Jump to content

Iesakiet portatīvo datoru studijām

Recommended Posts

ReinissB

Sveiki, tā kā septembrī plānojas studijas un nepieciešams laptops, nolēmu pavaicāties ieteikumus. Varu sameklēt un izvēlēties pats, bet varbūt ir kādam kāda pieredze ar ko padalīties vai ieteikumi.

Budžets ir ~1000 eiro un dators tiks izmantots grafiskā dizaina darbiem kā arī microsoft office, internetam un kādu vakaru arī netflixam.

Gribās lai ir tāds elegants ar maziem rāmjiem un max 14 collu ekrānu.

Pats biju skatījies uz Huawei Matebook 14 un Macbook Air, bet laikam, ka tomēr Windowsu.

Der Latvijas veikali, der amazone, der Dānijas veikali.

Paldies jau iepriekš!

CosmosDC

Jaunu Dell XPS 13 nekādā konfigurācijā nevar nopirkt zem 1000 €.

@ReinissB uzmet aci Lenovo Yoga Slim 7 (Ryzen 7 4700U, 16 GB RAM, 512 NVMe SSD versijai), par 1000 € laikam sanāk arī jaunākais Lenovo Yoga Slim 7 Pro. Pa lielam konkurents tajā cenu kategorijā ir tikai Asus Zenbook 13 vai Zenbook 14, tas pēc reliģijas jāskatās, kas pašam tuvāks. Teorētiski sanāk arī Lenovo ThinkPad L14 sērija, bet tiem dizains no 2000. gadu sākuma, ne visiem patīk.

Ja nepieciešama diskrēta videokarte, tad tikai sanāks lētie "gaming" datori (lieli, smagi, korpuss no lētākās plastmasas, izskatās maksimāli debīli ar visām RGB gaismām/uzrakstiem priekšā un pakaļā), tad budžets jāceļ līdz 1.5k € un jaskatās Asus ROG Zephyrus G14 virzienā (mazs un nav kauns izvilkt no somas).

RudeWolf

Es savulaik lietotu MBP 13" par šādu ciparu nopirku. Jaunās emkas laikam nepalien budžetā. XPS13 arī ir laba izvēle, bet būs jāskatās lietots.

jema

Asus Zenbook

ReinissB
2021.07.14. , 19:01, raivix95 teica:

XPS 13 būs laba izvēle

Tie 4GB ram nebūs par īsu?

AndrisBB

4GB būs par īsu, skaties vismaz 8.

Bet kur tu atradi XPS ar 4GB RAM?

ReinissB
Posted (edited)
pirms 6 stundām , AndrisBB teica:

4GB būs par īsu, skaties vismaz 8.

Bet kur tu atradi XPS ar 4GB RAM?

Es vispār lētāko par 1200 atradu. Tas mazliet par dārgu.

Pag, tu domāji par 2020 gada modeli?

Edited by ReinissB
Jurkins
2021.07.14. , 15:22, ReinissB teica:

dators tiks izmantots grafiskā dizaina darbiem kā arī microsoft office, internetam un kādu vakaru arī netflixam.

Ja dators tiešām vajadzīgs grafiskā dizaina darbiem, tad pieminēt ms office... Nevēlos uzbraukt, bet opreģeļis - vai krāņiņu pastaipīt vai mācībām.

https://m79.lv/portativiedatori/portativiedatori/f:stock-y:5637188576-5637488546:5637148293-5637160854

Tak tur ar 16G ramu un 512ssd zem štukas vesels lērums. Jeb es kaut ko no jaunajām vēsmām nesaprotu.

ReinissB
Pirms 46 minūtēm , Jurkins teica:

Ja dators tiešām vajadzīgs grafiskā dizaina darbiem, tad pieminēt ms office... Nevēlos uzbraukt, bet opreģeļis - vai krāņiņu pastaipīt vai mācībām.

https://m79.lv/portativiedatori/portativiedatori/f:stock-y:5637188576-5637488546:5637148293-5637160854

Tak tur ar 16G ramu un 512ssd zem štukas vesels lērums. Jeb es kaut ko no jaunajām vēsmām nesaprotu.

Tieši tāpēc, ka ir vesel lērums es lūdzu padomus šeit. Un kāpēc lai nevarētu pieminēt Ms office? Ko tieši tas maina, kas to pieminu.

Jurkins
Just now, ReinissB teica:

Ko tieši tas maina

Neko. Bet ms office velk 20 gadu vecs dators (gan jau man tūlīt oponēs😁)

Pirms 2 minūtēm , ReinissB teica:

es lūdzu padomus šeit

Nu tad to, kuram garāks garantijas laiks. Būtībā jebkurš, kurš Tev patī. Te katram sava pieredze. Viens teiks, ka Lenovo ir sūts, cits ka HP ir galīgais... u.t.t.

Centies pieņemt to, ka tas dators Tev nekalpos nākamos 10 gadus.

AndrisBB
Pirms 52 minūtēm , Jurkins teica:

Centies pieņemt to, ka tas dators Tev nekalpos nākamos 10 gadus.

Kapēc lai nevarētu kalpot? Mans pirkts 2015.tajā un nav pilnīgi nekādas vainas. Kapēc lai vēl 4 gadus neietu?

ArnisR
2021.07.14. , 21:00, ReinissB teica:

https://www.amazon.de/-/en/dp/B095WNK9Y8/ref=twister_B096VL84S6?_encoding=UTF8&psc=1

Un kādas domas par šo? Ar i7 procesoru, 16gb ram un 512gb SSD? Vai arī ar AMD procesoru.

Uz papīra izskatās labs. Ekrāns ar 3:2 var būt liels pluss tieši grafiskajiem darbiem. Ir arī 100 % sRGB.
Nekas, ko te piedāvā ~1K kategorijā, nebūs ar tādiem parametriem. Meklē jūzeru atsauksmes ārzemēs par to Huawei. Pie mums šo, šķiet, īpaši netirgo.

Intel vs Ryzen: atkarīgs, ko tieši darīsi. Ryzen ir krietni vairāk papagaiļu daudzkodolu slodzēs (renders, video kompresēšana). 

Jurkins
pirms 9 stundām , AndrisBB teica:

Mans pirkts 2015.tajā un nav pilnīgi nekādas vainas.

Manuprāt, Tu aizmirsi piebilst savējam cenu kategoriju.

Un viss jau atkarīgs kā lieto. Studenti ņem līdzi gultā netfliksu paskatīties, aplej ar kafiju, atlaižās zālājā, kur salien iekšā skudras (nopietni) u.t.t., aiznes iztīrīt pazīstamam čomam, pēc kā kaut kas (ventilators) sāk nelabi rūkt... un tā tālāk.

p.s. jā, tas hujvejs toč labs izskatās.