Jump to content

Recommended Posts

Jurkins

Sūnām nebūtu ne vainas, ja šamās nebūtu skābas un tāpēc tur ļoti labprāt nedzīvotu skudras. A par to profesoru... skaidrs, ka viņš ir vai nu iebiedēts, uzpirkts vai beigts 😁.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Tāds mazs cepieniņš. Manam olu makam bija salūzis rokturis - alumīnija caurule. Pasūtīju jaunu. Pēc kataloga. 54 eiro alumīnija caurules gabals. Nē, ok, saprotu... visiem potrebļaģiem arī vajag piķi, lai potrebļadstvovaķ varētu. Saņemu. Mļac, par ~1 mm lielāks diametrs. It kā sūcs, bet viss tirsā. Ņēmu apaļo vīli... Nē, nu dzīvosim jau tālāk 😁. Bet s kakova hera? Locījums arī nedaudz savādāks - gan jau izcili ergonomiskāks. Skaidrs, ka efektīvajiem manageriem kaut kā naudiņa jāpelna. Kaut kas ir jāpamaina konstrukcijā.

Saprotu jau, ka ir pilnīgi bezatbildīgi tik ilgi lietot vienu devaisu. Un ir pilnīgi bezatbildīgi pirkt pa 54 tikai trubu, nevis pa 199.99 vēl ručku un flanci klāt. 😁

Link to comment
Share on other sites

Jā, visai mājas dārza tehnikai, nepieciešams uzreiz vai drīz pastiprināt, remontēt rokturus utml.

Tā konstruktoru kapeikas pis šana un citi tizlumi ir vienkārši apbrīnojami un tas attiecās arī uz dārgiem izstrādājumiem. Varbūt, arī es visam pieeju no savu iespēju skatupunkta..?

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , jacobs teica:

Jā, visai mājas dārza tehnikai, nepieciešams uzreiz vai drīz pastiprināt, remontēt rokturus utml.

Neesmu tādu problēmu novērojis.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 33 minūtēm , Arnis2002 teica:

tiešām nebija čomi kas no ņeržas izloka jaunu?

Čomi ir visādi un visur, bet konkrēti tāda diametra cauruli jāmeklē u.t.t. Nezi vai tas kopā maksātu 10 vai 20 eiro, beigās visi 40 sanāktu😁. Zinu līdzīgus variantus, kad gribējās iesipt kapeiku. Bet stāsts jau nav par ciparu.

 

Manā gadījumā nevarētu teikt, ka viss ir slikti ar tehniku. Ilgi jau nokalpoja. Lūzuma vietā alumīnijs bija oksīdā pārvērties no iekšpuses. HVZ. Ja būtu no ārpuses, tad varētu norakstīt uz to, ka ne jau vienmār labi notīrīts no zāles paliekām... zāles sula ... Nu kas zin. Bet konstrukcija kā tāda jau neko.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , binary teica:

Neesmu tādu problēmu novērojis.

Nuu, tev droši vien nekādu lielo iespēju arī nav, līdzīgas problēmas risināt, ne arī ievērot😉..?

 

Pirms 43 minūtēm , Jurkins teica:

konkrēti tāda diametra cauruli

Interesanti, kāda Ø..?

Link to comment
Share on other sites

nolūzušu rokturi var saremontēt, iesprauž caurulē koka sprunguli un notin ar biezo skoču. 1 eiro izmaksas. Ies ilgi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, nereti arī tāds risinājums var palīdzēt.

Taču, piemēram manam Makitas pašgājēja zāles pļāvēja roktura 0.7-1mm dzelzs trubas remontam, ar tādām pašam sekmēm to sprunguli varētu iespraust konstruktora pakaļā.😀

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , jacobs teica:

Nuu, tev droši vien nekādu lielo iespēju arī nav, līdzīgas problēmas risināt, ne arī ievērot😉..?

Nu…

 

Bija man Edward zāles pļāvējs - lētā gala ķīniešu produkts (Depo rebrandots), 55cm platumā, 5.2 Zs motors, pļāvu ~6000-7000 m2 (tipiski ar tādu pļautu max kādus 1000m2), nazis pa sezonu nodila no 55cm līdz 51cm. Garantijas laikā nācās mainīt riteni (piedziņas zobi sadila), startera auklu (nodila, pārtrūka), uzreiz pēc garantijas sabira piedziņas gultnis. "Gumijas"(?) pārklājums uz rokturiem, šķiet, arī bija tāds padilis. Pļautu tādam aparātam "paredzēto" apjomu (un nekad, nekad, nekad!!! nelīstu zālē, kas 10 sezonas nav pļauta!!!), tas lētucis būtu savus 10-15 gadus nokalpojis. Nu gultni nomainīju, bet kamēr vēl nebiju sapratis, kāpēc gaita pazudusi, tikmēr jau bija nolemts pāriet uz traktoriņu, lai var ne tikai pusi teritorijas appļaut, bet visu, turklāt tērējot 2x mazāk laika (tam pa 5 gadiem saskrējuši ~180h pulkstenī, naži 1x vai 2x mainīti, nažu piedziņas siksna kādas 3-4 reizes).

 

Tuvējo pagalmu agrāk pļāvām ar elektrisko, kam vads kādās 10 vietās jau bija labots vēl "pirms mūsu ēras". Kad te ievācāmies, tam pļāvējam jau bija daži gadi. Ieprieksējie saimnieki teicās, ka nopirkuši pašu lētāko, kāds vien bijis pieejams, pat veikalā viņiem teica, ka labi ja garantiju izvilks. Izrādījās nenokaujams aparāts. Pirmais, kas izbeidzās - motora kondensators. Nu to nomainīju. Tad ar laiku riteņi arī izļurkājās. Nu jā, kādu 10 gadu laikā arī rokturis laikam nopuva.

 

Tepat no foruma biedra biju dabūjiis kaut kādu aķu pļāvēju, kam vēl bija svina aķi. Kad dabūju, tad rokturis, šķiet, bija vēl vesels. OK, kaut kā tā plastmasa tomēr izbeidzās (nācās pastiprināt ar makgaivereni), bet arī elektronika pēc tam ilgi vairs neizturēja. BET! Tas bija kaut kāds antīks pļāvējs, vēl ar svina aķiem, kas gana daudz gadu nokalpoja ar veseliem rokturiem.

 

Pašam tagad ir Ryobi aķa pļāvējs un aķa trimmeris, bet tie pagaidām tik otro sezonu kalpo. Pagaidām nekas neliecina, ka būtu vajadzība kaut ko pastiprināt.

 

Nu jā, nekādu diži lielo iespēju tādas problēmas novērot man nav, mūža karjera nav saistīta ar dārza tehnikas apkopšanu, >1ha "pagalma" uzturēšanai cilvēcīgā paskatā laikam pietiek ar nazi un/vai šķērēm 🤪

Link to comment
Share on other sites

Nelīdzenā, ne ideālā zālājā rokturis agrāk vai vēlāk nolūzt visiem pļāvējiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , e = d teica:

nolūzušu rokturi var saremontēt, iesprauž caurulē koka sprunguli un notin ar biezo skoču. 1 eiro izmaksas. Ies ilgi.

Jā var, esmu tā darījis. Un tādā stilā var remontēt visa veida tehniku, esmu savam laptopam salūzušās eņģes aizstājis ar kaut kādām durvju eņģēm, izskatījās briesmīgi, bet savu funkciju pildīja. Bet regulāri piekopjot tāda veida remontus, pēc kāda laika, paskatoties uz savu, kādreiz mīļoto un loloto ierīci, vemt gribas.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 57 minūtēm , e = d teica:

rokturi var saremontēt

Sevišķi, ja lūzuma vieta ir uz gandrīz 90 grādu līkuma un pie paša flanča, kur slodze vislielākā. Un tas arī tika darīts pirms tam. Gan ne ar koka sprunguli, bet armatūras gabalu, kurš tika saliekts ar virsū uzvilktu plastmasas cauruli, kura iekausēta rokturī ar iezāģējumiem un saskrūvēts ar savilcējiem. Tā arī tika nopļauta puse no gabala pēdējo reizi. Bet sāka lūzt citā vietā.

 

Bet stāsts nav par 54 eiro vs 1 eiro, bet par dolbano moderno rūpniecību. Te laikam jāpaskaidro, citādi man kāds noteikti pieminēs sazvērestību teorijas. Naher vajag mainīt rokturim diametru? Pie tam par nepilnu milimetru.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , jacobs teica:

Nelīdzenā, ne ideālā zālājā rokturis agrāk vai vēlāk nolūzt visiem pļāvējiem.

Es biju domājis, ka man te gabals ir diezgan līdzens. Kad nopirku traktoriņu, izrādījās, ka kurmju iecienītais gabals, kurš tehniski skaitās aramzeme un vismaz dažus gadus bijis pilnībā nekopts (ne pļauts, ne kā citādi apstrādāts) un vismaz 10 gadus nav nekādā veidā ticis līdzināts, nav nemaz tik līdzens.

 

Nē, nepiekritīšu, ka "agrāk vai vēlāk nolūzt visiem pļāvējiem". Manā pieredzē "nelīdzenā, ne ideālā zālājā" ātrāk pieviļ citi mezgli. Nu un ja pēc 5-10 gadiem tas rokturis tomēr pieviļ, tad es apgalvojumu "nepieciešams uzreiz vai drīz pastiprināt, remontēt rokturus" uz tādu termiņu nevarētu attiecināt.

Link to comment
Share on other sites

Tā kā man jau gadus 30 ir iespējas sametināt plānu jebkuru materiālu, tad ''kaimiņu glābēja'' pieredze arī ievērojama.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

https://www.ss.com/msg/lv/construction/garden-technics/lawn-mowers/bmiool.html

Kāds ir strādājis ar šitādu?

Pirms 30 minūtēm , binary teica:

nelīdzenā, ne ideālā zālājā ātrāk pieviļ citi mezgl

Ja platība liela, visu jau nenolīdzināsi, taču mazākām platībām, augošai zālei pa virsu pieber drusku zemi, tā ka zāle tiek cauri un tā vismaz dažus nelīdzenumus var nolīdzināt.

pirms 3 stundām , Jurkins teica:

Nē, ok, saprotu... visiem potrebļaģiem arī vajag piķi, lai potrebļadstvovaķ varētu.

šitā pateikt!

Link to comment
Share on other sites

Bez sprunguļiem, kā labs remontmateriāls der arī ūdens daudzslāņu caurule.

Link to comment
Share on other sites

2021.06.7. , 18:47, base7 teica:

Laikam ņemšu šo. Xnetā kopā ar lādētāju un akum.(3Ah) 179eur.

Vēlāk varētu paņemt atsevišķi papildus akum. uz 5Ah.

Nopirku šodien. Ksenukajā nebija, aizbraucu līdz Kuršiem, tur bija, pat lētāk, par 84 eiro. https://www.kursi.lv/lv/darzam-un-pagalmam/darza-tehnika/trimmeri/bezvada-zales-trimmeris-makita-dur181z-bez-akum-un-ladetaja

Kaut kad izmēģināšu ar dažādu Ah aķiem, man ir visādi - 2 Ah, 3 Ah, 4 Ah, 5 Ah un 6 Ah.

Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 20 stundām , Raimonds1 teica:

Tāds verķis sliņķiem, kam trimmera siksna plecu spiež.

Bet konstrukcija izskatās puslīdz ok.

Vienīgi to augstumu spolei noturēt ir grūti - pļāviens sanāk kā pa kalniem. Tur prasītos pie spoles vēl kāds kopējošais ritenītis. 

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ganjau ir kam ir veselības problēmas un ar trimmēri ilgi nenostaigās.

Interesantākas man liekas ķerras ar motoru :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 20 stundām , vvv teica:

Nopirku šodien. Ksenukajā nebija, aizbraucu līdz Kuršiem, tur bija, pat lētāk, par 84 eiro.

Tai makitai laikam ir divas versijas. viena bez āķa un lādētāja (DUR181Z) un otra ar āķi un lādētāju (DUR181SF). Tā laikam vienīgā atšķirība.

https://www.xnet.lv/lv/darza-preces-un-instrumenti/darza-tehnika/trimmeri-un-griezeji/makita-dur181sf-akumulatora-trimmeris-18v-1-x-30ah-li-ion-260mm-24kg_c6f986ce/

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
pirms 1 stundas , base7 teica:

viena bez āķa un otra ar āķi

Makšķeraukla nav komplektā ne vienai, ne otrai.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Murlo teica:

Jautājums cik platu tas trimmers uz riteņiem var paņemt.

Ja vajag platumu, tad jāskatās uz ko šādu

Spoiler

al_875.png.ee37c7544c4ec20015b50d290002240c.png

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , laikamTak teica:

Makšķeraukla nav komplektā ne vienai, ne otrai.

Ja tu ar «makšķerauklu» domāji trimmera auklu, tad vakar Kuršos nopirktajam DUR181Z komplektā ir aukla, aukla ir uz spoles un vēl ir papildus rezerves aukla.

Link to comment
Share on other sites

@vvv, vai pirms pāris komentāriem minētais āķis arī bija? Vienžubura vai trīsžuburu? Jebšu ņēmi versiju bez āķiem?

Link to comment
Share on other sites

2021.06.9. , 14:31, binary teica:

Ryobi aķa pļāvējs

Vai vari pateikt, kurš modelis viņiem sakarīgs? Vajag mazai platībai un tādu, ar kuru viegli ap dažādiem šķēršļiem apbraukt

Link to comment
Share on other sites

@ivo, nevaru :)

 

Man ir OLM1833H, pirku pirms pusotra gada "lietotu" par visnotaļ labu cenu (https://www.nocenotanoliktava.lv/, droši vien bijis kā paraugs, jo nolietojuma praktiski nebija). Man prasības bija "elektriskais, bez vada, pēc iespējas mazāks / vieglāks", lai bērns varētu pļaut tajās vietās, kur netiek pļauts ar traktoriņu, kaut kādi 150m² ap māju + apkārt kokiem, krūmiem, dārzam utt. Ja pļautu biežāk vai prasmīgāk, varbūt ar 1x 5Ah 18V pietiktu, bet parasti vajag pusotru-divus aķus.

 

Aķim ir tendence silt, ļoti karstā laikā mēdz arī pārkarst. Atkal jau - ja pļautu biežāk, tad nebūtu problēmu. Ja ir tendence to zāli mazliet pāraudzēt, tad laikam ieteiktu skatīties uz tādu, kurā likt 2x 5Ah (kā pats saproti, 2x 2.5Ah no aķa viedokļa nebūs ne ar ko labākas par 1x 5Ah).

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Jūs te dodat. Viens par āķiem, cits par akumulatoriem :D

2021.06.10. , 12:00, AndrisBB teica:

Ganjau ir kam ir veselības problēmas un ar trimmēri ilgi nenostaigās.

Interesantākas man liekas ķerras ar motoru :)

 

 

Šitais ir mārketings un perebors pilnīgākais. Tāds rāmis, tāda konstrukcija un vēl 2 lieki riteņi tik dēļ tās nieka mazās ļodas. Nudien cilvēki slinki paliek.

Makita vispār baigi stūrē naudas virzienā. Viņi izdomāja 36V līniju, ko darbināt ar 2x18V aķiem. Tagad šiem ir atkal jauna 40V līnija, jo, redz, 2x18 kombinācija ir smaga un neērta. Un labākais, ka 40V aķiem vajag arī jaunu lādētāju.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 58 minūtēm , raivix95 teica:

Tāds rāmis, tāda konstrukcija

Nu pag, Jurkins tiko teica ka visi taupot un taisot konstrukcijas no puņķiem

Link to comment
Share on other sites

Bija sensenos laikos kaut kāda grāmata par autobūvi amerikā, ieliekot divus centimetrus īsāku skrūvi, nekā vajadzētu, varēja nopelnīt vairākus miljonus gadā.

Es pie sevis vienmēr spļaudījos, ka kaut ko jaucot, krievs ir ielicis 2x garāku, nekā vajadzētu :)

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

bārdaina anekdote,

satiekas Japānas un PSRS rūpnīcu vadītāji.

Japānis; cik jums rūpnīcā strādnieku un cik inženieru. Mums piemēram uz 3000 strādniekiem 6 inženieri.

PSRS pārstāvis pie sevis nodomā, nevar taču teikt ka uz 3000 strādnieku 200 inženieru, japānis neērti sajutīsies. Saka , ka 7. Nākamajā dienā satiek japāni, tas izskatās samocīts kā nakti negulējis. Prasa šim, kas noticis.

Japānis; visu nakti nevarēju aizmigt un tā arī neizdomāju, ko jums tas 7-ais inženieris tajā rūpnīcā dara?

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Nuu, ja tas japānis savulaik būtu uz mūsu ''Komutatoru'' atbraucis, tad viņš visu atlikušo mūžu negulētu...☺️

Link to comment
Share on other sites

Vēl bārdaināka: gruzīns dzīvo Jūrmalā, atbrauc draugs. Vahtang! Na čom prijehal? Na elekktričke. Ti što, avtomobiļ ņemožes kupiķ? Magu, vot eļektrikčku kupil, viģiš, za domam stajit :)
 

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , AndrisBB teica:

Jurkins tiko teica ka visi taupot un taisot konstrukcijas no puņķiem

Nē, Tu kaut ko jauc! Es tā neteicu. Es teicu, ka konstrukcija ir ok. N-tos gadus nogāja, hvz no kurienes tā jocīgā korozija. Es teicu, ka nafig pēkšņi vajag izmainīt caurules diametru par ~1 mm. Nu nafig!

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Jurkins teica:

par ~1 mm

Varbūt vienkārši pa tiem gadiem tajā skavā bija saspiedusies?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...