Jump to content

1.0 Gbps, bet ātrums max 100 Mbps


Lameriz
 Share

Recommended Posts

Mātes lan chips RTL8168/8111 atbalsta 1000 Mbps, speed duplexu manuali uzliku uz 1.0 Gbps, bet ātrumu tā pat max viņš joproja, grib dot 100 Mbps.

Ta sanāk vados tikai vaina vai var ko vēl pārbaudīt? Vadus fiziski mainīt ir pilnīgi neiespejami!!!

 

image.png.25d015fcf5a5b8585340b522eb9a3fe8.png

Link to comment
Share on other sites

Vispār dīvaini, pat ja otrajā pusē ir auto/auto. Tad no autora puses uzliekot cieti 1g/full - linkam būtu jābūt vai nu uz 1g/full vai vispār nesinhronizēties, nevis palikt uz 100.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lameriz
(labots)

Otrā galā TET rūteris, no viņa caur zemi, tad caur sienām, caur griestiem iet ap 50 metri garš 5e vads.

To es ar izlasiju, ka nevajadzētu būt sinhronizācijai, bet re ka ir un uz 100mbps strādā.

image.thumb.png.f31c353e9ee42cb8323119bee955125e.png

Labots - Lameriz
Link to comment
Share on other sites

AlCohol

paņem 8 dzīslu patchkordu un piespraud pa tiešo pie modema. ja ir iespēja, izzvani to kabeli, mošk kāda dzīsla nav. var ar būt ka kāds konektors nav kārtīgi uzspiests, vai ja dzīslas patievas, mēdz gadīties, ka divas ieiet vienā caurumā. nopēti galus vizuāli.

Labots - AlCohol
  • Patīk 3
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Mēs nezinam kas ir otrā galā, bet vispār vajag pārbaudīt vadu - uz 100mbit var pārslēgties ja ir pārrauta kāda malējā dzīsla , bet centrālās ir veselas.  100mbit izmanto tikai 4 dzīslas no 8, tāpēc 100mbit handshake un datu pārraide notiek, bet 1GPbs nē.

 

Link to comment
Share on other sites

man pašam te ir līdzīgs stāsts, kabelis tipa 5E, izzvanās ok, visas dzīslas iet, tikai arī 1Gbit nav un viss. iespējams, ka kabelis tomēr kaut kur pažobelē ir daļēji izbeidzies, būs jāmaina. bet arī uz 100Mbit iet. tā kā man te 4G līdz 100Mbit tālu, tad neiespringstu :)  

Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , uldise teica:

Autors jau nepateica, kas viņam otrā vada galā

Otrā vada galā ir pirmais gals :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Man savulaik vienai vecai Gigabyte ar C2Duo vajadzēja draiveri speciāli no mammas mājslapas likt, lai 1G aizietu. Pamēģini citu vadu vai stiep kompi uz koridoriusu pie modema un testē.

 

p.s.

Man kantori tajā lan rozetē vadi bija nekkorekti saspiesti un nets mētājās starp 1000, 100 un NO. A varbūt mestars tajās rozetēs tikai 2 pārus iespiedis? Testē.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

AlCohol
pirms 3 stundām , uldise teica:

man pašam te ir līdzīgs stāsts, kabelis tipa 5E, izzvanās ok, visas dzīslas iet, tikai arī 1Gbit nav un viss. iespējams, ka kabelis tomēr kaut kur pažobelē ir daļēji izbeidzies, būs jāmaina. bet arī uz 100Mbit iet. tā kā man te 4G līdz 100Mbit tālu, tad neiespringstu :)  

šis arī ir iespējams variants ar testeriem. ja ir iekšējais kabelis, jāiet cauri pilnā garumā, kur saule tikusi klāt. pat ja sapuvusi dzīsla, var zvanīt cauri tāpat.

saules UV noēd iekšējos kabeļus 8-10 gadu laikā, palīdz arī ledus.

Link to comment
Share on other sites

ir iekšējs manā gadījumā, starp stāviem, saule tur klāt netiek. kaut kur iet arī pa pažobeli. vieglāk būs nomainīt uz jaunu, jo ne visur tagad klāt tiek vecajam.

Link to comment
Share on other sites

AlCohol
pirms 19 stundām , zeds teica:

Mēs nezinam kas ir otrā galā, bet vispār vajag pārbaudīt vadu - uz 100mbit var pārslēgties ja ir pārrauta kāda malējā dzīsla , bet centrālās ir veselas.  100mbit izmanto tikai 4 dzīslas no 8, tāpēc 100mbit handshake un datu pārraide notiek, bet 1GPbs nē.

 

malējas nosacīti. :D 1,2,3 un 6 iet 100mbit, 4,5,7 un 8 palīdz gigai pieslēgties. kabelis arī apaļš, vītie pāri pa rinķi.

  

pirms 15 stundām , uldise teica:

ir iekšējs manā gadījumā, starp stāviem, saule tur klāt netiek. kaut kur iet arī pa pažobeli. vieglāk būs nomainīt uz jaunu, jo ne visur tagad klāt tiek vecajam.


ja to 1gb lokāli nevajag, tad nav ko baigi iespringt. kamēr vel jebkuras 4 dzīslas būs dzīvas, varēsi izmantot.

Labots - AlCohol
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
pirms 20 stundām , Lameriz teica:

Otrā galā TET rūteris,

Tas vispār ir gigabit rūteris?

Link to comment
Share on other sites

Lameriz

 

1 stundu atpakaļ, Stepselis teica:

Tas vispār ir gigabit rūteris?

Alcatel Lucent I-240W-A Cik skatos tas rūteris dod WiFi IEEE 802.11b/g/n teoretiski caur wifi max varētu būt 300mbps? kaut ar reali merot pāri 50mbps nekad nav dabuts.

 

Kas tie pa testeriem ar ko vadus testēt, man tak tādu nav. Tet meistars jau bezmaksas nebrauks man personigos iekšējos vadus bezmaksas testēt vai brauktu? Viens posms, kas iet no mājas uz otru māju ir vismaz 15 gadi vecs, ko pats zem zemes raku, ja sasalusi zeme ietekmē, gan jau tur vaina tai posmā.

 

Link to comment
Share on other sites

ruukjis
Pirms 43 minūtēm , Lameriz teica:

Alcatel Lucent I-240W-A Cik skatos tas rūteris dod WiFi IEEE 802.11b/g/n

Šis ir 1Gbp spējīgs verķis. Tā kā... jā, atliek tikai kabelis. Ja tas, ko pirms 15 gadiem raki, nebija melnais, cietais (tas, kurš paredzēts ārā) kabelis, tad es nebūtu pārsteigts, ka viņš tur ir nopuvis un tavs signāls pārvietojas pa notekūdeņiem. 

Labots - ruukjis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Lameriz
(labots)
pirms 2 stundām , AlCohol teica:

eurodk palēts testeris ir,

https://www.eurodk.lv/lv/products/ethernet-tools/network-cable-tester-rj11-rj12-rj45

bet nu principā jā, dubulto izolāciju un sakarīgu gofru prasās, ja liek zemē.

Es tieši to ar skatijos, no ķīnas sūtīt pa 2 eiro lētāk un gaidīt 2 mēnešus nešķiet adekvāti, bet tagad nesaprotu, kā tās ligzdas pārbaudīt, ar to pašu aparātu? Principā no tet Alcatel modema ir viens vads 1 metru garš, kas ieiet sienas Lan in ligzdā no kuras jau 1 vads aiziet pa sienām un zemi uz otru mājā kurā ir lan out ligzda, tad no tā trešais vads, kas vēl 10 metri iet līdz kompim.

Vai vareja but, ka pirms 15 gadi izmantoju kau kadu 4e kabeli nevis 5e? Tad vēl bija ltc dsl tajos laikos, bet tos vadus kopā ar telefonu stacionaro un virszemes coaxiālo kabeli sametu vienā paresnā plastmasa trubā un to ieraku metru zem zemes 20 metru garumā. Nejaucot sienu ārā ap štekeriem kabeli fiziski nevar redzēt🥴

Labots - Lameriz
Link to comment
Share on other sites

AlCohol

vienā galā iespraud zvanītāju, ieslēdz, otrā galā klausītāju un skaties ko viņš rāda. sekvenciāli zvanīs cauri visām dzīslām un lampiņas no 1-8 spīdēs. ja kāda pa vidu tumša, tā dzīsla neatbild, pušu.

Ja kabelim ir 8 dzīslas, tad jābūt džigabitam, ja ir 4 dzīslu kabelis iekolhozēts 8 dzīslu konektorā, tad giga nebūs. pajauc rozeti, mošk tik zilais un oranžais pāris un sanāk, ka četru dzīslu kabelis. varbūt 8nieks, bet sašūtas tik četras dzīslas, jebšu nohalturēts.

pirms testera pirkšanas vizuālo, cik vari, izdari.

 

šķiet, ka putrojos, 4niekā nevar dabūt 100mbit? varbūt arī var. teorētiski nekādas izmaiņas, ja vītais pāris, bet varbūt arī ja nav savīts, tad varētu arī neiet. pielabojiet mani, slinkums meklēt iekš wiki. :D

 

savos laikos, kad cilvēki skaistu remontu veikuši un no ltc dīzeļa vēlējušies pāriet uz citu ISP, 4 dzīslu kabelis, kur nav savītas dzīslas, negāja. kaut kādus 3 metrus (no durvīm līdz tuvākajai līstei) vel varēja pa vidu atstāt, bet tālāk jau atkal 8 dzīslas vītais tika holhozēts.

Labots - AlCohol
Link to comment
Share on other sites

Lameriz

Bāc jazvana TET, varbūt atsūtīs bezmaksas meistaru?

Šobrīd strādāju Baltcom, zinu ka var bez maksas zelta klientiem atsutit, tos meistarus.Bet šeit ir ļoti spefiski ārēji vadi un zem zemez.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dzirdēju, ka meistariem esot tehnoloģijas , kur bez kabeļu izrakšanas  tos remontē... ceļ augšā pat pilnīgus puvekļus, bez maksas un SMS. Zvani droši TET, 100% atsūtīs bezmaksas meistaru tavu kabeli remontēt, pat ja līdz viņu kastei viss ir kārībā, viņi tāpat sēž bez darba. :sarcastic:

  • Patīk 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Lameriz ja tu stādā baltcom  uzliec alu vai šokolādi kolēģiem tīkliniekiem lai garām braucot  notestē vai aizdod testeri.

Ja nu galīgi nekas nesanāk ar kolēģām es tev varu aizdot lēto ķīnas testeri.

 

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Es varu aizdot pie 220v slēdzamo ethernet testēšanas vadu. Vispirms uz tet jāiztestē, pēctam vadi tavā pusē.

Link to comment
Share on other sites

AlCohol
pirms 16 stundām , Lameriz teica:

varbūt atsūtīs bezmaksas meistaru?

sākot no 30eur/h būs tev.

Link to comment
Share on other sites

joperesetē! divas dienas kuļ tukšus salmus, bet nevar aiznest datoru un pieslēgt īsā vadā pa tiešo pie Tet rūtera... es figeju !

 

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Lameriz
(labots)
pirms 2 stundām , mafijs teica:

joperesetē! divas dienas kuļ tukšus salmus, bet nevar aiznest datoru un pieslēgt īsā vadā pa tiešo pie Tet rūtera... es figeju !

 

No photo description available.

Sveika vasara! Šķiet 2 nedēļas covid karantīnā bija tikai sagatavošanās 2 mēnešiem uz gultas. Dzīves matrica! tuvako laiku man 100 vai 1000 bus pie kājas... kompi nest pie TET uz otru māju nu jāā... varu te tikai pliki pa irst.

Labots - Lameriz
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Mana kristāla lode garantijas servisā, kā mēs te varam zināt ka esi "nestāvoklī"  ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Gadu atpakaļ biju pieslēdzis Balticom pieslēgumu līdz 600 mb/s. Viss super internets lido, ātrums tuvu maksimumam. No torrentiem max ātrums 38 mb/s. Tā kā kabelis bija ļoti garš iegādājos īsāku, pieslēdzu un pēc kāda laika interneta ātrums max 90 mb/s. Baigi neiespringu viss tāpat lido, vienīgi no torrentiem vidēji 10-11 mb/s. Domāju, ka nogriezuši interneta ātrumu, bet piemirsu un tā arī lietoju. Vakar uzraksīju supportam, ka pēc līgumu internetam jābū tādam un tādam, bet ir šāds daudz lēnāks. Kā beigās izrādījās nezinādams, ka vispār tādi ir nopirku vadu ar 4 dzīslām, kur max līdz 100 mb/s.  Pieslēdzu atpakaļ veco vadu un atkal nets 500-600 mb/s.  Un pašam likās, ka datoru lietās kautko sajēdzu :D

Labots - janukas
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

DjUbuntu

 kas neskaidrs, kadrs kaut kādā veidā pie CAT3 vada bija ticis un ofc  tur uz 100 knapi kaut kas iet. 

 

Link to comment
Share on other sites

shadow118
2021.07.12. , 23:56, janukas teica:

Balticom pieslēgumu līdz 600 mb/s. Viss super internets lido, ātrums tuvu maksimumam. No torrentiem max ātrums 38 mb/s.

megabiti ir ar mazo b (Mbps, Mbits vai Mb/s) un megabaiti ir ar lielo B (MBps vai MB/s). 100 Mbps = 12,5 MB/s. Savādāk tev tur viss bik putrā saiet

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...