Jump to content

gmail sagājis biezpienā


_dunduks_
 Share

Recommended Posts

Esmu nikns uz gmail un nesaprotu, kā varu tikt savā gmaill kontā.
Šodien mēģinot ielogoties savā kontā (no datora), gmail saka, ka ierīce nav atpazīta un vajag papildus verifikāciju. Lai gan kontam nav reģistrēts mobilais telefons, gmail prasa mobilo telefonu, kur kuru nosūtīt kodu (es tiešām nesaprotu, kā tas palīdzēs atpazīt mani kā lietotāju, bet gmail labi prot piespiest tevi iesnigt sensitīvos datus).
Ok, telefona nr ierakstu, kodu saņemu un ierakstu viņu lapā, bet tālāk tāpat paziņojums, ka ir bijuši par daudz mēģinājumi (es kodu rakstīju pirmo reizi) un mēģiniet citus autorizācijas veidus, kur viss aiziet pa to pašu ķēdītiL: gmail konts -> telefona nr -> par daudz mēģinājumu.
Vai kāds zina, kā tiks vaļā no šī biezpiena?

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc, ka kaut kāds skripts varbūt dara tieši to pašu tagad.

Pirmais paskaties - https://haveibeenpwned.com/ vai tavs mails vai recovery mails šeit neparādās.

 

bet nu 2021. gadā neizmantot MFA ir :dooh:..
Vai ja ir neuzticība izmantot telefonu vai MFA appu, tad
 vismaz publiski redzamo mailu neizmanto kā galveno gmail accountu.
Mailam izmanto aliasu.
  

image.png

Labots - hero
  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
(labots)

Par datu privātumu varētu filozofēt daudz un dikti. Tas, ka neizmantoju MFA, nenozīmē, ka esmu pret jaunākajām tehnoloģijām. Vienkārši neuzskatu, ka telefonā ir jābūt visa dzīve, sevišķi, ja tev telefons pazūd, vai vēl labāk - ārzemēs nozog. Es, piemēram, nesaprotu tos, kuriem smart-id ir vienīgais autorizācijas līdzeklis.
Bet par tēmu - minētajā lapā mans epasts neparādās (Good news — no pwnage found!). parole ir pietiekami sarežģīta, lai randomā varētu uzminēt, tāpēc nesaprotu, kā to varētu nozagt (pēdējā gada laikā parole ir rakstīta tikai privātajā datorā un telefonā). Tāpat, vai tad nozogot kontu, tam zaglis nenomaina paroli un gmails man uzreiz neteiktu, ka ir nepareiza parole? Tāpat es nesaprotu, kāda jēga no koda sūtīšanas uz telefonu, ja zaglis var izdarīt to pašu.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

telefona numurs nav sensitīvi dati.. gribi lietot pakalpojumu, ievēro noteikumus, kkur lasīju, ka gmail 2FA ievieš kā obligātu

Link to comment
Share on other sites

Volodja Zavituškins

Negribi sasaisti ar telefonu - izmanto yubikey kā 2fa. 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, _dunduks_ teica:

nesaprotu tos, kuriem smart-id ir vienīgais autorizācijas līdzeklis.

tev vēl kodu kalkulators papildus ir?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, kaads teica:

tev vēl kodu kalkulators papildus ir?

Gan jau, ka eparaksts vai eparakst mobile. Ir vietas, kur smart id ir ierobežota piekļuve, piem. latvija.lv.

Link to comment
Share on other sites

TasEsmuEss

Aizsardzības mehānisms Googlei. Nogaidi 24 - 72 stundas un tiksi iekšā ar savu telefonā saņemto kodu un paroli.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , romajo teica:

kur smart id ir ierobežota piekļuve, piem. latvija.lv.

neesmu manījis ka tur ir kādi ierobežojumi. labi daudz jau to nelietoju, varbūt kaut kur i vajag ko krutāku

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , kaads teica:

neesmu manījis ka tur ir kādi ierobežojumi

Netiek klāt pastam, ja tāds nāk no valsts iestādēm, kgan uz latvija.lv pasts nāk tikai tad, ja ir nokārtota piekļuve.... 

Link to comment
Share on other sites

Lameriz

Telefonu vajag, lai tādi kā es nesataisa 10 000 e-pastus un profilus. 😄

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
pirms 3 stundām , kaads teica:

tev vēl kodu kalkulators papildus ir?

Ir gan kodu kalkulators, gan paplašinātais smart-id

 

pirms 2 stundām , romajo teica:

Gan jau, ka eparaksts vai eparakst mobile.

Eparakstu bez telefona lietot tāpat nevar.

 

1 stundu atpakaļ, TasEsmuEss teica:

Aizsardzības mehānisms Googlei. Nogaidi 24 - 72 stundas un tiksi iekšā ar savu telefonā saņemto kodu un paroli.

Jocīgs tas aizsardzības mehānisms, ja kodu sūta uz jebkuru telefonu.

Link to comment
Share on other sites

Lameriz
Pirms 27 minūtēm , _dunduks_ teica:

Jocīgs tas aizsardzības mehānisms, ja kodu sūta uz jebkuru telefonu.

 

Kur tu izgudroji, ka sūta uz jebkuru numuru to kodu? Sūta tak tikai uz to ko reģistrēji gmail kontā + ir rezerves e-pasts kā piekļuve. Esmu 8 reizes pazaudējis telefonu, visi kontakti, visa dzīve tak ir gmail mākonī. Smart-id pat vajag epastu un manu biometrisko pasi. Šķiet problēms ir tur ka NEKAD nereģistrēji savu telefona numuru googlē sūtīt jau var tos sms, bet viņi tak nedarbosies. Ja reģistrēji otru e-pastu drošībai tad vienīgā iespēja, bet ja to arī nē tad tā teikt tev ir pipec...

Labots - Lameriz
Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , _dunduks_ teica:

Eparakstu bez telefona lietot tāpat nevar.

Eparakstu var lietot no datora, ID kartes lasītājs vajadzīgs un e-paraksta programma datorā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , vvv teica:

ID kartes lasītājs vajadzīgs

Nācās iegādāties, pēc telefona nomaiņas, lai piejaucētu otras bankas kontu, vajagot , kā te minēja, paplašināto, vai kāviņutur  smart id. NFC neņēma ne id-karti, ne pasi ar visiem attiecīgiem simboliem, tā gadoties ar mūsu id-kartēm un pasēm.

p.s.

E-talonu NFC gan paņēma bez aiztures.

Link to comment
Share on other sites

Lameriz
Pirms 5 minūtēm , ggg97 teica:

Nācās iegādāties, pēc telefona nomaiņas, lai piejaucētu otras bankas kontu, vajagot , kā te minēja, paplašināto, vai kāviņutur  smart id. NFC neņēma ne id-karti, ne pasi ar visiem attiecīgiem simboliem, tā gadoties ar mūsu id-kartēm un pasēm.

p.s.

E-talonu NFC gan paņēma bez aiztures.

 

a nebūtu lētāk un vieglāk pārlikt sim karti citā telefonā kurā darbojas NFC? Vai kaut vai aizietu līdz, bankai kur bezmaksas uztaisa Smart-ID? Lai nopirktu kalkulātoru tak tā  pat ir jaiet līdz savai bankai!

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , vvv teica:

var lietot no datora,

neērti un vēl papildus PIN jāatceras no vēstulītes, ko PMLP iedeva.. mobilais eparaksts ir vienkāršāks un ērtāks.

 

smart-id ar latvija.lv praktiski nekāda sakara.. tik vien cik dažām bankām kā autorizācijas līdzeklis.

Link to comment
Share on other sites

constrig

Piekrītu viedoklim, ka eparaksts mobile ir ērts un nepieciešams. Daudzās vietnēs pat ērtāks kā bankas autorizācija.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
(labots)
pirms 5 stundām , vvv teica:

Eparakstu var lietot no datora, ID kartes lasītājs vajadzīgs un e-paraksta programma datorā.

Jā, jā, šis ir sevišķi "ērti" no darba datora, kur neko bez 3 akceptiem nevar uzinstalēt, vai kāda datora ceļojumā vai cita ne tava īpašuma datora.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , _dunduks_ teica:

Jā, jā, šis ir sevišķi "ērti" no darba datora, kur neko bez 3 akceptiem nevar uzinstalēt

Ja darba vajadzībām e-paraksts vajadzīgs, tad lai darbavieta aprīko datoru ar vajadzīgo softu un ID karšu lasītāju. Ja darba vajadzībām e-paraksts nav jālieto, tad kādā sakarā to vispār pieminēt?

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
(labots)

Nē, darba vajadzībām eparaksts nav vajadzīgs. Bet arī šo forumu ar darba datoru nav vajadzības lietot.... bet lietot sanāk.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
2021.06.4. , 16:41, TasEsmuEss teica:

Aizsardzības mehānisms Googlei. Nogaidi 24 - 72 stundas un tiksi iekšā ar savu telefonā saņemto kodu un paroli.

Nesparotu, kas tā par google aizsardzību, bet epasts darbojas it kā nekas nebūtu noticis. Paroli paņēma ar pirmo reizi un nekādus telefona kodus vairs neparasīja.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...