Jump to content

Jautājumi par BMW benzīna dzinējiem


Iesacejs69
 Share

Recommended Posts

Esmu gatavs šeit dalīties ar savu pieredzi da zinībām konkrētajā sadaļā.

Mana specializācija: diagnostika.

Bet, ja būs kas cits/specifisks [piem., ''pieshushana'', programmēšana, kodēšana, config, u.c.] zināšu, pie kā ''aizsūtīt'' pēc padoma/izdarīt.

 

Sakarīgi jautājumi/keisi laipni lūgti.

 

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , kreizā Kāja teica:

D2

Te takš džeks par benzīnu taisās tribīnē kāpt..

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

man nav interesanti diskuteet ar pilnigiem tehniskiem ''profiem'' un profvokatoriem.

Par diizljiem - tiem NAV neviena lieka elementa.

Nee, EGR NAV paredzeets emisiju uzlaboshanai [tas nav taa primaarais uzdevums].

 

Par otru ''lieko'' - DPF, iesaku palasiit sheit:

https://n53series.blogspot.com/2021/03/dizelu-mp-kas-ir-savadak.html

https://n53series.blogspot.com/2021/03/mp-un-chip-tunings.html

https://n53series.blogspot.com/2021/03/dizelis-dpf-filtrs.html

 

un visa veida ''chip'' tunings - dzineeja sajaashana.

 

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
2 minutes ago, Stasss said:

Tad par ko īsti te vēl taisies vēl runāt? Par aizdedzes regulēšanu?😁

klau, ja neko no teemas nejeedz, nekas neinteresee, ar BMW benziinu nebrauc - kaapeec te floodo? Tev pasham skjiet,ka esi dikti aspraatiigs?

Link to comment
Share on other sites

Nu šobrīd es īsti ar asprātību nenodarbojos. Es tikai nesaprotu, par ko te īsti gribi runāt, ja jau visa veida čipošana un jaudas palielināšana ir motora un auto nobeigšana?

Link to comment
Share on other sites

Nu ko. Pats uzprasījies, jāsaka. Dots BMW N52 motors 2.5 2007. gada. Izlec šitādas kļūdas. Jautājums. Kas zem šī slēpjas [domāts nevis ka angliski nemāku, bet kādas daļas jāsūta] un cik izmaksās darbs, lai sakārtotu perfekti? 

IMG_3468~photo11a.JPG

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , x_rays teica:

Izlec šitādas kļūdas.

Vai tad šiem gadiem arī droseles vēl mira kā lapsenes sīrupa traukā?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Stasss teica:

Vai tad šiem gadiem arī droseles vēl mira kā lapsenes sīrupa traukā?

palasi uzmanīgāk un sapratīsi, ka ar droseli tam visam nav vispār nekāda sakara.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
6 minutes ago, x_rays said:

Nu ko. Pats uzprasījies, jāsaka. Dots BMW N52 motors 2.5 2007. gada. Izlec šitādas kļūdas. Jautājums. Kas zem šī slēpjas [domāts nevis ka angliski nemāku, bet kādas daļas jāsūta] un cik izmaksās darbs, lai sakārtotu perfekti? 

IMG_3468~photo11a.JPG

1. tupas kljuudas bez freeze frame ir 0 info.

shii dzineeja diag vajag: INPA un ISTA. INPA vajadzees ../F4/F1/F3 katrai kljudai.

2. ar INPA, luudzu, ../F5/F4, jaaredz ref poziicijas, jaaredz to jitter;

3. outlet tipiski a[pirmais] aizstāstihaas vaarsts. to nevar ne tiiriit, ne ''remonteet'', ne sietu mainiit.

bet, man nepatiik, ka ir kljudas par abaam sadaleneem, taadelj - jaasaak ar ref poziicijaam.

kad noskaidrots, kas ar taam, jaaskata vaarstu PWM un jitter, lai saprastu, kaadeelj ir poziiciju nesakritiiba.

 

tb., no kreisa toolja plikaam kljudaam es tev te miljonu neietaupiishu. Bet nu vismaz ceru, ka reputaacijas testinju izgaaju. Ja interesee kas nopietnaak, bet ''uzprasiishanaas'' varam turpinaat komuniceet korekti ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , x_rays teica:

palasi uzmanīgāk un sapratīsi

Oki, ieraudzīju Vanosu un jau automātiski tirpas pār kauliem pārskrēja..😁

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Iesacejs69 teica:

3. outlet tipiski a[pirmais] aizstāstihaas vaarsts. to nevar ne tiiriit, ne ''remonteet'', ne sietu mainiit.

Ja Tu domā solenoīdus, tad tie kā reiz ir jau ielikti jauni, oriģinālie. Man teica, ka kamēr iet, tikmēr neesot ko tur daudz galvu lauzīt, jo izskatoties ka bez nopietna vanos rebuilta neiztikt, a tas būs vismaz pāris pakas. Kaut kā tā :)

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

pilniigas dumiibas. no neskaitaamiem shiem N seerijas dizneejiem neesmu redzeejis NEVIENU, kuram buutu nepiecieshams VANOS rebuilds. Nevienu no vaarda neviens. Neskaitaami ir vairaki tuukstoshi.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Iesacejs69 teica:

neesmu redzeejis NEVIENU, kuram buutu nepiecieshams VANOS rebuilds

Nu tādas dīvainas skaņas jau arī nenāk no tā motora ārā, līdz ar to es tā pārāk satraucies neesmu. Bet ja to var atrisināt ar nelielām sāpēm maciņā, tad nekas nebūtu pret. Es jau arī esmu par to ka ja viss strādā, tad nav ko meklēt mušas :D Tas ka tur var būt saļņiki sakaltuši un vārstu vāka blīve sacietējusi, tas priekš tāda gada auto būtu normāla parādība.

Labots - x_rays
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
1 minute ago, x_rays said:

Nu tādas dīvainas skaņas jau arī nenāk no tā motora ārā, līdz ar to es tā pārāk satraucies neesmu. Bet ja to var atrisināt ar nelielām sāpēm maciņā, tad nekas nebūtu pret. Es jau arī esmu par to ka ja viss strādā, tad nav ko meklēt mušas :D 

wat?

viss straadaa?

 

pie esoshajaam kljuudaam DME ir atrubijis abu sadalenju VANOS vadiibu. dzineejs paarveerties par M50. Ibo, varii VVT ir atrubiits pie taadaam fundamentaalaam lazhaam.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Iesacejs69 teica:

pie esoshajaam kljuudaam DME ir atrubijis abu sadalenju VANOS vadiibu. dzineejs paarveerties par M50. Ibo, varii VVT ir atrubiits pie taadaam fundamentaalaam lazhaam.

Nestrīdos. Bet tādu fundamentālu jaudas zudumu pamanījis neesmu. Izmeši testā arī stipri zem normas. Man galvenais ir saprast budžetu cik maksātu savest perfekti. Citādi braukt var un tikai tā lampa panelī kaitina :D

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
2 minutes ago, x_rays said:

Nestrīdos. Bet tādu fundamentālu jaudas zudumu pamanījis neesmu. Izmeši testā arī stipri zem normas. Man galvenais ir saprast budžetu cik maksātu savest perfekti. Citādi braukt var un tikai tā lampa panelī kaitina :D

aizliimee ar izolaacijas lentu.

 

par izmeshiem - luudzu, meegjinam aptvert, ka TA apskates laikaa dzineejs straadaa BEZ SLODZES! Tb., izpluudes gaazu apjoms ir 3..5% pat pie palilinaatiem RPM. Attieciigi - kas notiek reaalaa braukshanas ciklaa - nevienam nav zinaams. Pat tas buutu pofig [Greetas teema], ar vienu nienasi - nekorekts cilindru individuaalais degmaisiijums bojaa CO katus. Kas maksaa reaalu kaapostu.

 

Nu, ja nejuuti jaudas/atsauciibas zudumu un palielinaatu degvielas pateerinju - tad vispaar pofig :D :D :D

12 minutes ago, Stasss said:

😂

kas tur smiekliigs? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Iesacejs69 teica:

palielinaatu degvielas pateerinju

Pēc bākas metodes mērot patēriņā nav starpības kā bija pirms un pēc šo kļūdu parādīšanās. Ja ir tad tik nenozīmīga, ka īsti pat pamanīt nevar. Bet piekrītu, ka gribas savest kārtībā perfekti, tik jāsaprot vismaz aptuveni uz cik tas var man nostāties. Tas arī bija šī posta mērķis, saprast aptuveno budžetu.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
3 minutes ago, x_rays said:

Pēc bākas metodes mērot patēriņā nav starpības kā bija pirms un pēc šo kļūdu parādīšanās. Ja ir tad tik nenozīmīga, ka īsti pat pamanīt nevar. Bet piekrītu, ka gribas savest kārtībā perfekti, tik jāsaprot vismaz aptuveni uz cik tas var man nostāties. Tas arī bija šī posta mērķis, saprast aptuveno budžetu.

ja degvielas pateerinjsh nepieauga, nopietnas probleemas jau bija pirms tam. Bez variantiem.

budzets?

 

es paredzu, ka probleemas celonis ir liikrochu mainiita kjeede vai taas spriegotaajs/vadiikla. Ir alnji, kas to dara [hvz, kaapeec, jo shie dzineeji/kjeedes ir nenokaujami] un dara to ar leetiem tooljiem, neieveerojot proceduuru.

Rezultaataa ref poziicijas ir tuvu redline. Paredzu, ka iesaakumaa vienkārši jaasaliek pareizi metkas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Iesacejs69 teica:

ja degvielas pateerinjsh nepieauga, nopietnas probleemas jau bija pirms tam

Ja uz šosejas tas motors ēd ap 6l/100km, vai pilsētā ap 10, manuprāt tas par kaut kādu palielinātu patēriņu īsti neliecina gan. tomēr tie 6 katli kaut kā jāpabaro :D

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
5 minutes ago, x_rays said:

Ja uz šosejas tas motors ēd ap 6l/100km, vai pilsētā ap 10, manuprāt tas par kaut kādu palielinātu patēriņu īsti neliecina gan. tomēr tie 6 katli kaut kā jāpabaro :D

nu, tad tik aizlimee lampinju KOMBI :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Iesacejs69 teica:

budzets?

tas ir tas ko es kā reiz gribu saprast :D pagaidām man vispār nav nekādi cipari, no kuriem sākt izdarīt secinājumus un pieņemt kaut kādus lēmumus :D

Just now, Iesacejs69 teica:

nu, tad tik aizlimee lampinju KOMBI :)

Es daudz ko varu aizlīmēt, tik problēmu jau tas neatrisinās :D

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
2 minutes ago, kreizā Kāja said:

Bišķi palasījos par visiem tiem N54 -> M50 un... Jēziņ! Cik labi ka vienmēr esmu turējies pa gabalu no visiem tiem BMW, tik daudz problēmu vecām lamatām. Cita lieta Honda, gāz jebkuru eļļu, jebkuru degvielu, iet zvērā un nekas nelūzt. Cik nav liets benzīnniekam mišungs no pārpalikušām dažādām dīzeļa eļļām, 92ai benzis no šaubīgām vietām, gāze dažādu marku - motoram nospļauties, viss vienalga!

jaa, nu ir cilveeki, kas staigaa piestāstitaam un netiiraam bikseem, noljukushos krokshos, piipee Optima liinija ciigas, dzer zljurgu, dziivo pusbrukushaa miskastee. un par to veel priecaajas.

ir taadi, kas noveertee kvalitaati. taadi, kuri var atljauties liet kvalitatiivu degvielu un elljas, eest kvalitatiivu paiku. arii vinji, jaadomaa, lepojas.

 

Es izveelos otro variantu. Un ar pirmo labaak nelepotos.

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

atgriezhoties pie konkreetaa keisa: ja pilsonim buutu pareizs diagnostikas softs [btw, diilera softs ISTA ir bezmaksas; BMW inzhenieru testa softs INPA arii ir bezmaksas] un speeja atsuutiit vajadziigos datus, es speetu preciizi noteikt, kas ir probleemas ceelonis un kas jaadara, lai to noveerstu.

Luk, viena no teemaam/virzieniem, par ko runaat shajaa teemaa.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Iesacejs69 teica:

ja pilsonim buutu pareizs diagnostikas softs

Nu jā Tu ar sāc runāt tā kā katram pilsonim mājās tas tik vien būtu kā "pareizs softs" un saprašana kā ar to rīkoties. Tad jau arī nemaz šitādi jautājumi šajā forumā uzdoti netiktu, izdarītu pats un miers.  :D Katram ir pieejams tas, kas ir pieejams. 

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
(labots)
3 minutes ago, x_rays said:

Nu jā Tu ar sāc runāt tā kā katram pilsonim mājās tas tik vien būtu kā "pareizs softs" un saprašana kā ar to rīkoties. Tad jau arī nemaz šitādi jautājumi šajā forumā uzdoti netiktu, izdarītu pats un miers.  :D Katram ir pieejams tas, kas ir pieejams. 

stop, davai bez demagogjijas.

 

es mineeju, ka pareizie softi ir BEZMAKSAS. tavs alternatiivais suuds [piedod] maksaa PIKJI.

taatad - naudu samaksaat tu vari, bet iekopeet BEZMAKSAS softu - nevari.

 

no tevis nekaada jeegshana netiek prasiita, ibo tas buutu bezceriigi. es tev preciizi noraadiitu, kuru menu kaados apstaakljos man jaaredz. Nu, ja nemaaki PrSc pogu, vai telefona kameru - jaa, tad ir vienā vietā. tad shii teema tev neder. tad - dui uz servisu.

Labots - Iesacejs69
maacos rakstiit
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Iesacejs69 teica:

tavs alternatiivais suuds [piedod] maksaa PIKJI.

tas nav mans :D aizbraucu pie čomaka padzēru alu un piespraudām paskatities kas lācītim vēderā. Varētu padomāt ka tad es zināju par tām opcijām, kuras Tu te tagad izstāstīji. Bet paldies par informāciju. Var noderēt, un visticamāk noderēs arī.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
1 minute ago, x_rays said:

tas nav mans :D aizbraucu pie čomaka padzēru alu un piespraudām paskatities kas lācītim vēderā. Varētu padomāt ka tad es zināju par tām opcijām, kuras Tu te tagad izstāstīji. Bet paldies par informāciju. Var noderēt, un visticamāk noderēs arī.

ja gribi pats ko dariit, sagaadaa ISTA un INPA.

shie softi + vads tev izmaksaas 30 naudas.

 

un tad taadi diivainie labdari kaa es varees ko paliidzeet. un redzeesi/zinaasi 117 reizes vairaak kaa ar to hlamu.

 

p.s. par VANOS

https://n53series.blogspot.com/2019/05/vanos-timing-problemas.html

https://n53series.blogspot.com/2019/04/vanos-reference-pozicija.html

https://n53series.blogspot.com/2021/05/vanos-kas-vainigs.html

https://n53series.blogspot.com/2018/11/jittering.html

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Iesacejs69 teica:

ja gribi pats ko dariit, sagaadaa ISTA un INPA.

shie softi + vads tev izmaksaas 30 naudas.

Paldies. pamēģināšu gan. Tam vadam tur nav nekādi baigi specialie requirementi, vai der parasts OBD-usb laikam vai kā?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Iesacejs69 teica:

shis links tev noderees

Paldies. Es domāju, ka ne tikai man noderēs. Ir arī reāls labums no boot foruma, jāsaka.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
3 minutes ago, x_rays said:

Par šiem linkiem Tev īpašs paldies. 

nu, tajaa blogaa ir kaadi 400 bloga ieraksti :D

dalja ir par N43/N53, bet netruukst arii citu benziina dzineeju probleemu/teemu.

 

Es toch ceru, ka noderees [un ne tev vieniigajam], jo LV, diemzheel, 99% servisu/diagnostu no BMW benziiniem neko neceert. Ibo, 95% mums ir nojaati diizelji, kurus arii draazh liidz bezsamanjai. Un tiem [stāstieljiem] liela jeega nav vajadziiga, jo kuupeedami tie hlami uz priekshu tiek arii bez droseleem, sveceem, to vadibas moduljiem, EGR, flapiem, Lambdaam un hvz kaa veel :D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Iesacejs69 teica:

nu, tajaa blogaa ir kaadi 400 bloga ieraksti :D

Es tiešām par to blogu nebiju dzirdējis agrāk. Tad varbūt nemaz mans jautājums līdz šim forumam ticis nebūtu. Bet es gribu savest savējo kārtībā. Daudzmaz ar paša/ labi zināmu cilvēku rokām. Nav jau māksla aizbraukt pie dīlera un ar resnu lapatņiku atskaitit tik kāposta cik viņi prasa. Priekš 07 gada auto tur varētu būt izmaksas ļoti neinteresantas :D

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
7 minutes ago, x_rays said:

Es tiešām par to blogu nebiju dzirdējis agrāk. Tad varbūt nemaz mans jautājums līdz šim forumam ticis nebūtu. Bet es gribu savest savējo kārtībā. Daudzmaz ar paša/ labi zināmu cilvēku rokām. Nav jau māksla aizbraukt pie dīlera un ar resnu lapatņiku atskaitit tik kāposta cik viņi prasa. Priekš 07 gada auto tur varētu būt izmaksas ļoti neinteresantas :D

peedeejaa pusgada/gada laikaa no Inchape ir aizmukushi visi sakariigaakie kadri. Wess - tur bija/ir beedu ieleja ilgaakaa periodaa.

+ diilerim INPA nav pieejama. tb., VANOS vaarstu vadibas PWM vinji neredz vispaar.

normaali requested/reached poziiciju attieciibas vinji neredz vispaar.

Testa braucienaa neviens nebrauks, nechakareesies. VANOS testa blokaa ISTA ir tikai 2 poziicijas: 0/+20 degrees. tb., testa bloks nekaads.

 

Sore par tehniskaam nianseem, bet - kaa saprati, par ar defekta noteikshanu veikstos jautri :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Iesacejs69 teica:

diilerim INPA nav pieejama

šitas kaut kā nemaz neiet kopā ar to, ka Tu teici, ka šo softu var "bezmaksas" iegūt :D vai arī dīleriem ir bans uzlikts?

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Kas tad tajā BMW pasaulē vispār notiek, ja dīlerim nav pieejami pat elementāri diagnostikas tūļi un neko tolkam viņi neredz? Vai arī tu te tuftu dzen?

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
(labots)
13 minutes ago, x_rays said:

šitas kaut kā nemaz neiet kopā ar to, ka Tu teici, ka šo softu var "bezmaksas" iegūt :D vai arī dīleriem ir bans uzlikts?

nu, no BMW ir nopluudusi vesela plejaade izstrades riiku:

INPA

WinKFP

Tool32

NCS

eSys, u.c.

 

NEVIENU no shiem diileris nedriikst izmantot :D Taada, diemzheel, ir kaartiiba.

 

tb., visi augstaakmineetie riiki ir bezmaksas, bet puslegaali.

Savukaart, ISTA D/P/+ ir oficiaalais riks, Arii tas ir bezmaksas, legaals.

2 minutes ago, raivix95 said:

Kas tad tajā BMW pasaulē vispār notiek, ja dīlerim nav pieejami pat elementāri diagnostikas tūļi un neko tolkam viņi neredz? Vai arī tu te tuftu dzen?

te buus preciizaaks info konkreeti par N53:

https://n53series.blogspot.com/2017/12/kapec-feilo-dilera-diagnostika.html

https://n53series.blogspot.com/2019/10/f1011-ka-problemas-slepj-bmw.html

https://n53series.blogspot.com/2019/11/f1011-ka-problemas-slepj-bmw-part-2.html

u.t.t.

Labots - Iesacejs69
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

raivix95

Kaut kāds murgs - 100 un 1 dažādi softi, katrs spēj parādīt tikai kaut kādu daļu no datiem. Prieks, ka zviedriem ir kārtība tajās lietās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • rubb locked this tēmaa
Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...