Jump to content

Windows 11


shadow118
 Share

Recommended Posts

pirms 3 stundām , raiviic teica:

Nu vispār jau praktiski visas, jau no W95 laikiem bija kaut cik sakarīgas pēc vismaz pirmās servispakas. Par Millenium neatceros (palietoju kāds 2 nedēļas),  W2000 kādu gadu (bet vai tam bija SP, neatceros) vistu tikai ceptu vai kūpinātu lietoju), W8.1 jau faktiski bija W8 servispaka un, izņemot idiotiskās flīzes, kas kaitināja, bija normāla OS, bet visi pārējie, bez servispakas bija "interesanti veidojumi" :biggrin:.

Vikipēdiņa saka, ka bija 4,5 servispakas uz w2k, es atceros 3

 

Uz to brīdi bija stabilākais no logiem, jo w98se uz to brīdi vēl nebija, manuprāt. Ā, bija arī suports līdz diviem fiziskiem cpu, un sw raid varēja uztaisīt (vai arī jaucu ar nt4)

Labots - Prodigy
Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , Prodigy teica:

jo w98se uz to brīdi vēl nebija,

Nu, nu, vai tad skleroze jau :biggrin:?  Secība tāda: W98>W98SE>Millenium>W2000>XP

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Ne gluži. Win95/98 un w2k bija divas paralēlas koda bāzes, un "sagāja kopā" tikai xp versijā. ME parādīja, cik bezjēdzīgi ir turpināt attīstīt 95/98 track, tāpēc xp jau tika būvēts uz NT koda (w2k), paņemot gui no w98/me.

W2k bija nākamā NT versija pēc NT4.0, ar 95/98 nekāda sakara, kur nu vēl ar to šausmu ME.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_Microsoft_Windows

Labots - Prodigy
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , Gestapo teica:

Šķiet, no w7 laikiem bija nags krāmēt visādas alfas, prebetas un betas versijas OS

 

pirms 18 stundām , raiviic teica:

Pēc pāris dienām uzinstalēšu, papētīšu

Vai tad jau neviens ar virtuālajām mašinām vairs neprot apieties? Uz virtualbox, uzreiz kaut kā nesanāca, bij slinkums iedziļināties, bet uz vmware griežas, ka prieks, baigi nebakstīju, bet nu lietotāja saskarne bez vai no āboļa nosperta :D

 

@raiviic: Par Millenium neatceros (palietoju kāds 2 nedēļas),  W2000 kādu gadu (bet vai tam bija SP, neatceros) vistu tikai ceptu vai kūpinātu lietoju) - veselas četras :), tā 4.5 nosacīti, visi reģioni laikam nesaņēma.

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

shadow118
Pirms 18 minūtēm , aoma teica:

bet uz vmware griežas, ka prieks

Man ar uz VMware. Yes, it does run Crysis :D

image.thumb.png.f1b81d6bdb0296278e3d82aed870c4a6.png

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, aoma teica:

Vai tad jau neviens ar virtuālajām mašinām vairs neprot apieties?

Prot, bet tomēr interesantāk ir notestēt saderību ar reāliem dzelžiem, kā uzvedas ar kādu smagāku softu (piemēram nopietnu 4K videomontāžu ar kaudzīti filtriem/efektiem, kas prasa jaudu ne pa jokam).

Link to comment
Share on other sites

Mani vairāk interesē, vai ierastās zālītes strādā, netiesājiet bargi, bet reizēm sanāk maznodrošinātām ģimenēm izpalīdzēt, pabeigs skolu, sāks pelnīt, un gan jau tai valkstij kādreiz atdos ;)

pirms 1 stundas , shadow118 teica:

Yes, it does run Crysis

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Taču uztaisīs maznodrošinātam ģimenēm, kad tad nav bijis :biggrin:

Ja jau var veidot offline kontu, tad neko lielu neiesprings

Link to comment
Share on other sites

Indijā uztaisīs, mēs takš skaitāmies eiropa :D

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, aoma said:

Mani vairāk interesē, vai ierastās zālītes strādā, netiesājiet bargi, bet reizēm sanāk maznodrošinātām ģimenēm izpalīdzēt, pabeigs skolu, sāks pelnīt, un gan jau tai valkstij kādreiz atdos ;)

 

Priekskam zalites ja win var darbināt arī neaktivizejot samierinoties ar dazam neērtībām?

Ka arī, shados gadijumos tiesam var kā os izmantot arī alternatīvas!

 

Lai nu ka, ir visai liela varbutiba, ka jaunā OS(parastās vienkāršās, consumer versijas) bus SAS, līdzīgi ka notiek ar citām programmām no MS. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ta win var darbināt, bet tā debīlā prasība, ka ne libre, ne open neder, obligāti vajag M$. ☹

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, aoma said:

ka ne libre, ne open neder, obligāti vajag M$

Muļķības. Ja par ofisa doķiem - tos var smuki konvertēt un otrā galā pat nezinās ar kādu programmatūru doķis veidots. 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mēs to zinām, bet bērns, kurš muti iepletis skatās, kā skolotājs māca pirmos soļus wordā, vai logos, diez vai pratīs to pašu uz vaļējām platformām.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , aoma teica:

debīlā prasība, ka ne libre, ne open neder, obligāti vajag M$

Nu nav tā - kaudzei skolnieku un pedagogu saliku, saķeksēju, lai saglabā docx, xlsx, pptx un viss OK. Pie tam - attālinātajās mācības daudzus darbus prasīja nodot pdf (lai nevarētu kāds ko koriģēt) - līdz ar to pat ja būtu pretenzijas pret Libre, to neviens nepamanītu.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tu dzīvo laukos, vai kā? Te pat retais zina, ko nozīmē pedagogs.

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aoma said:

Mēs to zinām, bet bērns, kurš muti iepletis skatās, kā skolotājs māca pirmos soļus wordā, vai logos, diez vai pratīs to pašu uz vaļējām platformām.

Vel kas,  cik manīts, tad skoleniem(pamatskola, videne, profene, augstskolas) ir pieejamas ms office licences, standartā uz piecam iekartam - skatīt e- klase, prasīt skolai. Tā ka tā drīzāk ir nezināšana.

 

 

Labo, offtopics... es to vairs neturpinu :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , aoma teica:

bērns, kurš muti iepletis skatās, kā skolotājs māca pirmos soļus wordā

Nonovērtē sīkos par zemu. Uz Ziemassvētkiem mazdēlam (5. klase) uzdāvināju laptopu. Pusgadu nebiju ciemojies (patālu un covids) - tā bija sakonfigurējis W10, ka man mute palika vaļā, gribēju pamācīt, kā vienu softiņu uzlikt - pāris minūtēs pats visu izdarīja un pēc 5 minūtēm jau viss bija skaidrs, kā strādāt :biggrin:.

Pirms 8 minūtēm , rubb teica:

ir pieejamas ms office licences

Ne visur. Cik zinu, dažās Jūrmalas un Rīgas skolās tā ir, gan jau vēl kur, bet manam mazbērnam (arī Jūrmalas skola, diemžēl nav, vismaz pagaidām). Savas pierīgas Domes pārstāvjiem teicu par Jūrmalu - jā, zinām bet neesam par to domājuši (Jūrmalas Domei šķiet, kaut kāds līgums ar M$ šajā sakarā).

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Ok, runājam par 11, ar hronometru nemērīju, bet pēc sajūtām, 11 pie līdzīga dzelžu iedalījuma, 4 kodoli, 8gb rama, virtuālais disks visiem vienāds, šis varētu būt čempions, salīdzinot ar 7 un 10, pēc pāris minūtēm tiku pie velkoma :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , raiviic teica:

mazdēlam (5. klase) uzdāvināju laptopu

Nopietni? Mans jaunākais krustbērns 4 gadu vecumā kapāja spēles uz mana vecā lapša, kam bija uzlikts puppy's. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ne jau par to runa - protams, ka sen mammas un tēta laptopus mocīja, vēl lasīt neprata, bet zināja, ko nospiest lai pie multenēm tiktu :biggrin:. Tagad tika pie sava personīgā, kur var izvērsties pēc patikas.

 Jā, no pavecākas skolotājas stāsta - pirmā klase, skolotāja kaut ko nevar datorā izdarīt, pienāk sīkais - skolotāj, tas jādara tā :biggrin:

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Vienalga paskops opis esi, 5. klasē, jābūt vismaz 3x nomainītām iekārtām :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , aoma teica:

paskops opis esi

Tas gan, egoists, pats pa tiem gadiem jau 4 jaudīgas PC kastes esmu nomainījis (un jūtu, ka esošā jau priekš nopietnas 4K video apstrādes "par īsu"  :biggrin:.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Sasitīsi mobīlo, ar piedžeri smiltis raksi, tā ir jā māca bērni!

  • Patīk 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

shadow118
Pirms 53 minūtēm , aoma teica:

Mani vairāk interesē, vai ierastās zālītes strādā

man izdevās viņu aktivizēt. No šitā saita pēc Method 1 sanāca

 

Pirms 35 minūtēm , rubb teica:

Priekskam zalites ja win var darbināt arī neaktivizejot samierinoties ar dazam neērtībām?

Vismaz šajā konkrētajā versijā tās neērtības, manuprāt, bik lielākas kā W10. Pie personalizēšanas opcijām nekas nav pieejams, kamēr neesi aktivējis - nevar task bar ikonas pārbīdīt atpakaļ ierastajā vietā, ne krāsas samainīt (man piemēram nepatīk balts taskbar), par fona bildi nemaz nerunājot (kaut to drošvien caur labo > set background var nomainīt, nepamēģināju)

Link to comment
Share on other sites

Jānis kā mans Rīgas onkels, saldējumu drīkst bērniem dot, kad būs pilngadīgi, tad lai paši savas angīnas arī ārstē :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , shadow118 teica:

personalizēšanas opcijām nekas nav pieejams, kamēr neesi aktivējis

W10 jau arī neaktivizētam tur maz ko var mainīt.

Pirms 6 minūtēm , jema teica:

Sasitīsi mobīlo, ar piedžeri smiltis raksi

Sīkais - Ome nu ko tu dusmojies, it kā pati nekad nebūtu telefonu pazaudējusi?

Ome - nē, nepazaudēju gan:biggrin:.

 

ph.thumb.jpg.2b90d66a2e4dc60210c3ad4e211b76fe.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

shadow118
Just now, raiviic teica:

W10 jau arī neaktivizētam tur maz ko var mainīt.

jā, bet W10 defaultā nāca tumšs taskbars (nezinu, kā ir pēdējās versijās) un ikonas arī bija pierastajā vietā

Link to comment
Share on other sites

Kā šito 11 aktivizēji- ar zālītēm, vai legālo W10 pats atrada? Vienkārši interesē - sestdien laikam eksperimentēšu, jo pie +29, ko sola, visticamāk kursēšu starp istabu un dušu, šāds karstums baltajam cilvēkam nav piemērots:biggrin:.

Link to comment
Share on other sites

shadow118
Pirms 1 minūtes , raiviic teica:

Kā šito 11 aktivizēji- ar zālītēm, vai legālo W10 pats atrada?

Es pēc šitā Nebija jau ko atrast, uz svaigas virtuālās sistēmas liku

Link to comment
Share on other sites

Tas, ko tagad teikšu, ir domāts tikai iepazīšanās nolūkos, un to nedrīkst izmantot komerciālām vajadzībām. Kaut kā tā. Viena no vecajām, labajām zālēm, aktivizē šo kā skābeni, nevajag tāpēc jaunu divriteni izgudrot.

Bet nu palodzi var pārvietot tikai pa kreisi, pa lielam, pārējais kā win10.

 

Humora pēc uzliku latviešu valodas paku, pilnīgs sviests, viena rindiņa latviski, trīs angliski, un tas pilnīgā randomā, bet ko nu var gaidīt no tik jēlas sistēmas :)

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , raiviic teica:

Kā šito 11 aktivizēji- ar zālītēm, vai legālo W10 pats atrada?

Kā uz virtuālās mašīnas uzlikta sistēma var kaut ko atrast saimniekdatorā?  додуматься до такого...

Tveršana.PNG

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, raiviic said:

W10 jau arī neaktivizētam tur maz ko var mainīt.

 

Takšām lielākoties visu caur regedit var salabot, kas ir nogriezts.

Labots - capsx
Link to comment
Share on other sites

Mateushs
10 hours ago, aoma said:

Vienalga paskops opis esi, 5. klasē, jābūt vismaz 3x nomainītām iekārtām :D

 

Nopērc vienu normālu datoru ar gana jaudīgu CPU, kādiem 8 Gb RAM, uzinstalē to OS, kas nav Windows un par kuru ir liegts runāt, un dators lidos savus 10 gadus (ja nenotiks kaut kas ārkārtējs ar dzelžiem). Bērnam ar to pietiks... 

11 hours ago, aoma said:

Mēs to zinām, bet bērns, kurš muti iepletis skatās, kā skolotājs māca pirmos soļus wordā, vai logos, diez vai pratīs to pašu uz vaļējām platformām.

 

Ja bērns tiks mācīts nevis strādāt uz noteiktas programmatūras, bet domāt, tad viņam nebūs problēmu ar dažādām programmām.

10 hours ago, laikamTak said:

Maznodrošinātie licenzi ebayā pa piečuku varēs iegādāties, kā līdz šim.

 

Par šo produktu vispār ir grēks maksāt...

  • Patīk 1
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Pravietis ir ieradies, tūlīt visus nošaus ar lielgabalu pa zvirbuļiem :D

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Mateushs said:

Nopērc vienu normālu datoru ar gana jaudīgu CPU, kādiem 8 Gb RAM, uzinstalē to OS, kas nav Windows un par kuru ir liegts runāt, un dators lidos savus 10 gadus (ja nenotiks kaut kas ārkārtējs ar dzelžiem). Bērnam ar to pietiks... 

1. Tikai informācijai priekš īpaši apdalītajiem. Man ir dators ar Intel® Core™ i5-3350P, tieši ar astoņiem gigabaitiem RAM, tātad - nu jau praktiski desmit gadus vecs. Uz tā ir Win 10 kopš pašiem tā pirmsākumiem. Dators lido. Tā ka nav pingvīns panaceja, uz svakiem dzelžiem bremzēs tāpat ja ieslēgs līdzvērtīgas fīčas, tā ka nevajag muldēt! Arī serveri - gan Win gan Linux CLI variantos prasības ir praktiski identiskas pie vienādām ieslēgtām fīčām. Tā ka, ja nerubī fišku, dzelžu prasības beidz pieminēt !

Un beidz kladzināt vienu un to pašu un reāli atbaidīt cilvēkus lietot Linux!

 

2. Ōfftopiks OFF!

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

shadow118
(labots)
pirms 3 stundām , rubb teica:

Man ir dators ar Intel® Core™ i5-3350P, tieši ar astoņiem gigabaitiem RAM

Man pirms upgrade bija tieši tāds pats procis, paša Windows 10 darbībā galīgi nekādu problēmu nebij. Par īsu viņš palika spēlēs un tur pingvīns tāpat neko nemainītu.

 

Back on topic, ir izveidots Windows 11 subreddits, kam interesē - https://www.reddit.com/r/Windows11/

Labots - shadow118
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Mateushs
23 hours ago, rubb said:

1. Tikai informācijai priekš īpaši apdalītajiem. Man ir dators ar Intel® Core™ i5-3350P, tieši ar astoņiem gigabaitiem RAM, tātad - nu jau praktiski desmit gadus vecs. Uz tā ir Win 10 kopš pašiem tā pirmsākumiem. Dators lido. Tā ka nav pingvīns panaceja, uz svakiem dzelžiem bremzēs tāpat ja ieslēgs līdzvērtīgas fīčas, tā ka nevajag muldēt! Arī serveri - gan Win gan Linux CLI variantos prasības ir praktiski identiskas pie vienādām ieslēgtām fīčām.

 

Vindūži ir vindūži! Kad agrāk sastapu izteikumus par to, ka ar viņiem nav vērts runāt, es domāju, ka cilvēki pārspīlē. Tomēr, palasot Tavu komentāru te (un arī citus komentārus), es pārliecinos, ka viņiem bija taisnība; diezgan liela taisnība.

 

Tu domā, ka esi vienīgais, kurš redz, kā uz i5 darbojas vindovs un kā uz tā paša datora darbojas Linux? Ja teiksi, ka viņi abi darbojas vienādi, melosi. Windows pēc ieslēgšanas ar laiku sāk bremzēt, kā nav ar Linux uz tā paša datora! UZ TĀ PAŠA DATORA (rakstu lieliem burtiem, jo Windows lietotāji reizēm nemāk arī saskatīt burtus)!

 

Prasības Windows serveriem? Nu jā, arī Windows 10 minimālās prasības nav augstas, tikai fīča ir tāda, ka ar tām minimālām prasībām neko vairāk par datora ieslēgšanu neizdarīsi. Jā, ar Windows serveriem nestrādāju, tomēr diez vai Windows serverim ar GUI pietiks 100 Mb operatīvās atmiņas, ar kuru ir gana Linux serverim! Turklāt, ja lietotājs ir advancētāks, viņš var vēl samazināt RAM daudzumu, kuru apēd Linux, kamēr ar Windows nekas tāds nav iespējams!

 

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...