Jump to content

Monitora nomaiņa.


Gagris
 Share

Recommended Posts

Jau vairākus gadus lietoju Samsung P2370, bet pašlaik to pienācis laiks nomainīt. Esmu uzlicis aci 4K monitoram Dell P2721Q. It kā labas atsauksmes. Tai pašā laikā par Dell viens otrs izsakās kritiski. Ar spēlēm neaizraujos. Monitors paredzēta darbam, filmām, foto. Varbūt kādam kādi citi priekšlikumi, ieteikumi.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu ja jau skaties uz USB-C monitoru, tad ganjau lietosi ar laptopu. Varbūt vērts uzmest aci tiem, kuriem ir hubs, lādēšana un Ethernet ports, lai var piespraust vienu vadu un miers. 

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Ofisā USB-C ir ideāls - lapsis barojas no vada un visi periferāļi monitoram hubā sasprausti. Par māju nezinu - kopumā monitoru tirgus ir super garlaicīgs un vecais opaps 2412 joprojām ir kruts.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Gagris teica:

Esmu uzlicis aci 4K monitoram Dell P2721Q.

Acis būs priecīgas pāriet no ~95ppi uz ~163ppi?

jeb lietosi sceilu cerībā, ka tiešām visas aplikācijas to mācēs?

Link to comment
Share on other sites

No sākuma biju aci uzmetis uz BenQ EW2780U, bet pēc tam pārdomāju.  Monitoru lietoju mājās. Darbs no mājām. Domāts bija lietot to komplektā ar MSI Cubi 5 10M-045EU.

Varbūt kāds var ieteikt kādu konkrētu zīmolu, brendu. 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

Varbūt šis ir jūtami lētāks, nav gan 4k

https://iiyama.com/gl_en/products/prolite-xub2792qsn-b1/

Cenu var kompensēt paņemot Iiyama XUB3493WQSU, 34" - pie tāda šobrīd sēžu un vienīgais mīnuss ir bremzētā pārslēgšanās starp ieejām, jo pa laikam 2-3 kompjos jāskatās. USB-C gan nav, bet ir ļoti komfortabla izšķirtspēja. Subjektīvi liekas, ka zem 32" uz 4K nevajadzētu skatīties - kamēr vēl acis ir OK :) 

 

Link to comment
Share on other sites

kukuruku

Manas 5 kapeikas:

4K uz 27" būs perebors. Uz 27" par optimālo izšķirtspēju uzskatu 2K (2560x1440).

Mana izvēle- 34" Ultrawide 3440x1440. Mierīgi 3 dokumenti blakus saliekās.

Gada sākumā paņēmu lētāko ar IPS matricu (Pihlips 345). Ir OK. Pirms tam sēdēju uz 2x 24" FullHD. Stacionārā kaste.

Bišķi gan prasās malas pielocīt tuvāk. Varbūt liektais būtu risinājums.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , kukuruku teica:

Varbūt liektais būtu risinājums.

kādam ir pieredze ar tādiem? jeb atkal liels gaumes jautājums?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

 

Pirms 37 minūtēm , uldise teica:

kādam ir pieredze ar tādiem?

Es jau kādus 5 gadus mājās lietoju Dell U3415W un darbā kādu brīdi U3818DW.

Nezinu vai tas liekums tur baigi ko ietekmē, jo nav jau tas monitors tik liels. Ja lietotu divus, tad gan liekums maina.

 

1 stundu atpakaļ, kukuruku teica:

Mana izvēle- 34" Ultrawide 3440x1440. Mierīgi 3 dokumenti blakus saliekās.

Uz tā gluži pa mierīgi nenosauksi, drīzāk 2 mierīgi un 3 baigi saspiesti un līdz ar nagiem. Uz 3840 x 1600 gan jau mazliet tuvāk "mierīgi" teritorijai.

 

Biju nopircis kautkad 40'' vai 42'' ieliektu 4k Philpsu, bet ne plato, un tas bij bezjēdzīgs, pārāk liels vertikālu. Pārdevu pēc pāris nedēļu lietošanas.

Link to comment
Share on other sites

Lai izmantotu 34", vajag kārtīgu rakstāmgaldu, kā tādi mēdz būt offisos. Ja izmanto parastu rakstāmgaldu. Atrodoties ap 70- 80cm no monitora, man liekas, ka 27" ir maksimums. No sākuma bija domas par 3440x1440 monitoru, ... bet vienmēr gribas ko labāku... 🙂 Pihlips 345 ir 3440 x 1440. Man gan labāk patiktu 16:9, 3840 x 2160.

Link to comment
Share on other sites

kukuruku
pirms 1 stundas , uldise teica:

kādam ir pieredze ar tādiem? jeb atkal liels gaumes jautājums?

Līkos tjipa neiesaka, ja jāstrādā ar rasējumiem un foto...

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pērn paķēru iiyama xub2792uhsu. Ja pareizi atceros, tad tas bija lētākais sērijā ar labām IPS matricām. Modelis, kuram bija vairāk perifērijas iespēju maksāja jau kādu simtnieku vairāk. Šis ir legit 4k monis, un es arī nevarēju saprast, vajag tādu vai nē. Galu galā lielas jēgas nav no tā 4k, jo uz 27" nu nav tās ērgļa acis, nav. Tas būtu viens. Galvenais aspekts šiem - ir čakarīgi, kad citas programmas nemāk tomēr smuki skeilot savus logus, it sevišķi vecākas, un tā kā man paralēli palīgos ir 24" 1920x1200 monis, tad logu pārnešana un tā viņu brīžiem neadekvātā skeilošanās bišķiņ kretinē. Bet kaut kā jau pieradu. Visādi citādi bilde ir smuka, glīta, monitors - plāns, viegls. Darbojos ar foto, video, reizēm paslīd kāja uz kādu spēli, tā ka tīri bildes ziņā teikšu, ka super par tādu cenu.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 16 stundām , Gagris teica:

Lai izmantotu 34", vajag kārtīgu rakstāmgaldu, kā tādi mēdz būt offisos

Nav jau tā ka tur baigo rakstāmgaldu vajadzētu, man ar visiem krāmiem uz galda sarūmējas bez problēmām un varētu ari 38'' bez nekādām problēmām novietot.

 

 

IMG_20200319_000613.jpg

Link to comment
Share on other sites

Man, sakarā ar darbu no mājām, uz rakstāmgalda jānovieto divi monitori. Viens darbam, otrs izklaidei. Rakstāmgalda platums 1,5m. Ja ieskatās bildē... vai redzes lauks visu pārredz, vai arī visu laiku jāgroza galvu. 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Mazliet jāpagroza ir, bet ne īpaši un nekādas probēmas nesagādā. Daudz grūtāk ir ja nopērk ne-plato 34''+ monitoru. Tad savāk tā ka monitora apakšmala ir faktiski līdz ar galdu un augšējā ir ļoti augstu. Tapēc vainu jāskatās uz leju, vai uz augšu. Pāris dienas un kakls stīvs. Tapēc tiku no tāda vaļā.

Link to comment
Share on other sites

Lameriz
pirms 18 stundām , AndrisBB teica:

Nav jau tā ka tur baigo rakstāmgaldu vajadzētu, man ar visiem krāmiem uz galda sarūmējas bez problēmām un varētu ari 38'' bez nekādām problēmām novietot.

 

 

IMG_20200319_000613.jpg

Kā tas var būt 34 collas? Augstumam nav nekādas vairs nozīmes?

  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Nē nu nav jau tā, ka ekrāniem mērītu diagonāli... 🙄

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Lameriz

Paļubom kā te teica, ja viens darbam, otrs izklaidei, ka var uz tāda pastrādāt? Man ir divi 24 colu monitori blakus viens otram. Skatos katrā atsevišķi, kā var strādāt ja viss ir vienā 34 monitorā???

Link to comment
Share on other sites

Kazarms

image.thumb.png.50617a0d4937dd23a84de4ed2f00a27b.png

Link to comment
Share on other sites

Lameriz

jāā labi, mana vaina psiholoģiska, es uz tāda nekad nespētu strādāt! man vajag kau kādu nez melnu strīpu starp monitoriem.

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , Gagris teica:

Man, sakarā ar darbu no mājām, uz rakstāmgalda jānovieto divi monitori. Viens darbam, otrs izklaidei. 

Ja monitoram ir vairāk par vienu ieeju un jēdzīgs pārslēgšanas veids starp ieejām, tad var ietaupīt vietu uz otra monitora rēķina. Ja nav, tad ķīniešu HDMI switči arī neko daudz nemaksā. Vēl platie monitori mēdz piedāvāt abas ieejas rādīt dalot ekrānu, bet šī funkcija nav redzēta jēdzīgā realizācijā, vismaz IIyamai toč ir caur vienu vietu.

 

Gadās protams darbi, ka spēlē spēli un paralēli retumis reaģē uz E-pastiem/alertiem/etc. :)

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 6 stundām , Murlo teica:

Ievelc ar marķieri svītru pa vidu 

Asus jau ir izdomājuši kautko pretēju

 

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...