Jump to content

LMT "4G+ Mājas internets"


R1994
 Share

Recommended Posts

Lūk kāds LMT internets man mājās izskatās. Varu saderēt ka Karačī cilvēkiem labāks nets nekā man ''zemniekam" šeit Mārupē. 

 

LMT, sola ka vidējam jābūt vismaz 25Mbit pilnā noslogojumā. Es nekad atrāku nekā 10Mbit neesmu sev redzējis. 

LMT_suukaa.PNG

Link to comment
Share on other sites

Un? Gribēji kādu jautājumu uzdot problēmas risināšanai jeb tikai paraudāt atnāci?

Labots - Jainit
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, M@R$$ said:

LMT. Ko tu gribi. Man ir bite. Pat pie Usmas ezera zem 10 nenokrīt.

Biti esam arī mēģinājuši, viņiem pat trakāk šeit. Ap 18.00 līdz 22.00 vispār nebija lietojams. 

 

Domāju vai ir kaut kāds ISP kas mazāk zināms kuram ir pārklājums Mārupē.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 3 minūtēm , R1994 teica:

Domāju vai ir kaut kāds ISP kas mazāk zināms kuram ir pārklājums Mārupē.

Meklē, kā var tikt pie optikas, jo Mārupē vispār optika ir.

Vismaz Rožu ielā noteikti.

Labots - Stepselis
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stepselis said:

Meklē, kā var tikt pie optikas, jo Mārupē vispār optika ir.

Skatījos visur, bet izskatās ka mēs tieši kaut kādā vietā dzīvojam kur optisko kabēļu nav tuvumā. Ātrakais kas pa vadu ir 10Mbit. 

 

LMT teica ka Optisko var tika vajadzēs apm 1000-3000 EUR samaksāt priekš "rakšanas darbiem"

Link to comment
Share on other sites

Māšuks

Reizēm ir diezgan amizanta situācija, ka vakarā pārslēdzoties no 4G uz 3G ātrums ir krietni lielāks. Var pamēģināt.

Labots - Māšuks
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , R1994 teica:

apm 1000-3000 EUR samaksāt priekš "rakšanas darbiem"

Neaizmirsti arī saskaņota projekta izmaksas. Un Rīgā tas nav pa lēto.

 

Es domāju ka viens otrs šeit labi apmaksāt aitišņiks labprāt šķirtos no 3000€, ja tik viņam optiku pievilktu.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , Stepselis teica:

jāpērk savs rūteris

Jāskatās, kāds ir. Man kaut kāds pasvaigs huawei. Tam arī var to 20 kanālu atslēgt, kas arī ir izdarīts. Antenā (signāla līmenī) , tur izaskatās, arī nav vaina, jo UL ir tīri labs.

Nezinu vai tiem MIkrotik, ko LMT dod, arī var atslēgt.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 2 minūtēm , R1994 teica:

Cik saprotu labākais variants būtu TP-Link rūteris?

Nē!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tas apmēram tā, kā mūsu jaunībā, labākais vīns ''Solnce Dar''...😀. Stiprākais un lētākais.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , ju teica:

Nezinu vai tiem MIkrotik, ko LMT dod, arī var atslēgt.

Var atslēgt, bet nav nozīmes, jo tā sā vai tā nav primārā band . 

manā lokācijā, pat hokeja laikā vakaros zem 20 Mbits Donw nenokrita. Parasti pa dienu 60-100 turās. Un pat vairāk. Jā, varbūt nav tik bezjēgā lietotāju, tas jau arī ļotiietekmē.

LMT LTE18.

bez CA (Band3 20 Mhz tikai)

11676425783.png

un ar CA Band3 20 Mhz +Band3 5 mhz + band20 10 Mhz

11676431226.png

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Daiļais said:

Starlink nav risinājums?

Es paprasīju viņiem, bet bišu ārpus manam budžetam 😪

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uldise said:

cik tad prasija?

Es tik jokoju. Mārupē Starlink tikai pieejams it kā būs tikai 2022 gadā. Tagad var stāties rindā ja samaksā 100 USD

Link to comment
Share on other sites

TS, lai topiks neaizietu auzās, iemet varbūt RSSI, SINR, RSRQ RSRP  rādījumus. Modēma lokāciju esi mēģinājis mainīt?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Jainit said:

TS, lai topiks neaizietu auzās, iemet varbūt RSSI, SINR, RSRQ RSRP  rādījumus. Modēma lokāciju esi mēģinājis mainīt?

Atzīšu ka RSSI, SINR, RSRQ RSRP mērījumus nemāku veikt, bet modēma atrašanos vietu esma mainījuši daudzkārt. Pagaidām modēms atrodas vietā (pie otrā stāva loga) kur mēs iegūstam "stabilāko" savienojumu. 

Link to comment
Share on other sites

kāds rūteris, vismaz pasaki? 

minētos "mērījumus" veic pats rūteris, ieej un apskaties tikai.

ja zināsim kāds, tad jau pateiks priekšā, kur meklēt.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , R1994 teica:

LMT teica ka Optisko var tika vajadzēs apm 1000-3000 EUR samaksāt priekš "rakšanas darbiem"

Mazliet nesapratu - LMT vilktu optisko kabeli? Neko nejauc ? Kopš kura laika LMT līdz klientam velk optisko kabeli?

ja būtu runa par "industriālo internetu", tad vēl būtu saprotams, ierīkošanas izmaksas ir tādas. Un tad būs 100 Up . 100 Down pastavīgi un neatkarīgi no citiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man koļega Mārupē (privātene, Daugavas ielas rajons) ilgi cīnijās ar LMT hujaweja modēma netu. Zona kaut cik ciešama, bet ātrums nav. Brauca lmt tehniķi, kaut ko gudri mērīja, rēķināja utt, beigās uzstādīja šim papildus ārējo antenu pie jumta kores. Rezultāts tikai par 5 kapeiku labāks. Vakarā vispār nokrīt zem 7Mbit.

 

Risinājumu tomēr atradām. Paņēmu viņam uz testu piemetu mastā Mikrotik SXT bundžu. Viss, noregulēju uz attālāko torni, jo tuvākais tur sanāk ap kādi 600m un no tā signāls taisa ''baigo troksni'' ēterā. Respektīvi- zona ir, bet ātruma nav. Darba dienas vidū 35-37Mbit stabīli. Vakaros arī nēesot vairs problēmu, zem 20 nenokrīt.

Vēl kā variants ,var ņemt Mikrotik ''sietu'', ko Stepselis ieteica. No tā iespējams dabūsi vēl lielākus ciparus.

 

Labots - Net
Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
pirms 2 stundām , Net teica:

jo tuvākais tur sanāk ap kādi 600m un no tā signāls taisa ''baigo troksni'' ēterā.

Kā lūdzu?

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, CosmosDC teica:

Kā lūdzu?

nu labi, biš pārteicos, kam negadās, bet tāds fakts bija...Nekad nēesi sastapies ar ko tamlīdzīgu? Ir vairākkārt gadījies novērot ko tamlīdzīgu. Atrodies torņa tuvumā, zona ir pilna skala, bet ātrums nekāds. Pabrauc tālāk no torņa un viss oki.

Labots - Net
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mafijs said:

Mazliet nesapratu - LMT vilktu optisko kabeli? Neko nejauc ? Kopš kura laika LMT līdz klientam velk optisko kabeli?

ja būtu runa par "industriālo internetu", tad vēl būtu saprotams, ierīkošanas izmaksas ir tādas. Un tad būs 100 Up . 100 Down pastavīgi un neatkarīgi no citiem.

Tas vads kas mums uz māju iet tikai max 10Mbit var sasniegt, nevienu ISP neesmu atradis kas pa to pašu vadu kaut ko ātrāk laiž. Bet tā kaste pie kuras māju var savienot optiskos kabeļus ir par tālu. LMT sen atpakaļ un veljoprojām saka ka būtu jārok gara tranžeja līdz tai kastei. Protams viņi nekad nav teikuši kur tā "kaste" atrodas. 

4 hours ago, uldise said:

kāds rūteris, vismaz pasaki? 

minētos "mērījumus" veic pats rūteris, ieej un apskaties tikai.

ja zināsim kāds, tad jau pateiks priekšā, kur meklēt.

Mēs pagaidām lietojam Huawei LTE E5186 rūteri

Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , R1994 teica:

Tas vads kas mums uz māju iet tikai max 10Mbit var sasniegt, nevienu ISP neesmu atradis kas pa to pašu vadu kaut ko ātrāk laiž. Bet tā kaste pie kuras māju var savienot optiskos kabeļus ir par tālu. LMT sen atpakaļ un veljoprojām saka ka būtu jārok gara tranžeja līdz tai kastei.

Vai tk neesi sajaucis vienā katlā LMT un TET ? LMT nekad nekādus kabeļus neraks no klienta "līdz kastei, no kuras iet vads"

Vienīgais - LMT var pieslēgt savu bāzes staciju (torni) pie optikas pievada. Viss.

 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Ghe ghe. LMT 4G/4G+ sēžās. Tieši šodien redzēju 5G reklāmu. Cik mīļi. Diez katrs tornis būs pieslēgts 1Gbit caurulei? Retorisks jautājums uz ko var neatbildēt ;)

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

nu vismaz Tele2 solija, ka šī gada laikā 99% torņi būs pie optikas. dzīvosim redzēsim vai šiem sanāks..

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Cirka Lācis
7 hours ago, R1994 said:

LMT teica ka Optisko var tika vajadzēs apm 1000-3000 EUR samaksāt priekš "rakšanas darbiem"

 

Tieši speciāli Tev uz Tavu māju aizvilks optiku par nieka 3000 EUR? Neticu, pārāk lēti. Tur noteikti vēl daudz kas nav ierēķināts.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , M@R$$ teica:

Diez katrs tornis būs pieslēgts 1Gbit caurulei? Retorisks jautājums uz ko var neatbildēt

Ar Integrām to nav nekādu problēmu nodrošināt arī bez optikas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , e = d teica:

Ar Integrām to nav nekādu problēmu nodrošināt arī bez optikas.

Hehe kā būs ar frekvencēm? Pietiks?

Link to comment
Share on other sites

 

3 hours ago, mafijs said:

Vai tk neesi sajaucis vienā katlā LMT un TET ? LMT nekad nekādus kabeļus neraks no klienta "līdz kastei, no kuras iet vads"

Vienīgais - LMT var pieslēgt savu bāzes staciju (torni) pie optikas pievada. Viss.

 

Tās sarunas par rakšanu bija sen, pirms tāds TET vēl eksistēja. Visas detaļas vairs neatceros, bet ja mēs vēlējāmies internetu pa vadu kas lielāks par 10Mbit, tad vajadzētu rakšanas darbus pa lielu naudu. 

 

Es vakar sazvanījos ar TET un viņi man apsolīja atbraukt un apskatīt mūsu vadus, varbūt kaut kas no tā sanāks.  

Link to comment
Share on other sites

TET eksistē jau sen, tikai nosaukumus ik pa laikam maina, un tieši ari viņi par to rakšanu varēja stāstīt, bet nekādīgi LMT.

Vēlams jau nu vismaz sākt mēģināt saprast kas un kādu pakalpojumu piedāvā. Pašlaik, es domāju, galvā ir putra.

TET, LMT , viss vienā katlā sabāzts.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
pirms 13 stundām , Net teica:

Nekad nēesi sastapies ar ko tamlīdzīgu?

Nē, neesmu arī speciāli to darījis, jo ja vien nekāp tornī pie pašām antenām, kur tev uztvērējs telefonā/modemā pārslogosies, nekāds "ētera troksnis" tur nebūs.  600 metru attālumā tas nav iespējams, tā kā problēma tika veiksmīgi norakstīta uz lielo, nezināmo. 😁

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , CosmosDC teica:

tā kā problēma tika veiksmīgi norakstīta uz lielo, nezināmo.

Kāpēc no tuvākā torņa nets strādā sūdīgāk nekā no tālākā, to jājautā provaiderim. Es nēesmu GSM torņu spečuks, es tikai aprakstīju konstatēto faktu un sitāciju, ar kādu es saskāros un kā risināju problēmu, kāda ir autoram šajā topikā. Galvenais lai ir pozitīvs rezultāts, kas arī tika panākts.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Noslodze atšķirīga torņiem, atbilstoši klientu daudzumam. Nav tur nekāda mistika. :)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Chocoton
pirms 22 stundām , M@R$$ teica:

LMT. Ko tu gribi. Man ir bite. Pat pie Usmas ezera zem 10 nenokrīt.

Man LMT  vienīgais kurš spēj nodrošināt internetu-un nemaz tik tālu no pilsētas neesmu !

Tu minēji par Usmas ezeru,starpcitu  tur  kautkur tuvumā ir Amjūdze un man no turienes nāk LMT 4G pa dienu 30Mb/s pa naktīm pat 100mb/s....

 Bite man  vispār 2Mb/s.  Tele2 7Mb/s. Takā tas atkarīgs no atrašanās vietas

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...