Jump to content

Palīdzība ar mājas gaisa kondicionieri


koolmans
 Share

Recommended Posts

Labdien, nesen man dzīvoklī uzstādīja gaisa kondicionieri  Nordis Sirius 3.4 kw jaudu ar ārējo bloku. Viss itkā strādā, atvēsina, bet reizēm liekas, ka tas nestrādā uz pilnu jaudu vai arī atvēsina pārāk lēni. Dzīvoklis man ir 46kv/m un istaba, kuru vajag atvēsināt ir 25 kv/m. Nesen testēju, kad laukā bija tik 24 grādi, uzliekot kondicionieri uz turbo režīma, kas automātiski pūš maksimālu jaudu iekšā un uzlikti ir 16 grādi, pēc 2h testa, kur man temp dzīvoklī bija 25 grādi nokritās tikai uz 22.5 grādiem un zemāk vairs negāja.

Gaiss ar īpaši nekāds baigi aukstaiks nenāk, vēsums jūtams, bet nav tā, ka pūstu baigi aukstu gaisu. Uzliekot 16 grādus vai 20-22 grādiem, gaisa plūsma ir tikpat auksta. Guļot gultā un uzregulējot gaisa plūsmu uz sevi ar to turbo režīmu uz 16 grādiem, es nejūtu, ka man būtu baigais aukstums. Varbūt man nav tik jaudīgs kondicionieris, bet man liekas, ka atvēsināšanai vajadzētu būt labākai. 

Kā arī nedaudz pil kondensāts no ārējā bloka pie freona trubiņām, vai tā tam jābūt?

Un ārējā blokā bez ventilātora skaņas ir dzirdami arī kādi mazi tirkšķi, meistars pateica, ka tā tam ir jābūt?  

Man jautājums vai šāda atvēsināšana skaitās normāla jaunam kondicionierim ar 3.4 kw atvēsināšanas jaudu?

Ja ir, kādi speciālsti, tad lūdzu palīdziet. Man vajag faktus sniegt savam meistaram, lai brauc un maina vai arī labo, lai strādā kā nākas. 

Link to comment
Share on other sites

Meistaram, kas uzstādīja vispār zvanīji?

Link to comment
Share on other sites

koolmans

Zvanīju, zvanīju, viss, ko saka ir, ja pūš auksto gaisu tad viss ir ok :D

 

tāpēc gribu saprast vai man strādā viss kā vajag vai nē 

Link to comment
Share on other sites

1. Ārējā blokā, karstā dienā pilēs

2. Grūti novērtēt tirkšķus, to var izdarīt tikai tas, kurš to dzird.

3. Nē. Teorētiski tev vajadzētu pietikt ar ~ 2,6kW.

 

Principā zvani meistaram un saki, lai brauc un novērtē - lai pmaēģina dabūt paredzētos 16C tavā istabā. Protams, jāņem vērā, ka logiem/durvīm jābūt ciet. Lai nav tā, ka tu mēģini atdzesēt pagalmu.

Labots - ruukjis
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 2 minūtēm , koolmans teica:

ja pūš auksto gaisu tad viss ir ok :D

 

Tātad ir skaidrs, ka "meistars" neko nejēdz no kondicionieriem!

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ja karstums nāk klāt visu laiku, tad no tās kondiškas jēga būs maza.

dzīvoklī kurš stāvs no kura? kā ar logiem? cik to ir daudz - spīd iekšā saule jeb nē?

Link to comment
Share on other sites

koolmans

kur varētu būt problēma? Termostatā? Vai mazs daudzums freona? Viss ir jauns, bet, kas zin, varbūt man meistars kastē iepakoja lietotu, brāķētu kondicionieri un atveda, uzstādīja to man.

Pirku visu no viņa. Nav nekāda firma lielā, bet cilvēks viens pats uz sevi strādā, pārdod un uzstāda kondicionierus. 

Ganjau jēdz, tikai negrib braukt un taisīt, es jau viņam nemaksāju par to, ka atbrauc un pārbauda. Tā ir viņa dotā garantija. Viņš pats uz sevi strādā. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , koolmans teica:

kur varētu būt problēma? Termostatā? Vai mazs daudzums freona?

Tā nav lieta, par ko tev būtu jādomā - lai brauc un skatās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

koolmans

Man vajag viņam pierādīt, kas nestrādā. Viņš atbrauks un pateiks, ka viss kārtībā un aizbrauks. Varu vērsties pie patērētāju tiesību aizsardzības, bet negribu, lai līdz tam nonāk. 

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 1 minūtes , koolmans teica:

Vai mazs daudzums freona?

Tas varētu būt iemesls.

Kondicionieris pūtīs vēsumu arī ar 5-10% freona daudzumu sistēmā.

Link to comment
Share on other sites

koolmans

Pirmais stāvs, dzīvokļa siena ir no logiem, bet priekšā tumšie aizskari un nekas nespīd iekšā

Es testēju tajā laikā, kad saule vairs nav uz logu pusi. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , koolmans teica:

Man vajag viņam pierādīt

Nu un kā tu iztēlojies to panākt forumā tarkšķot? Šeit tev neviens nepateiks kur problēma (ja tāda vispār ir). 

Ja gribi baigi iet pa punktiem, algo  kādu ekspertu, kas brauks pie tevis ciemos, veiks nepieciešamos mērījumus un izdarīs secinājums. Nekā savādāk.

Viss, ko es tev varu pateikt, ka TEORĒTISKI 3,4kW vajadzētu būt atliektiem galiem, lai atdzesētu tavu telpu, BET varbūt neskaitāmi faktori kāpēc tā nav. 

Labots - ruukjis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , koolmans teica:

man liekas, ka atvēsināšanai vajadzētu būt labākai. 

Nē.

Pirms 26 minūtēm , koolmans teica:

vai tā tam jābūt?

Jā.

Pirms 27 minūtēm , koolmans teica:

meistars pateica, ka tā tam ir jābūt?

Jā - kompresors

 

Pirms 47 minūtēm , koolmans teica:

Man jautājums vai šāda atvēsināšana skaitās normāla jaunam kondicionierim ar 3.4 kw atvēsināšanas jaudu?

Visticamāk jā - kondicioniriem Tu iestādi temperatūru telpā, kādu gribi sasniegt un tad tas nabags strādā lai to sasniegtu - dzesē kamēr sasniedz 22C, pēc tam uztur - on/off rezīmā vai ar samazinātu slodzi, atkarībā no tehnoloģijas.

 

 

Vai 16C - vispirms sasnoiedz un tad uztur. Nebūs tā, ka uzliekot zemāku temperatūru pūtīs ausktāku.

 

Aizver visus logus. ieslēdz, uzstādi cik grādus gribi istabā un pagaidi kādu laiku līdz telpa atdzies. Nēm vērā, ka telpā atrodošais arī jāatdzesē..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , koolmans teica:

Pirmais stāvs, dzīvokļa siena ir no logiem, bet priekšā tumšie aizskari un nekas nespīd iekšā

te arī atbilde.

siltums jau ir ticis iekšā caur logiem.

principā būtu jādomā par variantu uzstādīt kādas nebūt zalūžijas ārpusē - tad efekts būs krietni lielāks.

 

Pirms 11 minūtēm , Lcs006 teica:

Aizver visus logus

nu ja šis nav, tad jau mēģina ar to nabagu dzesēt pie reizes ārpusi?

Pirms 15 minūtēm , Lcs006 teica:

Nēm vērā, ka telpā atrodošais arī jāatdzesē..

šīm gan es piekrītu - lai atdzesētu māju, kas iepriekš lielajā karstumā bija karsusi, bija vajadzīgas vairākas dienas. nu jau atkal puslīdz. man nav kondicioniera :) 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

koolmans

Protams, ka man visi logi ir ciet.

 

Es jau rakstīju, ka es testēju ar turbo režīmu un pa 2h no 25 grādiem atdzesēja tikai uz 22.5 grādiem un zemāk vairs temp nekāpa, bet tāpat stāvēja ieslēgts tas turbo režīms

Laukā tad bija tikai 24-25 grādi tajā dienā un saule nespīdēja manos logos. 

Es par šo vairāk domāju vai tas ir normāli vai nav, ja ir normāli ar manu 3.4 kw aparātu, tad ok. Es tikai gribēju pārliecināties, bet ja nav normāli, tad zvanīšu meistaram, lai brauc skatās. 

Link to comment
Share on other sites

koolmans
Pirms 19 minūtēm , Lcs006 teica:

Nē.

Jā.

Jā - kompresors

 

Visticamāk jā - kondicioniriem Tu iestādi temperatūru telpā, kādu gribi sasniegt un tad tas nabags strādā lai to sasniegtu - dzesē kamēr sasniedz 22C, pēc tam uztur - on/off rezīmā vai ar samazinātu slodzi, atkarībā no tehnoloģijas.

 

 

Vai 16C - vispirms sasnoiedz un tad uztur. Nebūs tā, ka uzliekot zemāku temperatūru pūtīs ausktāku.

 

Aizver visus logus. ieslēdz, uzstādi cik grādus gribi istabā un pagaidi kādu laiku līdz telpa atdzies. Nēm vērā, ka telpā atrodošais arī jāatdzesē..

 

Protams, ka man visi logi ir ciet.

 

Es jau rakstīju, ka es testēju ar turbo režīmu un pa 2h no 25 grādiem atdzesēja tikai uz 22.5 grādiem un zemāk vairs temp nekāpa, bet tāpat stāvēja ieslēgts tas turbo režīms

Laukā tad bija tikai 24-25 grādi tajā dienā un saule nespīdēja manos logos. 

Es par šo vairāk domāju vai tas ir normāli vai nav, ja ir normāli ar manu 3.4 kw aparātu, tad ok. Es tikai gribēju pārliecināties, bet ja nav normāli, tad zvanīšu meistaram, lai brauc skatās. 

Just now, uldise teica:

atstāj iesļēgtu uz vairākām dienām, tad jutīsi arī rezultātu..

 

uz vairākām dienām turbo režīmā? Tu tā arī dari? :D 

 

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 2 minūtēm , koolmans teica:

pa 2h no 25 grādiem atdzesēja tikai uz 22.5

Neaizmirsti, ka sasilušas arī visas sienas, grīdas, griesti! 

Pa 2 stundām neko īpaši neatdzesēsi, it sevišķi, ja ārā ir +30.

Logi vismaz ir ar 3 stiklu paketēm?

 

Link to comment
Share on other sites

koolmans
Just now, Stepselis teica:

Neaizmirsti, ka sasilušas arī visas sienas, grīdas, griesti! 

Pa 2 stundām neko īpaši neatdzesēsi, it sevišķi, ja ārā ir +30.

Logi vismaz ir ar 3 stiklu paketēm?

 

 

Par kādiem 30 grādiem tu runā, vecīt es rakstīju tak, ka laukā bija tajā dienā 24-25 grādi, kad es testēju

Jūs vispār lasat kautko vai izlasat pirmos divus vārdus un tad komentējat? :D

Pirms 2 minūtēm , uldise teica:

nē, parastajā režīmā - ar mērķi uzturēt telpā konkrētu temperatūru.

 

man tikai naktī uz pāris stundām ir izslēgts, pārsvarā visulaiku stāv ieslēgts

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , koolmans teica:

man tikai naktī uz pāris stundām ir izslēgts, pārsvarā visulaiku stāv ieslēgts

tas ir tāpēc, ka liels troksnis?

jo nu principā, ja grib, lai temperatūra turās, viņš ir jādarbina visu laiku.

 

kā jau rakstiju iepriekš, jānovērš ir siltuma nonākšana iekšā, tas daudz palīdzēs.

Link to comment
Share on other sites

koolmans
Pirms 1 minūtes , uldise teica:

tas ir tāpēc, ka liels troksnis?

jo nu principā, ja grib, lai temperatūra turās, viņš ir jādarbina visu laiku.

 

kā jau rakstiju iepriekš, jānovērš ir siltuma nonākšana iekšā, tas daudz palīdzēs.

 

te runa nav par to, lai turas vai neturas, 23-25 grādus var mierīgi dabūt

te ir runa vai turbo režīmā pa 2h temp atdziest tikai līdz 22.5 grādiem un zemāk neiet, kautgan laukā ir 24 grādi

Link to comment
Share on other sites

koolmans

vai man kāds var pateikt vai atdzesēt dzīvokli no 25 grādiem uz 22.5 grādiem turbo režīmā ir normāli vai nav? 2h laikā ar 3.4 kw kondicionieri? 25 kvm telpu

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu biedriem, ka meistaram pašam ir jāatbrauc un jāmeklē iemesli. 

Pēc apraksta spriežot - kondicionieris korekti nestrādā. Lai arī cik siltas būtu sienas/logi - kondicionierim ir jāpūš manāmi auksts gaiss.

Ar 3.4kW dzesēšanas jaudu - diezgan ātri istabai jākļūst vēsai. 

 

Kā jau iepriekš kāds minēja - lai arī kāda temperatūra pultī/kondicionierī tiek iestatīta, kondicionieris pūtīs vienādi aukstu gaisu, līdz iestatītā temperatūra istabā tiks sasniegta. Tad dzesēšana tiks pārtraukta. 

 

Papildus - āra blokam ir jāpaliek karstam/jāpūš karsts gaiss. Ja tas nav karsts, tad iekšpusē dzesēšana nenotiek.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, koolmans teica:

Man vajag viņam pierādīt, kas nestrādā.

Vai tad tas, ka zemāk par 22,5 grādi nevar dabūt, neskaitās pietiekams pierādījums?

Link to comment
Share on other sites

Pirmais mērījums jebkuram meistaram būs ar bezkontakta termometru uz iztvaikotāju (iekšējā bloka radiatoru).

Ja tur būs ap 10 vai zem 10 grādiem, tad ar to arī jautājums tiks noslēgts.

 

Link to comment
Share on other sites

IESPĒJAMS kondicionieris nekorekti nosaka telpas temperatūru

 

lai jautājums būtu aplūkojums konstruktīvi vajadzētu objektīvi apspriežamus datus. 

piemēram istabas temperatūras grafiku pa 10h vai kaut pa 4h

 

noliec kādu nevajadzīgu android telefonu lai logo temperatūru un tad ieliec grafiku te

vai noliec lai telefons ik pēd 10 min fotografē parastu digitālu termometru, tad pārraksti excelī un ieliec grafiku, 

tad jau varētu saprast vai AC tālāk negrib vai nespēj nodzesēt

 

vēl vienu sensoru varētu piebāzt pie pašas AC izplūdes, tur gan derētu biežāk par reiiz 10 minūtēs datiem. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

MartiniB

neleils OT, atsevishkju teemu cept nav iedvesmas.

vai kaads nevareetu padaliities(PM) ar sertificeeta buuvinzheniera kontaktiem?

 

pavasarii biju veersies neskaitaamos ventilaacijas/kondicioneeshanas kantoros

ar savu veelmi ieriikot abus labumus 4istabu dziivoklim, izvietojot visas tehniskaas uzpariktes beenijos virst taa,

bet neskatotes uz visai baisajiem cipariem(~3.5k + ~2.5k) sanjeemu konkreetu "uz redzeeshanos",

tikko pieprasiiju visu taisiit saskanjojot ar buuvvaldi, vinjiem pietiekot "normaalu" klientu.

Link to comment
Share on other sites

Aphopis

Pieliec termometru pie paša kondicioniera un apskaties vai nāk ārā +5C. Ja ir vairāk kā +5 tad maz freona.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

ruukjis
Pirms 45 minūtēm , Aphopis teica:

Pieliec termometru pie paša kondicioniera un apskaties vai nāk ārā +5C. Ja ir vairāk kā +5 tad maz freona.

Šeit ir runa par gaisa kondicionieri dzīvoklī, nevis RIMI pārtikas loģistikas centru... Nu vai vienkārši izlasi to rakstu, no kurienes tu smēlies šīs grudrības, līdz galam - gan jau, ka runa ir par Delta T. 

Link to comment
Share on other sites

Regisss
2021.06.30. , 16:08, koolmans teica:

vai man kāds var pateikt vai atdzesēt dzīvokli no 25 grādiem uz 22.5 grādiem turbo režīmā ir normāli vai nav? 2h laikā ar 3.4 kw kondicionieri? 25 kvm telpu

 

 

 

Tev tur kaut kas īsti nestrādā... man ir līdzīgas jaudas kondiķis uz 70m2 dzīvokli - 5. (pēdējais) stāvs un lieli logi... nu kad istabā 27 grādi, tad reāli diena paiet lai dabūtu normālu temperatūru visā dzīvoklī... bet konkrētajā istabā, kurā ir pūtējs - pāris stundās no 28 grādiem nokrītās uz 22-23 grādi... un es lieku ne uz max režīmu...

Link to comment
Share on other sites

Turbo režīms dzesē līdz noteiktajam telpas t. Kas ir citur uzstādījumos. Ja ir uzlikti 22 grādi, tad nekādi turbo, kvatro, giga mega režīmi nedzesēs zem tiem.

Link to comment
Share on other sites

koolmans
pirms 4 stundām , Aphopis teica:

Pieliec termometru pie paša kondicioniera un apskaties vai nāk ārā +5C. Ja ir vairāk kā +5 tad maz freona.

 

uzrādīja 7 grādus

tad tas ir par maz? 

 

te kāds arī par 10 grādiem rakstīja, tā ir milzu starpība 5 vai 10

cik tad īsti maksimali aukstam gaisam jānāk laukā no jauna kondicioniera??

Link to comment
Share on other sites

Grebnis

Ja ārā nāk 7, tad jābūt kārtībā. Uz iztvaikotāja būs 5 un tas arī ir minimums kas pieļaujams uz iztvaikotāja - savādāk tur viss aizsals un gaiss vispār neplūdīs cauri.
Pa vienkāršo - gaiss atdziest, rasas punkts, kondensāts, kondensāta novadīšanas caurule no iekšējā bloka - elektronika uztur 5 uz iztvaikotāja.
Ja nu galīgi liekas ka aukstums par mazu, zvani meistaram un mēģini vienoties par jaudīgāka aparāta uzstādīšanu.
Varbūt pie vainas "Pateicoties inteliģentai gaisa plūsmas funkcijai, dzesēšanas režīmā gaiss pūš pret griestiem un veido atsvaidzinošu krītošu vēsmu." :)
Bet principā 22 ir normāla temperatūra dzīvošanai.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...