Jump to content

Recommended Posts

Palasot jūsu komentārus, nonācu pie secinājuma, ka jāpērk kāds neliels traktoriņš. Ar tiem trimeriem nav aršana.

P.s. Mazliet vēlāk ielikšu kādā blakustēmā jautājumu, kādu automašīnas piekabīti pirkt, lai pārvadātu to traktoriņu.

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

es nopirku lēto Skill trimeri sievai 15V 2A aķis 30-40 min plāuj kā lielā, strikīs 1.6-1.8 mm, kokus negāzīsi, bet aparāts sber 1.5 kg, ko vairāk vajag, nahuij visas Makitas ar viņu cenām!

Jā Senukai bija atlaide ņēmu par 99 eur

 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Skaidrs, ka ja mauriņu uzpasē kā bābiets kūsi, tad ok ir tie elektriskie ar 1.6 striķi, bet, ja 3-4 reizes pa sezonu kā es un pie reizes skudru pūžņi jānopļauj un visādas zirgskābenes, tad nu nez.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Blats, tev par pinceti stāsta meistardarbam, tu ar lāpstu, kolhoznieks gatavais 

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

pirms 23 stundām , Jainit teica:

Nu kad iekabināsi izgriezumā, uzreiz sapratīsi, kurā virzienā tīt. Tik abas puses vinlaicīgi un vienā virzienā.

Tīt vajag pulksteņa rādītāja virzienā uz spoles. Bet, ja skaties no apakšas, tad diegi skatās otrādi.

Link to comment
Share on other sites

pirms 22 stundām , Jurkins teica:

ja mauriņu uzpasē kā bābiets kūsi

Zelta vārdi, gribot negribot nāk atmiņā tie vecie playboji ar tiem drausmīgajiem mežiem :D 

Link to comment
Share on other sites

Esmu pārgājis uz aķu pļaujamajiem.

No sākuma nopirku es trimmeri Stihl, bet šogad arī zāles pļāvēju.

Nu man nav lauki jāpļauj - privātmājai tieši laikā - ar vieniem un tiem pašiem aķiem darbojās abas ierīces.

Nu aķis tur apmēram stundu 36V 4.8Ah. Viens lādējās, kamēr ar otru strādā.

Nu izmaksu ziņā sālīti gan.

Vēl padomā nopirkt arī motorzāģi - arī uz tiem pašiem aķiem.

Protams, aķi arī sastāda lielāko izmaksu daļu

Labots - xp
Link to comment
Share on other sites

Vienā sāpē, aķi ir baigi dārgi un ilgāk par 5 gadiem īpaši nevelk

Link to comment
Share on other sites

Nu tas tiesa, bet tos elementus var arī pats mainīt. Nu nezinu, mūsdienās viss ir dārgs un par komfortu ir jāmaksā.

Nu negribu es špaņa kabeli valkāt līdzi, vai arī benzīnu pildīt.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Makita būtu baigie čaļi ja uztaisītu lētāku versiju šim izstrādājumam. 400 - 500 par kasti mazliet sālīti. Mazliet paplašinātos pielietojums tām baterijām, jo pārsvarā jau viņas vienkārši stāv kastē.

https://makitauk.com/product/dcw180z

 

Tikmēr nākas lietot lēto, kura darbojas no piepīpētāja kamēr brauc.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Neizskatās sakarīgs - tikai 2.3Ah - tur ar diviem aķiem labi ja stundu novilks.

Nu jā, pa tādu cenu neko labāku neatrast

Šeit stehl uz pusi dārgāks

https://www.ginalas.lv/stihl/lv/produkcija/stihl-tehnika/motorizkaptis-un-krumgriezi/bezvadu-litija-jonu-motorizkaptis/fsa-57-komplekts-ar-2-akumulatoriem-un-ladetaju.-akcija-prod1517.html

 

Labots - xp
Link to comment
Share on other sites

Jaudīgs benzīnnieks. Skaļš. Bet,viņš nomierina šajā rutīnas procesā !:)

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , xp teica:

Neizskatās sakarīgs - tikai 2.3Ah - tur ar diviem aķiem labi ja stundu novilks.

Tajā cenu kategorijā visi viņi tādi pipuki.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , base7 teica:

Laikam ņemšu šo.

Uzskatu ka šo izdevīgi ir ņemt tikai tie, kuriem jau ir Makitas ekosistēma, vai arī kuri plāno uz to pāriet. Bet lai maksātu to naudu tikai dēļ tā drapaka un vēl pēc tam aķus pirkt, nu i nah...

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , base7 teica:

Laikam ņemšu šo. Xnetā kopā ar lādētāju un akum.(3Ah) 179eur.

Vēlāk varētu paņemt atsevišķi papildus akum. uz 5Ah.

Piemet bišķīt un ņem ar 5Ah

https://www.bmv.lv/index.php?zoomid=24647

Ar 3 Ah nav aršana.

Bet kā jau teica, jāpērk tā marka, kura jau ir vai kuru plāno ieviest, lai ziemā aķītis neskumst.

Link to comment
Share on other sites

2021.06.6. , 18:34, base7 teica:

Kam te bija tas Redback pļāvējs. atradu kopā ar āķi un lādētāju

Baigi labais piedāvājums. Man gan ir 6Ah aķis. Pietiek lai pļautu kamēr gribas iepauzēt. Stundas laikā uzlādējas. Šodien mana māte (71gadīga) 30 metru grāvjmalu izpļāvusi. Vienīgais, ka akumulators sver ap 2,5 kg, bet ir opcija aķi stiprināt uz jostas un ar pāreju pievienot pievienot pieslēgumam.

Link to comment
Share on other sites

Jaunajiem Redback modeļiem jau pieejamas 120V baterijas. Redback 120V Self-Propelled Lawn Mower (1077479)

Link to comment
Share on other sites

2021.06.5. , 15:43, base7 teica:

Palasot jūsu komentārus, nonācu pie secinājuma, ka jāpērk kāds neliels traktoriņš. Ar tiem trimeriem nav aršana.

 

Tas jau kā traktoriņš.

Link to comment
Share on other sites

Un jā. ASV šis modelis ir top 10. Nereklamēju, bet pats lietoju. Pašam ir ķēdes zāģis (1,5 gadus), zaru ķēdes zāģis ar teleskopisko kātu, trimeris.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , gitis teica:

Un jā. ASV šis modelis ir top 10. Nereklamēju, bet pats lietoju. Pašam ir ķēdes zāģis (1,5 gadus), zaru ķēdes zāģis ar teleskopisko kātu, trimeris.

ir  kāds avots pa šo? Gribētos intereses pēc ievērtēt pārējo  top9 jeņķu izvēles.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu ja nevienā no US top 'hardware storēm' nav nopērkams, tad mazliet apšaubāms tas apgalvojums ka tas būtu daudzmaz zināms brends iekš US.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Kaimiņiene jau trešo dienu "pļauj"... to, ko es ar benzīnnieku būtu 15 min. nopļāvis. 🤣

Šodien uzmetu acis šamajiem, tur tak 350 vati... Kā jau minēju, ja mauriņš tiek pieskatīts kā bābieša kūsis, tad ... labāk iespringt un iegādāties robotiņu, jo lai nodrošinātu iepriekšminētu puse dzīves jāpavada ar to aparātu rokā, bet to laiku labāk pavadīt lietderīgāk (da kaut vai pie īstajiem kūšiem 🤣)

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nav jau tā ka būtu jāpļauj tik bieži, lai būtu glīts zālājs, vienkārši zāli pareizo vajag. 

Es pašu zāli pļauju varbūt reizi mēmesi, vairāk kad garlaicīgi paliek, nekā īpaši pļaut vajadzētu. Gar sētas malām gan izaug vizādas kazenes un citi laksti, tos ar trimmeri pa perimetru apcērt. Bet zālājs, jau īss un patīkams staigāšanai kā paklājs.

 

SXlGM07PR3IUEoIhNkXu3e_Dy-NTwY2M71Wzor1r 

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Insekc teica:

Bet kā jau teica, jāpērk tā marka, kura jau ir vai kuru plāno ieviest, lai ziemā aķītis neskumst.

Es arī iedomājos šo. Pa ziemu tas āķis netiks lietots. Ka viņam ar pašizlādi? Litijam laikam nebija atmiņas efekta. 

Link to comment
Share on other sites

Ar pašizlādi tur viss kārtībā, bet ja plānots ilgstoši (vairāk par pāris nedēļām?) nelietot, tad vēlams atstāt pusuzlādētu (ap 3.8V uz šūnu). Ja atstāj pilnu vai tukšu, tad ātri vien var nokaut.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
pirms 7 stundām , AndrisBB teica:

vienkārši zāli pareizo vajag. 

Jā, tur Tev taisnība. Bet parasti jau tā īsti nav. Otras puses kaimiņš, ja reizi 4-5 dienās nav izbraucis savu gabalu, tad jāsāk domāt, ka kovids. Viņam tā esot atslodze... nu katram savs. Man ir tik garlaicīgi, ka traks var palikt😁. Varētu tie gudrinieki izdomāt ģenētiski modificētu zāli, kas izaug 5cm un viss 😁.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , binary teica:

Ar pašizlādi tur viss kārtībā, bet ja plānots ilgstoši (vairāk par pāris nedēļām?) nelietot, tad vēlams atstāt pusuzlādētu (ap 3.8V uz šūnu).

Nu, ziemas mēnešos nav jau īpaši ko pļaut.

Link to comment
Share on other sites

Vasarā es arī turētu "pusuzlādētu" (nu ap tiem 3.8V uz šūnu), ja to akumulatoru vajadzētu tikai pļaušanai reizi mēnesī vai retāk (jā, neuzturu zāli "caurspīdīga paklāja" izskatā, nav šobrīd lieku 8 stundu nedēļā, ko veltīt pļaušanai).

Tā kā tie akumulatori noder arī citiem instrumentiem, neatkarīgi no gadalaika, tad nākas turēt mazliet pilnāku (līdz "80%"), bet tāpat pilnu salādēju tikai pirms lielākiem darbiem.

Link to comment
Share on other sites

Man makitas akumulatori, neko neievēroju par «pareizo atstāšanu pusizlādētu», ja kaut ko daru, beigās uzlieku aķus uzlādēt līdz pilnam, nolieku līdz nākamai reizei... Dažam aķītim sanāk mēnešiem nostāvēt bez lietošanas, nav nekādu problēmu, neesmu novērojis...

Vecākie aķīši varētu būt man aptuveni 10 gadus, neatceros precīzi, katrā ziņā, vēl par latiem pirku, droši vien, ka pēc 10 gadiem vairs nav kā jauni, bet vēl neviens nav tāds, lai mestu ārā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pareizi, tas viss ir blusu ķeršana no gara laika☺️

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 59 minūtēm , vvv teica:

Dažam aķītim sanāk mēnešiem nostāvēt bez lietošanas, nav nekādu problēmu, neesmu novērojis...

Tā arī ir, neesu novērojis ka kautkas tur mainītos. Man viņi ir vesela čupa un ej nu sazini, kurš bij lādēts un kurš nē, kautkādu numerāciju vienīgu varbūt varētu ieviest, uzrakstīt numurus un tad rotēt. Ja viens tukšs, tad paņem nākamo un tukšo uzliek lādēties. Tākā reti lietoju, tad ganjau daži gadiem stāv nelietoti.

Man gan pārsvarā Seescan aķi, jo kautkad strādāju pie viņu produktiem un vajadzēja ar ko darnināt viņu aparātus. Tā arī palika. Bet pluss ka saderīgi ar Makitas 18V aķiem.

Link to comment
Share on other sites

Ne gluži instrumentu aķi, bet daži "parastie" litija (lipo) aķi uzpūtās un bija nelietojami gada-divu laikā no tā vien, ka pārsvarā stāvēja salādēti pilni. Nu ne tā, ka pavisam nelietojami, bet uzpūtās un tilpums krietni samazinājās, gan jau arī max apmēri bija samazinājušies.

 

Bet nu ja pie kājas, vai 5Ah aķī ir 5Ah vai 3Ah un vai tas 5Ah aķis spēj bez bēdām dot ārā 1000W vai knapi 350W, tad ko tur daudz runāt…

 

Jasper aķim esmu elementus mainījis, jo vecie bija beigti (5x 18650). Dremel skrūvgriezim arī bača beigta (2x 18650). Ar Makita pieredzes nav, līdz cik V makita lādē aķus?

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

TOoMoOT
pirms 6 stundām , Jurkins teica:

Varētu tie gudrinieki izdomāt ģenētiski modificētu zāli, kas izaug 5cm un viss

2015. gadā runāju ar vienu sirmu  profesoru no ASV, kurš ar tieši tādu izpēti nodarbojās jau tad vairākus gadus. Ņemot vērā, ka nekas tāds vēl nav dzirdēts, nezinu, vai viņš nebija attapīgākais čalis ciemā vai arī tas nav tik vienkārši :D 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , TOoMoOT teica:

vai arī tas nav tik vienkārši

Tas ir šausmīgi bīstami. Iedomājies, visi zāles pļaujmašīnu ražotāji kādus zaudējumus ciestu, ja tāda zāle tiktu izgudrota. Tādus profesorus izsekotu un nomušītu.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

superKrona

Ir īsākas smilgas un garākas. Ātrāk augošas un lēnāk. Sausumu mīlošās un slapjumu. Sauli mīlošas vai ēnu. Bet

Ja gribi zaļu krāsu, tai ir visu laiku jāaug. Viss, kas pārvēršas par "koksni", vairs nav zaļš.

 

Jau pirms 100 gadiem ar šo problēmu ņēmās un ir visādas alternatīvas, piemēram sūnas. Tikai šad tad jānomīda un viss.

Labots - superKrona
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...