Jump to content

Iesakiet portatīvo datoru studijām


ReinissB
 Share

Recommended Posts

Sveiki, tā kā septembrī plānojas studijas un nepieciešams laptops, nolēmu pavaicāties ieteikumus. Varu sameklēt un izvēlēties pats, bet varbūt ir kādam kāda pieredze ar ko padalīties vai ieteikumi.

 

Budžets ir ~1000 eiro un dators tiks izmantots grafiskā dizaina darbiem kā arī microsoft office, internetam un kādu vakaru arī netflixam.

Gribās lai ir tāds elegants ar maziem rāmjiem un max 14 collu ekrānu.

Pats biju skatījies uz Huawei Matebook 14 un Macbook Air, bet laikam, ka tomēr Windowsu.

Der Latvijas veikali, der amazone, der Dānijas veikali.

 

Paldies jau iepriekš!

 

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC

Jaunu Dell XPS 13 nekādā konfigurācijā nevar nopirkt zem 1000 €.

@ReinissB uzmet aci Lenovo Yoga Slim 7 (Ryzen 7 4700U, 16 GB RAM, 512 NVMe SSD versijai), par 1000 € laikam sanāk arī jaunākais Lenovo Yoga Slim 7 Pro. Pa lielam konkurents tajā cenu kategorijā ir tikai Asus Zenbook 13 vai Zenbook 14, tas pēc reliģijas jāskatās, kas pašam tuvāks. Teorētiski sanāk arī Lenovo ThinkPad L14 sērija, bet tiem dizains no 2000. gadu sākuma, ne visiem patīk.

Ja nepieciešama diskrēta videokarte, tad tikai sanāks lētie "gaming" datori (lieli, smagi, korpuss no lētākās plastmasas, izskatās maksimāli debīli ar visām RGB gaismām/uzrakstiem priekšā un pakaļā), tad budžets jāceļ līdz 1.5k € un jaskatās Asus ROG Zephyrus G14 virzienā (mazs un nav kauns izvilkt no somas).

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Es savulaik lietotu MBP 13" par šādu ciparu nopirku. Jaunās emkas laikam nepalien budžetā. XPS13 arī ir laba izvēle, bet būs jāskatās lietots.

Link to comment
Share on other sites

Asus Zenbook

Link to comment
Share on other sites

ReinissB
2021.07.14. , 19:01, raivix95 teica:

XPS 13 būs laba izvēle

Tie 4GB ram nebūs par īsu?

Link to comment
Share on other sites

ReinissB
(labots)
pirms 6 stundām , AndrisBB teica:

4GB būs par īsu, skaties vismaz 8.

Bet kur tu atradi XPS ar 4GB RAM?

Es vispār lētāko par 1200 atradu. Tas mazliet par dārgu.

 

Pag, tu domāji par 2020 gada modeli?

Labots - ReinissB
Link to comment
Share on other sites

2021.07.14. , 15:22, ReinissB teica:

dators tiks izmantots grafiskā dizaina darbiem kā arī microsoft office, internetam un kādu vakaru arī netflixam.

Ja dators tiešām vajadzīgs grafiskā dizaina darbiem, tad pieminēt ms office... Nevēlos uzbraukt, bet opreģeļis - vai krāņiņu pastaipīt vai mācībām.

https://m79.lv/portativiedatori/portativiedatori/f:stock-y:5637188576-5637488546:5637148293-5637160854

Tak tur ar 16G ramu un 512ssd zem štukas vesels lērums. Jeb es kaut ko no jaunajām vēsmām nesaprotu.

 

Link to comment
Share on other sites

ReinissB
Pirms 46 minūtēm , Jurkins teica:

Ja dators tiešām vajadzīgs grafiskā dizaina darbiem, tad pieminēt ms office... Nevēlos uzbraukt, bet opreģeļis - vai krāņiņu pastaipīt vai mācībām.

https://m79.lv/portativiedatori/portativiedatori/f:stock-y:5637188576-5637488546:5637148293-5637160854

Tak tur ar 16G ramu un 512ssd zem štukas vesels lērums. Jeb es kaut ko no jaunajām vēsmām nesaprotu.

 

Tieši tāpēc, ka ir vesel lērums es lūdzu padomus šeit. Un kāpēc lai nevarētu pieminēt Ms office? Ko tieši tas maina, kas to pieminu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ReinissB teica:

Ko tieši tas maina

Neko. Bet ms office velk 20 gadu vecs dators (gan jau man tūlīt oponēs😁)

Pirms 2 minūtēm , ReinissB teica:

es lūdzu padomus šeit

Nu tad to, kuram garāks garantijas laiks. Būtībā jebkurš, kurš Tev patī. Te katram sava pieredze. Viens teiks, ka Lenovo ir sūts, cits ka HP ir galīgais... u.t.t.

Centies pieņemt to, ka tas dators Tev nekalpos nākamos 10 gadus.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 52 minūtēm , Jurkins teica:

Centies pieņemt to, ka tas dators Tev nekalpos nākamos 10 gadus.

Kapēc lai nevarētu kalpot? Mans pirkts 2015.tajā un nav pilnīgi nekādas vainas. Kapēc lai vēl 4 gadus neietu?

Link to comment
Share on other sites

2021.07.14. , 21:00, ReinissB teica:

https://www.amazon.de/-/en/dp/B095WNK9Y8/ref=twister_B096VL84S6?_encoding=UTF8&psc=1

 

Un kādas domas par šo? Ar i7 procesoru, 16gb ram un 512gb SSD? Vai arī ar AMD procesoru.


Uz papīra izskatās labs. Ekrāns ar 3:2 var būt liels pluss tieši grafiskajiem darbiem. Ir arī 100 % sRGB.
Nekas, ko te piedāvā ~1K kategorijā, nebūs ar tādiem parametriem. Meklē jūzeru atsauksmes ārzemēs par to Huawei. Pie mums šo, šķiet, īpaši netirgo.

Intel vs Ryzen: atkarīgs, ko tieši darīsi. Ryzen ir krietni vairāk papagaiļu daudzkodolu slodzēs (renders, video kompresēšana). 

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , AndrisBB teica:

Mans pirkts 2015.tajā un nav pilnīgi nekādas vainas.

Manuprāt, Tu aizmirsi piebilst savējam cenu kategoriju.

Un viss jau atkarīgs kā lieto. Studenti ņem līdzi gultā netfliksu paskatīties, aplej ar kafiju, atlaižās zālājā, kur salien iekšā skudras (nopietni) u.t.t., aiznes iztīrīt pazīstamam čomam, pēc kā kaut kas (ventilators) sāk nelabi rūkt... un tā tālāk.

 

p.s. jā, tas hujvejs toč labs izskatās.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Labdien.

Meitai prieksh universitates datoru vajag,aizsutiju 500 eiro,nevaru izlemt vai pirkt kaut kadu meslu,vai kaut ko labaku no lietotiem,bet problema tada,kad pats neesmu klat,un kad neiesmeree ko sliktu.

Link to comment
Share on other sites

Par 500, būs nekas, ja vajag rakstīt word, pietiks, bet tā dzīvē nekad nenotiek, pērc jebko kurš nav Celeron, nav daudz darba pietiks ar 4GB atmiņu, SSD 256 arī pietiks, ja filmas neglabās. Skaties uz akcijām, vai tagad ļoti bieži mobilo operātori dod uz nomaksu ar 0%.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , jema teica:

pērc jebko kurš nav Celeron

Es jau labu brīdi nesekoju līdzi, cik papagaiļu ir visiem jaunākajiem krokodīliem, bet vai nav tā, ka arvien kaut kādi jaunākie budžeta cpu, nu kas tur ir tieši virs celeroniem, tas joprojām saucas par pentiumiem vai kā tur, nez, vai nav tā ka tie tikuntā būs švakāki par dažas paaudzes veciem i5, un ka labākais dators 500 eur budžetā ir lietots T/X thinkpads vai 6./7. sērijas latitūde ar 4. līdz 7. paaudzes i5 par 200...400eur, kuru turklāt būs grūtāk salauzt nometot zemē un vieglāk iztīrīt ja apliets ar vīnu/kafiju nekā jauna 500eur datora gadījumā?

Link to comment
Share on other sites

Un kā ar bateriju un patēriņu, specs var izvēlēties tā ir taisnība, te ierindas pilsonis, a kam viņam vajag i5 vai i7?

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , jema teica:

Un kā ar bateriju un patēriņu

Bateriju nolietojums plusmīnus korelē ar aparāta nolietojumu kurš mēdz būt dažāds, tās mēdz būt arī diezgan dzīvas, turklāt tās ir nopērkamas un viegli maināmas, a par patēriņu, manis minētajās thinkpadu un latitūžu sērijās kopš Haslel proči ir apmēram visi ir XXXXu (neskaitot izlecēju T440p), saki, jaunāki pentiumi ir radikāli energoefektīvāki? Es runāju no tirsas pēc intuīcijas jā, neiešu rīģipša inteļa arkā tēdēpē salīdzināt, tāpēc šis viss ir jautājuma, nevis apgalvojuma formā.

 

pirms 2 stundām , jema teica:

te ierindas pilsonis, a kam viņam vajag i5 vai i7?

Ja pilsonim tikai vōrdā parakstīt, internetus palasīt un zūmā pazūmoties, tad manuprāt ir baigi labi ja viņš arī pēc teiksim pieciem gadiem vēl varēs ar šo pc to visu darīt, un vai tik nebūs tā ka ar šobrīd piecus gadus vecu i5 viņš to varēs ar lielāku varbūtību nekā ar šobrīd jaunu pentiumu? (ja salīdzināt ar celeronu, tad es diezgan droši teiktu, ka jā, bet, atkārtojos, runāju no tirsas)

Es ar šobrīd 10 un 11 gadus veciem pirmās un otrās paaudzes i5 to visu brīnišķīgi varu :king2:

Vai to šobrīd tikpat labi var ar 5 gadus veciem pentiumiem? 🤷‍♂️

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , itanium teica:

Jā, G4600 ir gandrīz 5 gadus vecs, visu to var. 

Bet viņš ir desktopa pentiums. Kā ar 5 gadus veciem laptopu pentiumiem?

Link to comment
Share on other sites

Paldies Milziigs.

Es Te vinai pajautaju.

Atbilde skan taa...

Nu man projekti buus jataisa,buus dazas dienas attalinati ms teams,taatad video zvani,seminaari,lekcijas un taadas lietas.nu protams,arpus skolas filmas paskatishos un taa.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , 138 teica:

Kā ar 5 gadus veciem laptopu pentiumiem?

Līdzīgi, galvenais neņemt sūdīgāko.

Ja agrāk rule of thumb bija, lai CPU būtu vismaz 2000 PassMark papagaiļu, tad tagad es teiktu, ka priekš ikdienas lietotāja:

  • 4000+ PassMark papagaiļu
  • 8GB RAM
  • SSD
  • FHD ekrāns
  • W10 - jā, lietotājam, kas pats nemāk piratizēt, es ieteiktu turēties pa gabalu no "DOS" piedāvājumiem

500 EUR tādu var atrast. Re kur viens piemērs ar 14" ekrānu:https://aio.lv/lv/portativie-un-personalie-datori/portativie-datori/lenovo-ideapad-3-14ada05-ryzen-3-3250u-14-fhd-tn-ag-8gb-ddr4-2400-256gb-ssd-m2-nvme-30x2-radeon-graphics-windows-10-81w00055pb-platinum-grey:3577278

 

Labots - itanium
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , sanga teica:

projekti buus jataisa,buus dazas dienas attalinati ms teams,taatad video zvani,seminaari,lekcijas un taadas lietas.nu protams,arpus skolas filmas paskatishos un taa.

Ja "projekti" nenozīmē advancētus grafiskus darbus, tad ar visu nosaukto, visticamāk, īzī tiktu galā pat šāds opītis par desmito daļu no budžeta (un par vēl apmēram tikpat varētu kaut pa dārgo ieķert jaunu ventilatoru un nomainīt piemēram pie @markei; cik maksā un cik pieejami aķi priekš šiem, vot to gan nezinu):

Jā noteikti tūlīt kāds teiks ka fui vecs nesmuks kā tad dāmai tādu, bet es esmu gatavs derēt uz belašu, ka starp 500 eur jauniem, jā, smukākiem un plānākiem laptopiem ir arī tādi, kuri būs švakāki par šo. Ok, varbūt arī nav viss tik slikti, paldies par info @itanium

Labots - 138
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , 138 teica:

starp 500 eur jauniem, jā, smukākiem un plānākiem laptopiem ir arī tādi, kuri būs švakāki par šo.

Kāpēc jāder uz debīliem nosacījumiem?

i3-2350M mūsdienās ir galīgs mēsls - nevajag ieteikt mēslu.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , itanium teica:

tad tagad es teiktu, ka priekš ikdienas lietotāja:

 

  • 4000+ papagaiļu
  • 8GB RAM
  • SSD
  • FHD ekrāns
  • W10 - jā, lietotājam, kas pats nemāk piratizēt, es ieteiktu turēties pa gabalu no "DOS" piedāvājumiem

500 EUR tādu var atrast.

Hei, izskatās, ka tev ir taisnība:

https://www.salidzini.lv/cena?q=fhd+15+8gb+i5

Ja atceļam prasību "turēties pa gabalu no "DOS" piedāvājumiem", tad pat sanāk gandrīz 2x vairāk papagaiļu:

https://www.m.cpubenchmark.net/cpu.php?id=3558

Labots - 138
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , itanium teica:

i3-2350M mūsdienās ir galīgs mēsls - nevajag ieteikt mēslu.

Piekrītu ka mēslus nevajag ieteikt, bet vari argumentēt, kāpēc viņš ir uzskatāms par mēslu priekš ofisa/studenta vajadzībām? Es šīs rindas rakstu uz i5-540M, kuram ir apmēram precīzi tikpat papagaiļu, un kuru man neceļas klaviatūra nosaukt par mēslu.

Jā, 2350M, atšķirībā no 540M, nav vPro un Turbo Boost, bet vai tas vien viņu definē par mēslu?

Link to comment
Share on other sites

Bet atļaujiet man tomēr vēl nedaudz pašillot [ne pārāk] vecus thinkpadus :king2:

Man šķiet, ka svītspots šobrīd ir haslels līdz skailains skaileiks, t.i., haslels ir dabūjams ap diusimt, skaileiks ap trīssimt, brōdlels kaukurtur pa vidu. Vecākus lolnauvērc, bet kabīņleiks izskatās ka ir tārkāks ar atrāvienu.

Lūk skaileiks pa trīssimt:

 

 

skailainthiccpad.png.1e3ebfe0f9f6ceeadcf72630b1827f67.png

 

Nav zināms vai konkrētajam ir FHD, tur ir varianti, bet spriežot pēc ikonu izmēra ekrānā visticamāk ka jā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , 138 teica:

Jā, 2350M, atšķirībā no 540M, nav vPro un Turbo Boost, bet vai tas vien viņu definē par mēslu?

Uz viņiem var normāli atskaņot Youtube video 1080/60, tas ir bez izlaistiem kadriem? Spriežot pēc passmark rezultāta nē, jo ar nedaudz jaudīgāku xeon (~2000 punkti) un geforce karti, bija regulāra kadru izlaišana. Ņemot vērā, ka ar šādu uzdevumu bez problēmām galā tiek pat viedtālruņi, bez karšanas, ventilatoru trokšņa un straujas izlādēšanās, rodās jautājums vai ir jēga šādu lietotu datoru iegādē.

Link to comment
Share on other sites

Darām tā, tu turpini lietot savus vecos mēslus (šajā budžetā tie tādi ir) un neiesaki tos tiem, kas meklē portatīvo datoru 500 EUR budžetā. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , Müller teica:

Ņemot vērā, ka ar šādu uzdevumu bez problēmām galā tiek pat viedtālruņi, bez karšanas, ventilatoru trokšņa un straujas izlādēšanās, rodās jautājums vai ir jēga šādu lietotu datoru iegādē.

Tas tapēc ka tem vecajiem pročiem nav hārdwāres dekoderu, nākas dekodēt softwārē. Telefoniem (ARM) tas jau ir standars simts gadus, kamēr Inteļiem tik laikam sākot ar 7to paaudzi. Protams skatoties YouTūbu, uz tāda vecāka, bateriju ar izsūks sausu pus stundas laikā.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Milzigs paldies par atsaucibu.

Man ari liekas kad ar vinas vajadzibam pietiek pat ar Duol core, es nekad ar tik letiem datoriem neesmu stradajis,jo pasham ir pc prieksh grafikas un video darbiem.

Taapec neko nesajedzu,iedevu vinai saiti no rd elektronika,lai nem Asus x415 14FHD IPS i3-1005G1 8GB 256 SSD.

Padomaju ko tur stresot,jo vina loti velas makbuk air,tapec lai gadinu pastrada ar sho ,ceru ka pavilks tos projektus.

Visiem velreiz milsh paldies par atsaucibu.

Link to comment
Share on other sites

Nav tas sliktākais dīls, labāks par @itanium ieteikto, jo IPS un vairāk papagaiļu nekā tam.

Bet varbūt vēl paskaties, kas ir ar tās pašas paaudzes i5, kuriem būs vēl vairāk papagaiļu:

https://www.salidzini.lv/cena?q=i5-1035G1 (papagaiļi)

https://www.salidzini.lv/cena?q=i5-1035G4 (papagaiļi)

(Šie divi tad arī būtu vienīgie no visiem Ice Lake i5 uz ko skatīties, jo i5-1035G7 (papagaiļi) būs lapšos virs 700, i5-1038NG7 (papagaiļi) ir MBP 2020, i5-1030NG7 (papagaiļi) ir iekš MBA 2020, bet i5-1030G4 laikam nav īpaši izplatīts jo salidzini.lv nekā nav un papagaiļi arī nav saskaitīti.)

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, sanga teica:

vina loti velas makbuk air

Hei, bet varbūt tad tomēr jāpastiepj tas budžets un jāņem, kaut lietots, bet airis?

Es esmu pārāk tāls no makiem lai varētu spriest cik prātīgi ir šobrīd pirkt pēdējos makus ar inteļiem (nākotnes atbalsta ziņā), bet airi ar M1 (A2337) izskatās ka iet virs 800 un uz augšu, kamēr pēdējos inteļ-airus ar i3 var nopirkt ap 750 (pirkt vecākus airus par tik cik viņi maksā, t.i. A1932 ap 700, nu čist nav vērts):

airis1.png.ccbd2c6e07bd75d8d6600a34bd329b99.png

airis2.png.8d3702feaf942c60368d577f3ac08414.png

 

https://everymac.com/ultimate-mac-lookup/?search_keywords=A2179

 

4000 papagaiļu tur ir. Nu kas viņam vainas, ja ļoti gribas tieši airi?

Labots - 138
Link to comment
Share on other sites

650 eur par 2 kodolu intel-u procesoru? Labais piedāvājums (nē). Pirkt lietotu air ar i3 pa 750 eur, kad jauns ar M1 sākas no 900? Bez komentāriem...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...