Jump to content

Windows 11


shadow118
 Share

Recommended Posts

Līdz šim nekādu problēmu ar 11to caur insider preview versijām, bet sēžu pie tā diezgan reti. Ja dators tiek lietots ikdienā, tad iesaku pagaidām neskriet un palikt pie desmitā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , raivix95 teica:

no W7 bez maksas varēja tikt pie W10, drīz W11

Tā ir, bet ko darīsi, ja mainīsi kasti, vai vismaz MB? Jo daudzi jaunie softi prasa lielākas jaudas un  ar 10 gadus vecu PC vairs nav aršana.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , raiviic teica:

ja mainīsi kasti

Nu tak ebajā/aļikā pa pāris ērikiem vare licenzi nopirkt :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ivo teica:

licenzi nopirkt

ar 3īs komandrindām nekas nav jāmaksā

 

nu jau gandrīz 3īs nedēļas w11 tiek izmantots uz ikdienas datora.. jāsaka godīgi w10 atpakaļ negribu. Viss darbojas stabili.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , CAP teica:

ar 3īs komandrindām

Sīkāk varētu par šo?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vai ta apgreidoties neļaus? Nedomāju dzelžus mainīt tuvāko 8-10 gadu laikā, visi mani iepriekšējie PC ir nokalpojuši ~tikpat. Protams, ja iepērk budžeta klases lētāko variantu, tad gan ik pa laikam ir aplauziens.

OK, pirmās kastes mainīju biežāk, bet tad vēl darbojās Moore's Law. Katra nākamā paaudze bij reāli darbspējīgāka. Tagad atšķirība ir maznozīmīga, lietotājs parastais, pat nejutīs, vai tur 8-ta vai 10-tā versija.

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

Drīzāk jautājums, vai apgreids uz Win11 ir tik ļoti nepieciešams lai par to pašlaik stresotu? 

 

Win 10 vēl būs dzīvs vairākus gadus, tātad labojumi un drošības ielāpi tai būs. https://docs.microsoft.com/en-us/lifecycle/products/windows-10-home-and-pro .

Tāpat arī sākumā tas noteikti būs "zaļš", arī tad, kad būs pieejama oficiālā fināla versija. 

 

Kā arī, pašlaik iespējamība/neiespējamība apgreidu veikt uz noteiktiem dzelžiem vēl nav 100% zināma. Pēc manām domām - pašlaik nav iemesls iespringt par iespējamību/neiespējamību upgreidu veikt. 

 

 

 

 

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Vēl jautājums, vai vecie softi strādās uz tā 11 :biggrin:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , jema teica:

Vēl jautājums, vai vecie softi strādās uz tā 11 :biggrin:

cik veci?

Link to comment
Share on other sites

Nu kaut vai desmitgadīgi

 

Link to comment
Share on other sites

Teorētiski vajadzētu strādāt visam, kas būvēts, kopš parādījās NT, atceros XP laikus, tur gan daudz no 95-98 negribēja rukāt, kad paprovēju x64, vispār pilnīgs aplauziens, tagad tā ir norma.

Ja koderi, kā mums te labi zināmi salas gudreļi negribēs, vai būs par slinku pārkompilēt, paši vainigi, ja programma ir bezmaksas. Ja par naudu pirkta, suports tiks nogāzts, būs spiesti.

Biedrs Raiviic var dusēt droši, Adobes produkti reāli darbosies, es jau pamēģināju :)

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , aoma teica:

Adobes produkti reāli darbosies

Jau esmu uz atsevišķa SSD uzlicis gan W11, gan smagos Adobe softus, gan CaptureOne un DaVinciResolve  lai paeksperimentētu :biggrin:. Protams, ka strādās, bet vēl jau kaut kādi kukaiņi ir. 

 Steidzami vajadzēja vienu bildi, kur jāmaina fonu un vēl šādas tādas izvirtības, bija slinkums pārstartēt un sāku strādāt. Pēc laika pēkšņi baigā bremze, kaut softs sakonfigurēts tāpat, ka uz W10.

 Atmetu ar roku, ielogojas darba sistēmā un sāku no jauna - nekādas bremzes vairs, tā kā hvz. Kā teicu, vēl kādu gadu pēc oficiālās relīzes jāpagaida, lai izķer blaktis, tad jau būs OK.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , jema teica:

softi

ja uz w10 strādā, tad uz w11 arī. Man vismaz pēc upgreida neradās problēmu. upgreids no w10 jau vispār notiek tāpat kā periodiskie lielie updeiti. Vairāk laika citreiz lejupielāde aizņem kā instalācijas process.

pirms 2 stundām , rubb teica:

apgreidu veikt uz noteiktiem dzelžiem vēl nav 100% zināma

šis ties... uzskatu, ka 99% pēdējo 5u gadu dzelžiem nevajadzētu būt problēmām, jautājums kā dators sakonfigurēts.

 

labi, ka iznāca tā mazā utiliīta.. tad vismaz sapratu kāpēc mans normālais dators no sākuma bija pret w11. Pāris minūšu darba un voilā...

Link to comment
Share on other sites

vajadzēs uzlikt paskatīties , kas par zvēru

Link to comment
Share on other sites

Kretinē gan pāris it kā mazsvarīgas lietas. Atšķirībā no W10, flīzes jau aizvākt var, bet melnais laukums nav samazināms un pēc restarta atkal viss atpakaļ. Neesmu atradis, vai var kā piedabūt rādīt tikai pierasto All aps izvēlni, kā arī, tikt vaļā no bezjēdzīgā Recomended (visu iepriekš darīto saraksta).

Untitled.thumb.jpg.8e180c92fd1dd268587a1cccb168c94b.jpg

 

 Otrs ka kretinē - nu kāda mārrutka pēc ierasto labās pogas izvēlni aizbāzt aiz Show more options ??? Tā pirmā izvēlne vispār 100 gadus nevienam nav vajadzīga. Jā, paliek Shift+F10, bet tā vienalga ir lieka kustība. Indusiem pamazām izdodas sačakarēt visu, kas normāli lietojams.

 

Untitled2.jpg.3ccfae110316b8efb39289f9904a114f.jpg

 

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , raiviic teica:

Kretinē

te varu pievienoties, bet šīs abas lietas vēl nav fināla variants un pat pēdējā kumulatīvajā updeitā w11 šo to jau pamainīja, 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , raiviic teica:

Jau esmu uz atsevišķa SSD uzlicis gan W11, gan smagos Adobe softus

Pag, Tu nebiji tas, kas brēca, ka w10 visu kapčurē, un mūžam paliksi pie w7? Tagad jau 11-to mačī?

Pirms 8 minūtēm , jema teica:

vajadzēs uzlikt paskatīties , kas par zvēru

uz virtualkas kungs, virtualkas, ja ir kāds lieks dators, vai cietais, uz priekšu, pats arī aesmu no tiem, kas negribīgi maina OS, tikai tad, kad veco vairs nevar palaist dēļ jauniem dzelžiem :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , aoma teica:

virtualkas

nemīz čībā...

Link to comment
Share on other sites

Nē. Tu man, liekās biji tas, kad mainīju dzelžus, ieteici  недаработанную matku, kura bļāva, ka w7 neatbalsta, procis bij labs, paldies, pa štīmi apdeitoju bios, nogrāvu, nopirku analogu, tikai cita ražotāja. liec ko gribi, kaut xp.

Matka nebij no lētajām, ja kādam ir idejas, kā atdzīvināt, droši PM.

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

Bios čipu stangās, dumpu rokā un uz priekšu. Stangas man ir, bet darījis neesmu, neņemos. Ķirzaka, pēc viņa postiem spriežot, šito prata.

Pirms 20 minūtēm , aoma teica:

Matka nebij no lētajām, ja kādam ir idejas, kā atdzīvināt, droši PM.

 

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Vot tur man nav zināšanas, esmu tikai dzirdējis, ka tā var. Ja kas, auto ir uz gāzi, attālums nav šķērslis :)

 

Link to comment
Share on other sites

Pardon, neņemos. Pieļauju, ka biedri Markei utt šo prastu. Apsties, bios čips uz plates bieži nav ielodēts, bet gan iesprausts ligzdiņā. Tas atvieglo, jo nav jālodē.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Gan jau iegriezīsies un izlasīs, rīt tā pat nebūtu braucējs, pardon, puiši, eju kārtīgi pagulēt :)

Link to comment
Share on other sites

Atvainojos, ka nevaru tik viegli aizmigt. :) Sazvanīju pēc ss sludinājumiem vienu vietējo jefiņu tepat Tukumā, pilnīgs pizģec, nopublicētu, kā mēs wathapā sarakstījāmies, jūs a.pstāstitos no smiekliem. Puisis ielicis slidinājumu, ka profesionāli tiek remontēti datori, kad uzdevu pāris jautājumus, sapratu, ka atbildes šis meklē 'jūtūbā. Kad jau sapratu, kas ir kas, šis nekautrējās mani bombardēt ar zvaniem, ka risinājums ķipam esot rasts :D

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, aoma teica:

Tu nebiji tas, kas brēca, ka w10 visu kapčurē, un mūžam paliksi pie w7

No W7 diemžēl nācās atteikties dažu vajadzīgu softu dēļ, padevos W10, bet W11 jau tikai pētnieciskos nolūkos, kā jau rakstīju, uz atsevišķa SSD. Jā, jā, zinu par virtuālo, bet ir interese kā uzvedas tieši uz reāla dzelža un eksperimentējis no W3.1 laikiem, ja nemaldos, neesmu tikai ar mājputnu🐓, pat Millenium dažas nedēļas tika palietos, bet tad tgriezos pie W98. Arī pingvīni mēģināti kopš 90-to beigām, bet @Matheush sektā neiestājos.

Link to comment
Share on other sites

Mājputnu es izlaidu, bet man ir līdzīgi. Visu esmu salicis, viss strādā, te pēkšņi, bāc, atkal jauna OS. Ja godīgi, pirms W2K es uzskatīju par nenopietnu izklaidi :)

Kad uzradās iespēja pieslēgt 128 Kb ''ziepju trauku''. attieksme strauji mainījās :)

 

Vēl Boni, pasaki, ka tu arī čipus lodē, tev pa taisno pie Pavļuta...

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , rubb teica:

Win11 ir tik ļoti nepieciešams

Tak cilvēkiem vienkārši nagi niez izmēģināt jaunumus. Es arī esmu no tiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 11 stundām , aoma teica:

Nē. Tu man, liekās biji tas, kad mainīju dzelžus, ieteici  недаработанную matku, kura bļāva, ka w7 neatbalsta, procis bij labs, paldies, pa štīmi apdeitoju bios, nogrāvu, nopirku analogu, tikai cita ražotāja. liec ko gribi, kaut xp.

Matka nebij no lētajām, ja kādam ir idejas, kā atdzīvināt, droši PM.

DualBIOS nestrādā? Bet iespraužamo čipu ēra, šķiet, beidzās jau 10 gadi atpakaļ

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , aoma teica:

Tu man

čo? nejauc kko? kādu vēl mātesplati? ja pašam līkas rokas gadās, ko darīt..

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , aoma teica:

matku, kura bļāva, ka w7 neatbalsta,

Umm, nē, Aoma. Atslēgas vārdi būs:

pirms 12 stundām , aoma teica:

pa štīmi

Es neesmu redzējis plati, kura bļautu par Win7 neatbalstīšanu. Pat šogad ražotas plates atbalsta Win7. Jaunām platēm varētu būt pagrūti draiverus sameklēt priekš Win7, bet tas arī viss. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ruukjis teica:

Es neesmu redzējis plati, kura bļautu par Win7 neatbalstīšanu

Hmm... 2 (laikam..., tas laiks skrien tik ātri) gadus atpakaļ tieši ap šo laiku mainīju kasti. https://www.asrock.com/mb/Intel/H370 Pro4/index.asp un 8700 procis. Principā atradu, kā veikt dejas ar tamburīnu, bet atmetu ar roku un uzliku W10. Bet mož nevis plate bet procis. Nu neatceros.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 9 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Normālam datoram WIN7 instalācija neredzēs pilnīgi neko,

Nu gan Tu stāsti pasakas - tikko uzliku W7 (testam) uz B460 plates ar 10700 procesoru.

Viss notika bez aizķeršanās. Par M2 nezinu, nav.

W7 normāli palaižas, tikai draiveri, protams, nav.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

@kreizā Kāja

Runa nav par visādiem vipendroniem ar M.2. (no, kura tāpat nekāda jēga, ja mēģini tur uzstumt Win7). Runa ir par atbalsta neatbalsta. Es saku, ka Win7 var uzlikt uz visām platēm. Jo īpaši jau uz Jurkina minētās, kurai pat ir USB 2.0 (pie Velna, viņai pat ir PS/2)

Nejauc te iekšā portatīvos - tā ir pavisam cita tēma.

Link to comment
Share on other sites

es gan nesaprotu kāpēc vajag uz jauniem dzelžiem likt arhaisku os? un māžoties. w10 pat uz vecākiem dzelžiem uzfrišina datoru.. pietiek tik hdd-->ssd nomainīt un pielikt ram (atsevišķos gadījumos) un jaunu datoru vēl 5i gadi nevajadzēs.

 

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ruukjis teica:

Tu mēģināji palasīt manuāļa 83-85lpp?

Tieši par ko iet runa?

Par compatibility support module?

Ja nopietni, nu neatceros, kurā brīdī es metu mieru, bet fakts bija, ka defaultā w7 install pogu nospiest nevarēja. Jā, nu tās dejas ar tamburīnu laikam bija par draiveriem.

Bet nu W10 ir ok, būtībā nav ko nožēlot. Bet tikpat ok bija W7. W11 noteikti likšu uz nākamā dzelža pēc gadiem 5.

 

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

2021.07.21. , 08:51, CAP teica:

čo? nejauc kko?

Varbūt. Mums te ir vēl viens līdzīgs personāžs :) Inspektors Caps laikam, sorry :)

2021.07.21. , 11:45, Jurkins teica:

Bet mož nevis plate bet procis. Nu neatceros

Man līdzīgi.

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

Mateushs
On 7/20/2021 at 9:08 AM, raivix95 said:

Nu bet loģiski. Neviena privātpersona Windows nepērk.

 

Kad cilvēks pērk jaunu datoru (bet to izdarīja daudzas privātpersonas, kad bija jāpāriet no XP uz Windows 7, no Windows 7 uz Windows 10, jo, lai arī ko runāja, bet katra nākamā Windows versija prasa vairāk datora resursu nekā iepriekšējā) ar Windows, maksā par uz tā uzinstalēto Windows. Līdz ar to, apgalvojums par to, ka neviena privātpersona nerērk Windows, maigi sakot, neatbilst patiesībai, jo ar katru nākamo Windows versijas iznākšanu vismaz vairāki miljoni privāto pirka jaunus datorus ar Windows, iepilinot Microsoft kontā zolīdu naudas summu.

 

Es pirms laika, palasot Windows lietotāju komentārus par Windows 11, diezgan asi uzrakstīju par to, ka Microsoft savus lietotājus tur īsā pavadā, bet tur es nebiju domājis tos, kuriem nav izvēles un ir jāstrādā tieši ar kādām programmām, kuru uz citām OS nav. Taču savādāk es neredzu neviena iemesla, kāpēc izmantot šo OS, kura dzīvo savu dzīvi un dara ar datora lietotāju, ko vien grib. 

On 7/20/2021 at 9:49 PM, raiviic said:

 pat Millenium dažas nedēļas tika palietos, bet tad tgriezos pie W98. Arī pingvīni mēģināti kopš 90-to beigām, bet @Matheush sektā neiestājos.

 

Jo esi Windows sektā :D:D:D 

 

Diezgan jautri ir lasīt kādreiz izteikumus par Linux lietotāju sektantismu no cilvēkiem, kas par Windows gatavi Linux lietotājiema acis izskrāpēt :D:D:D:D 

  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 21 minūtēm , Mateushs teica:

maksā par uz tā uzinstalēto Windows

Tad nu gan Āfriku atklāji :D protams ka maksā.

Ja pērk pa taisno no Dell un noņem Windows, tad ja bij Pro, tad sanāk pa apmēram £100 lētāk, par Pro Workstation £230 un par Home ap £50. 

Citiem brendiem, ja izvēlas vienu un to pašu modeli, ar vai bez Windows, tad cenu starpība ir stipri līdzīga.

Es parasti pērku bez Windows, jo tāpat viņu neizmantoju un neredzu jēgu maksāt.

Lenovo izskatās ka pat £160 atskaita par Pro un 100 par Home.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...