Jump to content

Monitors priekš laptopa


carerra
 Share

Recommended Posts

Sveiki visiem! Mēģināju pats ieurbties šajā visā lietā bet nesanāk😅

Man ir jautājums!

Man ir portatīvais dators

Rog zephyrus G GA502IV-AZ040T

Ar videokarti:

Nvidia GeForce RTX 2060 Max Q Design 6gb GDDR6

Vēlos iegādāties monitoru vēlams 27 collu, bet bik nesaprotu kādu

Zinu ka vajag IPS matricu jo ir vajadzība apstrādāt bildes, un ir vēlme uzspēlēt kādu warzonu...

Cik noprotu man vajag lai būtu

144herci vismaz

Un WQHD (2560 x 1440) izšķirtspēju

Bet nezinu vai noutbuks pavilks spēlējot, un kādā veidā ir jāveic savienojums ar monitoru, jāskatās lai monitoram būtu USB type-c vai pietiek ar HDMI savienojumu vai arī vienkārši tikai USB( USB monitoram uz noutu USB type c)

Noutbukam ir usb 3.2 gen2 type-c.

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, carerra teica:

warzonu

 

1 stundu atpakaļ, carerra teica:

144herci vismaz

Kāpēc? Tavs laptops nevarēs pavilkt CoD: Warzone un 95% citas modernās spēles uz 144 FPS @ WQHD.

 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , itanium teica:

 

Kāpēc? Tavs laptops nevarēs pavilkt CoD: Warzone un 95% citas modernās spēles uz 144 FPS @ WQHD.

 

Bet ja uzstādīšu spēlei zemāku 

1920x1080 izšķirtspēju tad jau vilks? Un vai tā varēs uzstādīt? 
Tos 2k domāju tikai priekš foto apstrādes
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , itanium teica:

😭 bet tāpat turās ap 90 tad jau sanāk 65hz moni jau var nepirkt...🤔

Neesmu jau tur max geimers biežāk jau csgo un Apex'su uzšauju... 

Bet vairāk interesē kā ar savienojumu labāk ar Hdmi vai to USB type-c?

 

Link to comment
Share on other sites

HDMI 2.0+ atbalsta 1440p@144Hz. Ja gribēsi izmantot Nvidia G-Sync, tad vajadzēs monitoru, kas to atbalsta, un izmantot USB Type-C izeju (Google saka, ka konkrētam laptopam G-Sync nestrādā ar HDMI izejām).

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , itanium teica:

HDMI 2.0+ atbalsta 1440p@144Hz. Ja gribēsi izmantot Nvidia G-Sync, tad vajadzēs monitoru, kas to atbalsta, un izmantot USB Type-C izeju (Google saka, ka konkrētam laptopam G-Sync nestrādā ar HDMI izejām).

Paldies par palīdzību😇

Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , carerra teica:

Paldies par palīdzību😇

Vienīgais monitors pēc filtrācijas sanāk MSI Optix MAG274QRF 27" IPS gan jau būs labs variants

 

Link to comment
Share on other sites

Noteikti nav vienīgais, bet tajā paša laikā ir arī Type-C uz DisplayPort pārejas (ar to arī G-Sync darbosies).

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , itanium teica:

Noteikti nav vienīgais, bet tajā paša laikā ir arī Type-C uz DisplayPort pārejas (ar to arī G-Sync darbosies).

Tikko nopriecājos ka ir tikai viens variants ka re atkal čupa😅

Kādu zīmolu labāk ņemt? Un vai ir kāds labums no tā liektā monitora🙄

Link to comment
Share on other sites

Ja tu domā apstrādāt bildes, tad liekts monitors ir garām. 

Un vispār šeit sākas dillema priekš tevis - jāsaliek prioritātes - spēles vai tomēr bilžu apstrāde.

Spēlēm es rekomendētu Asus, bet gan jau ka MSI ar nav ne vainas (nav man pieredze ar MSI). Bildēm Dell UltraSharp sērija, BET Dell monitori pēc tavas specenes nebūs ar augstām frekvencēm. 

Labots - ruukjis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 29 minūtēm , ruukjis teica:

Ja tu domā apstrādāt bildes, tad liekts monitors ir garām

Diezgan lielu monitoru arī vajag, lai būtu jēga arī neapstrādājot bildes. Man ir ultra wide 34'' un tā uz robežas vai ir jēga vai nav, lielākam iespējams būtu vairāk.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Paņēmu to monitoru MSI Optix MAG274QRF 27" IPS, bet jautājums par Display port un USB type c vadam jābūt kaut kādām konkrētam ar attiecīgu ātruma pārraidi vai vienalga kādu? zinu ka USB type c un type c jābūt ar 20gb/s ātrumu bet kā ir ar to display porta vadu? Kāds varbūt saskārās?

Link to comment
Share on other sites

Ar USB-C ir... viltīgi... Ja gribi būt 100% drošs ņem Thunderbolt kabeli, tas būs ievērojami dārgāks, bet ar garantiju strādās, jo principā atbalsta visu, ko USB-C var piedāvāt.

DisplayPort kabeļiem pofig - ņem kurš labāk patīk. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , ruukjis teica:

DisplayPort kabeļiem pofig - ņem kurš labāk patīk.

Tā nav. Paša pieredze. Varbūt atcerēsieties, pagājušā gada rudenī biedrs @Exiic forumā tirgoja lēti jaunas Quadro P400 videokartes, daudz viņam bija, es arī pieteicos un nopirku, ļoti laba videokarte, kalpo godam. Tik sanāca aizķeršanās man, paldies biedram @Exiic par pacietību tajā darījumā ar mani. Nopirku interneta veikalā jaunu DP kabeli, vēl karte nebija atnākusi. Kad karte atnāca, visu pieslēdzu, nedarbojās, neviens pat nedomāja kabeļa vainas virzienā, @Exiic atsūtīja jaunu karti vietā, ar to tas pats, nu tad pasūtīju citu DP kabeli, dateksā pirms pasūtīšanas uzvaicāju, lai iesaka, tad dateks konsultants pateica, ir problēmas daudz ar lētajiem DP kabeļiem. Manam monitoram 2K izšķirtspēja, pieļauju, ka lielāku izšķirtspēju monitoriem vēl rūpīgāk jāizvēlas DP kabelis.

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Apskatot tava laptopa speceni (ja pareizo atradu), tad tev nav Display Port Alt-Mode (kas ir visai dīvaini), tapēc ja gribi dabūt DP no tā porta, tad nāksies lietot adapteri.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

@vvv

Tā var gadīties ar jebkuru kabeli. Runa ir par standartiem/versijām. Lai arī DisplayPortam tādi ir, kabeļi no tā nemainas.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 11 minūtēm , vvv teica:

Manam monitoram 2K izšķirtspēja, pieļauju, ka lielāku izšķirtspēju monitoriem vēl rūpīgāk jāizvēlas DP kabelis.

Nu jāskatās kura DP versija ir monitoram. Man piemēram monitora settingos var pārslēgties. Ja uzliek nepareizo, tad protams neko nerāda.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ruukjis teica:

Tā var gadīties ar jebkuru kabeli.

Manā gadījumā bija divi kabeļi, ar kuriem gadījās. Otru nopirku vietējā datorpreču veikalā, tas arī lētais, arī negāja.

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu jāskatās kura DP versija ir monitoram.

Viss tika apskatīts, kabeļi atbilstoša standarta, monitoram setingi arī atbilstoši, nebija tā, ka negāja un neko nesaprotot sāku brēkt.

Es saku, dateks konsultants izteicās, viņu pieredzē daudz gadījumu ar lētā gala DP kabeļiem.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Neesu īpaši eksperementējis, bet ja pērk labu monitoru, tad arī kabeļi līdzi ir atbilstoši.

Jo augstāka DP vesija, jo lielāki atbalstāmie datu apjomi. Domājams ka kabelis, kurš atbilst zemākai specenei var arī čakarēties, ja mēģina viņu lietot ar augstāku DP versiju.

Ja to pašu kabeli izmantotu ar vecāku DP, tad ganjau ietu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , ruukjis teica:

lai specenē būtu norādīt 1.4. versija

Labāk tā, nopirkt dārgāko 1.4, kaut arī varbūt nemaz neprasās, nevis uztrāpīt uz neejoša lētā.

Link to comment
Share on other sites

Autoram DisplayPort kabeli vispār nevajadzētu pirkt, viņam to tāpat nebūs kur iebaksīt (turklāt viens nāk līdzi monitoram). Viņam drīzāk būtu jāpiemeklē pareizs USB-C vads.

Un tikai USB-C, jo monitors māk runāties caur šo kabeli. Un lūk šajā gadījumā es rekomendētu Thunderbolt 3 saderīgu kabeli, jo ar USB-C kabeļiem ir zili brīnumi - vieni atbalsta PD otri DP un citi vispār strādā  USB 2.0 režīmā - bardaks pilnīgs.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Viņam tak nav ThunderBolta, kam viņam Thunderbolt kabeli? Pietam Thunderbot 3 kabeļi ir max 0.5m garumā, ko viņš to iesāksi? TB4 gan pacēluši līdz 2m.

Tākā viņam nav DP ne caur paša, ne USB-C izejas, tad vienīgais variants ir USB-C->DP adapters, bet tas nebūs "īsts" DP, bet emulācija adapterī, tapēc ganjau pieminētās fīčas (G-Sync) tāpat nestrādās.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tas arī ir liels mīnuss pērkot AMD kastes, Thunderbolts ir reta parādība, vai arī atpaliek pa pāris gadiem. Thunderbolts ir Inteļa tehnaloģija.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Tākā viņam nav DP ne caur paša, ne USB-C izejas,

Ir gan. Citāts no specenes:

1x USB 3.2 Gen 2 Type-C support DisplayPort™ / power delivery

 

Un es runāju par VADU - Thunderbolt vadi, manā pieredzē, ir visauzticamākie, ja runa ir par datu/video/barošanas pāraidi USB-C izpildījumā.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 6 minūtēm , ruukjis teica:

Ir gan. Citāts no specenes:

Specenē kurā es skatijos nav. Vienā citā vietā raksta ka ir, ej nu sazini. Simbolu blakus portam gan neredzu.

 

Pirms 7 minūtēm , ruukjis teica:

Un es runāju par VADU - Thunderbolt vadi, manā pieredzē, ir visauzticamākie

Problēma tāda ka īsi vadi. Man ir TB3 doks un max vada garums ir 0.5m (tas no TB3 specenes). Tālāk no doka uz monitoriem parasti DP vadi. Vai otram laptopam pa taisno no USB-C (ar DP) uz DP. Ja kāds pārdod vadu kurš ir garāks, tad tas ir appisiens un liela varbūtība ka neies.

Tapēc tagad nākamo laptopu skatos, lai būtu TB4.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , AndrisBB teica:

Problēma tāda ka īsi vadi.

Mjā... un otra problēma plikam vadam - es nevaru atrast neko, kas atbalstītu virs 60Hz... Tikai adapteri uzpeld. Oh well.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 1 minūtes , vvv teica:

Ko tad autors prasīja par DP kabeli?

Viņš grib dabūt DP no USB-C izejas. @ruukjis saka ka ir tur DP, es kautkā atrodu dažādās vietās dažādas specenes, vienā saka ka ir, otrā ka nav.

 

Just now, ruukjis teica:

Mjā... un otra problēma plikam vadam - es nevaru atrast neko, kas atbalstītu virs 60Hz... Tikai adapteri uzpeld. Oh well.

Man problēma tāda ka laptopam TB ports vienā pusē, bet oz galda dokam otrā. Nākas turēt laptopu tādā dīvainā virzienā un doku ar pakaļu uz priekšu :D

Garāks vads atrisinātu problēmu. Nav man bezgalīgi daudz vietas uz galda lai savādāk izkārtotu.

 

Te gan salīdzina dažāda garuma vadus ar dažādiem rezultātiem.

https://appleinsider.com/articles/17/08/15/psa-thunderbolt-3-cables-longer-than-05m-generally-dont-support-usb-31-speeds

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , AndrisBB teica:

Te gan salīdzina dažāda garuma vadus ar dažādiem rezultātiem.

Camooon - tas ir 4 gadus vecs raksts. Zinātne ir gājusi uz priekšu un tagad var dabūt īstu, autentiskus Thunderbolt 3 vadus pat līdz 0,8m!

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Pa lielam jau vai tas 0.5 vai 0.8 baigi jau lietas būtību nemaina :D

Jāņem TB4 un miers.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , vvv teica:

Ko tad autors prasīja par DP kabeli?

Tad sanāk ir divi varianti viens savienot noutu un moni ar 

THUNDERBOLT 3 Vads ceturto kaut kā nesanāk atrast...

Screenshot_20210811-154756.thumb.png.62f01ffc1b93fef7471e1de65558aeb8.png

 

Bet šo tad arī var izmantot vai arī tas kkā neies

Screenshot_20210811-155647.thumb.png.cb416254d8c7a437d946a30c869f6618.pngPS vēlos dabūt vienu USB type c slotu brīvu( sanāk vinš būs monitorā) lai pievienotu ārējo skaņas karti creative sound blaster g3

Bet ja tā skaņas karte darbosies arī caur parasto USB tad nebūs tik aktuāls brīvais type c slots

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Pa lielam jau vai tas 0.5 vai 0.8 baigi jau lietas būtību nemaina

Es ironizēju. Bet jā, pagaidām 0,8m ir TB griesti,  tālāk sākas fīču graizīšana. 😕  

Teorētiski, ja autors izmanto ārējo klavu/peli un var savu ķepļepu pabāzt zem monitora, tad ar 0,8m vajadzētu pietikt.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...