Jump to content

Mobilie gaisa kondicionieri


janukas
 Share

Recommended Posts

Vēlētos dzirdēt atsauksmes par mobiljaiem gaisa kondicionieriem. Vai Jum tādi ir un vai esat apmierināti? Dzirdēts , ka nav tik labi kā pie sienas liekamie, gan pēc skaņas, gan dzesēšanas. 

 

Link to comment
Share on other sites

Good luck tagad kaut kur tādu atrast un nopirkt - izpērk kā karstus pīrādziņus :D

Draugam ir - dzesēt dzesē pietiekoši, skaļš gan ir.

 

P.S. Ja atrodi kur var iegādāties ar piegādi šīs nedēļas laikā, padod ziņu 😇

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 nedēļām vēl bija šeit kondiķi: http://www.matrixnet.lv/lv/produkti/ bet nu izskatās ka vairs nav... :( 

Kā mobilo kondiķi lietoju šo: https://www.discover.lv/ventandrkond/mobilkond/50607, savu funkciju pilda, tikai jāstaipa pa istabām kuras vajag atdzesēt. Strādā labi un kondensāts nav jānolej. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , Daiļais teica:

karstais gaiss kaut kur jāizvada.

Tā nav problēma - visiem normālajiem ir karstā gaisa izvads, kas liekas logā iekšā. Pie tam vēl ir speciāli "rāmji" logiem, lai siltais gaiss nenāktu atpakaļ iekšā

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Nav jēgas - runā, ka šī būšot pēdējā tik karstā nedēļa.

Par kondišku jādomā ziemā, vasarā labāk nodarboties ar siltināšanu 🤔

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Regisss teica:

kondensāts nav jānolej. 

Tas ir kā?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Daiļais
Pirms 23 minūtēm , ggg97 teica:

Gan jau līdzīgi, kā ledusskapim.

Tad jau mitrums paliek telpā, kas šajā gadījumā galīgi nav vēlams, pat nepieļaujams

Labots - Daiļais
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Racer teica:

Tas ir kā?

Tas ir tā, ka tas tvaika veidā tiek izvadīts kopā ar silto gaisu ārā pa logu.

Labots - itanium
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

man ir tādi Electrolux-i, istabu dzesē, bet ilgstoši (visu dienu) sevišķi ja vairāki cilvēki, uzturēties telpā ne pārāk, nav svaiga gaisa pieplūdes, bet ja atver logu tad 5 min. viss vējā, man izvads iemontēts loga ailē. 

Ja var gulēt pie kondicioniera trokšņa, tad labs risinājums nakts guļai, stacionārais kondiķis vai siltumsūknis protams būtu daudz ērtāks, izdzīvošanai naktī ok.

Labots - Joiman
Link to comment
Share on other sites

p.s. par nākamām sezonām domājot laba "štelle" ir amīšu ventilators pie griestu lampas, kluss un rada vēsmu, tik lai var gulēt un nesvīst.

 

Link to comment
Share on other sites

Nez, tā kā siltais gaiss ceļas augšā, tad baigā jēga to pūst atpakaļ uz leju?

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Ir, ir jēga. 30 grādu vējiņš ir daudz vieglāk izturams nekā 25 grādu siltumnīca.
Nesaparatīsi, kamēr nepamēģināsi.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Nu ja laukā bezvējš, tad arī logi vaļā nepalīdzēs. Man naktī arī visi logi vaļā, bet gaisa kustība gandrīz nekādas. Lai arī laukā 22 grādi, dzīvoklī joprojām 28+
Un ne visiem dzīvokļiem ir logi uz mājas pretējām pusēm.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vēl ir variants samitrināt palagu (zem krāna :)), uzklāt sev virsū un kamēr tvaiko, tikmēr var mēģināt iemigt

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ventjiks glābj, i dienā, i naktī.

Protams, ir sapnīts par kondicionieri 602 sērijā, bet, visticamāk tas arī paliks sapnīša statusā...

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, itanium teica:

Tad jau labāk logi vaļā un caurvējš

Ja logi vienā pusē, un bezvējš, nekāda vilkme ventilācijā nav un caurvējš neveidojas.

Link to comment
Share on other sites

DjUbuntu
pirms 14 stundām , itanium teica:

Good luck tagad kaut kur tādu atrast un nopirkt - izpērk kā karstus pīrādziņus :D

Draugam ir - dzesēt dzesē pietiekoši, skaļš gan ir.

 

P.S. Ja atrodi kur var iegādāties ar piegādi šīs nedēļas laikā, padod ziņu 😇


Pamēģini uzzvanīt šitiem - Mobilie Kondicionieri Electrolux || SB Siltumtehnika . Pirms nedēļas vēl bija 🙂

Vienīgā problēma salīdzinot ar true kondišku - troksnis. Nevar īsti pagulēt

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , DjUbuntu teica:

Pirms nedēļas vēl bija 🙂

Jā, pagājušajā nedēļa bija viņiem 80 gabali, 5dien pēcpusdienā - vairs neviens :D Nākamais pievedums augustā

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Tie tāpat ir pieci vai seši simti eiro.

Astoņi vai deviņi simti jau ir gaiss/gaiss tipa siltumsūknis.

Tā kā varbūt arī to var apsvērt kā variantu. Ja, protams, citi apstākļi atļauj.

Link to comment
Share on other sites

TasEsmuEss

Pašam ir paņemts ELECTROLUX EACM-15 CL/N3 un teikšu godīgi, man tas troksnis pie kājas, ja esi visu dienu strādājis un noguris, tad aizmigt vispār nekādu problēmu pie teju jebkāda trokšņa. Tiem kam ir mazi bērni tajā pašā istabā, tad gan troksnis varētu būt problēma.

 

Citādi iekšā visu laiku ir 29 - 30 grādi, kas īsti nav izturams, īpaši ja darbā arī strādā +30 grādos un pa nakti arī diži auksts nepaliek (sienas uzsilst un temperatūra istabā turpina kāpt ja kondiška izslēgta, pat ja visi logi ir vaļā). Tā jau var iedzīvoties zvanā uz 112, jo brīžiem jau slikti paliek no tā karstuma nepārtraukti.

 

Galvenais neiekrist uz tiem lētajiem gaisa dzesētājiem, jo tie nav kondicionieri bet evaporative cooler (tur cirkulē pa riņķi ūdens un pūš caur slapju švammi/lupatu gaisu un tādā veidā mēģina atdzesēt).

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Visi mobilie "kondiņi" ir sūds...

Pat tie, kas pūš silto gaisu ārā.

Lietojami ir tikai tie, kam ir ārējais bloks un iekšējais bloks.

 

p.s. Nevajag pa dienu turēt logus vaļā - lai cik izliekas, ka ir vēsāk, taču īstenībā karstums tikai nāk iekšā un vēl vairāk uzsilda istabu.

Protams, ja jau istabā ir karstāk nekā ārā, tad gan...

  • Patīk 2
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

DjUbuntu

1) Siltumsūknim ir milzīgs mīnuss ar nosaukumu ārējais bloks. Daudzzīvokļu mājā tas viss ir jāsaskaņo un bla bla. Pluss atkarībā no telpas un ārā sūkņa konfigurācijas var sanākt labi ielidot izmaksās ar trasi līdz āra blokam.

2) Siltumsūknim tomēr ir vajadzīga montāzā un viss pārējais, kas nozīmē ka uzstādīt "rīt" klasiskajam letiņam ir diezgan neiespējami. 

3) Mobilajam tas diezgan lielais pluss ir mobilitāte, pa dienu darba telpu dzesē, uz nakti guļamistabu. Nevajag divus pirkt un gulēt darbistabā.

 

pirms 1 stundas , itanium teica:

Jā, pagājušajā nedēļa bija viņiem 80 gabali, 5dien pēcpusdienā - vairs neviens :D Nākamais pievedums augustā


Nu ko lai saka, jau pagājušā nedēļā bija izklaidējoši atrast kādu kam ir stockā. Varu savu pārdot par godīgu 1000% uzcenojumu, tikai nedēļu vecs.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , Knaabis teica:

Visi mobilie "kondiņi" ir sūds...

Pat tie, kas pūš silto gaisu ārā.

Lietojami ir tikai tie, kam ir ārējais bloks un iekšējais bloks.

Interesanti, te vairākiem ir un arī lieto, bet ja jau Tu tā saki...

Link to comment
Share on other sites

Jā, es tā saku, un tas, ka daudzi lieto - tas nav arguments.

Cilvēki tos pērk tāpēc ka:

1) lētāki

2) nevar vai nedrīkst uzstādīt ārējo bloku.

3) nezin trūkumus.

 

Mobilajiem ir ļoti mazs lietderības koef. un liels troksnis.

 

Ups - ir viens pluss!

Tie ir mobili.

Labots - Knaabis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Knaabis teica:

Jā, es tā saku, un tas, ka daudzi lieto - tas nav arguments.

Bet, jā, tas, ka Tu tā saki, gan ir labs arguments :D Sviests ar šiem ģeniālajiem argumentētājiem

Link to comment
Share on other sites

Pats arī esi lietojis gan vienu, gan otru?

Ir pieredze?

Vai proti tikai pircējam iesmērēt?

Link to comment
Share on other sites

Jā, esmu lietojis gan vienu, gan otru - UN ko tagad, gudriniek?

Skaidrs, ka split sistēma ar iekšējo moduli katrā telpā ir labāka, bet, ja iespējas nav (vai nu cena, vai nu uzstādīšanas problēmas), tad ko - nedrīkst izmantot otru, sliktāku variantu? Mobilais kondicionieris var izglābt situāciju no "ellīgi karsti" līdz normālai temperatūrai, pie tam tā mobilitāte dod iespēju iztikt ar vienu ierīci gan naktī, gan dienā (mobils).

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , Knaabis teica:

Cilvēki tos pērk tāpēc ka:

1) lētāki

2) nevar vai nedrīkst uzstādīt ārējo bloku.

3) nezin trūkumus.

 

Mobilajiem ir ļoti mazs lietderības koef. un liels troksnis.

Nu tad atbildi man - es šeit uzrakstīju kaut ko nepareizi?

Link to comment
Share on other sites

DjUbuntu
pirms 1 stundas , Knaabis teica:

Jā, es tā saku, un tas, ka daudzi lieto - tas nav arguments.

Cilvēki tos pērk tāpēc ka:

1) lētāki

2) nevar vai nedrīkst uzstādīt ārējo bloku.

3) nezin trūkumus.

 

Mobilajiem ir ļoti mazs lietderības koef. un liels troksnis.

 

Ups - ir viens pluss!

Tie ir mobili.


 Vispār pēc fenšui labākais variants ir normāla ventilācijas sistēma telpā, kurai jau galā ir pievienoti kompresori un tas viss ar BMS sajūgts. Dzīvoklī vispār parasti nevar normāli klimatu uztaisīt, jo gaisa aprite nekāda

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Knaabis teica:

Nu tad atbildi man - es šeit uzrakstīju kaut ko nepareizi?

Kādā veidā tas ir arguments šim:

 

pirms 3 stundām , Knaabis teica:

Visi mobilie "kondiņi" ir sūds...

Pat tie, kas pūš silto gaisu ārā.

Lietojami ir tikai tie, kam ir ārējais bloks un iekšējais bloks.

?

Link to comment
Share on other sites

kompresors

Lietošanā tāds: Standart YPF1-07C/3/3 maksāja ap 250EUR. Tiek izmantots vienā istabā ar platību kādi 15 - 20 m2.

Trūkumi: skaļš, ir tikai divi ātrumi.

Plusi: samazina iespēju nobeigties karstuma dēļ.

Lietošanas nianses:

baigi pūš - pa istabu gaiss cirkulē visādos virzienos, kas traucē. Var atrast vietu un novietojumu, ka var iztikt;

karstais gaiss jāizvada pa logu, līdz ar to istabā rodas gaisa retinājums un nepieciešama svaiga (vai jebkāda) gaisa pieplūde;

ūdeni, kas kondensējas var laist atpakaļ telpā ar atdzesēto gaisu, bet tad ir vēss un tek sviedri, tāpēc kondensātu noleju atsevišķā traukā un ir ok;

Telpā ir vēsāks un vismaz var iztikt un justies pietiekoši komfortabli. 

Ja gribas palielīties ar savu izturību, iesipt kapeiku vai izmantot kādu citu paņēmienu, tad tā ir katra izvēle. Tā nauda par kondicionieri nav tik milzīga salīdzinājumā ar ieguvumiem.

Veciem cilvēkiem vai maziem bērniem ir zināmas ķermeņa temperatūras pašregulācijas īpatnības un nevar iestāstīt, ka nav karsti.

 

Link to comment
Share on other sites

Electrolux bija nenormāli skaļš un nomainīju uz Whirlpool - kā diena pret nakti. My 2 cents.

Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , itanium teica:

Tas ir tā, ka tas tvaika veidā tiek izvadīts kopā ar silto gaisu ārā pa logu.

Ok, es šais lietās maz ko jēdzu, bet tad sanāk, ka var efektīvi nodrošināt, piemēram 22 grādu temperatūru, ja telpā ir 30 un viss kondensāts izvadās ārā? Mana pieredze ir bijusi ar mobilajiem verķiem, kur caurule ir pa logu ārā, bet ir trauks, kur kondensātāta ūdens ir jāizvāc. Tiesa, tas bija pirms kādiem 5 gadiem. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , Racer teica:

Tas ir kā?

tas ir tā ka izgaro gaisā... jānolej ir tikai kad lieto DRY režīmu...

pirms 15 stundām , Daiļais teica:

Tad jau mitrums paliek telpā, kas šajā gadījumā galīgi nav vēlams, pat nepieļaujams

Lielākā daļa mitruma tiek sajaukts ar to karsto gaisu, kas tiek pūsts ārā... es pētīju kā šis Elektrolux strādā... man bija līdzīgi jautājumi...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...