēlēju maz un ne jaunākās, primāri tieši lightroom un varbūt dažreiz kāda video montāža (ar pašreizējo tehniku tās ir mokas jau fhd variantā).

No plusiem stacionārajam acīmredzamie - vieglāk kaut ko apgreidot, vieglāk nodzesēt, utt. Var sabāzt extra hdd, utml - kas viss ir jauki.

Bet videokaršu cenas dēļ, izskatās, ka ja par ~1.5-1.8k var atrast +/- sakarīgu gaming laptopu (un ja piever acis uz visu rgb led h**ņu), tad viena pati videokarte ar tādiem pašiem cipariem (Teiksim, rtx 3060) jau maksā nedaudz zem štukas, par pārējo nerunājot. Cik saprotu, tad mūsdienās veiktspējas atšķirība starp viena modeļa desktop un laptop gpu ir kaut kur ~15% robežās, kas, ne-geiminga vajadzībām, būtu pat ok - sanāk, ka price/performance out-of-the-box (nevērtējot apgreidojamību, utt) laptopam pašlaik ir labāks? Vai arī tomēr tā nav un es salīdzinu nesalīdzināmo?

Uzsveru vēlreiz - no geiminga diez vai kas jaudīgāks par GTA V un Euro Truck simulator tur tuvākajā laikā griezīsies (ok, VR forša štelle, varbūt kāda no tām spēlēm).

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Stacionārajam videokartes var apskatīt negeimeru. Quadro vai kā tagad viņas sauc. Priekš Lightroom vajadzētu būt pat labāk.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , versatile teica:

sanāk, ka price/performance out-of-the-box (nevērtējot apgreidojamību, utt) laptopam pašlaik ir labāks?

Dēļ safistā GPU tirgus tā šobrīd ir. Ja tu ņemtu PC bez GPU, tad gan tu neko diži nepārmaksātu un tad tas price/performance būtu atkal par labu PC.

Labots - ruukjis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Esošajam laptopam ārējo GPU nevar piespraust?

Doma tāda ka tad var lietot normālu laptopu bez visas "rgb huinjas" un pokemoniskiem dizainiem.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 41 minūtēm , vvv teica:

Quadro vai kā tagad viņas sauc.

Lietoju bieži, bet ne tik intensīvi - gribās jau arī paspēlēt šo to šad tad. Neesmu uz quadro geimojis, nezinu, kā tas strādā.

Pirms 31 minūtēm , AndrisBB teica:

Esošajam laptopam ārējo GPU nevar piespraust?

nav ne jausmas, kā tas strādā un kur piespraužas :( bet nu tie ir vairākus gadus veci i7U proči, tā ka apgreidu gribētos anyway.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 47 minūtēm , ruukjis teica:

Ja tu ņemtu PC bez GPU, tad gan tu neko diži nepārmaksātu

Un kā reālā dzīvē ir ar moderno, teiksim, Ryzen5 CPU grafikas veiktspēju?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , versatile teica:

nav ne jausmas, kā tas strādā un kur piespraužas

Nekāda raķešzinātne jau nav. Piespraud pie Thunderbolta un vajadzētu strādāt.

Nav gluži tas lētākais variants, bet ja gribās laptopu ar jaudīgu GPU vai mainīt to regulāri, tad uz kopējo izdevumu līmeņa nekāda pārdabiskā izmaksa jau nav.

https://www.razer.com/gb-en/gaming-egpus/Razer-Core-X/RC21-01310100-R3W1

Vienīgi jāskatās lai ir:

Laptops require a Thunderbolt 3 port with external graphics (eGFX) support.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Laptops require a Thunderbolt 3 port with external graphics (eGFX) support.

Atkrīt. Plus, CPU jau ar morāli novecojuši.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , versatile teica:

Un kā reālā dzīvē ir ar moderno, teiksim, Ryzen5 CPU grafikas veiktspēju?

Kaut kas starp GT 1030 un GTX 1050. Nemācēšu gan komentēt cik tas ir lietderīgi profesionālam darbam.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Man jau amatieriskumam vajag :) Paldies, palasīšos par Ryzen un Lightroom. Varbūt apgreids jātaisa 2 piegājienos.

Link to comment
Share on other sites

Nu, ja vari pagaidīt un iztikt ar iGPU/APU, tad, jā nogaidīšana būtu prātīgākais. Bet ļaunas mēles melš, ka "nogaidīt" varētu nākties līdz pat nākamā gada 2. ceturkšņa beigām. :(

Vēl visi cītīgi gaida kā Intel debitēs GPU tirdziņā, kas arī varētu nomest GPU cenas, ja starts izdosies gana labs... bet tas viss nākam gad.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

...Un tad noapdeitos soketus un visu apgreidu varēs taisīt no jauna :D

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , versatile teica:

gribās jau arī paspēlēt šo to šad tad. Neesmu uz quadro geimojis, nezinu, kā tas strādā.

Arī nezinu kā strādā geimošana uz quadro.

Personīgā pieredze ar quadro tāda - pagājušā rudenī no foruma biedra @Exiic nopirku P400, jūtams uzlabojums salīdzinot ar manu iepriekšējo veco, priekš mūsdienām švako videokarti, pēc tam sev nopirku P2200, toreiz zem 500 eiro maksāja, pat zem 400 kaut kādos interneta veikalos bija, parastās kartes tad vispār bija traģiskās cenās, nevarēja dabūt, tagad situācija ar videokartēm labāka kā ziemā, P400 ieliku meitas datorā, viņai jauns dators bez videokartes pagājušā gada augustā bija nopirkts, meita kaut ko geimo, nezinu kuras spēles, ne reizi nav brēkusi, ka nevar pageimot.

Nezinu, cik tagad jēdzīgi pirkt quadro karti, tagad spēlētāju kartes dabūjamas, cenas lielas, bet vismaz ir. Lasīju, ka oktobrī būs jauna sākuma līmeņa RTX A2000, tiek salīdzināta ar RTX 3060, izziņotā cena 450 $, nevar zināt, cik pie mums maksās, kad parādīsies, ja būs lētāk par 3060, es pats sev izvēlētos A2000 nevis 3060.

Ja pateiksi kādu spēli, varu pie sevis pamēģināt, uz P2200... Man vecs i5 procesors.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , versatile teica:

Un tad noapdeitos soketus un visu apgreidu varēs taisīt no jauna

Nu, bet kā tad savādāk. Intelim būs/ir LGA1700, baumo, ka Zen4 būšot savs AM5. Nu un nevajag aizmirst, ka DDR5 arī ir tepat aiz stūra.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , versatile teica:

palasīšos par Ryzen un Lightroom

Nu man bija Ryzen 5, bet ātri vien nomainīju uz Ryzen 7 (32GB rāmis) videoapstrādes dēļ - atšķirība ātrumā jūtama, bet arī septītais, ja tā pavairāk filtri, efekti, korekcijas, bieži 100% noslodze un VGA palīdz ar kādiem 45%. 

 Lightroom un Photoshop nevar sūdzēties, tiesa gigabaitīgas bildes ar n-tajiem layeriem nav bijis jāapstrādā.

Labots - raiviic
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 3 minūtēm , vvv teica:

Ja pateiksi kādu spēli, varu pie sevis pamēģināt, uz P2200

nu GTA V gan jau ies rūcēdama. Varbūt kāda no braucamajām spēlēm, Dirt 5 vai kas tāds.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , raiviic teica:

Ryzen 7

Haidžekošu tofiku, bet zinātnes vārdā.

Kurš tieši modelis tev ir?

Labots - ruukjis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , versatile teica:

Varbūt kāda no braucamajām spēlēm, Dirt 5 vai kas tāds.

Kā lai dabū Dirt 5? Onlainā ir?

Man pašam stāv orģinālais Dirt 3 disks. Varu to palaist, tik jāsameklē. Vai arī Dirt 3 nav jēga mēģināt, jo veca.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Dirt 3 noteikti nav jēgas, pašam steamā ir Dirt 4, bet tas arī jau vecs un gan jau uz kalkulatora pat iet.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , ruukjis teica:

Kurš tieši modelis tev ir?

Nu ne tas niknākais, bet nesūdzos - Ryzen 7 3700X.  Ir doma par jaudīgāku kasti ar niknākiem dzelžiem, bet tas pats, kas citiem - ieraugot GPU cenas, visa vēlēšanās pāriet ☹️.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

versatile

ja ir GTA V, noprovē to :) Nav jau arī baigi svarīgi, diez vai lemšu par labu kvadrai.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , versatile teica:

..Un tad noapdeitos soketus un visu apgreidu varēs taisīt no jauna :D

Paga, ja jau saliek gatavu sistēmu, kurai atliek tikai GPU piespraust, kur tad problēma? GPU interfeisu jau netaisās mainīt :D

Link to comment
Share on other sites

Esmu par stacionāro! Bet no tava skatupunkta būtu tā - ja apgreidot esošu PC, tad jā. Ja skrūvēt jaunu, tad nē - pārāk dārgi, gribēsies ieekonomēt, nesanāks tas setups tik aktuāls kā gribētos, pēc gada atkal gribēsies kaut ko labāku - vienvārdsakot būsi zaudētājs.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , kreizā Kāja teica:

Mans pci 3 karti tāpat vien neredz

Nezinu, kas tev par plati, bet tās, kuras es esmu taustījis (MSI,ASUS, Asrock) PCIe Auto režīmā, ļoti labi atšķir, kas tur iebakstīts. Cits stāsts, ja manuāli ir uzlikts PCIe režīms uz Gen4, tad jā, tad tev PCIe 3 kartiņas nestrādās.

Link to comment
Share on other sites

ja jau ir pilna tirsa portatīvo + vieta atļauj, tad normālam darbam labāk paņemt stacionāro

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
versatile

Pacelšu pussprāgoni.

Pamazām briestu pirkumam, salikās grozs.

Cik saprotu, Ryzen 7 sērijas pročiem vajadzīgs tomēr GPU, jo procesoram iebūvētais nav pieejams. Tas paceļ pašlaik tērējamo summu mazliet par tālu, gribētu iekļauties par komplektu (bez pelēm/klavām/monitoriem, kas viss jau ir) zem/ap 1k. Nu, 1.1 varbūt.

Vai šis komplekts vispār meiko sensu? Kādi ieteikumi? Pats sev datoru neesmu komplektējis gadus... padsmit. Tad nu ne jausmas, kas ir aktuāls.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , versatile teica:

vajadzīgs tomēr GPU

var sameklēt ss-ā lietotu pa 200-300 naudām, tas jebkurā gadījumā būs daudz sakarīgāk kā iebūvētā

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 27 minūtēm , V.S. teica:

Ryzen 7 5700G

Paldies, apdomāšu. izskatās, ka nav nemaz tik sliktāks par 5800X. Cik reāli traucē dzīvi tas, ka nav pcie4?

Pirms 17 minūtēm , ivo teica:

ss-ā lietotu

Kaut kā raustos lietotu GPU mūsdienās pirkt.
Plus, kaut kad jau apgreidotos.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Vispar es ieteiktu ta vieta panjemt MacBook Pro ar M1 chipu vai to kas tuvakajas dienas tiks prezentets. Video apstrade, gan citadi, kas saistas ar grafiku Apple izstradatais chips to speej tikt gala daudz veiksmigak. Un ja skatamies uz priekshu, tad x86/x86-64 ir laika jautajums. Es prognozeju augstakais veel 10 gadi un viss bus uz ARM vai uz atsevishchu pavisam jaunu arhitekturu.

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Komplektācija laba, par to videokarti tikai šaubas  -vai ir vērts izdot ievērojamu naudas summu par videokarti, ar kuru neko jēdzīgu nevar izdarīt. Tikpat labi var iepirkt, kā jau te minēts, Ryzen 7 5700G ar integrēto videokarti. Vēl arī nav skaidrs, ar ko tiks atdzesēts 5800X procesors, jo tas akmens mēdz pamatīgi uzkarst.

Link to comment
Share on other sites

Ieķērās šāds brīnums (~750?) Lenovo IdeaPad 5 15ARE05 Graphite Grey, 15.6" FHD IPS, Ryzen 7 4700U, 16GB, 512GB SSD

Kaut kad izdzīšu 3D marku saprast, uz ko tas verķis ir spējīgs.

Pieņemu ka, ja gribas pacīnīties, šis agregāts ir krietni labāks risinājums par videokartēm, kas vien maksā šo cenu +/-.

Labots - M@R$$
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tjapljaps čurāja asinis...Vidēji 8-9FPS izspieda. Situācija geimingam ir bēdīga...Pieņemu ka video apstrādei būtu tikpat bēdīgi.

tjapljaps_vs_PC.png

Labots - M@R$$
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

versatile
2021.10.17. , 06:36, INTRASERVERNET teica:

panjemt MacBook Pro ar M1

Man to kompi vajag hobijiem, nevis lai lattes sūktu kafeinīcā. Kuras, pie kam, tūlīt, visticamāk, pilnībā ajzklapēs. Apple nav mans hobijs un/vai domāšanas veids.

 

pirms 23 stundām , M@R$$ teica:

Ieķērās šāds brīnums (~750?) Lenovo IdeaPad 5 15ARE05 Graphite Grey

Man ir savulaik - pirms gadiem 6 - par ~900 pirkts Lenovo IdeaPad ar i7U proci, 16GB rama, diskrēto video - nu tāpat sprāgonīc, kad bildes jāapstrādā. Negribas iekāpt tai upē vēlreiz. Tavs tests to apstiprina.

 

pirms 23 stundām , ImissimI teica:

lētāk sanāk laptops + monitors

Monitorus nevajag, ir jau divi UltraSharpi.

pirms 23 stundām , M@R$$ teica:

ja gribas pacīnīties

Negribas! Lasi pirmo postu!

 

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Vēl ieteikums - nevajag ņemt visu no Dateks, tas nav lētākais veikals.

Es tikko sev salasīju kompi, skatījos katru komponenti, kur lētāk un no turienes arī sūtīju. No Dateks nesūtīju neko, jo citur cenas ir jūtami zemākas

Labots - ivo
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...