Jump to content

LED lampas remonts


Boņs
 Share

Recommended Posts

Nepagāja ne 10 gadi, kā viena no vannas istabas griestu lampām pārstāja degt, tā vietā blāvi midžinoties ar LED lampiņām. Noņēmu, izjaucu, bet acīmredzamas anomālijas neatradu - kondiškas nav uzpūtušās, LEDiem vizuāli melnus punktiņus neredz (runā, ka tādi esot, ja kāds pārdeg), taču vairāk neko nemācēju diagnosticēt :(

Bija rezervei paņemta vēl viena lampa, par kuru meistars teica, ka nedegusi jau vannas istabas izbūves brīdī, tā pieslēdzot atdzīvojās, nostrādāja akurāt vienu dienu un izdzisa atkal.

Ļoti gribētos vienu no divām atdzīvināt.

Aizdomas krīt uz barokli, kurš ir "constant current", bet šādu pašu modeli Google pārdošanā neatrod. Mēģināju piemeklēt ko līdzīgu, bet poņas nekādas, tāpēc jautājums tiem, kas tuvāki ar elektroniku - kurš no LV pieejamajiem baroķļiem te derētu?

Ko vēl varētu mājas apstākļos varētu darīt šādā situācijā? Multimetrs, lodāmurs un kaut kāda 25 gadus novecojusi elektronikas pieredze ir :)

Pievienoju bildes.

 

 

 

 

 

 

IMG_20210613_153933.jpg

IMG_20210613_155745.jpg

IMG_20210613_154525.jpg

Link to comment
Share on other sites

Uz led matricu iet divi vadi? Tas baroklis, mainot spriegumu,  uztur konstantu strāvu. Ei ar pinceti un noīsini katru gaismas diodi pēc kārtas. Ja vien baroklis vesels. Es tā pacēlu divus prožektorus, salodējot uz īso beigto gaismas diodi. Un pārējās spilgtāk nesāka spīdēt, prožektori strādā vairākus gadus.

p.s.

drošības labad izmanto pinceti ar izolētiem "pirkstturiem"

Labots - ggg97
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Atradu, ka Mean Well APC-25-350 it kā dod 350mA, bet 25-70V diapazonā.

Ražotājs labs, vien vai nevar būt kāda šaize dēļ voltāžas?

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , ggg97 teica:

Ei ar pinceti un noīsini katru gaismas diodi pēc kārtas.

Man vairāk krīt aizdomas uz draiveri - sevišķi tai lampai, kurai visi LEDi biķiņ midžinās. Ja noņemšu otru, tad pamēģināšu - recepte laba, jo visi LEDi ir virknē.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Boņs teica:

vai nevar būt kāda šaize dēļ voltāžas?

 Tas jau strāvas stabilizators- galvenais lai nav par mazu izejas spriegums (max) . Par lielu jau nav pēc definīcijas , jo regulē strāvu. Nu protams saprāta robežās... .

  Cik tad  Mean Well maksā?  Ķīniešiem jau tā manta ir ''biezā slānī'' par normālām naudām. Pats biju nopircis un darbojās vienā lampa jau krietnu laiku. Lampa bija it kā firmas, bet pēc pāris gadiem nobeidzās draiveris. Nu  uzliku ķīniešu un atkal spīd. Tas gan ( remonts) pirms gadiem četriem. Tagad...tādas lampas ir nokritušas cenā/tirgo ''aiz katra stūra'', tad laikam negaidītu tik ilgi, kamēr atnāk draiveris no Ķīnas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ggg97 teica:

Es tā pacēlu divus prožektorus, salodējot uz īso beigto gaismas diodi. Un pārējās spilgtāk nesāka spīdēt, prožektori strādā vairākus gadus.

Ir lasīts, ka, palielinot strāvu, diodes necik daudz spožāk nemaz nevar sākt spīdēt.

Link to comment
Share on other sites

Mani draiveri strāvu tur konstantu, maina vien spriegumu, vismaz tā uz viņiem stāvēja rakstīts.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , binary teica:

Ir lasīts, ka, palielinot strāvu, diodes necik daudz spožāk nemaz nevar sākt spīdēt.

Nu, nu :) Pamēģini, redzēsi, ka var. Ja LEDie tā jau tiek baroti ar strāvu, kas ir virs nominālās, tad protams baigi lielu spožuma pieaugumu nemanīsi, bet, ja baro ar nominālo vai zem, tad palielinot uzreiz redzēsi pamatīgas izmaiņas. Ja pats kaut ko ar LEDiem taisi, tad tieši rekomendē nedaudz mazāku strāvu dot, jo spožums nedaudz kritīsies, bet kalpošanas laiks ievērojami pieaugs.

Man bija iedota viena lampa uz 40W, kura mirgoja, tai izrādījās beigts draiveris. Nopirku Aļikā jaunu pa 1-1.5EUR un viss darbojas. Tam oriģinālajma draiverim tāpat viss izskatījās, ka ir ok, kondišaks veselas. Bet laukam tomēr tranis vai kas cits beigts, ko uz aci neredz.

 

Link to comment
Share on other sites

Tev tur 15 LEDi. Godīgi sakot neatceros, cik šiem bija U pie nominālās strāvas, bat kaut kau 2.5....3 V, tātad 15x2.5...3. Fakts gan, ka šie LEDi pie 350 deg ārā diezgan regulāri, ja vien protams nenonpērc kaut kādu Luxeon vai tipa tovo. Pats esmu iegādājie sauju ar šiem un mainu savām ~18 gadus vecajām lampām. Vizuāli nevar noteikt, kura beigta. Testeri uz kiloomiem, kur diodes zīmīte klāt un mēri pa vienai. Normāla blāvi deg, beigta izliekas par beigtu. Ja gribas ilgmūžību meklē 300mA 25..70V current barokli.

edit: mainot pasmērē termopastu apakšā.

edit: ja midžinās, tad vainīgs 99.995% ir viens LEDs un draiveris ņipričom.

Labots - Jurkins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Jurkins teica:

edit: ja midžinās, tad vainīgs 99.995% ir viens LEDs un draiveris ņipričom.

man pieredze ir pretēja, nomainīju draiveri un vairs nemidžinās.

Link to comment
Share on other sites

Man ir daudz lampu ar 3 un 5 šādām LED diodēm. Ja kāda sāk midžināties, tad testeris rokā un nomainu beigto. Draiverus neesmu mainījis pa ~18 gadiem ne reizi. Ir dažās vietās 16 šādas diodes virknē. Ar 310mA draiveriem jau ir aizmirsies, ka viņi tur ir, vienā vietā ir 350mA - tur regulāri izdeg kāda diode. Kā jau teicu - variants ir iegādāties tipa Luxeon vai Cree un tamlīdzīgas, tad problēmas vispār nav. Bet, ja par 1 luxeon cenu var nopirkt 50 kitajozu, tad latvieis parastais iesip santīmu😁 ... un pareizi dara, jo laiku pa laikam vajag atjaunot lodēšanas prasmes.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Šoreiz @Jurkins bija taisnība - vienai lampai pie vainas bija LED, ko atradu ar @ggg97 "īsināšanas" metodi.

Diez te CPU termopasta derēs, jeb vajag kaut ko īpašu? 

Link to comment
Share on other sites

Nu tur nav ko iespringt - es leiku parasto balto širpotreba pastu. Būtībā vienalga. Iepērc čupiņu ar šitādiem lediem un savas lampas varēsi mazbērniem norakstīt.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Otrai rezerves lampai arī bija LEDs pie vainas - nu ir donors :) 

Uzliku uz Thermal Grizzly Aeronaut - jācer, ka gadus pāris varēs aizmirst.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , binary teica:

viņi ar laiku nepaliek tumšāki?

Paliek. Dārgākie mazāk, lētākie vairāk.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , binary teica:

Par tiem lediem runājot -  viņi ar laiku nepaliek tumšāki?

Luminafors izdeg un paliek tumšāka

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...