Jump to content

Windows 11


shadow118
 Share

Recommended Posts

shadow118
Just now, maiss teica:

Kāds ir jau patestējis ar spēlēm? 

Kautkur dzirdēju baumas ka fps esot vairāk uz win 11

it kaut kādi video youtube, kur ir spēļu testi ar to nopludināto versiju, tā atšķirība bij diezgan minimāla, ja vispār ir. 

 

 

Pirms 2 minūtēm , vvv teica:

Vai nevarētu būt tā, ka pašreiz sagaidāmajai insaderu versijai šī prasība pēc TPM, ar laiku tāda nebūs?

Microsofts jau savā lapā salikuši pie prasībām, tā kā drīzāk tas paliks
https://docs.microsoft.com/en-us/windows/compatibility/windows-11/


There are new minimum hardware requirements for Windows 11. In order to run Windows 11, devices must meet the following specifications. Devices that do not meet the hard floor cannot be upgraded to Windows 11, and devices that meet the soft floor will receive a notification that upgrade is not advised.

 

Hard Floor:

  • CPU: Core >= 2 and Speed >= 1 GHz
  • System Memory: TotalPhysicalRam >= 4 GB
  • Storage: 64 GB
  • Security: TPM Version >= 1.2 and SecureBootCapable = True
  • Smode: Smode is false, or Smode is true and C_ossku in (0x65, 0x64, 0x63, 0x6D, 0x6F, 0x73, 0x74, 0x71)

 

Soft Floor:

  • Security: TPMVersion >= 2.0
  • CPU Generation
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , shadow118 teica:

tā kā drīzāk tas paliks

Apskatījos sava datora mātesplatei, TPM nav, bet ir TPM module header, varbūt var piepirkt klāt to TPM čipu un «piespraust»...

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 46 minūtēm , maiss teica:

Kautkur dzirdēju baumas ka fps esot vairāk uz win 11

Kpēc lai tur būtu kautkāda atšķirība? Ko tad OS tur daudz var ietwkmēt cik tev būs FPS.

Link to comment
Share on other sites

shadow118
(labots)
Pirms 8 minūtēm , vvv teica:

Apskatījos sava datora mātesplatei, TPM nav, bet ir TPM module header, varbūt var piepirkt klāt to TPM čipu un «piespraust»...

kāds tev procis? Man uz mātenes arī ir headers priekš atsvišķa TPM čipa, bet itkā jaunākos pročos tā fīča jau esot iekšā. Paskatījos BIOSā un tur bija fTPM, ko ieslēdzu, pēc tam pie Win+R uzrakstot tpm.msc man rādās, ka TPM ir ready to use, Manufacturer: AMD un versija 2.0

 

Pirms 5 minūtēm , AndrisBB teica:

Kpēc lai tur būtu kautkāda atšķirība? Ko tad OS tur daudz var ietwkmēt cik tev būs FPS.

Nu var būt kaut kādas fīčas izslēgtas, kas lieki kaut ko noslogo un attiecīgi FPS zemāki. Piemēram W10 vairākiem ir bijušas problēmas ar Xbox game bar, ka spēles raustās un viņu izslēdzot viss iet krietni gludāk

Labots - shadow118
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , shadow118 teica:

kāds tev procis?

i5-2500

Mātesplate šī.

Pie specifikācijas norādīts, ka ir TPM module header.

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Sākot no Intel gen4 TPM2.0 ir iekš cpu.

Nevar saprast, kāpēc tur tabelē pie Soft Floor stāv CPU Generation. Respektīvi laikam līdz noteiktai paaudzei apgreids būs liegts, bet nekā konkrēta. Izskatās, ka atkal tiek lobēts Intel, kā tas bij ar Win7 un čipseta draiveriem pēc Win10 iznākšanas.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

shadow118
Pirms 39 minūtēm , vvv teica:

i5-2500

Mātesplate šī.

Pie specifikācijas norādīts, ka ir TPM module header.

Oficiālajā support sarakstā ir Intel 8. paaudze un jaunāki un Ryzen 2. paaudze un jaunāki.

 

Itkā 2500 ir kaut kāda Intel Trusted Execution Technology, kas izmanto to TPM čipu. Ja tev mātenei ir slots priekš viņa (un pēc raivix teiktā sanāk, ka tev iekš CPU viņa nav), tas čips kkādus padsmit eiro maksā.

 

Bet nu jāpagaida līdz 28., kad iznāks oficiālais insider build, gan jau parādīsies vēl kādi, kas uz veciem CPU mēģinās viņu uzstellēt, gan jau tad būs vēl info

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 59 minūtēm , shadow118 teica:

Oficiālajā support sarakstā ir Intel 8. paaudze un jaunāki un Ryzen 2. paaudze un jaunāki.

Pie W10 orģinālās oficiālās versijas mans procesors arī nebija starp atbalstāmajiem, toreiz arī bija kaut kāds Windows rīks, kas čekoja datora saderību, man neatbilstošs toreiz bija, vienkārši uzinstalēju W10 un tā arī palika, visi tālākie apgreidi bez problēmām...

Līdz rudenim tālu, gan jau vis kaut kas mainīsies, W11 vēl pat sākums nav, oficiāli būs tikai pirmā priekšversija...

Link to comment
Share on other sites

shadow118
Pirms 16 minūtēm , maiss teica:

Njā, man vispār ir 3610qm cpu, es laikam varu necerēt uz windows 11 :)

Pie hard floor, kas ir kā minimum prasības, ir proči, kam ir vismaz 2 kodoli un 1 GHz (un laikam 64 bit atbalsts). Soft floor (un jaunie proči) ir kā recommended spec. 

Ar pašu proci vajadzētu būt ok, bet tur jāskatās, vai tev ir tas TPM atbalsts, minimum vajag vismaz versiju 1.2. Laptopos itkā tā TPM fīča jau sen esot. Uzspied Win+R un ieraksti tpm.msc, ko saka?

 

Just now, vvv teica:

Pie W10 orģinālās oficiālās versijas mans procesors arī nebija starp atbalstāmajiem, toreiz arī bija kaut kāds Windows rīks, kas čekoja datora saderību, man neatbilstošs toreiz bija, vienkārši uzinstalēju W10 un tā arī palika, visi tālākie apgreidi bez problēmām...

Līdz rudenim tālu, gan jau vis kaut kas mainīsies, W11 vēl pat sākums nav, oficiāli būs tikai pirmā priekšversija...

Bik sajaucu par tiem pročiem, tie sanāk kā recommended, bet arī uz vecākiem vajadzētu iet

Link to comment
Share on other sites

Nu cmoon, I7 tagad met pakaļ. Senčiem bij kaut kāda intel nelaime ar burtu G, gribēju to proci ar naglu pie sienas piesist....

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , shadow118 teica:

Pie hard floor, kas ir kā minimum prasības, ir proči, kam ir vismaz 2 kodoli un 1 GHz (un laikam 64 bit atbalsts). Soft floor (un jaunie proči) ir kā recommended spec. 

Ar pašu proci vajadzētu būt ok, bet tur jāskatās, vai tev ir tas TPM atbalsts, minimum vajag vismaz versiju 1.2. Laptopos itkā tā TPM fīča jau sen esot. Uzspied Win+R un ieraksti tpm.msc, ko saka?

Compatible TPM cannot be found :)

biosā arī nevar neko ieslēgt :(

 

Man likās ka mans īsts 4 kodolnieks dzīvos līdz 2030 gadam 😁 Kautgan visu cieņu. Jau 9 gadus ir darbojies bez problēmām. Pat GtaV nespēj viņu vairāk pa 60 procentiem noslogot.

 

Bet nu meiģinās jau tāpat uzstellēt kad iznāks kāds iso no pašiem microsoft

Labots - maiss
Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 2 stundām , maiss teica:

Njā, man vispār ir 3610qm cpu, es laikam varu necerēt uz windows 11 :)

Tu pasprūc malā un palaid manu Q6600 un skaties kā es māku

 

Tikko pačekoju savu daily zirgu - 2009. gada Dell Vostro 13 ar arhaisko U7300, no TPM BIOSā ne vēsts, gan jau nebij pat dzimis.

Labots - raivix95
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tas jau tika sen paziņots, bet droši vien tāpat, kā no W7 un W8 uz W10 - būs kaut kāds laiks, pēc tam par maksu.

Hmmm, kaut kā tas M$ rīks man neinstalējas. Lejuplādēju, palaižu instalēties, vispirms šāds logs

w.jpg.e9456082c9589d7f3ec1b69c013024aa.jpg

 

pēc bīža šāds

w2.jpg.87bd4b388bdb12196858f764d26c8ef1.jpg

bet tūdaļ pazūd un nekas nenotiek, palaižu vēlreiz - tas pats.

Sistēma pietiekami jaudīga Ryzen 7, 32GB RAM, hvz kas šim nepatīk.

 

 

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Admina tiesības.

Man coffee lake, sarkans, bļauj, ka kāds apdeits neesot. Varbūt vienkārši man nav konta.

Link to comment
Share on other sites

raivix95
Pirms 17 minūtēm , ju teica:

Tad sanāk, ka no W10 uz W11 pāreja būs bezmaksas?

Cik šobrīd zināms, tad jā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , ggg97 teica:

Admina tiesības.

Tas pats.  Ir admina konts un vēl speciāli palaidu kā Run as administrator. Varbūt tiešām tikai ar Intel strādā?

 Parakos un rodas aizdomas ka vajag M$ kontu protams, ka man ir tikai lokālais un nav nekādas vēlmes ko mainīt.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , AndrisBB teica:

Kpēc lai tur būtu kautkāda atšķirība? Ko tad OS tur daudz var ietwkmēt cik tev būs FPS.

Un kā vēl var, kad parādījās vista, dzelži, kas lieliski vilka xp, palika mēmi, spēles retais varēja paspēlēt. Protams, ja viss ir ūber, tad tā šķirba varbūt nav tik jūtama.

 

Pirms 35 minūtēm , raiviic teica:

Sistēma pietiekami jaudīga Ryzen 7, 32GB RAM, hvz kas šim nepatīk.

Varbūt aizkakāts windows, vai pārāk liela paranoja? Man atvēra dažās sekundēs, sistēmai ir ok, pat pāri paliek :D

Link to comment
Share on other sites

Windows tīrs, tas droši, bet varbūt softs pēta visu sistēmu - tur 2 250GB NVMe, stāv2 W10 (atsevišķi tikai foto/video softiem un otrs visam pārējam) un 1 Mint (sveiciens Mateusham :devil:),  un 3 1TB SSD .

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , raiviic teica:

Tas pats.

Vakar palaidu bez problēmām, uzrādījās, ka mans dators neatbilstošs, šodien izlasīju, ka tev neizdodas palaist to programmiņu, pamēģināju pie sevis vēlreiz, vēru to vaļā kā programmu, tas ir spiedu uz programmas ikonas sākuma izvēlnē, tas pats, kas tev, nekas neatveras, tik tie paši logi, ko tu savā komentārā ieliki.

Pamēģināju spiest uz lejuplādētā instalācijas faila, kā vakar darīju, jā, tādā veidā viss darbojas.

raiviic, ver vaļā no MS mājaslapas lejuplādēto failu un viss notiksies.

Link to comment
Share on other sites

Tad varbūt tas rīzens, man ir i5, 8-tās paaudzes, no amd atteicos jau 2000-tošo sākumā, kopā ar radeon grafiku, likās neceļams pasākums.

Link to comment
Share on other sites

Man M$ konts ir no 2005. gada, nekaunos par to, vandraivā esmu zelta klients.

Link to comment
Share on other sites

Just now, aoma teica:

nekaunos par to

Kāpēc gan par to būtu jākaunas? Man arī MS konts sen. Šim manam datoram tik lokāls konts.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , ggg97 teica:

Karoč, noinstalēju, uzinstalēju uz admina akonta. Raivīša variants panesās.

 

Tad jau pašiem MS kaut kas nav līdz galam kārtībā ar to programmiņu.

Link to comment
Share on other sites

Raiviic takš sludina, ka savus datus nevienam nedrīkst dot un lokāls konts ir panaceja visām logu problēmām, diez kā šis googli lieto.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , vvv teica:

Pamēģināju spiest uz lejuplādētā instalācijas faila, kā vakar darīju, jā, tādā veidā viss darbojas.

OK, šis nostrādāja, bet - nekā priecīga . Jauda kastei pietiekama, bet:

Untitled.jpg.276a0598f9a66b06c5cac4565c2e41a2.jpg

tad M$ iedod pa pieri

Untitled2.jpg.7496ab6e048786d5f990268ea46cffbf.jpg

un izdaru secinājumu, ka vai nu TPM (nav, bet uz MB ir vieta modulim), vai M$ konts, vai abi vainīgi, viss pārējais stipri vairāk par minimājajām prasībām.

Untitled3.thumb.jpg.9eb1055803c47734e93b14353dda22cc.jpg

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , aoma teica:

diez kā šis googli lieto

Bez gugles var iztikt :D

Var lietot bing, ff var kā meklētāja dzini iestatīt DuckDuckGo...

Pirms 1 minūtes , raiviic teica:

bet - nekā priecīga

Es sliecos domāt, ka tas viss ir pagaidām, insaideru pirmajām versijām, ar laiku prasības datoriem nebūs tik «šauras». Pārāk daudz datorlietotāju internetā ziņo, ka viņu dators neatbilst.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , raiviic teica:

vai M$ konts

MS konta neesamība diez vai. Tač bija rakstīts, ka tikai W11 Home MS konts obligāts, W11 Pro varēs arī lokālo.

Link to comment
Share on other sites

Toties visiem tiek piedāvāts "uzprišināt dzelžus". Pieļauju, ka tīrākais mārketinga izgājiens,, starp citu, mierīgi varēs turpināt lietot 10-to. :D

Link to comment
Share on other sites

Ja vairumam foruma biedru datori nebūs atbilstoši W11, turpināsim lietot W10, tie daži biedri, kuriem datori būs atbilstoši, par W11 rakstīs šajā tēmā, mēs varēsim izlasīt. :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nu hvz, man jau ir 21H1 W10Pro, pie tam legāls. Bet vienā lielā kaimiņa forumā interesants "atradums", sorry, slinkums tulkot.

Citēt

Попробовал на официальном сайте, там есть WindowsPCHealthCheckSetup, пишет: тебе ещё рано. Вроде, и всё соответствует, а чем-то не угодил. Т.е., по своим критериям, Microsoft определяет, что моему компьютеру пять лет, хотя я его полностью в позапрошлом году заменил, а у себя на сайте они рекомендуют - не старше четырёх лет. Опять же, каким образом? Им только известном. Остальные могут только догадываться.

 

Link to comment
Share on other sites

shadow118
Pirms 34 minūtēm , raiviic teica:

Varbūt tiešām tikai ar Intel strādā?

nop, man Ryzen 5 3600 un rāda, ka viss ok

 

Pirms 7 minūtēm , raiviic teica:

un izdaru secinājumu, ka vai nu TPM (nav, bet uz MB ir vieta modulim)

nu tas varētu būt. Kuras paaudzes tev tas Ryzen 7? BIOSā būtu jāvar to TPM ieslēgt

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...