Jump to content

Kā pareizi paplašināt wifi tīklu?


_dunduks_
 Share

Recommended Posts

Situācija tāda, ka vajag palīdzēt lauku koka mājā vajag paplašināt wi-fi tīklu.
Pašreiz ir bites 4g/wifi rūteris, kuram zona ir tikai vienā vietā un tā atrodas aiz dažām koka sienām. Problēma, ka wi-fi daudz maz ir lietojams tikai vienā istabā. Pārējās wifi knapi tiek uztverts. Ir doma no 4g rūtera nostiept lan kabeli un pievienot papildus/otru wifi rūteri.
Šo otru wi-fi rūteri es varu/protu pieslēgt kā jaunu tīklu, vai arī man tas obligāti ir jāslēdz kā access-point?
Un vai telefona wifi interneta lietotājam ir/būs kāda atšķirība, vai tas ir jauns tīkls (pie nosacījuma, ka abi tīkli telefonos ir uzlikti uz automātiskiem savienojumiem), vai access point?
Es no access-point filozofijas, fen-šui un layer atšķirībām neko nesajēdzu, tāpēc tādi jautājumi.

p.s.
ja kāds var iesvērt jaunu tp-linku (kādu 150N un uz augšu) kopā ar 15m patch kabeli par simbolsku cenu, tad Rīgā es varētu tam aizbraukt pakaļ.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

  • _dunduks_ changed the title to Kā pareizi paplašināt wifi tīklu?
Pirms 35 minūtēm , _dunduks_ teica:

Pašreiz ir bites 4g/wifi rūteris, kuram zona ir tikai vienā vietā un tā atrodas aiz dažām koka sienām

Tas ruteris atrodas normālā vietā, augstumā? Nav tā, kā dažreiz redzēts, ka ruteris vispirms nolikts uz stacionārā PC korpusa, bet jau labu liku no tā nokritis starp korpusu un apkures radiatoru pie grīdas. Tiesa, 4g šādā situācijā arī nebūs starā.

dzēsts, pārpratu rakstīto.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

superKrona

Pa vienkāršo - kartu WiFi savā kanālā ar vienādu SID, drošību un paroli

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, _dunduks_ teica:

ja kāds var iesvērt jaunu tp-linku (kādu 150N un uz augšu)

Pēc tam nākamis topiks būs - Wifi tīkla darbības problēmas un u.c. lietas.

Labāk paņem jaunu Mikru, kaut šādu, un nebūs problēmu. Tev pat spec konfigirāciju nevajag. Sabridžo portus un viss. Protams jāskatās cik tā māja liela, jo no pieredzes tev varu pateikt, ka uz 170m kvadratu māju liku papildus 2 mikras, kā linkā (protams viss atkarīgs no saimnieka prasībām un maciņa biezuma). Respektīvi, bija Tele2 4G un 2 mikras, visiem salikti vienadi ssid un paroles, mikras sabridžotas. Viss pa vienkāršo un nekādu problēmu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 8 minūtēm , Net teica:

Labāk paņem jaunu Mikru, kaut šādu, un nebūs problēmu.

Nu es par šo esmu mazliet skeptiskis. Pašam mājās ir MikroTik hAP ac lite un ik pa laikam novērojama wifi interneta pazušana. Pie rūtera vienlaicīgi ir pieslēgušies tikai 1 telefons un viens dators un nekādi torrenti netiek kačāti. Man tp-links strādā stabilāk, kaut arī lēnāk.

 

Pirms 48 minūtēm , superKrona teica:

Pa vienkāršo - kartu WiFi savā kanālā ar vienādu SID, drošību un paroli

Un viss darbosies pat ja pirmā wifi signāls būs vājš un pats pārslēgsies uz otro, vai tas katru reizi manuāli būs jāpārslēdz?

Link to comment
Share on other sites

Vai tev rūterim ir ārējā antena? LMT viņas dod par brīvu, gan jau arī Bitei ir. Pamēģini vispirms to pieslēgt. Man laukos bez antenas ir bēdu ieleja, ar antentu iet abos stāvos, visā mājā. 

Link to comment
Share on other sites

Nu ja vēlas labu WIFI, tad tieši mikrotiku nevajadzētu ņemt.

It kā jau iet pareizā virzienā ar CAPSMAN u.t.t., bet stabilitāte un ātruma nav - Uz āru vairāk par 40 mbit/s nevar dabūt. 

Man ir uzstādīti 3gab. RBcAPGi-5acD2nD

 

Labots - xp
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 10 minūtēm , Metrs teica:

Vai tev rūterim ir ārējā antena? LMT viņas dod par brīvu, gan jau arī Bitei ir.

Tas gan varētu būt risinājums. Būs jāuzprasa Bitei, kā tās antenas var dabūt.

Link to comment
Share on other sites

Gribi teikt, ka nav tā, jo lielāks ātrums rūterī nāk iekšā, jo tālāk viņš to pēc tam aizraida? 🤔😁

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 11 minūtēm , Lameriz teica:

Nebūtu vieglāk caur elektrības vadiem to wifi signālu pagarināt

Būtu vieglāk, net ne lētāk. Bet šoreiz no labi, ātri un lēti, es izvēlos pēdējo. Ne mana māja, ne manas intenets. Es tikai palīdzēt varu.

 

Pirms 31 minūtēm , Racer teica:

Pag, mazliet auzās ejat - ārējā antena uzlabos rūtera sakarus ar torni, bet nekādi neietekmēs wi-fi pārklājumu.

Tad sanāk, ka tie abi štekeri rūtera aizmugurē ir tikai 4G uztveršanai?

Link to comment
Share on other sites

Bites 4G rūteris - pēc šāda apraksta modeli nepateiksi un kam tie štekeri domāti ne tik.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja gribi vislētāk tad ņem kau kādu rūteri pa 9 euri uzstādi viņu kā wifi repīteri un viss, nekādi vadi pat nav vajadzīgi. Vēl lētāk ir izmantot teiksim laptopu vai vecu mobīlo telefonu ar android kā repīteri.

Link to comment
Share on other sites

Es gan zolīdi aizvilktu lan vadu, un uzliktu 2 wifi zonas. Vai vienu, kā superKrona minēja...

3 istabu dzīvoklī man līdzīgā izpildījumā šancē 2 rūteri, labi katram savs tīkls :D

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
pirms 4 stundām , xp teica:

ātruma nav - Uz āru vairāk par 40 mbit/s nevar dabūt. 

Nu gan Tu stāsti pasakas. 

Man ir RBD52G-5HacD2 : pa kabeli Down ir 88 mbit/s, WiFi cauri vienai ģipša sienai ir 85 mbit/s.

40 mbit/s varētu būt, ja telefons pārslēdzas uz 2,5 GHz.

Labots - Stepselis
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , xp teica:

stabilitāte un ātruma nav - Uz āru vairāk par 40 mbit/s nevar dabūt. 

Man ir uzstādīti 3gab. RBcAPGi-5acD2nD

labs jautājums, ko tu tur esi saķīmiķojis. Tikko mājās pamēriju Wifi ātrumu. Man home ir  wAP Ac. Iet tā, ka liekas ka bez maz pacelsies ;) . 40Mbit max tev būs būs uz Tplinka, ko autors grib nopirkt pa 10eur .

Un vēl maza nianse - nekas nekur nekarās! Respektīvi- bezproblēmu iekārta daudzu gadu garumā.

 

image.png.d73d0c19d15c1729251caf81de186a3b.png

 

Labots - Net
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Stepselis teica:

pa kabeli Down ir 88 mbit/s

Kas tas Tev par jancīgu ātrumu? Ja nu vienīgi tajā pašā brīdī ģimenes locekļi un itv noēd padsmit, tad jā.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 2 minūtēm , ggg97 teica:

Kas tas Tev par jancīgu ātrumu?

100 mbit/s pieslēgums, un konstants noslogojums ap 9 mbit/s, plus sīkumi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Stepselis teica:

100 mbit/s pieslēgums, un konstants noslogojums ap 9 mbit/s, plus sīkumi.

Nezin, man TET200 (optika). Virtuvē griežas iTV un speedtests pa drāti un WiFi-5 kā rāda 202-204, tā rāda.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 7 minūtēm , ggg97 teica:

griežas iTV

iTV pavisam savādāk noslogo tīklu, tur liels Cashe, bet man ienāk videonovērošana.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Stepselis teica:

man ienāk videonovērošana.

Tad jautājumu vairāk nav.

Link to comment
Share on other sites

dajebkādu AP tu paņem, pastaigā pa māju. ieslēdz pie elektrības vienā istabā, aizej citur, paskaties kāda zona. padomā arī loģiski, mājas izkārtojumu, katrai nākošajai istabai sienas, varbūt ir vietas, kur sienas iet paralēli, ne perpenidulāri. man vienas gultas mals slēdz nost wifi, otrs 90+%. pārvieto metru pa labi/kreisi, atkal nočeko to vietu. ja ir iespēja vadus izvilkt, aiz bites modema noliec kādu no Mtik priekš tās mājas daļas, tālāk savelc lanu uz vajadzīgajām vietām un nobaro caur poe nākošos. nākošos vari izmantot no poe in ierīcēm un varēsi izvietot jebkur, neatkarīgi no elektrības. ja cilvēks vīlē santīmu, ir mAp lite, jebkurā vietā noslēpsi un derēs vienai istabai.

ja vajag 5g, tad jau bišk niknāki aparāti jāskatas, attiecīgi arī santīmu vīlēt vairs nedrīkstēs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man gan ir divstabu dzīvoklis ar dzelzbetona sienām, bet ar Huawei AX3 visos nostūros ir trubas maksimums (200 Mbps). Pieļauju, ka, ja runa neiet par koka villu, bet par ~100m2 māju, tad ar labu wi-fi piekļuves punktu dabūsi to, ko vēlies: tīklu katrā nostūrī.

Link to comment
Share on other sites

ķiegeļu sienas, divi stāvi, 9+6 telpas. jēdzīgs AP iet caur sienu perpendikulāri, kā aiziet pa malām, tad ir kā ir. to es par telefonu runāju, arī nevajag nodarboties kā ar antenna gain celšanu. portatīvie vel spēs atbildēt, bet telefoniem rādīsies pilns wifi, kurš pie atdošanas metīs nost tīklu. acu apmāns, kā saka.

savai mājai esmu izstaigājies pamatīgi. sākums sanāk sūdīgā vietā, pirmā stāva stūris, kur uzliku rb2011, tālāk divi lani uz čerdaku un pirmā stāva vidu.  šobrīd uz 2.4ghz dzīvojos, par cik, nevienā wifi nevajadzēs vairāk par youtube. viss, kas backupojas tiek slēgts lanā.

Labots - AlCohol
Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , itanium teica:

bet ar Huawei AX3

Kādas viņam raidītāja jaudas regulēšanas iespējas? Tagad ar šo daudziem ruteriem pavisam čābīgi, jo jāņem vērā arī uz kastītes lieliem burtiem marketologu prezentētais antenu pastiprinājums. 

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
Pirms 30 minūtēm , AlCohol teica:

jēdzīgs AP iet caur sienu perpendikulāri, kā aiziet pa malām, tad ir kā ir.

Ļoti izsmeļoši un neloģiski.

Pirms 30 minūtēm , AlCohol teica:

nevajag nodarboties kā ar antenna gain celšanu. portatīvie vel spēs atbildēt, bet telefoniem rādīsies pilns wifi, kurš pie atdošanas metīs nost tīklu. acu apmāns, kā saka.

Kā saka, pilnīgākās glupības.

 

pirms 3 stundām , Lameriz teica:

Nu ja gribi vislētāk tad ņem kau kādu rūteri pa 9 euri uzstādi viņu kā wifi repīteri un viss, nekādi vadi pat nav vajadzīgi.

Vislētākais, vieglākais un visidiotiskākais risinājums.

Autor, tas ko tev vajag - bezvadu piekļuves punktu jeb access point, var pirkt bezvadu piekļuves punktu kā ierīci ar tā primāro funkciju būt bezvadu piekļuves punktam, bet der arī visi mēsli no TP-Link bezvadu "maršrutētājiem" un uz augšu.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Gestapo teica:

Gribi teikt, ka nav tā, jo lielāks ātrums rūterī nāk iekšā, jo tālāk viņš to pēc tam aizraida? 🤔😁

Jo lielāks nāk iekšā, jo vairāk var tālāk pa wifi padot, bet ne tālāk.

 

pirms 5 stundām , _dunduks_ teica:

Tad sanāk, ka tie abi štekeri rūtera aizmugurē ir tikai 4G uztveršanai?

Tipiski jā - abi štekeri paredzēti antenām sakariem ar torni, ar wifi nav nekāda sakara. Gan jau ir 4G rūteri, kam ir arī ārējā wifi antena paredzēta, bet neesmu manījis.

 

P.S. Pats problēmu ar wifi pagarināšanu risinu divejādi - vienā vietā, kur ir 2 telpas, izmantoju TPlinka verķus, kas no 4G rūtera saņemto signālu padod pa elektrības vadiem, tur tikai būtiski lai ir uz vienas fāzes un nav traucējumu tīklā. Pāris gadus strādā labi.

Vasaras mītnē ir 4G rūteris uz palodzes vienā telpā, pie kura pa vadus stacionārais dators pieslēgts, tad tālākā telpā ir wifi extenderis (repīters), kuru aļikā pa 20 eiro nopirku, vnk maza kastīte, kuru iespraud rozetē un caur telefonu nokonfigurē. Jamajam ir lan izeja, attiecīgi vēl padodu uz laptopu tai vietā caur vadu - stabilāk kā laptopa wifi. Te ir labs bonuss - tipiski repīteri dala trafiku ar 2, bet jamais ņem 2,4 GHz un pēcāk repītero uz 2,4 un uz 5. Ja pieslēdzas uz 5GHz, tad ātrums nezūd.

 

image.png 

 

Nu un tad no šitā ņem vēl viens tāds pats āra palīgēkā 10 m attālumā. Viss strādā.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Racer teica:

Ja pieslēdzas uz 5GHz, tad ātrums nezūd.

Testēti samērā populāri risinājumi - amplify, plume, eero.
Visiem mesh pazaudē ~20-30%. Jāatzīst, ka tie nav 50%, kas būs tradicionālaa repītera gadījumā. Taču tā, ka nezūd pavisam, apgalvot nevar.

 

Autoram - gribi staiblitāti vai nu velc vadu vai izskati pagarināšanu caur elektrotīklu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , hero teica:

vai izskati pagarināšanu caur elektrotīklu.

Vot, kāda ir biedru pieredze šajā risinājumā? (PowerLine Adapter Kit laikam saucas) Man pašam nevaig, Man, ķipa, viss strādā, bet redzes loka paplašināšanai.

Link to comment
Share on other sites

Iz dzīves: TP-Link AV1000

 

Salīdzinot ar wifi - viennozīmīgi labāks un paredzamāks latency.

Jo būvē tu cik vien perfektu bezvadu tīklu... uzsēdini lietotāju blakus AP, tāpat būs random, nekad neizķerami, periodiski packetlossi vai aizturēm pīķi.

 

Ar powerline adapteri faktiski kopējais packetloss ir 0% un aiztures stabili 1.5-3ms līdz iekšējam gateway.

 

Par konkrētā aparāta caurlaidspēju:

1) atskaites punkts: endpointi savienoti caur ethernet vadu pa tiešo: 429 Mbits/sec
2) endpointi savienoti caur extenderi divās blakus rozetēs: max 163 Mbits/sec
3) slēgums caur extenderi, endpointi divos dažādos stāvos, iet caur sadales skapja dažādiem automātiem: 62.5 Mbits/sec

 

Vai tā ir labāka alternatīva par nestabilu/līku wifi vai repīteriem/wifi-extenderiem: - Viennozīmīgi
Vai tas var aizvietot un nodrošināt UTP performanci un vai derēs visos elektrotīklos: - Nē

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ggg97 teica:

Kādas viņam raidītāja jaudas regulēšanas iespējas?

He, neesmu pat skatījies, viss ar defaulto konfigu strādā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , hero teica:

Visiem mesh pazaudē ~20-30%.

Neesmu tīklu speciālists, bet vienkārši pamēru ātrumu. No esošā 4g rūtera max internetu varu dabūt 40 mbit/s. Ja ielieku repīteru, kas pieslēdzas rūtera 2,4 GHz un repīteram pieslēdzos 2,4 GHz, tad apmēram puse ātruma zūd. Ja repīteram pieslēdzos 5GHz dispazonā, tad vispār nezūd. Tāpēc arī tā izteicos.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis
pirms 9 stundām , hero teica:

TP-Link AV1000

Arī lietoju tādu pašu - ir ok. 500mbit truba, ar powerline adapteri ir ~250mbit. YMMV, jo man elektrības vadi ir salīdzinoši svaigi vilkti. 

 

Alternatīva varētu būt ņemt mikrotik powerline pro adapterus. 

Link to comment
Share on other sites

WiFi repeater samazina maksimālo teorētisko ātrumu apmēram uz pusi. Ja reālais ātrums ir zem tā, tad ietekme minimāla. 

Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 47 minūtēm , Anonīms Alkoholiķis teica:

mikrotik powerline pro

Karst un uzkaras pat istabas temperatūrā. Vismaz man 2 tādi gadījušies. Lietoju vienu bez korpusa, otrs iestiepts pagrabā.

Link to comment
Share on other sites

fura1223

nu ja tik gudri tad jau var personigi modificet pec iekartas darba teperaturas tapat lielaka dala pardot  neatbvilstosi darba trafikam

biju izmantojis ddwrt laba stele bet bistama bisku

nebija pieredzes

Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , e = d teica:

WiFi repeater samazina maksimālo teorētisko ātrumu apmēram uz pusi. Ja reālais ātrums ir zem tā, tad ietekme minimāla. 

Piekrītu, bet nu labi, cik ir max reālais ātrums ko biedri ir novērojuši 2,4 Ghz wifi savienojumā? Man ir 40- 50 mbit/s, pat pie iejošā ātruma rūteri pie 100+ mbit/s.

 

2) 4g rūteris vasarā pie torņa noslodzes vakaros dod ap 10 mbit. Attiecīgi, ja pieslēdzas pie repītera 2,4, tad ir 5-6 mbit, ja pie repītera 5 Ghz, tad tie paši 10 mbit, kas pa taisno pie rūtera. Vnk novērojumi un secinājumi risinājumam.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...