Jump to content

Pērku analogā video+audio ciparotāju (angliski hardware capture) 100eiro


IMANTS
 Share

Recommended Posts

1 stundu atpakaļ, IMANTS teica:

Nu sašāvi..... !!!!!!!

Maksimālā kvalitāte iedzenot bus tikai vecajā DV, jeb AVI formātā, kad viena stunda aizņep ap 12 GB. Tālāk jau var to pārkonvertēt, bet man nav dots saprast, kapēc to darīt pie mūsdienu lielajiem diskiem.  Bija diezgan daudz DV formāta kameras, kuras ļāva ārejo videosignālu konvertēt uz IEEE 1394,  FireWire. Tāda kamera mūsdienās vairs neko nemaksā. Nu nevajag atklāt jaunu Ameriku, bet izmantot vecās  tehnoloģiju, kura bija paredzēta analogā video iedzīšanai datorā. Visi tie jaunie kodeki varbūt nav slikti, bet konvertēt vajag maksimāli kvalitatīvi ,datorā iedzītu, veco DV bildi. Lai gan, kā jau teicu, nafig to darīt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@Didzis, mazliet nepiekritīšu. Jādzen ir DV un caur S-video, tā ir taisnība, bet mūsdienās reti kura ierīce DV avi atpazīst (smart tv un visādi media pleijeri). Var mierīgi pārspiest uz mp4 vai mkv ar H264 kodeku, samazinot faila apjomu 5x un nezaudējot kvalitāti. Ja māk apieties ar kodeka settingiem, tad var pat bez deinterlace un rādīs labi.

Link to comment
Share on other sites

Racer, protams var saspiest video, bet tieši iedzīt datorā tomēr vislabāk DV AVI formātā. Tālāk jau dari ko grib, bet atkal, vai ta žēl vietas diskā, lai orģināls paliek DV formātā. Mazums kādi kodeki vēl parādīsies nākotnē. Galvenai, lai kasete pārdzīta un ne tapēc, ka kasete bojātos, bet tapēc, ka VHS viģiki sprāgst un nebūs ar ko pārdzīt.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Racer teica:

Jādzen ir DV un caur S-video,

šie divi neiet kopā. Tas izklausās pēc laist DV signālu caur S-video.

Pagaidu glabāšanai lielā diskā der arī parasts avi. DV ir mazliet saspiests.

 

Labots - Klusu
Link to comment
Share on other sites

Pirms 54 minūtēm , Klusu teica:

šie divi neiet kopā. Tas izklausās pēc laist DV signālu caur S-video.

Ne gluži - es par to, ka no VHS maģa caur S-video būs labāka kvalitāte (nerunāsim par līniju skaitu utt.). Tālāk jau saņemtais signāls tiek kompresēts uz DV.

 

Pirms 54 minūtēm , Klusu teica:

Pagaidu glabāšanai lielā diskā der arī parasts avi. DV ir mazliet saspiests.

Kas ir parastais avi? YUV, RGB, motion jpeg, Huffyuv? Avi ir tikai konteiners, svarīgs ir kodeks. DV kompresija (25 Mbit/s) atliektiem galiem pietiek VHS un pat Betacam izejmateriālam. Nekompresēts avi RGB vai YUVā būs daudz lielāks - nav jēga.

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

S-video viennozīmīgi ir labāka bildes kvalitāte, jo atkrtīt viģikā krāsu signāla sumēšana ar melnbalto videosignālu un kapčurejot pretējs process. Diemžēl, lielākajai daļai sadzīves viģiku nebija S-video izejas. Faktiski tikai S-VHS videomagnetofoniem tāda izeja bija, jo  skatītos ento kopiju ar Rembo filmu  kāds tur S-video😆. Lielākajai daļai teļuku arī tādas ieejas nebija.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , Didzis teica:

S-video😆. Lielākajai daļai teļuku arī tādas ieejas nebija

Jā, stāv plauktā TV ar visām iespējamām tolaiku ieejām, izejām, žēl utilizēt...

IMG_20210809_184421.jpg

IMG_20210809_184301.jpg

IMG_20210809_184401.jpg

Link to comment
Share on other sites

2021.08.8. , 15:51, AndrisBB teica:

Parādi kur tas ir apspriests

Ui baigi daudz. Paskaties te video tēmā, bet, piemēram, 

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 9 minūtēm , kreizā Kāja teica:

S izeju to bildi gatavo kāds konkrēts čips pēc @AndrisBB pieminētajiem principiem.

Nav bijis sakars ar S-Video, bet tur jau ar manis pieminētajiem principiem nebūs nekāds sakars, tik var teikt cita krāsu palete/formats ar atsevišķiem kanāliem. De-intelasot tāpat nāksies uz saņēmēja.

Bet nu ja man ko tādu vajadzētu kautkādas vecas filmas dabūt digitālas, tad ciparotu bez de-interlacēšanas un codēšanas to kas nāk ārā no tā aparāta. OK, aizņems daudz vietas, bet pēctam var uz kompja ar jēdzīgām metodēm apstrādāt un iekodēt kādā vien kodekā vēlies. Priekškam čakarēties ar kautkādu lēto un mazjaudīgo verķi, kurš tāpat neko jēdzīgu nevar izdarīt, ja gandrīz vai katram mājās ir i5/i7, kas kaut vai pa nakti var de-interlacot, encodēt utt.

 

Pirms 31 minūtēm , Racer teica:

Ui baigi daudz. Paskaties te video tēmā, bet, piemēram, 

Pamodies pēc 3 dienām :D Bet ja nopietni, tad tur nekas nav. Ja kāds gribētu saprast, kas ir interlacēts video, tad no tā topika tāpat neko nesaprastu, nemaz nerunājot par to no kā rodas tie artefakti un kā tos noverst. Tad jau labāk uzgooglēt un atrast labus materiālus, no kuriem jebkuram loģiski domājošam cilvēkam vajadzētu 15min but skaidram. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , jacobs teica:

Jā, stāv plauktā TV ar visām iespējamām tolaiku ieejām, izejām, žēl utilizēt...

LG, Serial No,,,,230V-50Hz 165W. Antikvārs priekšmets  ekspluatācijā ir rijīgs. Varbūt ja žēl mest laukā, novieto istabas stūrītī to hlamu ikoniņas vietā :D

Link to comment
Share on other sites

Labas atmiņas nav nekāds ''hlams''. Un tā TV PC in  toreiz bija kā diena pret nakti, salīdzinot, ko citi no savas datora videokartes s-video izejas uz TV mocīja. Viss tas komplektā ar DVB-S Sky Star karti labi saderēja. Un kas ir 165W..? Vismaz man, nenozīmīgs sīkums...🙂

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , kreizā Kāja teica:

vienkārši jautri ka video kvalitāti nosaka jebkura ražotāja verķis ar uzrakstu S izeja pēc principa ir/nav.

VHS maģis krāsu signālu raksta lentā atsevišķi un atskaņojot ierakstu, tas jāsaliek kopā ar melnbalto bildi. Nav svarīgi, kāds tur čips to dara, pats princips nu nekā neuzlabo bildi un galvenais, nafig tas būtu vajadzīgs, ja teļukā vai datorā to atkal atdala no melnbaltās bildes. Tapēc S-video variantā pa vienu kabeli padod melnbalto un pa otru krāsaino bildes sastāvdaļu. Kompozītas videosignāls, kad viss sajaukts kopā, tika radīts krāsainās televīzijas pirmsākumos un ir tikai kompromiss, lai varētu televīzijas bildi pārraidīt pa radioēteru lielam skatītāju skaitam. Ja iekārtas atrodas blakus, tad kompozītais videosignāls ir pats sliktākais savienojums starp tām. Protams, vislabāk būtu izmantot komponento videosignālu, kā to dara profesionālajos Betacam videomagnetofonos, bet diemžēl VHS  maģi neieraksta kimponento videosignālu. Tad nu s-video ir labākais, ko var dot VHS.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , kreizā Kāja teica:

programisti ir pielikuši klāt kā papildus funkcionālu

VHS nekādas digitālas videosignāla apstrādes nebija, tā kā programisti, par laimi, tur neko nesačakarēja. Viģikā viss notika dzelziski un vecajās kapčurēšanas ietaisēs arī nekādas dižās programatoriskās apstrādes nenotika. Cita lieta, vecie videomagnetofoni ar lieto šasiju un mazāk specializētām mikroshēmām strādāja labāk. Pēdejo modeļu VHS jau taisīja štancētas šasijas no konsevu kārbu biezuma bleķa un inženieri neiespringa uz bildes kvalitāti, ka tik lētāk. Diemžēl tāda tehniska degradācija notiek visās  nozarēs. Sākumā tehnika ir zaļa un nenostrādātā, tad seko maksimālās kvalitātes laiki un beigās ražo pilnīgus mēslus, toties pa lēto. Kaut vai piemēram tie paši USB kapčurētāji ir pilnīgi mēsli, bet pa lēto. Man kolekcijā ir PCI profesionālā kapčurēšanas karte no digitālās ēras pirmsākimiem, kura maksāja daudzus simtus latu un kura vēl tagad dod ļoti labu bildi. 

Link to comment
Share on other sites

Izmantoju šādu karti, lai rakstītu/streamotu no Fujifilm X-t3 kameras: https://www.blackmagicdesign.com/products/intensitypro4k

Pieņem arī analogo signālu, bet nav bijis aktuāli, to pārbaudīt.

Kombinācijā ar OBS studio lielisks setups, tiesa, bildes kvalitāti šeit nosaka tieši kamera. Un neesmu tik pro, lai ar putām uz lūpām pārliecinātu, ka tas ir tieši tas, ko OP meklē.

Tiesa, šī jau būs ~200 naudiņas, bet ir legit 4k. Pie šī varianta savulaik nonācu, konstatējot, ka ~100€ kategorijā nekas (jēdzīgs) nav, tiesa, mani interesēja 4k iespēja.

Veiksmi!

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 3 stundām , Didzis teica:

Kaut vai piemēram tie paši USB kapčurētāji ir pilnīgi mēsli, bet pa lēto.

Nejau USB kā tāds tur būs pie vainas un noteiks mēsls vai nē. USB ir pietiekoši liels datu caurlaides ātrums, lai mierīgi dabūtu cauri video. Skaidrs ka USB 1 bij par lēnu, tapēc nācās izmantot PCI, jo tas varēja nodrošināt atrumus. Bet tagad kad ir USB 3, Thunderbolti utt, tas PCI nav neoieciešams un ir pat nevēlams.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 5 stundām , kreizā Kāja teica:

konkrēts darbības algoritms konkrētam dzelzim un nedulliniet galvu ar teoriju, dzelzis vienalga nevar vai negrib to izveikt 1:1 ar teorijā aprakstīto, tas darīs tā kā tehniski ir spējīgs un pacentīsies vēl izpildīt to ko programisti ir pielikuši klāt kā papildus funkcionālu

Nu tur būs nevis programmisti, bet elektroniķi, vai analogo čipu dizaineri. Visur ir kompromisi, var izdarīt kā vajag, var tā ka mazliet sliktāk, bet jūtami lētāk utt.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 6 stundām , Didzis teica:

Tapēc S-video variantā pa vienu kabeli padod melnbalto un pa otru krāsaino bildes sastāvdaļu.

Varu izstāstīt vēl interesantāku side-efektu un problēmu, kas bij pamatīga sāpe pakaļā, un aizņēma ilgu laiku to atrisināt.

Bij ideja caur to pašu infrastruktūru dabūt cauri 5mpx bildi tikai nomainot kameras sensoru uz lielāku. Kamera vienkārši filmēja ar apmēram 2 kadri sekundē, tad sadalīja bildi 16 kvadrātos (flīzēs) un sūtija vienu pēc otra. Tad uz saņēmēja (aka monitora) to visu saliek kopā un ir 5mpx@2fps. Jūzers ja vajag, tad var pārslēgties starp zemāku vai augstāku izšķirtspēju, bet zaudējot kadrus. 

Problēma bij tāda ka pārsūtot katru kadru analogā signāla līmenis mazliet krītas kamēr tiek līdz līnijas beigām. Skatoties vienkārši bildi ar vienu kadru nekādus artefaktus uz aci neredz un starpība starp labo un kreiso bildes pusi nav liela, faktiski nemanāma. Bet kad saliek divas tādas flīzes blakus, tad pirmās flīzes labā puse mazliet gaišāka par otrās flīzes kreiso pusi. Pietam tas signāla kritums vairāk ietekmēja tieši gaišumu (luminance), nekā krāsas (chrominance). Rezultātā tādas labi redzamas 3 vertikālas svītras bildē. Aizņēma mūžibu lai atrisinātu to problēmu.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , AndrisBB teica:

....Priekškam čakarēties ar kautkādu lēto....

 

Man 200eiro jau skaitās nauda, bet par šo naudu ko nopirkt?

2021.08.9. , 15:02, Didzis teica:

Maksimālā kvalitāte iedzenot bus tikai vecajā DV, jeb AVI formātā, kad viena stunda aizņep ap 12 GB.

 

Šādu variantu arī es izvēlējos kā labāko.Bet nevarēju atrast risinājumu.

 

2021.08.9. , 15:02, Didzis teica:

Bija diezgan daudz DV formāta kameras, kuras ļāva ārejo videosignālu konvertēt uz IEEE 1394,  FireWire. Tāda kamera mūsdienās vairs neko nemaksā.

 

Nu, nav tik lēti.  Lietotas kameras, kas spēj ieejošo A/V pārtaisīt uz DV (i.LINK izeja), maksā virs 300eiro.
Jā, tādas, kam ir i.LINK izeja ir lētas, bet tur ir TIKAI savas kasetes signāls.
Tāpēc arī radās pirmā vēstule šai sarakstē. Tad arī nopirku šo ciparotāju.
 
Varbūt šo lasa kāds, kas grib pārdot savu videokameru ar ciparošanas (A/V -> DV)  iespēju?
 
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 35 minūtēm , IMANTS teica:

Man 200eiro jau skaitās nauda, bet par šo naudu ko nopirkt?

Nezinu, kas ir nopērkams jau gatavs tanī cenu kategorijā. Neesu arī īpaši pētijis.

 

Viss jau atkarīgs no tava zināšanu līmeņa (šinī gadījumā Linux) un vēlmes čakarēties. Tākā man patīk čakarēties, tas es droši vien nopirktu kautko līdzīgu šim (vajadzētu iekļauties 10 USD), piespraustu pie kāda RPi/BeagleBone MIPI/CSI inputa (aka paralēlā kameras interfeisa) un iekapčurētu vienkārši raw UYVY (kas tur konkrētajam čipam nāk ārā, bet nu domāju ka var dabūt ko vien vēlies), vai arī uz tā paša RPi jau sakodētu, jo neesu pārliecināts ka RPi būs pietiekoši ātrs, lai sabāztu to visu SD kartē raw formā.

 

Laikam vakarā būs jāpapēta kas ir viegli nopērkams AliExpresā un jāpamēģina. Pēctam var iepostēt te rezultātus un īsu 'How To'.

Tik nepērc neko uz mana ieteikuma, kamēr neesu izmēģinājis :D

 

 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , IMANTS teica:

Lietotas kameras, kas spēj ieejošo A/V pārtaisīt uz DV (i.LINK izeja), maksā virs 300eiro.

Tirgu neesmu pētijis, bet kautkā neticās, ka kamera ar kaseti mūsdienās vispār kautko maksā. Man pāris DV videomagnetofoni stāv konvertēšanai un vismaz četras  Sony kameras, kurām ir video ieeja.. Es gan to tehniku bērnu apmācībai pieturu, bet zinu cilvēkus, kuriem DV kameras stāvēja bezdarbībā, ja nav izmestas miskastē.  Varu painteresēties.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Didzis teica:

Diemžēl tāda tehniska degradācija notiek visās  nozarēs. Sākumā tehnika ir zaļa un nenostrādātā, tad seko maksimālās kvalitātes laiki un beigās ražo pilnīgus mēslus, toties pa lēto.

Kā man joprojām šī tēze kaitina. 

 

Tehnika no sākuma ir zaļa, tiek ražota maz, principā tikai entuziastiem un maksā arī attiecīgi kosmosu.

Ar laiku tehnika paliek par plašāku patēriņa preci, metodes universālaakas, detaļas arī un var jau sākt shtancet pa lēto arī tiem, kas iepriekš nevarēja atļauties, bet joprojām saglabājot entuziastu galu, kam būs tā maksimālā kvalitāte un cenu un ar laiku vienkārši nāk jaunas tehnoloģijas, vecca paliek pavisam lētas un dārgais, kvalitatīvais gals joprojām dārgs. 

 

Cilvēkam gan ir tā slimīgā velme salīdzināt piemeram audio centru, kas pirkts pa 400 latiem kaut kad 90ajos, kas mūsdienu inflācija būtu kādi 2000 eur pret 80 eur vērtu musdienu ražojumu un tad splaudities cik viss mūsdienās slikti saražots. To pa 2000 eur tak nesalīdzināsi.

 

Vai to pašu mūsdienu 300 eur vērto budžeta klases 55" tv pret agrākiem references monitoriem un kaukt par plastilīnu ģīmjiem un slikto attēlu. 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Didzis teica:

Tirgu neesmu pētijis, bet kautkā neticās, ka kamera ar kaseti mūsdienās vispār kautko maksā. Man pāris DV videomagnetofoni stāv konvertēšanai un vismaz četras  Sony kameras, kurām ir video ieeja.. Es gan to tehniku bērnu apmācībai pieturu, bet zinu cilvēkus, kuriem DV kameras stāvēja bezdarbībā, ja nav izmestas miskastē.  Varu painteresēties.

Lūdzu painteresējies!

Tirgu esmu pētījis, jo mani tas interesēja. NAV!  lētu kameru, kas ciparo analogo (caurejošo) video. 

Man pašam ir kamera ar analogo ieeju un DV izeju. Bet tur var dabūt tikai kameras kasetes signālu!

Link to comment
Share on other sites

pirms 23 stundām , AndrisBB teica:

Ja kāds gribētu saprast, kas ir interlacēts video, tad no tā topika tāpat neko nesaprastu

Tur ir daudz informācijas topikos, bet nav jēgas - tu esi strādnieks, kuram ir uzdots konkrēts darbs un, pieļauju, ka veiksmīgi tiec galā. Cepuri nost  ja vēl labu naudu maksā. :) Man ir interesanti ar cilvēkiem, kas saprot pamatus parunāt. Tu neesi tai kategorijā, piedod.

Link to comment
Share on other sites

Andrīt, nav man bizes, vnk redzu ko tu jēdz un ko nē. Ir skaidrs, ka esi gudrs programmēšanā, bet es par kaut ko citu runāju. 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Par ko tad tu runā?

Par to ar ko atšķiras interlaced no progressive? Un kapēc tas vajadzīgs? 

To tak katrs var 5 minūtēs izlasīt, nav nekāda raķešzinātne. 

Ar ko atšķiras UYVY, NV420 utt? ARī itkā katram programmētājam vajadzētu 15 minūtēs saprast.

 

Kādas vēl pamatus un ābeces tu gribi apspriest?

Link to comment
Share on other sites

Viss labi, ar tevi toč neko negribu apspriest. Paliksim pie tā, ka vnk piekasos kā vecs sakārnis. ;)

Link to comment
Share on other sites

Btw, ir būtiski kāds ir izejmateriāls VHS kasetei. Ja ir laba kopija, tad ir kaut kas tāds:

 

Ja ir n-tā kopija, tad baigi grūti kaut ko sakarīgu uztaisīt (šo tikko ieciparoju):

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...