Jump to content

Pirmais auto


Recommended Posts

Protams, tā ir medaļas otra puse. Arī man vecāki nevarēja nosponsorēt tiesības, bet laukos bija vajadzība. Sapelnīju pats vasarā gaterī un pirmo auto, kurš man kalpo jau 5to gadu, nopirku par sportā nopelnītajām prēmijām.

Par teoriju, vismaz manā pusē lauku vidusskolās un nelielo pilsētu tehnikumos (aka Kandava), autoskola piebrauc klāt ar teoriju un tomēr mazpilsētās arī praktiskās braukšanas nodarbība parasti ir lētāka un bieži tiek organizēta, ka instruktors atbrauc uz skolu, piesēdina pilnu auto (4 cilvēki) un visi kolektīvi visu dienu brauc eksāmena pilsētu mācīties.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Kazarms teica:

Lielākoties laukos tiesības noliek tajos 18-19 gados jeb vidusskolas/tehnikuma izskaņā, bet pilsētās drusku vēlāk.

Laukos jau tas auto bieži vien ir nepieciešamība. Var jau, protams, kratīties pa to putekļaino ceļu ar velosipēdu.

Ir, tā teikt, stimuls.

Man te Jūrmalā skolas laikā teoriju var apgūt pa velti, arī braukšanas nodarbības tiek daļēji apmaksātas. Tad tik atliek pašam eksāmenu apmaksāt. Cenšās pašvaldība. Un tas jau ir sen. 90. gadu sākumā jau tas bija.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Bieži jau bij tā ka ja vecākiem nebij tiesību/auto, tad arī atvases nemaz tā necentās tās tiesības iegūt, nu vai vienkarši nebij naudas. Un nebij tā ka nu viem bij tie auto laukos.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ju teica:

Man te Jūrmalā skolas laikā teoriju var apgūt pa velti ... Cenšās pašvaldība. Un tas jau ir sen. 90. gadu sākumā jau tas bija.

Tradīcija. 80-to pirmajā pusē Jūrmalā, skolas mācību kombinātā dabūju C korkas uz rokas vēl pirms 18, ar attiecīgu ierakstu par derīguma sākuma datumu (dz.d). 90-tajos tiku pie auto, tad Rīgā pārliku braukšanu uz B, Bet tas jau vairs nebija pa velti.

Link to comment
Share on other sites

Tagad jau arī to nodrošina kaut kāds "kombināts" - BJIC vai kā to sauc. Talpas tās pašas Jaundubultos.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

2021.06.27. , 17:20, Leo teica:

cerot uz konkretu pieredzi,ar personigi lietotiem auto....

Pieredze var būt ļoti dažāda arī ar identisku auto - kā paveicies, tā ka tas galīgi nav rādītājs. Viens ir nopircis nojātu auto un spļaudās, otram gadījies labāk kopts un tas brauc bēdu nezinot.

Bet ja iet runa par jaunieti, tad parasti jau BMW tomēr ir topā.

Es arī meitai pirmo auto nopirku Peugeot, bet īsā laikā viņa tāpat līdz E36 žurkai nonāca un tagad laimīgi braukā :D

Protams, ka tie lielākā daļa ir nojāti, bet var atrast arī braucamu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Droši vien ka paiet kāds laiks, kamēr vispār saprot ko pats grib no tā auto, vismaz man tā bij.

Ja tas pirmais auto, tad to nevar zināt un tāpat nopērk kautko kas neatbilst vajadzībām, ja līzings uz 4 gadi, tad sanāk ka faktiski jādzīvo ar to kas nopirkts.

Link to comment
Share on other sites

martinno
Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

ja līzings uz 4 gadi, tad sanāk ka faktiski jādzīvo ar to kas nopirkts.

 

Kādā sakarā? Tipa līzingā iegādātu (vēl neizmaksātu) auto nevar pārdot?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , martinno teica:

līzingā iegādātu (vēl neizmaksātu) auto nevar pārdot?

Nevar gan, tā vienkāršā iemesla dēļ, ka auto nepieder tev (es te runāju par operatīvo līzingu). Var atdot atpakaļ līzinga kompānijai, bet tas galīgi nav izdevīgi.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

martinno
Pirms 2 minūtēm , ivo teica:

Nevar gan

 

Tu kurā gadsimtā dzīvo? :) Nav svarīgi kas kam pieder - ar līzinga devēju par visu var vienoties.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , ivo teica:

Nevar gan,

Un kā vēl var. Man pie auto iegādas (2019.) uzreiz piedāvāja 3 variantus, ko ar auto varu darīt - pārdot, atdot līzinga kompānijai, vai pārņemt finanšu līzingā. Turklāt tirgus eksperti saka, ka auto kurš paņemts uz 5 gadi izdevīgāk esot notirgot 4. gadā, jo auto (ja ir paņemta) vēl ir viena gada garantija + esot visaugstāka tirgus vērtība un ir visas cerības pārdot tā, lai sanāktu pirmai iemaksai nākamajam līzinga iegrābienam.

Labots - ruukjis
Link to comment
Share on other sites

Paldies visiem par veltīto uzmanību.Čalis izvēlējās volvo s80,2paaudze,automāts,2.4 dīzelis...pirmo gadu pa Rīgu nebraukās,tā kā gan jau `izgrozīsies`... :)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...