Jump to content

Kā tirgot legāli mājas vīnus?


Lameriz
 Share

Recommended Posts

Šogad sāku mēģināt ar retiem vīniem, teiksim tagad brūvēju pieneņu vīnu un kad sētā atplauks taisīšu ceriņu vīnu. Cik zinu legāli tas ir vīnu tirgos šitos var tirgot, bet man jau kolēģi uz izķeršanu ņem šitos plastmasenēs 1,5 litri. Kā īsti būtu legāli, tā ir pārtikas prece vajag kau kādu pārtikas sertifikātu? vai vienkārši tā kā tantiņa pie sētas tirgoju un vajag kau kādu atļauju?? Feisbukā ielieku un man jau VID uz pleca klauvē?

Link to comment
Share on other sites

Lameriz

Es mutvārdos noformulēju, ka pudele ir aizdevums vai dāvana? Nauda ir aizdevums??????

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Nejauc akcizētās preces realizāciju ar majpuķīšu andeli pie lielveikala.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Tirgo sulu jeb alkoholu?

Link to comment
Share on other sites

Lameriz
Pirms 3 minūtēm , laikamTak teica:

Vīns ir tikai no vīnogām.

Ja nēesi garšojis bērza vīnu Tu nezini, kas ir vīns..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lameriz teica:

Tu nezini, kas ir vīns

Pēc 7-diņaka urīns jau pielīdzināms vīnam.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Īsumā - skaties ko Gestapo jau rakstīja. 

Link to comment
Share on other sites

Regisss

1. Reģistrēties par mājražotāju... 2. PVD visas lietas... un tālāk tad jāpēta... 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

optimuss
pirms 2 stundām , Lameriz teica:

Ja nēesi garšojis bērza vīnu Tu nezini, kas ir vīns..

Tas nav vīns, bet kaut kāds raudzēts alkoholisks dzēriens. Tāpat kā visādi rabarberu "vīni" utt. Lielākā daļa izlejami izlietnē uzreiz.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

superKrona

Nosēdināta brāga no vīnogām ir vīns, ja nav vīnogu, tad tikai brāga.

Link to comment
Share on other sites

ezis666
pirms 12 stundām , optimuss teica:

Tas nav vīns, bet kaut kāds raudzēts alkoholisks dzēriens. Tāpat kā visādi rabarberu "vīni" utt. Lielākā daļa izlejami izlietnē uzreiz.

Destilatorā lejam, nevis izlietnē.

  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , superKrona teica:

Nosēdināta brāga no vīnogām ir vīns,

Ja vēl izdzen caur trubu, tad ir grapa :)

Teorētiski vīns var būt da jebkas, kas ir dabīgi raudzēts no plaši pieejamās floras, atliek tik attiecīgi pievienot cukuru un raugu. Kamēr vīnogu audzētāji neprivatizēs nosaukumu "vīns". Varbūt tāpēc jau tagad gudrākie pārdevēji uz etiķetēm norāda - vīnu saturošs dzēriens :D

30-tajos mana opja svāģers Jelgavā kā docents vai profis pat pasniedza vīnzinību :)

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 1 minūtes , aoma teica:

vīnu saturošs dzēriens

Korekti būtu - alkoholu kokteiļa (vai etilspirtu, nedaudz metilspirtu) saturošs...

Link to comment
Share on other sites

:D

vēl jau likumi ļauj improvizēt, ļauj... Tak pavisam nesen ābols gribēja četrstūri patentēt, vēl karote dakšiņa un nazis ir palikuši bez saimniekiem.

Link to comment
Share on other sites

Nav jau krievu laiki, kad katru čuru ar dažiem grādiem, pat skābu alu; visu izstrēba.☺️

Nav jau arī to dzērāju, ne pēc skaita, ne pēc ''dzertspējām''.

Konkurence liela.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Lameriz

gudri izrunāties ej ar savu destilatoru, es 5 dienas mocos to pieneņu vīnu sagatavot. Lapas savākt, tad lapas apgriezt, tad visu uzkarsēt pa reizei un joprojām taisu. 🥵 Tas nav vīns????

Link to comment
Share on other sites

AlCohol

pagājušo vasaru man te taisīja gan no pienenēm, gan ceriņiem. rezultāts galīgi nebija, kā tika gaidīts. :D

Link to comment
Share on other sites

Mans kaimiņš jau trīsdesmit gadus taisās dzīt kan'džu, receptes ir ahujennās, tālāk par brāgu nav ticis...

Link to comment
Share on other sites

Kamēr apjomi nav lieli, nebļausties un tirgo skaidrā naudā draugiem vai paziņām. Citādāk VID, PVD un akcīze nožmiegs Tavus labos nodomus. Valstij vajag nodokļus no jebkura alkoholiskā dzēriena un daudz. Otra lieta, vīnu ražošanā Latvijā ir ļoti liela konkurence un es nestādos priekšā, kā tai konkurencē dabūt savu vietu. Ja par latvijas vīniem, tad vajadzēja man filmēt atskaiti par Eiropas projektiem un bija tajos vairāki vīnu ražotāji. Tad nu man prezentos bija sakrājušās pavairāk dažādu šķirņu vīni. Teikšu godīgi, nu ka sūdi, tad sūdi un jebkurš, pats lētākais, vīnogu vīns lielveikalā daudz labāks, bet labi vīnogu vīni uz pusi lētāki. Nu neesmu es labu, vietējo ražotāju, vīnu dzēris un kur nu vēl maksāt par pudeli 10-20 eiriki.

  • Patīk 3
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 17 stundām , Lameriz teica:

Tas nav vīns????

Tev jau skaidri pateica - nav! Vīnu taisa no vīnogām un punkts.

Par Latvijas vīniem 100% piekrītu Didzim. Nav un nebūs. Tās suslas, ko te mājās daudzi brūvē neviena nav normāli dzerama. Caur destilatoru varbūt būs OK.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 19 stundām , Lameriz teica:

gudri izrunāties ej ar savu destilatoru, es 5 dienas mocos to pieneņu vīnu sagatavot. Lapas savākt, tad lapas apgriezt, tad visu uzkarsēt pa reizei un joprojām taisu. 🥵 Tas nav vīns????

Tas nav vīns.

Pēc definīcijas tā ir brāga (ūdens+cukurs+raugs) ar pieneņu piegaršu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ivo said:

Par Latvijas vīniem 100% piekrītu Didzim. Nav un nebūs. Tās suslas, ko te mājās daudzi brūvē neviena nav normāli dzerama. Caur destilatoru varbūt būs OK.

Tā gan nesaki. Pagājušo gad savām vajadzībām no dārzā augušajām vīnogām uztaisīju vīnu. Garšīgs, bet nenormāli stiprs - baigi dod pa tauri:D  Tā ka nav gluži tā ka nav un nebūs - var būt. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , rubb teica:

Pagājušo gad savām vajadzībām no dārzā augušajām vīnogām uztaisīju vīnu

Atslēgas vārds, no vīnogām, nevis no upenēm vai jāņogām.

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , ivo teica:

Par Latvijas vīniem 100% piekrītu Didzim. Nav un nebūs. Tās suslas, ko te mājās daudzi brūvē neviena nav normāli dzerama. Caur destilatoru varbūt būs OK.

Nu gan jau būtu kāds dzerams, bet lielveikalos tādu nav - lai nogaršotu ir kaut kur jābrauc atsevišķi u.t.t.

Nu mārketings nav - tur tā problēma.

Apelēt pie tā, ka Latvijas produkts ir garām - tas nedod nekādu kvalitātes garantu.

 

Link to comment
Share on other sites

Lameriz

Es ne reizi neteicu, ka taisu turbo vīnu!! Taisu parasto 6 mēneši ilgu, ieteicams 3 gadi.....

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...