Jump to content

MacBook Pro i9 vs M1


AndrisBB
 Share

Recommended Posts

Kārtējais svētdienas topiks, but nu kapēc nē. Pagaidām vairāk filazofisks, nekā praktisks.

 

Vajadzētu itkā iegādāties jaunu laptopu paša vajadzībām, pārsvarā kodēšanai. Tagad saskatijos YouTūbā video, kur cilvēki kompilē reālus projektus utt un M1 ir apmēram 2X ātrāks kā Intel i9. Bet i9 maksā £2700, kamēr M1 £1500.

Protams tur atkal ir nianses. i9 ir x64 un kompilē priekšs x64, kamēr ARM priekš ARM. To viņi parasti tajos testos neņem vērā. Varbūt vienkārši kompilēšana priekš ARM ir 2x ātrāka, nevis M1 kā tāds. Man pārsvarā sanāk kross-kopilēt priekš ARM. Interesanti vai tanī gadījumā i9 arī atpaliks no M1?

 

Ir kāds kurš pārsvarā darbojas ar C/C++ un ir ugreidojies uz M1 un ir ko salīdzināt?

Varbūt jāpamēģina nokompilēt OpenCV priekš x86 un tad kross-kompilēt uz ARM uz Linux ne-Ābola un paskatīties.

 

 

Link to comment
Share on other sites

spameris

meitai nopirku to M1 to zelta/rozā krāsā. Salīdzināt man grūti ar kautko, tas arī pirmais macs mājsainiecībā, mans darba laptops win10 ar  i5-8250U šķiet gan tāds lēnāks.  Ja ir kautkas konkrēti ko vajag nočekot, tad varu mēģināt.

 

 

 

aa nē man gan M1 air nevis pro. Tas pa 1k eur aptuveni.

Labots - spameris
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nopirku M1 Air ar 16Gb RAM un 512Gb SSD, beigās sanāca samērā sālīti ~1600 Eur. Primāri strādāju ar Typescript ekosistēmu un tajā šī ierīce strādā ļoti labi. React/Angular projekti kompilējas ātrāk kā uz mana desktop ar R5 3600. Electron tiesa gan kompilējās lēnāk, ap ~25-30%. Makes sense, jo četri ātrie kodoli.

 

Ja tavam workflow nevajag daudz kodolu tad M1 ir ļoti konkurētspējīgs, it īpaši ja ņem vērā cenas starpību un ka ar vienu uzlādi var 8h+ strādāt.

Link to comment
Share on other sites

M1 ir bez ventilatoriem un nepārkarst - atšķirībā no Intel/AMD.

Jomas, kurās ARM pogā ārā x86 arhitektūru sāk palikt vairāk.

Ilgi biju āboļu pretinieks dēļ price/value, taču M1 Air ar 16GB nu ir ģimenes datorparkā :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Boņs teica:

M1 ir bez ventilatoriem un nepārkarst - atšķirībā no Intel/AMD.

Jomas, kurās ARM pogā ārā x86 arhitektūru sāk palikt vairāk.

Ilgi biju āboļu pretinieks dēļ price/value, taču M1 Air ar 16GB nu ir ģimenes datorparkā :)

Air ir vienīgais bez ventilatora, pie ilgākas slodzes ātrums krītās, tā kā tas arī jāņem vērā

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 56 minūtēm , Fliize teica:

Ja tavam workflow nevajag daudz kodolu tad M1 ir ļoti konkurētspējīgs

Pagaidām vēl strādāju ar laptopu kuram ir i7-6820HQ, kompilējot nav nekāds zvērs. Kodoli protams vajadzīgi, jo kompilēju C/C++ un tamlīdzīgi.

Laptopam jau vairāk kā 5 gadi, gribas kautko jaunāki. Tad nu vēl domāju par XPS 15 vs MBP 13 ar M1. 

 

Man gan parasti no domāšanas līdz reālai pirkšanai paiet kāds gads, varbūt tad jau M2 būs :D

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , AndrisBB teica:

Pagaidām vēl strādāju ar laptopu kuram ir i7-6820HQ, kompilējot nav nekāds zvērs. Kodoli protams vajadzīgi, jo kompilēju C/C++ un tamlīdzīgi.

Laptopam jau vairāk kā 5 gadi, gribas kautko jaunāki. Tad nu vēl domāju par XPS 15 vs MBP 13 ar M1. 

 

Man gan parasti no domāšanas līdz reālai pirkšanai paiet kāds gads, varbūt tad jau M2 būs :D

 

Ja tev nedeg, tad labāk turpini gaidīt :D Mac ar Intel ir beigta platforma, interesanti būs redzēt kādi būs MX ar 8+ kodoliem 15" formfaktorā.

Es ieķēru jo biju vispaŗbez portatīvā un apnika, ka galdam piesiets visu laiku esmu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Cirka Lācis

Pieņemu, ka Docker uz M1 joprojām darbojas tik pat lēni, kā iepriekš uz Intel? Uz Intel izmēģināju visas iespējamās tūnēšanas opcijas, bet bremze salīdzinot ar Linux laptopu tāpat bija stipri jūtama.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Nav ar ko salīdzināt, jo nav Linux priekš M1.

 

Uz Inteļa jā ir jūtami lēnāk, bet nu tam nav sakara ar pašu procesoru, cik ar Dokera nesaderību ar OSX. Ir mēģināts kompilēt Yocto caur Dokeri, lai salīdzinātu ar to cik ātri, ja vienkārši uzinstalē Linuxu uz Maka.

Ja vienkāršs basic builds pa tīro uz Inteļa (ne svaigākā) Maca/Linuxa aizņēma apmēram 2 - 2.5 stundas, tad caur Maku/Dokeri - visas 4 stundas. Interesanti ka, ja laiž caur Parallels/Linux, tad 2.5 - 3 stundas (ne īpaši liela starpība).

 

Ja piemēram salīdzina M1 Maku ar Ryzen 7 2700X, tad cits builds uz Ryzena un Linuxa aizņēma zem stundas, kamēr caur M1 MaxOS/Parallels/Linuxa/Dokera tika mazliet ilgāk - 1:10m.

 

Tas viss baigais čakars, ja baigi vajag, tad jau var arī lietot Dokeri uz MacOS. Pēdējā laikā gan ātrāk/vieglāk/lētāk ir palaist kautkādu Virtuālo kasti uz Amazona ar 72 korēm un viss kompilējas ļoti ātri :D

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Labs visiem. Atļaušos padalīties ar iespaidiem par M1 MacBook Pro. Ir pagājusi gandrīz jau nedēļa, kopš savā īpašumā esmu saņēmis šo datoru. Iespaidi protams par datora darbību bez uzlādes uz šo brīdi esmu lietojis aptuveni 16h un baterija joprojām rāda 38%. Neesu nekāds hardcore lietotājs, bet patīkami, ka ne reizi nav ventilatori ieslēgušies. Tik kluss un neuzkarst, kā Intel Mac. Ir protams dažas lietas, kas ne visai patīk. Sistēma paņem nedaudz zem 8Gb RAM. Es par to tik ļoti neceptos, bet nu kaut kā mūsdienām 16Gb RAM ir par maz. Lai darbinātu virtuālo mašīnu (kaut ar WIndows nepieciešami 8Gb RAM papildus (runājot par plūstošu darbību). Programmas kļūst prasīgākas.).
Lai cik neierasti būtu es primāri izvēlos lietot Samsung Galaxy Tab S7+. Un ir ļoti sasodīti labs. To ko man vajag es varu izdarīt bez traucējumiem un ērtāk.bab1a96ce666c7395ac88090adf696a6.jpg

Sent from my SM-T976B using Tapatalk

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

2021.07.6. , 22:47, INTRASERVERNET teica:

primāri izvēlos lietot Samsung Galaxy Tab S7+

 

Tam tak tikai 6 GB RAM un Androids. Kaa tad prasiigaas programmas un virtuaalaas mashiinas? :)

 

P.s. 8 GB knapi, bet pietiek, lai palaistu w10 VM ar Sketchup Pro un tureetu paardesmit Chrome tabus fonaa. Ja lapsi izmanto tikai ofisam / webam, tad jau vispaar po.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

8 GB tiešām ir mazliet smieklīgs daudzums, ar 16 vēl kautkā vir tik cauri. Man ikdienā parasti "aizņemti" kādi 20 - 30 GB konstanti.

Ja pieņemsim ir atvērti kādi 4 - 5 VS Code editori, plus daudzkas cits, un sāk trūkt RAMs (sāk swapot ārā uz disku), tad parādās tāds kaitinošs blakusefekts - fiksi pārslēdzoties ar ALT-TAB starp editoriem, editora "saturs" ir balts fons kādas 1 -2 sekundes. Kaitinoši, it īpaši ja vajag fiksi uzmest aci kautkam, vai ja neatceries kurš bij kurš un fiksi grib iziet cauri visiem. Tas pats arī jau daudz browseru logu.

Tāka jā, darbam tagad laikam 32GB ir minimums, Ābols nez kapēc tik piedāvā 8GB M1 versijai, galīgi neinteresanti. 

 

Ah nē, tomēr var dabūt 16GB.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nē neizmantoju. Tas ir kautkas līdzīgs https://copilot.github.com/ ?

Reāli jau jāskatās ko tas AI dara, tas ir lokāls vai uz viņu servera. Ja uz viņu servera, tad es nevaru izmantot. 

 

Bet savādāk es VS Code izmantoju visam. Pārsvarā jau es nodarbojos ar kautkādu sistēmas integrāciju utt, sanāk vienā instancē atvērts Linux kernelis, citā kautkādi sistēmas servisi, bilbliotēkas vai custom kods utt. Nākas strādāt paralēli pie daudziem softwares projektiem, lai dabūto ko darbojošos kopā, tapēc katrs parasti savā VS Code instancē. Tad arī RAMs labi apēdas. 

Es jau neesu nekāds C++ guru, vairāk strādāju ar C/C+, jo sistēmas līmenī jau tāds pilnais C++ reti izmantojas, vairāk jau C.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
2021.07.1. , 09:57, Cirka Lācis teica:

Pieņemu, ka Docker uz M1 joprojām darbojas tik pat lēni, kā iepriekš uz Intel?

 

Jā, Dokera problēma vēljoprojām uz Mac OS nav atrisināta. Joprojām mazliet sucks.

Tātad buildoju pilnu Linux distro priekš MaaxBoard imx8. Minimāls jūzerspeiss ar Weston desktopu.

 

Tīri salīdzinājumam. Tīrs builds iekš Yocto no nulles. ieskaitot visus kross-kompilātorus, tūļus, kerneli, bibliotēkas utt. Pilns SD kartes imidžš.

 

Ja buildo uz Intel i7-7700HQ, Ubuntu 20 + Docker. 2 stundas 15 min.

real	135m31.130s
user	5m54.372s
sys	6m39.899s

 

Uz Mac M1 Mini (8 cores + 16 GB RAM). Ubuntu 20 + Docker iekš Parallels VM. 1 stunda 36 min.

 

real	96m36.827s
user	501m31.119s
sys	154m42.064s

 

Uz Mac M1 Mini (8 cores + 16 GB RAM) pa taisno Dokerī. 5 stundas.

 

real	299m44.295s
user	10m51.077s
sys	13m7.274s

 

Uzinstalēju Asahi Linux uz Mac M1, bet vēl nepaspēju palaist tīru buildu. Varbūt pa vīkendu jāpamēģina.

 

Problēma apstāklī ka Dokers uz Mac iet iekš Linux, kas darbojas uz hipervizera. Kompilēšana utt iet ātri. Bet kad tiek līdz pakošanai (.deb pakas), tad iestājas pilna bremze.

Dokers sinhronizē volumes starp Linux VM un Mac OS, kas ir šausmīgi lēns. Mēģināju atslēgt sinhronizāciju, vet diezko nepalīdz.

izmēģināju visādus Mutagen un Docker-sync, nekādu īpašu uzlabojumu.

 

Bij ideja mēģināt 'piemontēt' ārējo disku, kurš ir ar ext4 partīciku (aka ntīvs priekš Linux), bet Mac OSam diezko nepatīk. Nevarēju dabūt FuseEx4 pie dzīvības.

 

Buildos uz Mac OS iekš VM nav diezko interesanti, kā arī Parallels kautkā pārāk sālīts - 79 bakši uz gadu. Tur jau pa pāris gadi sanāk kautkāda Intel i9/i7 kaste.

 

Ir kādam izdevies kaut nedaudz 'pārtrināt' sinku sinhronizāciju?  

 

 

 

 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ko cilvēki saka par jaunajiem Macbook Pro 16 M3 Pro/Max?

 

Varētu itkā upgreidoties, melnie bodiji izskatās tīri interesanti.

 

MBP 16 ar M3 Pro: £3199

- Apple M3 Pro chip with 12‑core CPU, 18‑core GPU and 16‑core Neural Engine

- 36GB unified memory

- 1TB SSD storage

 

MBP 16 ar M3 Max: £3599

- Apple M3 Max chip with 14‑core CPU, 30‑core GPU and 16‑core Neural Engine

- 36GB unified memory

- 1TB SSD storage

 

Max par £400 dārgāks. Varbūt pa 400 atšķirību labāk piemest 64GB RAM? 


 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , AndrisBB teica:

Varbūt pa 400 atšķirību labāk piemest 64GB RAM? 

Tas taču Tev pašam jāizlemj...
Spriežot pēc specenes, Max ir nedaudz jaudīgāks CPU un krietni jaudīgāks GPU (vai Tev to vajag?), bet, ja Tev ar 36 GB RAM ir par īsu, tad ko darīt?

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Jāpagaida kad Alex izlaidīs reālu perf salīdzinājumu. Viņš tur testē visus variantus pēc kārtas un salīdzina.

 

 

Pirms 8 minūtēm , itanium teica:

bet, ja Tev ar 36 GB RAM ir par īsu, tad ko darīt?

36GB īstenībā varētu būt absolūti OK. Pašreizējam M1 Pro man ir 16GB un reti kad RAM ir problēma vai bottleneks. Ābolam tā RAM swapošana ir super labi atstrādāta un 8GB ar M* iet daudz labāk kā x86 ar 16, vai pat 32GB RAM.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tad jau atbilde rokās, ja gribi patērēties, ņem Pro Max un sāc spēlēt spēlītes :D 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...