Jump to content

Recommended Posts

Labdien! Jautājums pašgājēju zāles pļāvēju īpašniekiem- vai tad ,kad piedziņas svira nav nospiesta,tas ir piedziņa nedarbojas,vai var to pļāvēju pavilkt uz atpakaļu?

Vai tie piedziņas riteņi brīvi griežas arī uz otru pusi? Nu piemēram ,ar pļāvēju pabraucu zem krūma,un man tas pļāvējs ir taču jāvelk atpakaļ.Es tiem pašgājēju pļāvējiem to sistēmu nezinu.

Vai viņi ir domāti tikai uz priekšu,pa taisnu lauku. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms tam, citiem pļāvējiem, nebiju novērojis, bet jaunajam Husim atlaižot sviru un uzreiz apstājoties, ja grib vilkt atpakaļ, tad ir pretestība, tāpēc vienmēr atlaižu nedaudz ātrāk un pēc inerces vēl pastumju pusmetru uz priekšu, tad pretestība velkot atpakaļ nav. Slinkums iedziļināties kāpēc tā.

Link to comment
Share on other sites

precīzi - manējam tā pat, iepriekšs arī bija Husis kaut kāds, bet tas reaģēja uzreiz. tagadējam ir tā, ka drusku jāpastumj vēl uz priekšu, lai pēc tam brīvi uz atpakaļu tiktu..

Link to comment
Share on other sites

Daiļais

Ar tiem pašgājējiem ir tā ka viņi ir smagāki, jaudīgāki, ņem platāk, bet manevrēt ir grūtāk. Domāts stumdīties prom, atpakaļ. Es appļaušani izmantoju otru plāvēju, kas ir daudz vieglāks. Vēl mani neapmierina cik ātri viņš brauc, ir par lēnu. Patīk tas, ka pļaušanas augstumu var regulēt ar vienu kloķi pat nenoslāpējot, vienkārši pļaušanas laikā

Link to comment
Share on other sites

ziedlapa

Paldies ka padalījāties ar pieredzi.Tad jau sanāk tā,ka tad jau labāk meklēt pļāvējus ar priekšas piedziņu. Jo , tad , pabraucot zem krūma, kad jāvelk atpakaļ,ir vienkāršāk nedaudz priekšu pacelt uz augšu,un viss.Velc atpakaļ. Un sviras nav jāatlaiž. Lai griežas riteņi,un nazis.Un vieglāk grozīt to pļāvēju ar aizmugures riteņiem.Nu kaut kā tā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ziedlapa teica:

meklēt pļāvējus ar priekšas piedziņu

atrodi kur tāds ir. es pāgājušo gadu meklēju, neko jēdzīgu neatradu. beigās vienā bodē atradu, bija ražots divi gadi atpakaļ. cik sapratu, tad tādi vairs nav, visi tikai ar aizmugures piedziņu.

Link to comment
Share on other sites

https://www.stokker.lv/pasgajeja-maurina-plaujmasina-lm3-cr46s-cub-cadet/-1286283092
Ņem kaut ko no šiem ar MySpeed tehnoloģiju, un tas piepildīs visas tavas velmes. Brauks tik ātri cik iesi tu, un velkot atpakaļ nesagādās problēmas, jo tehniski nemaz nevarēsi pavilkt atpakaļ, kamēr vilkme nebūs apturēta. Tā saucamais "automāts".

Pašam tāds ir un ir zbis..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tā piedziņas trose regulējas un ja ir par stingru, tad ir tā pastumšana uz priekšu lai pavilktu atpakaļ. Vismaz manam padsmitgadīgajam Husim. Meistars apkopē apgaismoja, kad pēc 5 gadiem uz apkopi aizvedu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Racer teica:

Meistars apkopē apgaismoja, kad pēc 5 gadiem uz apkopi aizvedu.

Nav tirgotājs pieregulējis trosi pareizi? Citādi lasu un brīnos, pats šogad jaunu pļaujmašīnu nopirku, pašgājēju husi, nav problēmu ar stumdīšanu atpakaļ pēc gaitas piedziņas izslēgšanas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , vvv teica:

Stasss, tu nepareizo Cub Cadetu norādīji.

Hm, laikam. Pēc paskata gan ir itkā. Bet nu ok.

pirms 4 stundām , binary teica:

Tiešām? Aprakstā minēts, ka max 3.6 km/h…

Bija man reiz viens Edward, kuram kaut kādi 3 km/h bija - gribējās ja ne 2x ātrāku, tad nu vismaz 1.5x.

 

Tu tur skrien maratonu ar tiem pļāvējiem? Man tas CubCadet ir tieši laikā ātruma ziņā..

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Stasss teica:

Tu tur skrien maratonu ar tiem pļāvējiem? Man tas CubCadet ir tieši laikā ātruma ziņā..

6 km/h jau nav nekāda skriešana, tāda parasta iešana vien sanāk. 4.5 km/h jau vispār būtu lēna iešana. Tie pļāvēju 3 km/h - to pat par iešanu grūti nosaukt.

Kad man tas bija aktuāli, tad man viens pļaušanas piegājiens bija uz kādām 8 stundām, lai nopļautu pusi teritorijas (otra puse netika kopta). Un tā ik pēc ~3 nedēļām.

Link to comment
Share on other sites

Ja jāpļauj lielas platības, tad piekrītu, ka īsti izklaidei tur nav laika. Bet tad tur arī attiecīgu aparātu drīzāk vajag.

Priekš manām vajadzībām gan ir tieši otrādi. Pļāvēji parasti sanāk pat par ātru, nevis par lēnu.

Link to comment
Share on other sites

Man pašgājējs līdz šim nav bijis, tāpēc arī jautājums - es pats varu stumt ātrāk, tipa lai tā piedziņa tik palīdz? Tēvam kāds lēns ātrums būtu labi, tik lai stūrē, pašam gribētos, kad aizbraucu palīgā, ātri noskriet to platību.

Doma tēvam iepirkt, pašam tāda vajadzība vēl nav, ka nevarētu izstumdīt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , ju teica:

es pats varu stumt ātrāk

Pareizāk sakot varbūt arī var, bet tas var sanākt ļoti neērti un pagrūti.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Es tam savējam reiz pamēģināju atvienot piedziņu, lai varētu ātrāk pastumt (varētu būt, ka riteņos atvienoju zobratus, lai nebūtu liekas pretestības). Ātri vien saliku visu atpakaļ, kā bijis :D Nav joka lieta tos 40 vai cik tur kilogramus stumt vai vilkt.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Nu žēl. Vienkārši pašlaik jāņem kas ir, un vietējā veikalā tikai pašgājēji. Daži pat AWD. Es saprotu, kāpēc to vajag kādam traktoriņam, bet pļaujamajam. Nē nu OK, varbūt jāizaug līdz tam :)

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Manam Makitam atpakaļstumjot neliela pretestība, uz priekšu nekāda, pacelts ritenis iegriezts ilgi nebeidz griezties.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , ju teica:

Vienkārši pašlaik jāņem kas ir

Jā, nav tagad īstais laiks izvēlei, vietējā veikalā tā arī pateica - būs, tikai nākošgad...

Pašgājējs ir labāk. Kādreiz man bija stumjamais, pēdējie divi ir pašgājēji, stumjamo sev vairs nepirkšu. Man puse teritorijas slīpumā, ir forši, kad pļaujmašīna pret kalnu pati uzbrauc, nevis jāstumj kalnā.

Par gaitas ātrumu, ir modeļi ar maināmu ātrumu, ja esi izvēlīgs šajā ziņā, jāpērk tāds, ir dārgāk, bet varēs ieregulēt gaitas ātrumu pa savai patikšanai.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , ju teica:

Doma tēvam iepirkt

Ir viena opcija, kas varētu būt aktuāla, lai būtu maināms zāles savākšana grozā uz izmešanu pa sānu. Lētākiem modeļiem var arī nebūt. Ir ļauži kam to grozu staipīt nepatīk.

Link to comment
Share on other sites

Man pamatā vajag mulčēšanu, nav tur ko čakarēties ar to grozu.

Paņēmu nepašgājēju beigās, bija ievesti tikko. Biku naudu ietaupīju. Tad jau arī pats pļaušu tēvam to gabalu. Sabiedēja, ka vecēkam cilvēkam varot būt par ātru. Ar regulējamu ātrumu nebija.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , ju teica:

Sabiedēja, ka vecēkam cilvēkam varot būt par ātru

par ātru vēl pieturētu, nekas tāds, ja drusku spolē, ja velkošā priekša. pie manis, kad tik iepirkts ar piedziņu, uz veco bez piedziņas neviens virsū negribēja skatīties.

Link to comment
Share on other sites

Pats šopavasar martā par VID pārmaksas rubļiem paņēmu lētuci AL-KO, jo vecajam jau 12 gadi, panna papuvusi. Biju pasūtījis i-veikalā NE-pašgājēju. Uzrādījās, ka noliktavā ir. Gaidīju gandrīz nedēļu, līdz atnāca īsziņa. Atvedu mājās, skatos, jopcik, pašgājējs, arī pavadzīmēs pašgājējs. Nu neko, laikam ne-pašgājēji izbeigušies. Maija viducī palaidu dziesmā, interesanti, tā nekas. Kolīdz atlaižu piedziņas sviru, nekas uz priekšu vairs nevelk, vilkme izbeidzas momentā un var stumdīt, kā grib.

Link to comment
Share on other sites

16217724304484460842388327924996.thumb.jpg.c42abd50aca5b6b21be39cf223e9cf90.jpgSen esmu sapratis, ja pērc, tad labu. Darbojās no 2001 gada.

Maksāja tajā laikā kosmosu - divas manas mēneša algas, bet, rēķinot, ka 20 gadus bez remontiem.

Link to comment
Share on other sites

Un jā. Jaunu ar jaudu kā šim 3.1 kW veikalos neesmu redzējis.

Link to comment
Share on other sites

IMG_20210529_124838.jpg

Pļauju skarbos apstākļos regulāri.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , gitis teica:

Jaunu ar jaudu kā šim 3.1 kW veikalos neesmu redzējis.

Mana iepriekšējā pļaujmašīna, ar kuru šogad beidzu attiecības, bija ar 5,2 ZS motoru, cik tas ir kilovatos, 3,8 kW, kuršos nopirku, toreiz ļoti laba akcija bija, hjundais togad ar savām pļaujmašīnām ienāca Eiropas tirgos, tā teikt iepazīšanās cena, 277 eiro maksāja, 51 cm plata, pašgājējs, ar grozu, divas reizes lētāk kā citu ražotāju pļaujmašīnas ar tādiem parametriem toreiz bija.

Žēl, ka tik jaudīgam motoram pārējais bija tā - ne visai, bēdīgākais bija, ka oficiālais serviss tikai Rīgā, tur dažas reizes nācās vest, jo vietējie pļaujmašīnu servisi neņēma labot, rudenī velkošais ritenis saplīsa, vairs negribējās neko ar to darīt, atdevu tādas pašas pļaujmašīnas īpašniekam, rezerves daļām, šopavasar vietā nopirku husi pie vietējiem, būs serviss tuvumā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , gitis teica:

ka 20 gadus bez remontiem.

Nazis arī nav bijis jāmaina? Es pa 12 gadiem 2 nažus nomainīju. Motors vēl rūc, no donora šopavasar dabūju gandrīz jaunu nazi (Stokerā ~40€), flanci un pannu, uzpačošu sūdīgām vietām. Bet jaunais pļāvējs jau bija nopirkts.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , ggg97 teica:

Nazis arī nav bijis jāmaina?

Vienreiz neveiksmīgi iepļāvu kurmja rakumā, tur paliels akmens izcelts, nazis uz pusēm pārlūza.

Tā ar vislabāko pļaujmašīnu var gadīties.

Link to comment
Share on other sites

Man arī sākumā, kad vēl mana pļaujamā platība nebija "adaptējusies" gludai pļaušanai, gadījās līdzīgi, tikai nevis nazis, bet viņa flancis, tas kurš uz asītes, sadalījās.

Link to comment
Share on other sites

Naži kādi 4 pa šo laiku, bet panna kā jauna. Manam aparātam ir laba opcija, kas neļauj centrālajaij asij deformēties - deformējošās pāreja.

Jā. Ar nažiem kuriem aparātiem ir problēmas. Depiņā nenopirksi...

Link to comment
Share on other sites

2021.05.27. , 16:14, Damn teica:

bet jaunajam Husim atlaižot sviru un uzreiz apstājoties, ja grib vilkt atpakaļ, tad ir pretestība, tāpēc vienmēr atlaižu nedaudz ātrāk

Šodien pļauju. Pievērsu uzmanību, kā ir uzreiz apstājoties un velkot atpakaļ. Nav pretestība, kā atlaiž sviru, uzreiz var vilkt atpakaļ, pretestība tikai cik apturēt pļaujmašīnas masu, dēļ inerces tā brauc uz priekšu.

Racers uzrakstīja par piedziņas troses pareizu ieregulēšanu, varbūt tur tā vaina.

Link to comment
Share on other sites

Kādam no jums gadījumā nav lietošanā trimmeri uz akumulatora? Ar viņu var daudz maz nopļaut nelielu pleķīti uz kura uzbraukt ar vieglo auto. Nekādus hektārus nav plānots pļaut, tādēļ uz bendzīna darbināmie verķiem pagaidām neskatos.

Atradu vienu makitu https://220.lv/lv/darzam/darza-tehnika/trimmeri/akumulatora-zales-plavejstrimmeris-108v-1x20ah-li-ion?id=7399111

 

Link to comment
Share on other sites

Kuršos paņēmu kaut ko līdzīgu pa 149EUR ar diviem 12V aķiem. Gan jau priekš auto pietiks izpļaut. Es gan paņēmu ko nopļaut visu ko, kur netiek klāt ar pļaujamo.

Vairs kursi lapā to neredzu, bet aizvakar viens Slokas kuršos palika.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , base7 teica:

Kādam no jums gadījumā nav lietošanā trimmeri uz akumulatora? Ar viņu var daudz maz nopļaut nelielu pleķīti uz kura uzbraukt ar vieglo auto. Nekādus hektārus nav plānots pļaut, tādēļ uz bendzīna darbināmie verķiem pagaidām neskatos.

Atradu vienu makitu https://220.lv/lv/darzam/darza-tehnika/trimmeri/akumulatora-zales-plavejstrimmeris-108v-1x20ah-li-ion?id=7399111

 

Šis ar mazajiem aķīšiem, ja tādi jau ir, ir kāds instruments ar tādiem aķīšiem, tad vēl varētu domāt... Bet tā tagad izdevīgs piedāvājums ksenukajā, makitas 18 V trimmeris, nu bet atkal, izdevīgi, ja jau ir lielais makitas aķis un lādētājs.

Link to comment
Share on other sites

Man sieva savas dobes appļauj apmēram 30-40 min, pilnīgi pietiek lai zāles pleķi nodz'tu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , vvv teica:

man ir šitāds. pļauj normāli, visas malas appļaut ir ok. galvenais neuzaudzēt zāli līdz ceļiem, tad gan šim neņems. bet piekrītu biedriem, ka jēga ņemt šādu ir tad, ja jau ir aķis+lādētājs no citiem instrumentiem. ar 3Ah aķi bija pa īsu, tagad ar 6Ah nevar iztērēt vienā piegājienā :) 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...