Jump to content

Vadu savienošana zem apmetuma.


Zoom
 Share

Recommended Posts

Sveiki. Cik cilvēku tik viedokļi. Gribu aiztaisīt vecās rozetes kārbu ar elektro ģipsi. Bet man ir jāpagarina vads, kurš ies zem siltum/skaņas izolācijas plātnēm. Man ir jāieģipsē vadu savienojums. Kā labāk savienot vadus? Kuri būs apmetumā. Salodēt, saskrūvēt, ar tām klemmēm un noizzolēt ar lentu? Pagaidām ir šādi, bet saka,ka tā nevar. 

 

 

20210628-220255.jpg

Labots - Zoom
Link to comment
Share on other sites

Lai būtu droši, dzīslas savij kopā un salodē, pēc tam nosēdcaurulītes. Viss vienkārši.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Rainis teica:

Lai būtu droši, dzīslas savij kopā un salodē, pēc tam nosēdcaurulītes. Viss vienkārši.

esmu lasījis , ka lai būtu pavisam feini vajagot arī želeju zem nosēdcaurules jo mitrums tomēr varot palīst apakšā.

Amatieri izlīdzoties ar termolīmi. Citiem vispār tas pie kājas - vads jau nemirks ūdenī tomēr.

Kam ir taisnība - goda vārds nezinu, nav arī īpašas intereses uzzināt.

Link to comment
Share on other sites

Labi, ka ir jāpagarina vara vadi, kurus var savīt, var salodēt, var apspiest un vēl visādi izvirst.

Gadās vecie alumīnija vadi un tad saproti, ka neder ne savīt, ne salodēt un vispār labāk nekustināt :)

Padomju laiku skrūvējamais savienotājs, izolenta pa virsu aiz ieraduma un špaktelī iekšā. Nav fen šujs, bet visas rozetes un slēdži tādā veidā nolaisti zemāk un jau gadi desmit kalpo bez iebildēm.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kārba pietiekoši dziļa, savieno, tad izgriez no riģipša ripiņu, to uz ģipša «pielīmē», tā lai savienojumi netiktu «slapināti» ar ģipsi, pa virsu nošpaktelē, var sietu uzlikt, lai plaisas neparādītos.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ja savienojums paslēpts zem apmetuma, tad vara vadi obligāti jāsalodē, bet alumīnija vadi jāsametina. Kā noizolēt, tas jau tehnisks jautājums. Jālodē vai jāmetina, lai savienojumā nekad neizdalītos siltums, slikta kontakta dēļ. Koka  mājā tas protams skaidrs, bet arī mūra apmetumā tas ir aktuāli. Kad sāk savienojums silt, sabojājas izolācija un tad istabā ir elektriskās sienas ar strāvas noplūdi.

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Solutions: 

1. presējamās čaulītes (nejaukt ar āderuzgaļiem), termouzmava uz dzīslas, termouzmava (ar līmi) uz kabeļa 

2. Wago savienojumi, kārbai vāciņš. Kārbai jābūt pieejamai! ideālā gadījumā jābūt atzīmētai shēmā/plānā

3. Savīts + lodēts savienojums, termouzmava katram savienojumam, lielā uzmava pāri visam (būs baisais kunkulis)

 

P.S. neizjaucams, garantēts savienojums - nav jābūt pieejammam. Izjaucams savienojums - obligāti jābūt pieejamam un atzīmētams shēmā/plānā!

Labots - Amazons
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Dilemma...

Puiši, pašu krievu laiku vadu un kabeļu izolācija, pašas dzīslas, diezin vai bija un vairs ir, tuvu tik labas, kādus vēlamies veidot savienojumus..?🙂

Protams, nesaku, ka jāstrādā, pa roku galam...

Link to comment
Share on other sites

@jacobs pēc bildes redzams ka ir mūsdienu kabeļi. Bet arī vecās instalācijas var salabot civilizēti - cita lieta meistara godaprāts un klienta maciņš

Link to comment
Share on other sites

194641619_WhatsAppImage2021-06-29at13_10_56.thumb.jpeg.3e6b32985485d37feb40cf862e1e0069.jpeg

 

Radiniekam apsaimniekotāja elektriķi kaut ko sataisīja priekš elektriskās plīts. 3x C16 uz 1.5mm2 vada (tā uz aci izskatās), tad vēl lampu spaile savienojumam (gan jau Al ar Cu arī kopā tajā spailē), kaut kāds vēl vadiņš kaut kur aiziet. Gandrīz jābrauc skatīties, kamēr tur nav sācis kas svilt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

normāls skats, nekas tāds. manai daudzdzīvoklenei tagad procesā pārbūve, lai tiktu no šī visa bildē redzamā mantojuma vaļā..

Link to comment
Share on other sites

Tas vecais jau ir OK, viss pat smuki, nav samuļļāts, bet to, ko uztaisīja jaunu. Nu labi, īss posmiņš tur ar to 1.5mm2 vadu, bet tomēr.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 54 minūtēm , ju teica:

īss posmiņš tur ar to 1.5mm2 vadu, bet tomēr.

Tas īsais posmiņš tālāk nobaro 3gab. C16, kā arī droši ka aizejošie ir 2.5mm2 🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Neko jūs nesaprotat. Tas ir vājais posms 😁.

pirms 3 stundām , ju teica:

lampu spaile savienojumam (gan jau Al ar Cu arī kopā tajā spailē)

Nu ar šādu "lampu spaili" jau var vienot kopā Al un Cu, tikai nevajag bāzt abus vadus cauri un abus pievilkt ar abām skrūvēm (kā esmu redzējis dažreiz darām, uz jautājumu   "kāpēc?" atbilde ir "stingrāk turās kopā", uz nākamo "kas tai kastē tos vadus raustīs?" parasti atbildes na vai "sama durak").

Link to comment
Share on other sites

Es papētīju to bildi, tā spaile tur vispār lieka (vadu varēja paņemt no viena vecā automāt apakšējās spailes), uz plīti viens automāts būtu pieticis.

Link to comment
Share on other sites

Kā jau iepriekš esmu rakstījis, uz plīti vajag 3X16A un 2.5 mm kaparu. 2 fāzes virsmai, trešā cepenei. Paskaties cik kW plīts manuālī un izdali ar 230V. Un nekāda viena fāze 1.5 mm!

Link to comment
Share on other sites

un ko darīt tiem, kuriem nav 3F? cik esmu redzējis, daudzi uz to pašu vienu 1F 16A liek indukcijas plīti + cepeni un nekas. vienkārši nevar visu reizē slēgt. un cik reizes gadā ir tā vajadzība pēc tā.

Link to comment
Share on other sites

Man vismaz reizi nedēļā ir vismaz 2 riņķi + krāsns, katru dienu mēdz būt vienlaicīgi 2 riņķi vismaz

Link to comment
Share on other sites

spitaligais

Padomju laiku dzīvoklis, 1F 16A.

Iepriekšējais dzīvokļa īpašnieks pamanījies ievilkt 2.5 mm2 Cu vadu, kas arī tika sadalīts tālāk cepenei, indukcijas krāsnij, un mikroviļņu krāsnij.

A ko darīt? Speciāli dēļ ēdiena gatavošanas Sadales tīkliem prasīt 3 fāzes? Dzīvoklī? Aļo garaž.

Galvenais ir tikai sievišķi iemācīt, ka nevar visu slēgt iekšā vienlaicīgi.

I to, kad ēst taisa, vairāk par 2 rinķiem tāpat netiek izmantoti, vismaz manā mājā. Korķi vēl nav atslēgušies.

 

A autoram - Ja kārba pietiekami dziļi, liekam virsū apaļo "zaglušku"(Multifix vāks nozarkārbām), ģipsis pa virsu un miers. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , spitaligais teica:

Padomju laiku dzīvoklis, 1F 16A.

Iepriekšējais dzīvokļa īpašnieks pamanījies ievilkt 2.5 mm2 Cu vadu, kas arī tika sadalīts tālāk cepenei, indukcijas krāsnij, un mikroviļņu krāsnij.

A ko darīt? Speciāli dēļ ēdiena gatavošanas Sadales tīkliem prasīt 3 fāzes? Dzīvoklī? Aļo garaž.

Galvenais ir tikai sievišķi iemācīt, ka nevar visu slēgt iekšā vienlaicīgi.

I to, kad ēst taisa, vairāk par 2 rinķiem tāpat netiek izmantoti, vismaz manā mājā. Korķi vēl nav atslēgušies.

 

A autoram - Ja kārba pietiekami dziļi, liekam virsū apaļo "zaglušku"(Multifix vāks nozarkārbām), ģipsis pa virsu un miers. 

1F 16A vietā var paņemt 1F 20A, 25A, 32A un max līdz 40A. Galvenais, lai kāpņu telpā būtu atbilstoši stāvvadi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Insekc teica:

https://pta.lv/lv/iebuvejama-tehnika/plits-virsmas/indukcijas-virsmas/candy-cis642mctt

Vienkarša virsma = kopējā jauda 7.4 kW.

Pat ja darbina tikai 2 riņķus reizē, tad jāatceras, ka nedrīkst lietot neko no: Mikrovelns/tējkanna/fēns/cepene/kafijas automātrs/vešene/trauķene (pedējie 2 mēdz ieslēgties paši). Izdzīvot jau var, bet nav komfortabli.

Tas ir pie nosacījuma, ja slēgsi divus riņķus uz max jaudu. Bet, parasti jau ir, ka uzvārās un pēc tam uz kaut kādu nelielu jaudu katliņu stundām burbuļo :)

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , raivix95 teica:

Plītij 3 fāzes. :D BOOT elektro tēmas atkal nebeidz pārsteigt.

Man privātmājā 3 dzīvokļi, katram pie plīts ir pievilktas 3f. Dēlam savā mājā arī 3f.

vienkārši parēķini cik tērē virsma+cepene+trauķene+vešene+mikrovelns+tējkanna+fēns.

Labi, izdali kopējo jaudu ar 2 un tad ar 230V. Cik A sanāk? 16 A drošinātājs un 1.5 mm vads turēs?

Link to comment
Share on other sites

Cik plītis esmu slēdzis, tām līdzi nāk shēma, kā slēgt un kādas strāvas ir 3f; 2f*; un 1f slēgumā.

*ne visām

Ja nu vienīgi tā ir tikai 2 riņķu galda virsmas plīts, tad tur var būt tikai 1f vai 2f

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , energys teica:

Tas ir pie nosacījuma, ja slēgsi divus riņķus uz max jaudu. Bet, parasti jau ir, ka uzvārās un pēc tam uz kaut kādu nelielu jaudu katliņu stundām burbuļo :)

 

Nu tad jau arī uzvārīšanās laikā izbliezīs drošinātāju vai nodegs 1.5mm drāts gabals sadalē (kā bildē). Savā laikā darbā (pirms 35 gadiem) 3 l burkā ar spirāles gabalu tējūdeni vārījām. Tikai uz īsu brīdi, lai uzvārās. Lai būtu ātrāk spirāles gabalu saīsinājām. Tikmēr, kamēr koridorā no sadales kārbām sāka kūpēt. 😁

Pirms 3 minūtēm , ggg97 teica:

Cik plītis esmu slēdzis, tām līdzi nāk shēma, kā slēgt un kādas strāvas ir 3f; 2f*; un 1f slēgumā.

*ne visām

Tā ir, uz plīts pakaļas ir uzlīme. BET nav variantu kā virsmu pieslēgt pie 1f 16A.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , ggg97 teica:

kā slēgt un kādas strāvas ir 3f; 2f*; un 1f slēgumā

Kad virtuvē remontu taisījām, uz plīts virsmu un uz cepeškrāsni pievilku 3 fāzes, cepeškrāsni un virsmu izvēlējās sieva, nu pēc savas patikšanas, tad ne plīts virsmai, ne cepeškrāsnij nebija paredzēts uz 3 fāzēm, vienfāzīgās izrādījās...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , vvv teica:

tad ne plīts virsmai, ne cepeškrāsnij nebija paredzēts uz 3 fāzēm

Kā reizi plīts virsa uz vienu fāzi, cepene uz otru fāzi un tējkannai trešā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Man viss pa nopietno tur. No sadalnes uz virsmu savs vads, uz cepeškrāsni savs vads, uz tējkannas rozeti savs, arī izdalīju uz dažādām fāzēm.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Man uz māju 1f 16A un ir ok. Ir indukcijas virsma ar 2 rinķiem. Cepeškrasni un indukciju neslēdzam kopā, bet savādāk nav nekāda iespringuma, visam pietiek, korķi nav sisti laukā. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , uldii12345 teica:

Man uz māju 1f 16A un ir ok. Ir indukcijas virsma ar 2 rinķiem. Cepeškrasni un indukciju neslēdzam kopā, bet savādāk nav nekāda iespringuma, visam pietiek, korķi nav sisti laukā. 

Indukcijas virsma 3.5 kW. Un tā nav pati jaudīgākā.

https://pta.lv/lv/iebuvejama-tehnika/plits-virsmas/indukcijas-virsmas/candy-cid30-g3

Ja ieslēdz abus riņķus, man sanāk 3500/230=15.2 A. Tur vairs neko citu ieslēgt nevar (tēkanna, fēns, mikrovelns, trauķene, vešene), lai neizblieztu drošinātāju.

Ja nu vienīgi nekad neslēdz abus riņķus reizē...

Link to comment
Share on other sites

Godīgi sakot man pat baigi negribās komentēt tās glupības kas te sarakstītas. Vienkārši sēžu skatos "Degpunktā" un statiska ir nepielūdzama - neviena māja dzīvoklis tāpat vien neaizdegas. Nē nu, teorētiski, varbūt kādam šķiet ka viņas aizdegas no neaizgriezta krāna vai tāpēc ka saimniece intensīvi cepa pankūkas.

 Atkārtošos vēlreiz ja nu šajā forumā to esmu teicis - pēdējo 30 gadu laikā (kopš neatkaības atgūšanas), visādi Kuļibini, Vasjas un pašpasludinātie elektriķi ir tādas kakafonijas sataisījuši ka zeme atveries

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , Insekc teica:

Kā jau iepriekš esmu rakstījis, uz plīti vajag 3X16A un 2.5 mm kaparu. 2 fāzes virsmai, trešā cepenei. Paskaties cik kW plīts manuālī un izdali ar 230V. Un nekāda viena fāze 1.5 mm!

Es neredzu, ka no tiem C16 automātiem aizietu trīs fāzes. Redzu ka viena fāze pa trim vadiem.

Link to comment
Share on other sites

Pēdējais unikums bija privātmāja (karkasniece) Ķekavā - protams uz pārdošanu, protams saimnieks pats vilcis elektrību - veiksmi laimīgajam pircējam. Pēc kādiem pāris mēnešiem būs pārdošanā

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , mafijs teica:

Es neredzu, ka no tiem C16 automātiem aizietu trīs fāzes. Redzu ka viena fāze pa trim vadiem.

Tieši tā. Ja ir pieejams tikai 1f pieslēgums, tad dzīvoklī jāievelk ar 4 mm2 kabeli un tālāk jāsadala iekšējā sadalē. Kādu fiziku ir mācījušies tie, kas ievelk elektrību dzīvoklī ar 1f 1.5mm2 kabeli? Sadzīves tehnika ir kļuvusi jūtami jaudīgāka un ar to ir jārēķinās. Nav vairs kā padlaikos, kad fēns bija 300W, tējkanna 600W un plītiņa 800W.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Amazons teica:

protams uz pārdošanu

Šie ir (vieni no) tie atslēgas vārdi. Pazīstu ļoti daudzus, kuri sev (ne uz pārdošanu) ir paši iekārtojuši elektroinstalāciju. Nekas nevienam nedeg un netaisās. Tā pilsētas leģenda, ka elektroinstalācija ir kaut kas līdzīgs kvantu fizikai... Nevajag krist galējībās.

 

p.s. neesmu dzirdējis, ka kāda privātmāja būtu sabrukusi, bet maxima, kuru projektēja un būvēja sertificipisēti speciālisti...  (un rezultātā ir sasipta dzīve visiem)

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

privātmāja būtu sabrukusi

par sabrukušām tiešām nav dzirdēts, bet par nodegušām gan regulāri parādās ziņas

Link to comment
Share on other sites

Nu skaidrs, ka, kur mežu cērt, tur skaidas lec. Bet, ja to uzsver, tad tomēr tā kā ... nu tad gribētos redzēt statistiku, cik tad ir gadījumu, kur pie vainas instalācija un pat teikšu vēl ciniskāk - kur pie vainas  "vasjas" pašdarbība nevis 120 gadu veci vadi vai šmigā uz ķieģeļa uztīta spirāle un tamlīdzīgi. Un tad vēl atsevišķi tos "uz pārdošanu" variantus.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...