Jump to content

Vadu savienošana zem apmetuma.


Zoom
 Share

Recommended Posts

superKrona

Nu man, piemēram, bija pilnībā pārogļojies zemapmetuma vads (vecais alumīnija) visā garumā no rozetes līdz kārbai, kādu 3m apmēram, ja būtu tuvu kokam atradies, gan jau būtu ugunsgrēks. Elektriskais boileris, korķi 16A izsita tikai beigās, kad kaut kur saskārās vadi kopā.

Kāpēc tikai viens posms, jo no kārbas līdz skapim bija tāds pats, fig niņ zin, vainu nemeklēju, novilku jaunu.

Labots - superKrona
Link to comment
Share on other sites

Nu skaidra lieta. Tāpēc es elektriskajam boilerim (plītij ... u.t.t.) ievilktu atsevišķu vadu.

Link to comment
Share on other sites

superKrona

PadLaika piecstāvenēs, deviņstāvenēs jaunu vadu ievilkt ir jautri. Protams, veselu posmu nomainīt tikpat jautri.

Link to comment
Share on other sites

Nu skaidrs, ka neestētiski virs apmetuma. Izvēlies. 😁 Bet nu kā sak - vai zivi apēst vai uz p...a uzsēsties.

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Jurkins teica:

Nu skaidrs, ka neestētiski virs apmetuma.

Kas tur neestētisks? Labi nostrādāta instalācija arī izskatās labi. Bet kā teica mans krusttēvs - kam nepatīk, lai iet d...st. Tā jau kļuvusi par kaut kādu māniju - aizsegt koka vai ķieģeļa sienas, ar kolosālu faktūru, ar puņķiem un drātīm aizkarinot priekšā trulo izgudrojumu - riģipsi. Un vēl nošpahtelēt to visu līdz stadijai, kad nav skatienam kur aizķerties. Un pēc tā brīnīties, ka bērni izaug par pilnīgiem truleņiem. Kad biju sīks un slimoju - skatījos griestos. Kādus tēlus fantāzija no tur redzētā uzbūra! Ko bērns var ieraudzīt, kā var attīstīt iztēli, skatoties perfekti nošpahtelētos griastos?!

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Kad biju sev līdz viduklim, tad 119. sērijas istabās ceļu augstumā bija rozetes, kurās bija, ja nemaldos 3 vai 4 strīpiņas izkārtotas zvaigznē. Tās gadījumā nebija 3 fāzes?

Link to comment
Share on other sites

Kaut kādās mājās (nezinu, kuras sērijas, neatšķiru) bija viena rozete 3F koridorā. Ne zvaigznītē, bet krievu melnā. 5-stāvu paneļniece. Tas bija gadi 35 atpakaļ. Draugs dzīvoja 2-istabu dzīvoklī. Bet, kad mērījām ar testeri, tad tur nekā nebija.

pirms 2 stundām , M_J teica:

Kas tur neestētisks?

@M_J, man nekas 😁. Bet, ja Tu jautā, tad neesi aizdomājies līdz kuram orgānam daži mēdz būt estēti 😁.

pirms 3 stundām , M_J teica:

aizsegt koka vai ķieģeļa sienas,

Tici man, krievu laikā būvētās ķieģeļu sienas labāk ir aizsegt 😁.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bija atsevišķa radio translācija. Tā rozete bija virtuvē virs 3 fāzu roztēm un arī viesistabā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Zoom teica:

Bija atsevišķa radio translācija.

Jā, un maģiem bija ieeja, lai varētu ierakstīt no tās 😁. To jebļu sauca "točka" (nejaukt ar krievu operatīvi-taktisko raķeti)

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Zoom teica:

Zolitūdes tipa māju dzīvokļos.

Tas bija Jēkabpilī.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , Zoom teica:

Bija 3 fāžu rozete. Zolitūdes tipa māju dzīvokļos.

Zolitūdē dzīvokļos NAV 3f ir tikai 1f ar atsevišķu zemējuma vadu, kurš  otrā galā pievienots turpat kur 0 ...

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Zoom teica:

Tās gadījumā nebija 3 fāzes?

Trīs fāzes krievulaikos, parastos dzīvokļos, nekur nevilka, Bija daži projekti ar elektriskajām plītīm. Tur tika pievilkta attiecīga instalācija. Citādāk komunistu vara uzskatīja, ka  trīs fāzes padomju cilvēkam dzīvē nav vajadzīgas. Tā jau arī bija, jo oficiāli veikalā nepārdeva nevienu trīsfāzu verķi un sadzīvei domātās iekārtas visas bija vienfāzu. 

 

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Ja laukos nopirkās ripzāģu galdiņš, cilvēks parastais no vienas fāzes taisīja trīs.

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Jurkins teica:

Tici man, krievu laikā būvētās ķieģeļu sienas labāk ir aizsegt

Parasti uzlikt riģipsi ir ātrāk un vienkāršāk. Uzvelkot uz tādas sienas atbilstoša biezuma izlīdzinošo kārtu, tur nedēļu būs jāgaida, lai var sākt špaktelēt.

Link to comment
Share on other sites

Laukos, ar lielām pūlēm un pa blatiem, vienai otrai mājai bija trīsfāzu pieslēgums. Malku ar vienfāzu motoru īsti pzāģēt nevarēja, bet elektromotors zāģim noteikti bija nosperts kolhozā, jo godīgā veidā to nopirkt nevarēja. Man mājai tagad ir trīs fāzes un tās izmantoju virpai frēzei, formatzāģim, u.t.t. Tās mantas jau vajag cilvēkam, kurš nodarbojas ar savu biznesu, bet krievulaikos tas bija noziegums. Viena fāze bija laba lieta, lai cilvēks nesadomā pats privāti kautko darīt.  Komunisti uzskatīja, ka padomju cilvēks lai let valsts darbā, pa vakariem dzer šnabi un tā papildinot valsts budžetu. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Prodigy

Turklāt tās 3kontaktu rozetes ir uz atsevišķa drošinātāja, kā nesen nejauši atklāju, mainot to rozeti

Link to comment
Share on other sites

Amazons
pirms 21 stundām , Jurkins teica:

Šie ir (vieni no) tie atslēgas vārdi. Pazīstu ļoti daudzus, kuri sev (ne uz pārdošanu) ir paši iekārtojuši elektroinstalāciju. Nekas nevienam nedeg un netaisās. Tā pilsētas leģenda, ka elektroinstalācija ir kaut kas līdzīgs kvantu fizikai... Nevajag krist galējībās.

 

p.s. neesmu dzirdējis, ka kāda privātmāja būtu sabrukusi, bet maxima, kuru projektēja un būvēja sertificipisēti speciālisti...  (un rezultātā ir sasipta dzīve visiem)

Protams, turklat cik atceros tad tu arī par vadu krāsām ar putām uz lūpām teici ka pilnīgi pofig. Ta kā pasarg dies no tādiem meistariem kā tu

Link to comment
Share on other sites

Padomju laikā vadu krāsas nebija.

Amazons, tu tā arī neatradi normatīvo prasību par vadu krāsām? Lai Jurkinu varētu sodīt par viņa pofigisko attieksmi šajā ziņā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

superKrona

Vadu krāsu vajag lampai/slēdzim, un pat tur domas dalās. Ja gar vadiem grābstās ar izslēgtiem korķiem, tās krāsas smukumam.

Izņēmums zemējums

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Pirmkārt, es nepozicionēju sevi par meistaru. Nenodarbojos ar pakalpojumu sniegšanu. 

Otrkārt, es pilnībā saprotu trendu - pelēkā masa ar potrebļaģiem, kuriem pilnīgi visu par adekvātu un taisnīgu😁 samaksu veic sertificipisēti propesionāļi, turklāt katrs savu operāciju (darba dalīšana 😁, kura kapitālismam attīstoties arvien padziļinās). Gan jāpiebilst, ka katrs no pelēkās masas ir sertificipidēts propesionālis kādā operācijā (piem. gu10 led lampu līdz 12V deinstalēšana, instalēšanu veic cits, pēc tam verifikāciju u.t.t.)

@Amazons, nekā personīga, bet ej Tu ... 

 

Mans uzstādījums krāsām - dzeltenzaļais ir zeme, pārējais ir pilnīgi pofig. Skaidrs, ka ja būs iespēja, nelikšu vienā istabas stūrī fāzi zilu, otrā - brūnu, trešajā - pelēvu. 

 

Gan jau nebūs ilgi jāgaida, lai piznesmeņii un propesionāļi izlobētu mk noteikumus, ka vajag institūciju, kura staigās pa dzīvokļiem un pārbaudīs vadu krāsas. Nesakritības gadījumā piespiedu pārbūve, ko veic sertificipisēti propesionāļi par adekvātu samaksu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

dzeltenzaļais ir zeme, pārējais ir pilnīgi pofig.

Nu krāsas gan būtu jāievēro - tas ir defaults. 

Pats kādreiz sajauksi kaut ko tādā veidā neievērojot krāsas. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Didzis teica:

Laukos, ar lielām pūlēm un pa blatiem, vienai otrai mājai bija trīsfāzu pieslēgums.

Cik sevi atceros (arī padomju laikos) manai privātmājai ir bijis 3F pieslēgums. Sencis nekādus blatus nemeklēja, lai pieslēgtu.

Nu tas ir pilsētā, laukos bija varbūt savādāk.

Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

Es mēdzu uzticēties testerim vai indikatoram nevis krāsām.

Nu tas jā, biju domājis, ka tev uz sadali pie AS pienāk zils, pie otra brūns - tad gan bardaks.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 2 minūtēm , xp teica:

ka tev uz sadali pie AS pienāk zils, pie otra brūns

Nu tak skaidrs, ka nē. 😁

Link to comment
Share on other sites

Man patiktu tā:

Lūk, braucu garām kādam HES redzu tur šinas dzeltenā, zaļā, sarkanā un zilā krāsā.

Tā arī tās krāsas turpinās kabeļos ražotnē, ienāk manās mājās un es pat indikācijas lampiņas izstrādājuma vadības panelī, slodzei katrai fāzei lietoju arī tādās krāsās. Nē, bet gudrīšiem vajag visu vienkāršo sad irst....

IMG_20210701_123341.jpg

Labots - jacobs
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Jā, pelēka, brūna vai melna indikācijas lampiņa... tas ir ļoti ekskluzīvi.

Labots - Jurkins
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nu pa zilo vadu jau vajadzētu tomēr laist nulli, vai kā moderni, neitrāli. Tad lustru mainot, točna zini, no kura vada neatrausies pa nagiem.

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , jacobs teica:

Lūk, braucu garām kādam HES redzu tur šinas dzeltenā, zaļā, sarkanā un zilā krāsā.

 Lietuviešu kolēģis, ar ko kopā būvējām elektrostacijas vienmēr šķendējās, kad Lietuvas karoga krāsas nesanāca pareizajā secībā, tas ir karogs bija vēkšpēdus.

Labots - M_J
  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Jurkins teica:

Ja ir iespējams, protams, ka ievērojam, bet, ja man ir citi vadi vai uz kaut kādiem slēdžiem, lustrām paliek dzīsla ar nepareizo krāsu, tad nevilkšu citu vadu, lai tās krāsas būtu pareizās.

Pa jaunam būvējot, protams, pareizi ir ievērot, savelc vadus tā lai var savienot, ka krāsas pēc standarta.

Jāprasa elektriķiem, kā ir remontdarbos, kur esoši vadi, labā, pilnībā atbilstošā stāvoklī, vai tiešām tādi vadi tiek rauti ārā un kalti iekšā jauni, lai tik ar krāsām viss būtu pareizi.

Link to comment
Share on other sites

Uz lustru gribēdams nevar  krāsas ievērot. jo parasti ir trīsdzīslu vads un lustrā divas grupas. Vienu španungu,  no dubultā slēdž, pa brūno vadu, otru  no slēdža  pa zaļdzelteno un nulli pa zilo. Cits elektriķis nulli laiž pa zaļdzelteno bet fāzi pa zilo. Tā i bardaks veidojas. Protams, vada galus var ar krāsainu izolācijas lentu nomarķēt, bet ej nu staipi bezjēgā lentas ruļļus līdzi un krāsainās lentas parasti ir konkrēti sūdi, vismaz depiņā pērkamās.

 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Kaut kur 90-tajos mainīju dzīvoklī vadus. Pa sienām, tie, kas pa griestiem (paneļu caurumiem) uz lustrām, palika vecie Al. Saliku nozaru kārbas u.t.t. Kā domājat, cik reizes no tā laika esmu atvēris kaut vienu nozaru kārbu? Miniet trīs reizes. Es pat esmu pārliecināts, ka nākamos 25 būs tieši tikpat reizes.

Mierīgi varēja nevis tos apaļos plastmasas vākus likt, bet uzlikt reģipša šaibas, uzlīmēt tīkliņu un aizšpaktelēt 😁😁😁 (nevienu neaicinu tā darīt, vienkārši zirgojos)

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 57 minūtēm , Didzis teica:

Uz lustru gribēdams nevar  krāsas ievērot.

Gribēdams protams var, bet visbiežāk jau negribās, jo nafig lustrai zemējums.

Tiesa no jauna būvējot, visticamāk vilktu 4 vai pat 5 dzīslu vadus, jo sazin kas var ienākt prātā, vai pastāvīgu fāzi vajag kādai smart iekārtai lustrā vai sadalīt vēl grupās.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Didzis teica:

Uz lustru gribēdams nevar  krāsas ievērot.

Var, dabai nedraudzīgā veidā, ar 5 dzīslu vadu. :D

Kā pārslēdžos ievērot?

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , xp teica:

Nu krāsas gan būtu jāievēro - tas ir defaults. 

Pats kādreiz sajauksi kaut ko tādā veidā neievērojot krāsas. 

Ir bijis, ka pēc Latvenergo nedarbiem sajaukta fāzē ar nulli vietām. Tad kāda jēga krāsām?

Vadu krāsai vienīgais nosacījums ir dzeltenzaļais vads, lai daltoniķi varētu atšķirt. Pārējais skaitās labās prakses piemēries

pirms 10 stundām , Didzis teica:

Nu pa zilo vadu jau vajadzētu tomēr laist nulli, vai kā moderni, neitrāli. Tad lustru mainot, točna zini, no kura vada neatrausies pa nagiem.

 

Mainot lustru nevar atrauties pa nagiem, jo pēc noteikumiem jāatslēdz strāvas padeve

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...