Jump to content

Recommended Posts

Tas Bosch izskatās labā cenā, ņemot vērā, ka lādētājs un 2 aķi komplektā. Man te vecāki nopirka līdzīgu Makita, tikai ar 12V aķi, jo vēlējās maksimāli mazu un vieglu. Viss būtu OK, bet diega spoles vietā šim kaut kāds dīvains plastmasas nazis piekombinēts. Nācās pasūtīt atsevišķi to spolīti, labi, ka bija pieejama konkrētajam modelim.

Link to comment
Share on other sites

Tam Bošam vienīgais mīnuss, ka nevar redzēt āķa uzlādes līmeni. Tāpēc tas variants ar diviem āķiem šķiet izdevīgāks, nekā komplektācijā ar vienu (tur, kur man vajag viņu , nav elektrības, lai uzlādētu uz vietas).

Link to comment
Share on other sites

pirms 20 stundām , base7 teica:

P.s.Laikam ņemšu šo.

Gan jau nav slikts. Vienīgais par Bošu pirms pirkšanas noskaidro par akumulatoriem, ja ir tālejoša doma par kādu citu Boša instrumentu ar akumulatoriem, urbjmašīnu, piemēram. Mans čoms savulaik bija nopircis Boša akumulatoru urbjmašīnu ar diviem aķiem un lādētāju, pēc tam ieraudzījis izdevīgi kaut kādu dārza instrumentu, dzīvžoga šķēres vai ko tamlīdzīgu, arī Bošs arī tās pašas voltāžas akumulatori, viens pats instruments, priecīgs, domājis, varēs lietot urbjmašīnas aķus... Nederēja urbjmašīnas aķi, aplauziens, nācās papildus pirkt aķi un lādētāju tikai priekš tā dārza instrumenta. Bošam nebijis tā vienkārši kā Makitai, saderīgi 18 V aķi visiem 18 V instrumentiem.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ivo teica:

dīvains plastmasas nazis piekombinēts.

Nez, man patīk tas nazis. Ir bijusi arī pieredze ar auklām. Bet, kā jau teici, var arī spoli piepirkt.

Makitai lielākais trūkums ir tie 12V (nominālais jau reāli 10.8V), bet labi, ka kāts teleskopisks (tam bosch it kā nav), arī roktura pozīciju var mainīt. To makitu ari ar diviem aķiem, ja kas, vēl kādos Kuršos var atrast. Imantā vēl bija pagājušā nedēļā.

Es gan to uzlādes indikatoru makitai esmu tikai tā, intereses pēc paspaidījis, lai redzētu, ka vispār strādā. Bet tā, nopļauju tik ko vajag un viss. Ja izbeidzas aķis, nomainu. Vienā reizē abus nekad neesmu izlietojis. Protams, izmantoju tikai kādām malām un ļoti šaurām vietiņām.

 

Labots - ju
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es gan uzlādes indikatoru šad tad izmantoju, noder.

Par tā boscha trūkumiem - es lādētāju arī par trūkumu uzskatītu. >4h, lai salādētu divus 2Ah aķus, šķiet kaut kā padaudz.

Link to comment
Share on other sites

Par to cenu jau nekas baigi labāks nebūs (tas bosch vai makita komplekts). Un nav jau tas trimerītis paredzēts, lai ar to vairāk kā par tiem diviem aķiem dienas laikā iztērētu.

Link to comment
Share on other sites

 Bļin, jālamājas. Vakar biju nobriedis ņemt to bošu, tagad skatos, Xnets ielicis bezmaksas piegādi tai makitai. Atkal man visas domas izjauca, jebītmatos.

P.s. Tam bošam nevar saprast, tur tikai standarta 1.6 diegs der, vai arī 2mm (kā makitai).

Un nevar saprast, kas būtu izdevīgāk, divi āķi uz 2Ah, viens uz 2.5Ah vai viens uz 3Ah.

 

Es šaubos vai tuvākajā laikā pirkšu kādu urbmašīnu, piemēram no šiem diviem ražotājiem (pašlaik ir 2 āķu Rebir, pietiek priekš sīkiem darbiņiem).

 

 

Labots - base7
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Pārsarā jau tirgojas zem Swift brenda. Palasi Amazonā atsauksmes, tur diegan daudz, gan labas, gan sliktas.

Citēt

Pros: It's powerful and so very VERY nice to be rid of both a trailing mains cable and the stink of petrol. There are no more Pros.
Cons: The blade is smaller than the width of the back wheels and there is no roller. This means that cutting upto and along bed edges is not possible... the mower falls over the grass edge and scalps the grass, or an uncut strip of grass remains. The handles are very uncomfortable, this because there are sharp plastic edges where the mouldings don't quite meet properly; gloves are recommended. The switch levers on the handles are far far too sensitive, cutting the motor off frustrating frequently. The on-battery charge status LEDs lie. Mine showed all LEDs lit so fully charged, but when on the mower, it showed only two LEDs... the mower was correct and the battery lasted just a few minutes. This mower was intended to replace my old sturdy 1.8kW Bosch, which, apart from the cable was, and still is faultless, having non of the problems described above. So, can I recommend this slightly flimsy plastic Swift mower? I think not, and if I could return it I would.

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Maris77 teica:

Ja šādu ņemu, tad tie āķi derēs arī citiem Makitas instrumentiem?

Makitai tā ir. 18 V litija jonu aķi der visiem citiem makitas instrumentiem, kas paredzēti darboties ar 18 V litija jonu aķiem.

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

https://www.ksenukai.lv/p/akumulatora-zales-trimmeris-fxa-gy2247-bez-akumulatora/efso

 

Es tikko paņēmu šādu, jo bija aķi no zāģa. Ieliku 2mm auklu. Kādu 1h pļāvu vēl šogad nepļautu zāli ap ēkām, kamēr izbeidzās aķi. It kā ok, bet secinājums, ka labāk tomēr tādu zāli ar benzīna trimeri. 

Bet kā papildus rīks nopļaut nepāraugušu zāli nelielos apjomos, lai katreiz nav jājauc benzīns vai benzīns beidzies, diezgan ok rīks. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jautājums lietpratējiem. Varat pateikt kāda atšķirība starp Makitas lādētājiem DC18SD un DC18RC? Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Makitas mājaslapā apskaties.

SD parastais lādētājs, RC ātrais lādētājs, aprīkots ar dzesēšanas ventilatoru, kas nodrošina akumulatora dzesēšanu, tādējādi paātrinot uzlādi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
ziedlapa

Sveicināti! Es vēl gribētu atgriezties,pie manis uzsākto tēmu, par pļāvējiem. Te bija runa par pašgājēju zāles pļāvēju 

piedziņas ātrumu.Kam bija par lēnu,kam bija pašā laikā....... Man jautājums,vai kāds nav mēģinājis pārtaisīt to piedziņas skriemeli,kas ir uz motora ass? Es te domāju izvirpojot resnāku to skriemeli,un tad pļaujamais ies ātrāk.

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , ziedlapa teica:

Man jautājums,vai kāds nav mēģinājis pārtaisīt to piedziņas skriemeli,kas ir uz motora ass?

Nav tādas idejas... Neprasās.

Izstāsti, kuru pļaujmašīnu nopirki.

Link to comment
Share on other sites

Man reiz bija tāda ideja, ar <3km/h bija par maz, pļaujot pusi pagalma (~7000 m² pļaujamās platības toreiz), bet tālāk par ideju netiku.

Link to comment
Share on other sites

ziedlapa

Nenopirku vēl nevienu pagaidām.Pļaušanai man ir viena paveca ,kura darbojas,bet gribas iegādāties jaunu,ar piedziņu.Tāpēc iedomājos uzrakstīt par to piedziņas skriemeli.Protams ,ir jau pļāvēji,ar maināmu ātrumu,

bet tam vajag vairāk naudiņas. Bet lētāks pļāvējs+izvirpot skriemeli+paša darbs =lielāks pļāvēja ātrums un prieks.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , ziedlapa teica:

lielāks pļāvēja ātrums un prieks

Kāpēc tu iedomājies, ka lielāks pļāvēja gaitas ātrums ir prieks. Pļāvēju ražotāji netaisa pļāvējiem gaitas ātrumus, lai apbēdinātu, a tu, gudrāks par viņiem, kaut ko paātrinot sevi iepriecināsi.

Viss ir salāgots. To pašu zāles pļāvēju par daudz ātri pārstumjot pāri zālei, nenopļausies zāle tik labi, pļāvēja asmens apgriezieni paliks tie paši, palielināsi gaitas ātrumu, kaut kādā garākā zālē, nesanāks kvalitatīvs pļāvums.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , vvv teica:

Pļāvēju ražotāji netaisa pļāvējiem gaitas ātrumus, lai apbēdinātu, a tu, gudrāks par viņiem, kaut ko paātrinot sevi iepriecināsi.

Viss ir salāgots.

Nu ir tomēr atšķirība, vai aiz zāles pļāvēja iet 20 gadus vecs puika vai 70 gadus jauns onka. Pareizi jau tu raksti - viss ir salāgots. Tā, lai kaut cik der gan vienam, gan otram.

 

Pirms 48 minūtēm , vvv teica:

To pašu zāles pļāvēju par daudz ātri pārstumjot pāri zālei, nenopļausies zāle tik labi, pļāvēja asmens apgriezieni paliks tie paši, palielināsi gaitas ātrumu, kaut kādā garākā zālē, nesanāks kvalitatīvs pļāvums.

Ar braucamo es labprātāk vālēju ar max ātrumu, kādu no viņa var izspiest (jaunam bija 9 km/h, tagad laikam kļuvis lēnāks). Jā, ir vietas, kur nenopļaujas tik labi kā gribētos. Tur pārbraucu 2x. Rezultātā laiks patērēts mazāk nekā tad ja lēnām brauktu pāri visam 1x. Toties pļāvums perfekts. Ja tajās vietās pārbrauc 1x bruņurupuča ātrumā, tad rezultāts ir tāds-nekāds - ir mazliet labāk nekā braucot lielā ātrumā, bet tāpat prasās pārpļaut.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, binary teica:

Nu ir tomēr atšķirība

Tad lai izvēlas pirkt pļaujmašīnu ar maināmu gaitas ātrumu. Var ieregulēt ātrāk, lēnāk, pēc vajadzības.

Pirkt jaunu ne pēc gribēšanas, tikai tāpēc, ka lētāk, un pēc tam tādu pārtaisīt savām vēlmēm... Nezinu...

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, binary teica:

Tā, lai kaut cik der gan vienam, gan otram.

Nedomāju, ka pļaujmašīnu ražotāji pirmām kārtām uztraucas par 70 gadīgiem onkām, pļaujmašīnas konstruē, lai tās labi nopļautu zālienu, tam piemēro motoru jaudas, asmeņa apgriezienus..., arī gaitas ātrumi tiek izvēlēti ne bez pamata.

Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , ziedlapa teica:

Sveicināti! Es vēl gribētu atgriezties,pie manis uzsākto tēmu, par pļāvējiem. Te bija runa par pašgājēju zāles pļāvēju 

piedziņas ātrumu.Kam bija par lēnu,kam bija pašā laikā....... Man jautājums,vai kāds nav mēģinājis pārtaisīt to piedziņas skriemeli,kas ir uz motora ass? Es te domāju izvirpojot resnāku to skriemeli,un tad pļaujamais ies ātrāk.

ziedlapa - es domāju tu droši vari pamēģināt, nav jau kristāla vāze. Bet atceries ,ka rūpnīcas inženieri parasti visu slāgo uz "vidējo aritmētisko" Var sanākt ka sūdīgāk zāli pļaus, vai nevarēs tik raiti pavilikt un vēl viss kaut kas.

Bet kā bija rakstīts haynes auto tūninga grāmatā "best tuners stand on tallest piles of broken parts"

Link to comment
Share on other sites

Labdien!

 

Mazais jautājums!

Varbūt kādam biedram ir Dewalt aķīš zālespļāvējs? Interesē atsauksmes.

Link to comment
Share on other sites

Ir Dewalt 18V trimmeris. Viss OK. Ir Makita 2x18V pļaujmašīna, tiek lietota ar 2 DeWalt aķiem 5Ah ar Ali pirktiem adapteriem, arī viss OK. DeWalt pļaujmašīnai bija pārāk nedraudzīga cena.

Link to comment
Share on other sites

Dewaltam pie mums viens veids pļaumašīnai tikai tiek piedāvāts salīdzinoši ar Makitu. Tāpēc vēl velku garumā to pasākumu.

Link to comment
Share on other sites

Ir makitas 18V trimmeris un divi āķi. Viens oriģinālais 5Ah un viens ķīnietis uz 6Ah. Ķīnieti prieks trimera vairs nepirkšu. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
9.06.2022. , 00:06, ziedlapa teica:

vai kāds nav mēģinājis pārtaisīt to piedziņas skriemeli,kas ir uz motora ass?

Kādu vēl skriemeli? Uztaisi šādu un varēsi pļaut kaut vai ar 90 km/h :biggrin::biggrin::diablo:.

285581560_4853317298111130_1008481692272230554_n.thumb.jpg.cecba32eea33025d48062195f5563304.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Uzliek lielākus vai mazākus riteņus

Tavuprāt zālespļāvējam ir kā auto, riteņi uz stupicas stāv, un vajadzības gadījumā pārskrūvē uz lielākiem?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Kā nu kuram pļāvējam, manējam neizskatās ka būtu liela problēma uzlikt lielākus riteņus, aizņetu 2 stundas izdrukāt lielākus, kas der, kautvai tikai gumijas.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

aizņetu 2 stundas izdrukāt lielākus


Pisec, ne? Tik vienkārši..😂

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...