Jump to content

Windows 11


shadow118
 Share

Recommended Posts

AndrisBB
Pirms 41 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Tas cik vendors ir samaksājis par preinstalled win nekādi tieši neietekmē privātpersonu

Kā neietekmē? Protams ka ietekmē. Aizej uz Lenovo lapu un apskaties cik viens un tas pats laptops maksā ar Linux un cik ar Windows, UK gan izskatās ka var nopirkt vispār bez OS.

Cit jautājums, ka budžeta klāsē, ražotāji nemaz nedod iespēju izvēlēties bez, tik pieskaita 50 naudiņas pie cenas un miers.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
AndrisBB

Kas tieši ir arhaisks Dell'os? Piemērā paņēmu lētākos variantus, bet kopumā neko īsti modernāku vai labāku par Precision 5560/5760 nemaz nevar nopirkt. Ja nu vienīgi MacBook Pro.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Speki viņam plus/mīnus tādi paši kā XPS 15, CPU līdzīgs, displejs identisks. Lētāks, tas taisnība (ja tiek cauri bez PVNiem). Visos citos pieminētajos parametros nekas labāks.

To pašu XPS šasiju, tikai Precision vesijā var salikt ar daudz jaudīgāku CPU, ātrākiem SSD un labāku matricu. Tik tas jau būs pāri 3k robežai.

 

Reāli es izvēlētos XPS (ja pa paša naudu pirktu).

 

Link to comment
Share on other sites

raivix95
Pirms 34 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Ja kas es pagājušo mēnesi nopirku lētāku un nesalīdzināmi labāku datoru par arhaiskajiem lenovo un dell piemēriem, ar visām windows un office licencēm iekļautām bez maksas. Datoru bez OLED vairs negribu.

Neiekārdināsi tu mani ne ar kādiem Xiaomi. Protams, ka Dell datoru tirgū ir jau gadu desmitus un paspējuši samācīties ne tos labākos trikus, kā pievilināt pircēju, bet viņiem ir sakarīgs suports. Un pie pirmā burn-in tavs haips par OLED noplaks.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ja pieņem to ka visi riski uz pašu, tad jau var pirkt, uz 2k laptopu pāris simtus ietaupīt sanāks. Bet ja vajadzēs kādu detaļu vai ko citu, tad nu čakars, ja vispār kautko var dabūt. Dells tomēr atsūta bez problēmām. Es jau parasti pērku caur darbu ar visu mājas/darba nākamās dienas servisu. 

"Vecajam" laptopam viņi vienkārši atsūtija jaunu batteriju, jo kautkādas problēmas esot bijušas. Tāpat arī ir gadijies sajāt klaviatūru, USB/Thunderbolt caurumu. Ja pats ar mieru nomainīt, tad atsūta detaļu un miers. Savādāk atbrauc un salabo.

 

Xiaomi vari aizmirst par jebkādu supportu, par Linuxu tur vispār nav ko runāt.

 

Vai tas ir 200 - 300 vērts, tas jau cits jautājums. Ja izmanto darbam, tad var izrādīties kritiski.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 1 minūtes , kreizā Kāja teica:

Linux, it īpaši uz klēpjdatora, nafig nevajaga.

Darbam. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , kreizā Kāja teica:

OLED ir must have

Must have, should have, could have, nice to have.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mateushs
6 hours ago, kreizā Kāja said:

  @Mateushs šo sviestu sāka dzīt lai nopamatotu kāpēc visām privātpersonām un it īpaši babistu draudzes bērniem obligāti ir jālieto veci datori ar Linux!!!

 

Pirmkārt, nav nekāda sviesta. Cilvēks apgalvoja, ka privātpersonas nemaksā, pārejot uz jaunāko Windows versiju, kas nav taisnība. Savulaik arī ASV, ja nemaldos, bija tiesas lēmums, kurš lika Windows ražotājkompānijai atmaksāt naudu, kuru cilvēki samaksāja par uz datoriem preinstalētiem Windows, kurus viņi pēc datora iegādes nonesa, jo negribēja to lietot.

 

Par veciem datoriem runājot, tā ir, kad nevis cilvēks pats izlemj, kas ir vecs dators, bet kad, piemēram, zināmas OS ražotājs cilvēkam nosaka, kas ir vecs dators; proti, tas ir tāds dators, kas nevelk jaunāko viņu OS versiju. Pēc būtības, tie datori, uz kuriem Windows 10, Windows 11 darbojas ne tik raiti vai nedarbojas, nav ne veci, ne kādā citā ziņā norakstāmi, taču jau no pašas skolas laikiem cilvēkiem tiek iepotēts, ka OS - tas ir obligāti Windows, nedodot cilvēkam iespēju izvēlēties, ko viņš uzskata par labu esam. Kāda suņa pēc tas tā notiek?! Kāpēc mūsu bērnus jau no skolas laikiem pieradina strādāt maksas OS, uz maksas programmām, padarot viņus par zināma uzņēmuma klientiem nākotnē, ja ir kvalitatīvākas (uzsveru, KVALITATīVĀKAS) un visādā ziņā labākas bezmaksas OS? Ja jau tas ir maksas softs, uz kuru bērnus māca strādāt, tad kāpēc ne uz MacOS, bet uz Windows? Ja jau izvēlēties maksas produkciju, nu tad MacOS, jo tur vismaz ir kvalitāte.

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 3
Link to comment
Share on other sites

Boni aprecies ar sevi, un laime Būs!

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Labs biedriem. Vakarnakt bija brīvāks brīdis, tad intereses vadīts piekāpos un uzliku Windows 11 ARM. Lai cik dīvaini nebūtu, bet caur virtuālo mašīnu Windows darojas, bez aizķeres un neizjūt virtualizāciju, gan to ka nav uz Intel bāzes. Palaižot x64Bit ne ARM programmas, tās atveras ļoti operatīvi. Pagaidām tikai labas atsauksmes. Sāku apsvērt domu par Surface Pro X iegādi.

 

Capture.thumb.PNG.74dd8a6f283a5bba703ac482862afa13.PNG

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , INTRASERVERNET teica:

uzliku Windows 11 ARM

Kurš pirmais uzliks uz kādas mobilās lāpstas!

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , raivix95 teica:

centrētā

man gan nepatika.. un pirmais, ko izdarīju, novietoju kā jābūt (priekš manis)

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Uz plata un liela monitora pat ir ērtāk ja pa vidu. Kautgan man jau parasti stāv atvērtas tik daudz programmas, ka nav nozīmes vai pa vidu vai sānā, tāpat knapi salien :D

 

Link to comment
Share on other sites

shadow118

centrētam speciāli jātēmē, lai trāpītu. Stūrī vari ar aizvērtām acīm nospiest :D

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

raivix95
1 stundu atpakaļ, shadow118 teica:

centrētam speciāli jātēmē, lai trāpītu. Stūrī vari ar aizvērtām acīm nospiest :D

Start pogu jā, bet to jau spiež tikai pie shut down. Sūrajiem večiem, kas drebina 24/7, start pogu nevajag.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Īpaši lielas jēgas no tās start poga jau nav, tās applikācijas, kuras bieži izmantojas, tāpat ir taskbarā.

Kautko retāku, tad Win + <sāc rakstīt ko vajag> un Enter. Nav jau nozīmes pa vidu vai sānā. 

Link to comment
Share on other sites

Tak ir 101 applikācija, kas ļauj pārveidot logus, linukšā, ja vien ir vēlmē, citu neko vari nedarīt, kā vien pārveidot :)

Link to comment
Share on other sites

shadow118
Pirms 22 minūtēm , AndrisBB teica:

Īpaši lielas jēgas no tās start poga jau nav, tās applikācijas, kuras bieži izmantojas, tāpat ir taskbarā.

Kautko retāku, tad Win + <sāc rakstīt ko vajag> un Enter. Nav jau nozīmes pa vidu vai sānā. 

man šādas tāds retāk lietotas aplikācijas start menu piespraustas (kalkulators, taimeris u.tml.)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AndrisBB said:

Uz plata un liela monitora pat ir ērtāk ja pa vidu.

Uz platāka monitora man Uzdevumu josla vispār ir primārā monitora labajā pusē vertikāli. Tā esmu darbojies jau nez cik gadus, tā man ir salikti gan Win, gan Nix desktopi :) 

Link to comment
Share on other sites

Man ir tāds Startisback, pāris $ maksā, var sakruķīt, ka maz neliekas :)

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

 

Pirms 38 minūtēm , rubb teica:

Uzdevumu josla vispār ir primārā monitora labajā pusē vertikāli.

 

 

Man kautkā tā, lielajā monitorā parasti strādāju (2 kolonas), un tad paša laptopa monitorā - darba čats (Slack, utt), bet to tagad aizvēru.

Pašu tāskbāru uztaisu cik mazu vien var. Varbūt jāpamēģina uzlikt tāskbāru labajā pusē, varbūt tā ērtāk.

 

Screenshot from 2021-07-28 16-19-02.png

Link to comment
Share on other sites

Sveiki vīri, ir kāds stutējis uz 10 gadus vecas sistēmas bez tiem visiem tpm u.t.t.

Kur dabūt tadu iso kur viss salikts lai var patestēt?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

2+ nedeļas lietojot, Ir daudz kas apmierina itsevišķi tas ka settingi ir apvienoti un vairs nav arhaiski sabāsti no visiem vecajiem windowsiem.

 

BET. taskbars ir nelietojams musars tik daudz problēmu lietot to.

vienīgā cerība ir instalēt kautkādu alternatīvu kas dod custom taskbaru.

 

Microsofts reali uzd*** visiem kas lietojuši windowsu lai mēginātu izpatikt kautkādiem apple plebiem kas dara vienu funkciju minuti.

 

Ikonu grupēšana ir tik pretīga un nevar vairs ātri uzspiest uz kā gribi, itsevišķi ja programai ir kādas ~5+ instances.

 

Galīgi nelietojams taskbar ja ir vairāki monitori, nevar vairs piemēram uzlikt uz sāna monitora tikai taskbaru, jaliek uz visiem vai uz main monitor, sānu monitoru kā main nevar likt jo tad daudzas programas laidīsies uz to un apslēps taskbār un nav patīkami ka nav uz main window.

+ Ja uzliec lai rāda taskbār uz visiem 3 moņiem tā pat nestrādā normāli, jo tad nobrūk start menu un verās tikai uz galvenā ekrāna......

 

Par start menu nekomentēšu to sūdu nekad neizmantoju jo var visu palaist ar shortcutiem un rakstīšanu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2021.08.2. , 19:49, maiss teica:

Sveiki vīri, ir kāds stutējis uz 10 gadus vecas sistēmas bez tiem visiem tpm u.t.t.

Kur dabūt tadu iso kur viss salikts lai var patestēt?

 

Jā, man bez probēmām strādā uz haswell sistēmas ar Z97 plati kurai nav required funkcijas. nēsu saskāries ne ar vienu probēmu lietojot OS

 

Kad palaid instalāciju un rāda ka neatbilstoša sistēma nospied Shift+F10

iedrukā regedit un tad

Citēt

When the Registry Editor opens, navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup, right-click on the Setup key and select New > Key.

When prompted to name the key, enter LabConfig and press enter.

Now right-click on the LabConfig key and select New > DWORD  (32-bit) value and create a value named BypassTPMCheck, and set its data to 1. Now create the BypassRAMCheck and BypassSecureBootCheck values and set their data to 1 as well, so it looks like the following image.

 

ver ciet visu, nospied back pogu augšejā kreisajā stūrī, next, next un uzinstalējās bez prob

Link to comment
Share on other sites

Varbūt vienkārši šogad nebūs pārdošanas versijas, kā variants! Ja atcerās kādu mēslu izlaida win10 sākotnējas versijās, tikai no 1511 vispār varēja sākt strādāt!

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Tas ir kā?

tas ir domāts tā, ka bezmaksas upgreida iespēja būs pieejama tikai nākošgad (visticamāk domāts pieejams iekš windows update).. ne uzreiz, kā būs gatava windows 11 rtm versija priekš ražotājiem. Tobiš.. gribēsi ātrāk upgreidoties - pirksi jaunu lapsi..

 

Citēt

 

"When will I be able to upgrade to Windows 11 on my Windows 10 device?

If your existing Windows 10 PC is running the most current version of Windows 10 and meets the minimum hardware specifications it will be able to upgrade to Windows 11. The upgrade rollout plan is still being finalised, but for most devices already in use today, we expect it to be ready sometime in early 2022. Not all Windows 10 PCs that are eligible to upgrade to Windows 11 will be offered to upgrade at the same time. To see if your PC is eligible to upgrade, download and run the PC Health Check app. Once the upgrade rollout has started, you can check if it is ready for your device by going to Settings/Windows Updates."

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Interesanti, kā būs ar tīri instalētu sistēmu, kura aktivizēta ar legālu atslēgu. Man uz atsevišķa SSD jau  mēnesi kā uzinstalēta, aktivizēta ar  atslēgu pa ķēdīti: legāls W7Pro>W8.1Pro>W10Pro>W11 Pro. Viss notiek, regulāri nāk apdeiti, vakar atnāca svaigākais.

Tiesa, iebootojos reizi pāris nedēļās, kaut gan visi svarīgākie Adobe softi ir arī te (oficiāli drīkst būt vienlaicīgi uz 2 sistēmām).  Jebkurā gadījumā - apgreidoties no vecākās sistēmas uz jaunāku - tikai svaigi instalējot, gluži tāpat, kā nopērkot kasti ar preinstalētu OS - pirmais darbs, nahrenizēt un uzlikt tīru, nekāda draza no iepriekšējās OS nav vajadzīga. Vienīgi ja svaiga instalācija negrib aktivizēties, apgreidojam veco, nahrenizējam un instalējam svaigu - tā esmu vairkākiem klientiem darījis. Kur dabūju veco - elementāri - viss tiek darīts, nomainot esošo HDD ar SSD un ja kas > ieliekam veco > apgreidojamies > liekam jauno> instalējam>priecājamies par rezultātu.

979306903_Beznosaukuma.jpg.85390bf370e40940c9dad452c0680130.jpg

 

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , raiviic teica:

svaigi instalējot,

lieka nevajadzīga darbība.

 

Pirms 39 minūtēm , raiviic teica:

kā būs ar tīri instalētu sistēmu, kura aktivizēta ar legālu atslēgu

gluži kā ar w10.. licencēta digitāla atslēga iekš MS serveriem... vai/un piesaistīta MS kontam. Ja ir bijusi aktivizēta un mātesplate nav mainīta.. pie tīras instalācijas automātiski aktivizēsies.

Link to comment
Share on other sites

Par cik win10 aktivizāciju atcerās MS serveri, tad tur nekādu problēmu nevajadzētu būt vispār. Lai jau galīgi kakas nesataisītu es arī daru kā raiviic rakstīja, pirmo reizi reģistrēju orģinālo oem win, kad viss ir ok, nesu nost un lieku tīru win, bez ražotāja reklāmām.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , raiviic teica:

viss tiek darīts

kkādu kalamburu Tu tur izveic.. :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , CAP teica:

kkādu kalamburu Tu tur izveic.

Ne vienmēr, bet ir bijuši vairāki laptopi, kur īpašnieks grib SSD un W10, (vecā sistēma parasti W7 vai W8.1) bet instalējot uz jaunā SSD W10 un ievadot no vecās izvilkto key, M$ pasaka, ka neder. Nu tad apgreidojam veco sistēmu, kura dīvainā kārtā aktivizējas automātiski un tālāk jau ar svaigu install nav problēmu, jo M$ serverī key atrodas. Pāris gadu laikā kādi 3 tādi gadījumi, kaut vecā sistēma legāla, laptops pirkts ar preinstalētu Win.

Link to comment
Share on other sites

https://support.microsoft.com/en-us/windows/activate-windows-c39005d4-95ee-b91e-b399-2820fda32227#ID0EBD=Windows_10

Šeit ir diezgan smuki uzrakstīts ķas un kā ar atslēgām. Kas notiek ja apgreido kompīti un vai vari esošo Win 10 aktivāciju aizstiept līdzi uz jaunu kompi. 

Principā tai informācijai ir jāspēj atbildēt arī uz jautājumu kāpēc reizēm Win 10 neaktivizējas.

Kompī man ir MS konts, kam Win 10 piesiets. Win 10 iegūts variantā, kad varēja legalizēt Win 7 pa lētām naudiņām. Kontam Win 10 piesaistīts, ja apgreidošu visu kompi, Win 10 aktivācija nāks man līdzi kad jaunajā OS instalācijā pievienošu savu MS kontu. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , raiviic teica:

apgreidojam veco sistēmu

to es saprotu, vk kāpēc tiek veikta lieka darbība.. upgreido vēl ar veco hdd.. un tad ar taisa tīro install, nevis dubultā pārinstalē.

 

Pirms 19 minūtēm , rubb teica:

Win 10 aktivācija nāks man līdzi kad jaunajā OS instalācijā pievienošu savu MS kontu. 

da pa lielam ms kontam maz nozīmes, jo key piesaistās pie dzelža. Es te pāris dienas atpakaļ instalēju portatīvo.. tīrais install, mans ms konts (pirms tam kompī mans ms konts nekad nav bijis), w10 automātiski aktivizējās ar digitālo licenci.. noņēmu ms kontu, viss čiki piki.

 

Kamēr nenomainīsi mātesplati, tikmēr arī windows aktivizēsies bez problēmām (nu, protams, ja vien nav retail licence, vienīgais laikam tādā gadījumā zvans robotam tāpat vajadzīgs)

Link to comment
Share on other sites

Just now, CAP said:

key piesaistās pie dzelža.

Es tieši arī runāju par to, ka nomainu visu, tai skaitā arī MB.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...