Jump to content

Problēma ar datoru


ivo
 Share

Recommended Posts

Sveicināti,

Diemžēl atkal jālūdz palīdzība.

Ir stacionārais kompis ar 3. paaudzes i5 proci. Nu jau 8 gadus sens, bet meita joprojām intensīvi lieto spēlēm u.c.

Nu jau kādu laiciņu šams uzvedās diezgan neadekvāti - reizēm nestartējās ar pirmo reizi, reizēm vēl kādi gļuki bija, bet nu tagad ir tā, ka nestartējas pavisam. Zilais logs. Vakar izdevās vienā brīdī piestartēt, bet tad pele nedarbojās. Mēģināju no USB stika palaist Linux - ielādējās, bet arī gļukoja, piemēram FireFox palaist nevarēja.

Tad ķēros pie pārinstalēšanas - jau pašā sākumā, kad sākas failu kopēšana, izmet kļūdu un tālāk netiek. Mēģināju vairākas reizes - tas pats. 2 dažādos diskos mēģināju instalēt bez rezultātiem. BIOS ver ieiet, tiktāl viss darbojas.

Ir doma, ka PSU varētu būt beikC. Bet - kā to pārbaudīt, nepērkot jaunu PSU? Negribās lieki iztērēt naudu un tad konstatēt, ka vaina patiesībā bija mobo :D

Any ideas par pareizu tālāko rīcību?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , ivo teica:

PSU

Vai tad šo kaut kur dabūt no draugiem, paziņām nav variants?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stasss teica:

kaut kur dabūt

nu nav man tādu paziņu, kam būtu lieki PSU mājās. Man pašam viens ir, bet tas ir pārāk sens, trūkst 8-pin štekeris kas spraužas iekš mobo ;)

Link to comment
Share on other sites

PSU var/vajag izmērīt spriegumus. Vislabālais ir aizņemties vai nu PSU vai spec. PSU testeri. Bet es šādos gadījumos paskatos kondensatorus. Ja nav RLC mērītāja vai testera vizuāli uz aci var redzēt ka viņiem nav labi. Manuprāt tas ir visbiežākais MB bojājumu veids. Nomainīt var pats , maksā kapeikas.

Ask Hackaday: Experiences With Capacitor Failure | Hackaday

 

Link to comment
Share on other sites

Žēl, ka nesaglabāji zilā ekrāna dumpu  vai vismaz bildi. Pēc apraksta vai nu USB kontrolieris (mātes plate) vai PSU. 

Labots - ruukjis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , zeds teica:

PSU var/vajag izmērīt spriegumus.

Spriegumus izmērīt nav problēma, bet vai ir viss tik vienkārši?

Vai nevar būt kaut kādas svārstības, maiņstrāvas komponente vai sprieguma izsitieni, kas čakarē to pasākumu?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , ivo teica:

Spriegumus izmērīt nav problēma, bet vai ir viss tik vienkārši?

Vai nevar būt kaut kādas svārstības, maiņstrāvas komponente vai sprieguma izsitieni, kas čakarē to pasākumu?

diagnostiku vajag sākt ar vienkāršāko. Ja redzēs ka spriegumi nav OK tad viss uzreiz ir skaidrs. Ja viss OK tad var skatīties tālāk.

Uz BIOSa redzamajiem spriegumiem skatīties nevajag , nav pārliecības ka viņi atbilst reālajai dzīvei.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Ja 4pin štekeri iesprauž pareizajā pozīcijā un nav super rijīgs cpu/mbu, tad bez 8pin var iztikt. 

 

Bet vienmēr pastāv variants, ka visu čakarē izsitenis starp klaviatūru un krēslu.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
pirms 1 stundas , ivo teica:

Nu jau 8 gadus sens,

Lai nebūtu lieku jautājumu, nomaini MB bateriju.

Tas ir lēti un nesāpīgi.

Labots - Stepselis
Link to comment
Share on other sites

Nu hvz, tur var būt gan PSU, gan kāds RAM modulis, gan MB. Pašam, kad apgreidoju arī kādus 8 gadus vecu kasti (jauna MB, niknāks CPU) viss smuki sainstalējās, bet ik pa laikam kaut kas nogļukoja un ieboototies pēc tam varēja tikai pēc ilgāka laika un atslēgšanas no 220. Nomainot PSU visas problēmas pazuda.

 Šinī situācijā mulsina tas, ka arī uzinstalēt nevar - kaut kas tāds ir piedzīvots ar pussprāgušu RAM moduli. Atliek tikai eksperimentēt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, kreizā Kāja said:

paskaties vai nav kaut kur ar kafiju saliets

Stacionārais? Ar kafiju? Tas ir ļoti jāpacenšas. 🤔 

Es teiktu - jāsāk ar PSU. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Stepselis teica:

nomaini MB bateriju

Ir mainīta jau

Pirms 50 minūtēm , kreizā Kāja teica:

atslēdz visu lieko, arī videokarti, provē ar integrēto

Jau pamēģināju. Kafijas, protams, ka tur nav un būt nevar :D

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Ja būtu totalizators, liktu uz mirstošu mātesplati. Vēl var mēģināt pārspraust RAM moduļus, iepriekš notīrot kontakta vietas un palūkojot slotos, vai nav kāds svešķermenis iekritis.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Mielestapa teica:

uz mirstošu mātesplati

Man arī tas liekas viens no ticamākajiem variantiem, jo nesen mocījāmies ar peli, kas vienkārši ik pa brīdim attiecās strādāt. Pie cita datora darbojas bez problēmām.

Tad ir 2 varianti - vai nu meklēt kādu vecu plati ar 1155 soketu, vai arī tad plate + procis + RAM jauni, bet tas uzreiz citā budžetā aiziet.

Link to comment
Share on other sites

Apskaties uzmanīgi visus C, kā te jau ieteica - ļoti bieži mirstoši C  ir MB problēmu cēloņi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Varētu pameklēt kādu lietotu LGA 1155 plati, tikai nopirkt grūti jēdzīgu eksemplāru, bet nav neiespējami, ja iegulda laiku meklējumos. Savukārt jaunas sistēmas būvēšana pie esošajām datora daļu cenām ir pamatīgs budžeta ieguldījums.

Link to comment
Share on other sites

Kondensatori platei nav parastie - šitie neuzpūšas.
D1BB489E-7661-441A-A30B-8FE0CC81DA61.thumb.jpeg.31a57e22a5f34abd9efecaf1b9d54f83.jpegPie instalācijas izmet šādu kļūdu97E10A78-CAED-4834-ADDD-C27E16A4956C.thumb.jpeg.c1c80d547338ed0110b97c02e234368c.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , ivo teica:

šitie neuzpūšas.

pūšas, pūšas, tik no otras puses.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , raivix95 teica:

Tev tā nav Gigabyte plate?

ir GA-Z77X-UD3H

 

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Mana intuīcija nepievīla. :DTad droši vien MB gļukojas. Te jau nesen bija topiks par bēdīgi slavenajām Gigabyte platēm. Es gan pirms MB meklējumiem ar Memtest ram moduļus pārietu pāra reizes

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Atradu variantu Intel DQ77MK, bet nu 70 einārus prasa par lietotu plati :(

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Tagad tas saucas antikvariàts un cenas tikai kāps, tāpat kā šitkoinam. Nopērc plati, paturi 10g plauktà un cena varbūt dubultosies.. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Anonīms Alkoholiķis teica:

cenas tikai kāps

Skatos vācu ebajā, tur izskatās nedaudz piezemētāki cipari.

Link to comment
Share on other sites

BIOSā/UEFI var apskatīt spriegumus - vai nav kāds stipri par mazu. Tiesa gan arī tad problēma var būt gan PSU (ticamāk) gan MB pusē.

Ja kas, baroklī arī ir kondiķi.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Boņs teica:

baroklī arī ir kondiķi.

spriegumus samērīju, arī baroklī kondiķus apskatīju, tur viss izskatās labi

Link to comment
Share on other sites

raivix95

PSU tev kāds? Lētais gals? Šikākiem barokļiem ir aizsardzības, kuras nostrādā un šitādus gļukus nepieļauj. Man savulaik bija līdzīga problēma, bet tur tīri vienkārši baroklim jauda bija uz robežas - pārdesmit W par maz. Varbūt arī tavējam sagurums jau tinumos.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , ivo teica:

Pie instalācijas izmet šādu kļūdu

Nu un tu Googlei pajautāji ? Kā jau teicu aizdomas uz RAM vai arī HDD/SSD čakarējas. Jau rakstīju, ka līdzīga problēma bija tieši gļukaina RAM moduļa dēļ.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , raiviic teica:

Googlei pajautāji ?

Es jautāju, izlasīju, ka problēmas ar USB buferi. Iespējams, ka tiešām RAM, būs jāpatestē ar vienu moduli

Link to comment
Share on other sites

Yess, tikko saliku visu atpakaļ, pamēģināju ar vienu moduli - uzreiz zilais logs, tad pārspraudu otru un - viss notiek!

Paldies visiem!

Link to comment
Share on other sites

btw vismaz vienam datoram man RAM / kāršanās problēmas izdevās atrisināt nemainot RAM , bet notīrot RAM un kontaktus....

Un tas man ir palīdzējis pāris reizes. Es to parasti daru notīrot kontaktus ar dzēšgumiju un tad ar spirtu dzēšgumijas paliekas.

Gandrīz jāatceras padomju laiki kad varēja pasūtīt spirtu kontaktu tīrīšanai un ESM komplektā nāca gumijas āmurs plates ieriktēšanai.

 

Labots - zeds
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , zeds teica:

notīrot RAM un kontaktus

Kontakti spīžīgi. Samainot vietām nekas neuzlabojās. Pēc tam iespraudu ligzdā tikai vienu moduli - zilais logs. Tajā pašā ligzdā iespraužot otru, viss aizgāja. Tāpēc domāju, ka tīrīšana šoreiz nepalīdzēs. Bet nu vispār ar vienu 8 Gb moduli, šādai sistēmai vajadzētu pietikt.

Link to comment
Share on other sites

Ja nav paredzēti nekādi smagie softi, ar 8GB nebūs problēmu, jauna 8GB DDR3 moduļa cena nav diez ko patīkama, ja nu vienīgi kādu lietotu var sadabūt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , raiviic teica:

Ja nav paredzēti nekādi smagie softi, ar 8GB nebūs problēmu, jauna 8GB DDR3 moduļa cena nav diez ko patīkama, ja nu vienīgi kādu lietotu var sadabūt.

tēmas sākumā bija minēts, ka spēles dzenā. ar 8 ir kā ir.

 

par to tīrīšanu runājot, vajag arī soketā ieskatīties, ļoti daudz redzēts, ka iekritušas dzīvnieku spalvas, mati pēc pašrocīgas darbošanās, mājas apstākļos.

Link to comment
Share on other sites

  • ivo locked this tēmaa
Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...