Jump to content

Java: kā pareizi organizēt failus


HIGH-Zen
 Share

Recommended Posts

Kā pareizi organizēt, kompilēt un palaist failus iekš java? Piemēram lai ir lv.boot.package1.
Tutoriālis


pēc tā sanāk bardaks. Source fails ir vienā direktorijā, kompilētais iekš citas direktorijas. Source failam būtu arī jābūt lv/booot/package1. Vai arī nevajag?
Kāds var apskaidrot kā pareizi organizēt failus, kompilēt failus un palaist failus iekš Java. Galu galā kā to putru pēc tam iemānīt jar failā?

 

Edit: OS - Windows 7.

 

Labots - HIGH-Zen
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Notepad mūsdienās kodē tikai kaut kādi frīki vai arī mega super puper mega eksperti. Var nemocīties un sākt ar kādu IDE, piemēram, NetBeans, lai nav jāmocās ar kompilēšanu un sākumā var koncetrēties uz galveno jautājumu - iemācīties programmēt. Bet visa kompilēšana notiek caur Java JDK.

 

Par jar failu veidošanu var atrast ražotāja saitā

https://docs.oracle.com/javase/tutorial/deployment/jar/build.html

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

NetBeans visu saliek loģiski pa mapēm. Class faili atsevišķi. Kā arī var izveidot jar failu. Atbilde ieskaitīta.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 8/1/2021 at 10:52 AM, Mezavecis said:

Notepad mūsdienās kodē tikai kaut kādi frīki vai arī mega super puper mega eksperti. Var nemocīties un sākt ar kādu IDE, piemēram, NetBeans, lai nav jāmocās ar kompilēšanu un sākumā var koncetrēties uz galveno jautājumu - iemācīties programmēt. Bet visa kompilēšana notiek caur Java JDK.

 

 

Kaut kā biju vai nu šo palaidis garām, vai nu nepievērsu uzmanību, bet komentārs vispār ir kaitīgs!

 

Nezinu konkrēti par Java, bet šis "nemocīties un sākt ar kādu IDE, piemēram, NetBeans, lai nav jāmocās ar kompilēšanu" lielākoties nozīmē to, ka cilvēks kā sāks ar IDE, tā uz viņas aŗī paliks, jo - ieradums, un vispār, priekš kam iedziļināties tanī, kā to visu izdarīt ārpus IDE, ja IDE izdara visu manā vietā?! Un kad nebūs pieejams IDE, ko darīs?! Tas attiecas uz visām valodām, pieļauju.

 

Bet iekš Notepad (vai jebkurā citā teksta editorā) raksta nevis frīki, bet gan tādi, kas zina vai grib zināt vairāk par attiecīgu pogu spaidīšanu iekš IDE. Tas arī attiecas uz visām valodām, droši vien... 

  • Slikti! 6
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Mateushs teica:

Nezinu konkrēti

 

Pirms 17 minūtēm , Mateushs teica:

pieļauju

 

Pirms 18 minūtēm , Mateushs teica:

droši vien... 

 

Mjā.... :t_p_o_n_e:

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Java ir īpašs gadījums. Ar savu mapju struktūru un klasēm, kas ir katra atsevišķā failā. Plus ja visu to grib dabūt .jar failā. Kā to visu manuāli izdarīt. Tāds bija jautājums.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , HIGH-Zen teica:

Java ir īpašs gadījums. Ar savu mapju struktūru un klasēm, kas ir katra atsevišķā failā.

Kas nu tur tik īpašs ka klase savā failā? Gandrīz katrā objekorientētā valodā tā ir. Tik tas ka citas valodas nespiež to darīt, var sastumt visu vienā bezgalīga source failā, ja baigi gribas.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Vilx- said:

Super puper eksperti arī izmanto IDE, jo viņi ļoti labi novērtē tās piedāvātās iespējas, un negrib pavadīt laiku čakarējoties un manuāli darot lietas, kurām ir izveidoti ērti rīki. Srsly, tas ir tā kā zemniekam neizmantot kombainu un darīt visu ar rokām, lai "labāk sajustu zemi un graudu". 😛

 

Kā profesionāls programmētājs varu teikt - IDE no pirmās dienas, un izvēlies labāko. Visual Studio ir bezmaksas edīcija, to es iesaku, bet arī NetBeans/Eclipse būs OK. Visual Studio Code arī nav zemē metams. JetBrains produkti ir vienkārši kolosāli, taču maksas. Android Studio gan ir bāzēts uz tiem, tā kā tas arī noteikti būs labs.

 

Bet par iedziļināšanos vs pieradumu - tas nav no IDE atkarīgs. Ir cilvēki, kam gribas saprast lietas, un ir cilvēki, kam tas ir pofig, un kuriem vienkāši vajag izdarīt uzdoto darbu. Un ar varu spiest viņus izprast lietas padziļināti neko nedos.

 

IDE jau neko nepaslēpj, tā tikai automatizē to, ko var automatizēt. Ja būs kāda problēma, kur vajadzēs iedziļināties tajā, ko IDE dara, tad arī izpētīs, kā tas notiek.

 

 

Tad sāks ar to, ka dabūs IDE, protams. Es nespēju iztēloties scenāriju (kas nebūtu distopisks), kur programmētājam būtu par katru cenu jāizdara kaut kas nedabonot adekvātus instrumentus. Radināties strādāt bez IDE ir tāpat kā grāvracim gatavoties tai dienai, kad vajadzēs izrakt grāvi bez lāpstas. Jā, nu, trīsreiz mūžā varbūt noderēs šī prasme...

 

Katrs programmētājs savā darbā izvēlās to, kas viņam labāk tīk, tomēr apmācību procesā IDE nav labākais, ko var izmantot. Ja Tu uzskati, ka IDE nelietošana ir apgrūtinoša, tad man ir jautājums par to, cik daudz esi rakstījis programmu tieši kādā teksta editorā, piemēram, vi vai nano? Savukārt, es esmu radis rakstīt teksta editorā un man tas ir ātri un ērti.

 

Eksperti izvēlas IDE? Nu, aptauju neesmu veicis, bet gan jau, ka ir tiešām eksperti, kas to dara. Taču cik no tādiem procentuāli tiešām ir eksperti, ir jautājums! Ir nācies redzēt diemžēl arī tādus ekspertus, kas apgalvo, ka programma ir sarakstīta C valodā, kaut gan tur ir C++.. Viņi sevi arī droši vien uzskata par ekspertiem

 

  • Slikti! 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Mateushs teica:

Savukārt, es esmu radis rakstīt teksta editorā un man tas ir ātri un ērti.

Kas tas ir par editoru? Tavam editoram vismaz tādas elementāras lietas kā code completion ir? Tipu un definīciju hinti? Regexp search / replace?

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

@Mateushs troļļo vai arī viņam baigais pieredzes robs. Iespējams, pat neizprot, kas ir IDE.

Ja nu kāds te uzduras, informācijas meklējumos, tad neņemiet viņu par pilnu. Mācieties ar IDE un ar laiku tāpat redzēsiet, kas un kā tiek automatizēts un vajadzības gadījumā varēsiet to atkārtot kaut vai ar vi teksta editoru.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, TOoMoOT said:

@Mateushs troļļo vai arī viņam baigais pieredzes robs. Iespējams, pat neizprot, kas ir IDE.

Ja nu kāds te uzduras, informācijas meklējumos, tad neņemiet viņu par pilnu. Mācieties ar IDE un ar laiku tāpat redzēsiet, kas un kā tiek automatizēts un vajadzības gadījumā varēsiet to atkārtot kaut vai ar vi teksta editoru.

 

Man gan šķiet, ka Tu neizproti, kas ir IDE. Es netroļļoju, bet pieredzes man ar IDE tiešām nav daudz; kad es to pamēģināju, es nospļāvos un aizmirsu par to.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Mateushs teica:

Tu neizproti, kas ir IDE

 

Pirms 4 minūtēm , Mateushs teica:

pieredzes man ar IDE tiešām nav daudz

 

Pirms 4 minūtēm , Mateushs teica:

Es netroļļoju

Tu taču saproti, ka vienlaikus patiesi var būt ne vairāk kā 2 no šiem apgalvojumiem?

Link to comment
Share on other sites

Nu un ko tu tur ekstra iemācīsies, ja Javai izmantosi parastu teksta editoru? Sakārtot failus pa mapēm un palaist javac komandu?

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, marrtins said:

Kas tas ir par editoru? Tavam editoram vismaz tādas elementāras lietas kā code completion ir? Tipu un definīciju hinti? Regexp search / replace?

 

Iesaku iepazīties ar VI; sapratīsi, cik tas patiesībā ir ērts un iespējām bagāts! Manam VI editoram nav code completion, nav hintu, jo, pirmkārt, es esmu radis pats rakstīt tekstu. Tāpat mans editors manā vietā neliek arī aizverošās figūriekavas, kad es uzakstu atverošās; mana labpatikās pašam pieņemt lēmumu par to, kur un kāpēc es lieku/nelieku figūriekavas.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Nu un ko tu tur ekstra iemācīsies

Atrast un ielikt javac PATH :lol:

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Mateushs teica:

Manam VI editoram nav code completion, nav hintu, jo, pirmkārt, es esmu radis pats rakstīt tekstu.

Tā var darīt (neērti, bet teorētiski var), ja strādā pie ļoti maza apjoma koda. Bet ja tu strādā ar kodu kur ir tūkstošiem klases, strukti, tad ko tu darīsi? Googlēsi katru reizi kādi ir fieldi tajā struktā, kā tieši funkcijas saucas utt? It īpaši ja izmanto bibliotēkas, kerneli utt, kur tev viņu source cods nav pa rokai.

 

Labots - AndrisBB
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Mateushs teica:

Iesaku iepazīties ar VI; sapratīsi, cik tas patiesībā ir ērts un iespējām bagāts!

Zināms. Nav gan profesionāli daudz lietots. Bet visādus shortcuts tak var sakonfigurēt jebkurā IDE vai editorā (tagadējās editors-favorīts vscode) ar vispām foršajām fīčiņām, bez kurām darbs ir daudz neproduktīvāks. Es personīgi nevienam nemaksātu par manuālu bakstīšanos, kuru var automatizēt. Kur nu vēl tāda ekstra kā debugeris... Līdz zināmai robežai jau var bakstīties ar print, print_r, cout<<, utt. Bet ja man par to jāmaksā kādam...

 

Vai arī tomēr neko nevar sakonfigurēt :shok:

Pirms 3 minūtēm , Mateushs teica:

Tāpat mans editors manā vietā neliek arī aizverošās figūriekavas, kad es uzakstu atverošās; mana labpatikās pašam pieņemt lēmumu par to, kur un kāpēc es lieku/nelieku figūriekavas.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Mateushs teica:

Manam VI editoram nav code completion, nav hintu, jo

dievs palīdz.😁

Bet nu nesmiesimies, jo ir cilvēki, kam patīk šūpuļtīklā un stāvus.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nu skaidrs ka ja neviens tev naudu par to nemaksā, tad var ar visādu huinju nodarboties un produktivitāte ir pēdējā vietā.

Ir man ar darbā viens kadrs kas izmanto vi, vim utt, oldskūl programmētājs jau virs 50. Citeiz kad viņš nevar kautko atrisināt, tad var uzmest aci. Tak viņam tur pustunda paiet kamēr atrod reālu funkcijas definīciju vai kautko tamlīdzīgu, ja tiek izsaukts kautkas no kerneļa vai kādas citas bibliotēkas. Pilnīgi rokas nolaižas kautko palīdzēt, nav man tik daudz pacietības un laika ko tērēt. Labāk uzrakstu kādu komentāru būtā :D

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Nu ja java failu nav daudz, tad rakstu iekš Emacs un kompilēšana un palaišana notiek konsolē palaižot:
> javac klase.java
> java klase
Tikko sāc izmantot packages, tā tāda sistēma neiet cauri, jo failiem jābūt noteiktā mapju struktūrā. Līdz ar to arī kompilācija un palaišana no konsoles ir apgrūtināta. Tādā gadījumā izmantojot NetBeans var izvairīties no mapju struktūras būvēšanas manuāli.

 

Link to comment
Share on other sites

Sapratu. Kad man developeri prasīs pagarīt IDEs licences, teikšu: Bet tev tak notepad ir? Uz priekšu - kodē tur! 

 

Link to comment
Share on other sites

Nu es jau arī IDE nelietoju kā tādu. Visam izmantoju VS Code. C/C++, Pitonam, pārējie tur tādi retāki.

Visus makefailus, compailera flagus utt. tāpat nākas rakstīt manuāli.

Kautkādu baigi lielo vajadzību pēc tādas resnas IDE neredzu, nu noteikti ne tik, lai par viņu maksātu naudu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AndrisBB said:

Nu un ko tu tur ekstra iemācīsies, ja Javai izmantosi parastu teksta editoru? Sakārtot failus pa mapēm un palaist javac komandu?

 

Pirmkārt, cilvēks iemācīsies to, ka var iztikt bez IDE. Otrkārt, cilvēks atvērs komandrindu un tur veiks nepieciešamās darbības; savādāk, ja cilvēks no sākta gala apsēžas uz Windows un kaut vai tā paša Visual Studio, tad gadījumā, kad jāpalaiž komandrinda, cilvēkam var rasties sarežģījumi.

 

Es vispār nesaprotu, priekš kam apmācības procesā tāds IDE ir vajadzīgs? Kad cilvēks ir jau nobriedis programmētājs, ja grib, var izmantot IDE, taču ja viņš jau no sākuma mācēs visu darīt teksta editorā un kompilēt programmu komandrindā, vēl ir jautājums, vai viņš pāries uz tādu IDE.

1 hour ago, AndrisBB said:

Nu skaidrs ka ja neviens tev naudu par to nemaksā, tad var ar visādu huinju nodarboties un produktivitāte ir pēdējā vietā.

Ir man ar darbā viens kadrs kas izmanto vi, vim utt, oldskūl programmētājs jau virs 50. Citeiz kad viņš nevar kautko atrisināt, tad var uzmest aci. Tak viņam tur pustunda paiet kamēr atrod reālu funkcijas definīciju vai kautko tamlīdzīgu, ja tiek izsaukts kautkas no kerneļa vai kādas citas bibliotēkas. Pilnīgi rokas nolaižas kautko palīdzēt, nav man tik daudz pacietības un laika ko tērēt. Labāk uzrakstu kādu komentāru būtā :D

 

 

Visus programmētājus, kas raksta iekš vi vai vim, uzskatu par oldschool? Nezinu, iekš kā Tu raksti, bet vi ir diezgan jaudīgs editors. Ja ar to ir pierasts strādāt un tas ir iestatīts tā kā lietotājam ir ērti, tad kods uz priekšu iet diezgan raiti. Iespējams, Tevis minētājam kungam trūkst kādu zināšanu...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, marrtins said:

Zināms. Nav gan profesionāli daudz lietots. Bet visādus shortcuts tak var sakonfigurēt jebkurā IDE vai editorā (tagadējās editors-favorīts vscode) ar vispām foršajām fīčiņām, bez kurām darbs ir daudz neproduktīvāks. Es personīgi nevienam nemaksātu par manuālu bakstīšanos, kuru var automatizēt

 

 

Nezinu, par ko Tu kam maksātu, taču iekš vi, piemēram, raksta gana daudzi programmētāji. Tas tiešām ir ērts tūlis, ja ar to ir raksts strādāt.

 

Nav jau tā, ka es neesmu mēģinājis IDE. Ir mēģināti, taču es tur nesaskatīju neko tādu, kā dēļ man būtu vērts uz kāda no tiem palikt.

Link to comment
Share on other sites

@Mateushs , tev githubā (vai tamldz.) ir kāds opensource?

Pirms 2 minūtēm , Mateushs teica:

vi, piemēram, raksta gana daudzi programmētāji. Tas tiešām ir ērts tūlis, ja ar to ir raksts strādāt.

Tas, ka tas ir ērts, sevišķi, ja piešaujas, jau šaubu nav. Daudzi programmētāji raksta IDĒs un vi vietā izmantojot citus editorus, ko nu? :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Mateushs teica:

Es vispār nesaprotu, priekš kam apmācības procesā tāds IDE ir vajadzīgs?

Un tev ir kautkādi dati, kur apmācības ceļā izmanto IDE?

Universitātē izmantoi gan vienu, gan otru. Kautkādās C++ lekcijās mauc pa taisno iekš Visual Studio. Mikrokontrolieros ar IDE tāpat neko neizdarīsi, tapēc raksta visu manuāli. Kā es to zinu? Pats vadīju labaratorijas darbus MCU programmēšanā iekš universitātes.

Kur ir problēma?

 

Pirms 16 minūtēm , Mateushs teica:

Visus programmētājus, kas raksta iekš vi vai vim, uzskatu par oldschool? Nezinu, iekš kā Tu raksti, bet vi ir diezgan jaudīgs editors.

Es viņus uzskatu par mazliet dīvainiem. Ok saprotu vecos, kas pieraduši un negrib neko jaunu mācīties, tad mauc tajos Vim, emacos utt.

Bet kas tagad sāk, kam tas vajadzīgs? Pilns ar moderniem un jaudīgiem teksta editoriem, kautvai taspats VS Code ko izmantoju. Visu var izdarīt 10x vieglāk un ērtāk. 

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Domā ka kāds skatīsies random 20 min garu video?

Ja tev maksā naudu par masturbēšanu uz Vim, tad var ar to nodarboties. Ja tev maksā par to ka atrisini problēmas, tad pilnīgi vienalga ko lieto. Vienkārši modernāki rīki ir produktīvāki. Kā jau teicu, var čakarēties arī ar Vimiem vai emakiem.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, AndrisBB said:

Domā ka kāds skatīsies random 20 min garu video?

Ja tev maksā naudu par masturbēšanu uz Vim, tad var ar to nodarboties. Ja tev maksā par to ka atrisini problēmas, tad pilnīgi vienalga ko lieto. Vienkārši modernāki rīki ir produktīvāki. Kā jau teicu, var čakarēties arī ar Vimiem vai emakiem.

 

Ja... Nu neskaties, bet gan jau kads paskatisies un pasmelsies noderigu informaciju. Ja nesaproti krieviski, MACIES! Noderes!

 

Link to comment
Share on other sites

Es savulaik 4 gadus programmēju Javā ar vim. Toreiz es ļoti labi visus projektus pārzināju, tāpēc tas nesagādāja problēmas ātri atrast definīcijas utml lietas. Kā arī projektā nebija n-to bibliotēku.


Tagad jau n-tos gadus programmēju izmantojot IDE. Mūsdienās ērtāk ir izmantot IDE, jo valodas ātri attīstās, bibliotēkas mainās, freimworki ir visadažādākie. Tajā visā daudz vieglāk (ātrāk) ir noorientēties izmantojot IDE.

 

Es joprojām fanoju par vim. Bet katrai lietai ir savs pielietojums, visbiežāk programmēt ērtāk būs ar IDE.

 

 

pirms 11 stundām , Vilx- teica:

JetBrains produkti ir vienkārši kolosāli, taču maksas.

Community versija ir par brīvu https://www.jetbrains.com/idea/download/

 

pirms 10 stundām , HIGH-Zen teica:

Java ir īpašs gadījums. Ar savu mapju struktūru un klasēm, kas ir katra atsevišķā failā. Plus ja visu to grib dabūt .jar failā. Kā to visu manuāli izdarīt. Tāds bija jautājums.

 

 

$ cat src/lv/boot/HelloWorld.java
package lv.boot;

public class HelloWorld {
	public static void main(String[] args) {
		System.out.println("Hello, HIGH-Zen!");
	}
}

$ javac src/lv/boot/HelloWorld.java -d target

$ java -cp target/ lv.boot.HelloWorld
Hello, HIGH-Zen!

$ cd target
$ jar cfev HelloWorld.jar lv.boot.HelloWorld lv/
$ java -jar HelloWorld.jar
Hello, HIGH-Zen!

 

Starp citu Java 9 jau nāk klāt interesants rīks jlink. Ar to var izveidot 'runtime image'.

https://docs.oracle.com/javase/9/docs/api/jdk.jlink-summary.html

Labots - wxy
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Perfekta atbilde!

 

Edit:

Tieši interesēja atbildes no tiem, kas ikdienā programmē(juši) iekš java. Tā teikt no pirmajām rokām.

Labots - HIGH-Zen
Link to comment
Share on other sites

Ā, vim! Ko uzreiz neteici? :D

 

Vim (un emacs) - tās ir reliģijas. Lai arī es neko nesaku - tie tiešām ir teksta redaktori, kuriem nekas cits nestāv līdzi. Cepuri nost tiem, kas to ir izurbušies un lieto ikdienā! Es arī dažus pazīstu personīgi.

 

Un tomēr, lai arī esmu redzējis to spēku, es ikdienā izvēlos lietot IDE. Tai ir vairākas foršas lietas, kas nav vim/emacs (lai arī moš ir plugini? Nezinu...) Tās būtu:

 

  • Ērta debugošana pa tiešo kodā
  • Koda analīze - IDE prot pasvītrot kļūdas manā kodā pirms es vēl esmu ticis līdz kompilēšanai. Nekompilējamām valodām (PHP, javascript, utml) tā pat ir vienīgā indikācija, nepalaižot kodu
  • No kompilēšanas kļūdām var ar vienu klikšķi tikt uz vainīgo vietu kodā
  • Nav jāatceras no galvas 1001 klase, metode, parametrs.
  • Automātiskā koda formatēšana varbūt škiet kaitinoša, ja pie tā nav pierasts, taču patiesībā tas kolosāli palīdz tam, lai viss kods būtu smuki un vienveidīgi saformēts, pat starp vairākiem programmētājiem. Atkal - IDE daudz labāk par Tevi pamanīs, kuru atstarpi esi piemirsis ielikt.

 

Runājot par mācīšanos, es īsti nevaru iztēloties ko IDE varētu tā fundamentāli traucēt apgūt. Tieši otrādi - pašā sākumā, manuprāt, ar to ir vieglāk un interesantāk sākt.

 

Tas man atgādina tās vecās debates par to, ar kuru programmēšanas valodu vajag un ar kuru nevajag sākt mācīties programmēt. Daži cilvēki pat ir izteikušies, ka [Valoda X] fundamentāli neatgriezeniski sabojā domāšanu un programmētāji, kas ar to ir sākuši, ir izmetami. Nez, man tik radikāli viedokļi šķiet absurdi. Pazīstu daudz dažādus labus programmētājus, un katram tas ceļš bijis citādāks. Tas pats arī attiecībā uz teksta redaktoriem, un IDĒm, un operētājsistēmām, utt.

Labots - Vilx-
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

2021.09.22. , 19:42, Vilx- teica:

Tai ir vairākas foršas lietas, kas nav vim/emacs (lai arī moš ir plugini? Nezinu...) Tās būtu:

 

Emacs ir Language Server Protocol (LSP) plugini.  Tas ir tas pats protokols, ko VS Code izmanto.

Man pietiek ar Emacs priekš kodēšanas iekš Clojure.

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Neviens jau nepiemin ka emaci, vim utt. ir vairāk uz klaviatūru orientēti, kas cilvēkiem kam vairak patīk ar peli strādāt nepatiks.

Man ar tapēc emacs nepatīk.  

Link to comment
Share on other sites

2021.09.22. , 09:04, Mateushs teica:

Nezinu konkrēti par Java, bet šis "nemocīties un sākt ar kādu IDE, piemēram, NetBeans, lai nav jāmocās ar kompilēšanu" lielākoties nozīmē to, ka cilvēks kā sāks ar IDE, tā uz viņas aŗī paliks, jo - ieradums, un vispār, priekš kam iedziļināties tanī, kā to visu izdarīt ārpus IDE, ja IDE izdara visu manā vietā?! Un kad nebūs pieejams IDE, ko darīs?! Tas attiecas uz visām valodām, pieļauju.

Profesionāla programmētāja laiks ir nauda. Var, protams, nodarboties visādām neproduktīvām lietām, kas raksturīgas parasti iesācējiem vai vientuļniekiem, bet tomēr karjeras izaugsmei nepieciešams attīstīties. Nevaru iedomāties, kā produktā, kurā piedalās vesela cilvēku komanda, var iztikt bez moderniem instrumentiem. Ja konkrētais instruments IDE izskatā padara efektīvāku rezultātu, kāpēc to neizmantot? Un kas tur tāds slikts, ja ir pieradums? IDE samazina bezjēdzīgu laiku cikliskajās darbībās, automatizē atkļūdošanu un koda testēšanu. Ja šādas darbības neveic, tad saprotams, kāpēc tāda pretestība.  

 

Es arī paralēli kompilēju kodu ārpus IDE, kad vajag nodrošināt risinājuma automatizāciju, kur pa solīšiem skriptos sadefinētas visas nepieciešamās darbības, bet šis pasākums nekā nav saistīts ar koda kvalitātes uzlabošanu. 

Link to comment
Share on other sites

Par tēmu - uzliec maven vai gradle un dragā. Neviens normāls cilvēks sen  jau javu ar rokām nebuildo. 

 

Mani pieci centi par visu spamu ... 

2021.09.22. , 13:56, Mateushs teica:

 

Katrs programmētājs savā darbā izvēlās to, kas viņam labāk tīk, tomēr apmācību procesā IDE nav labākais, ko var izmantot. Ja Tu uzskati, ka IDE nelietošana ir apgrūtinoša, tad man ir jautājums par to, cik daudz esi rakstījis programmu tieši kādā teksta editorā, piemēram, vi vai nano? Savukārt, es esmu radis rakstīt teksta editorā un man tas ir ātri un ērti.

 

 

Ar frāzi vi vai nano tu veiksmīgi esi kārtējo reizi pierādījis, ka esi tups kā vannas korķis :) Vim ir super konfigurējams editors gan ar gui, gan tui interfeisu, a nano ir parasts "linuxa notepads" bez nekādām fīčām. Par vim sarežģītību liecina fakts, ka  SO postam kā iziet no vim ir 2.4 miljoni viewu. Ieteikt iesācējam vim nozīmē, ka viņš pirmo laiku nodarbosies ar teksta editoru vairāk kā ide. 

 

2021.09.22. , 21:42, Vilx- teica:

 

Vim (un emacs) - tās ir reliģijas. Lai arī es neko nesaku - tie tiešām ir teksta redaktori, kuriem nekas cits nestāv līdzi. Cepuri nost tiem, kas to ir izurbušies un lieto ikdienā! Es arī dažus pazīstu personīgi.

 

Un tomēr, lai arī esmu redzējis to spēku, es ikdienā izvēlos lietot IDE. Tai ir vairākas foršas lietas, kas nav vim/emacs (lai arī moš ir plugini? Nezinu...) Tās būtu:

 

 to visu var izdarīt ar pluginiem, vienīgais tur salasīt un sakonfigurē to visu ir paliels sex. 

 

Es pats kaut kādā brīdī izlēmu, ka man ir apnicis konfigurēt vi un nodarboties ar konfiga labošanu (kas aptuveni sakrita ar to laiku, kad es sapratu, ka es negribu linux desktopu sev)   tādēļ vienkārši uzliku VS Code un esmu laimīgs. Man personīgi lielākā daļa IDEs kaitina tādēļ, ka sanāk tomēr diezgan dažādās vidēs un projektos un ar VS code +/- vienādi ērti var gan bash/Powershell  scriptus labot, gan YAML failos labot, gan arī savu reizi kaut ko python uztaisīt.

 

 Manuprāt, no IDE ir jēga ja cilvēks strādā lielākoties "vienā valodā" un ar relatīvi apjomīgiem projektiem. Iesācējiem IDE palīdz ar "rociņas paturēšanu" un nav jānodarbojas ar tādām lietām kā risinājuma buildošanas konfigurēšana utml. Protams IDE uzliek savus ierobežojumus un nišas keisos ar IDE īsti nekas nesanāks un tāpat būs jābūvē ar rokām.

 

 

 

   
 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...