Jump to content

Vai Nokia kļuvusi par "disconnecting people"?


midix
 Share

Recommended Posts

Šis būs tāds kā žēlabu, sūdzēšanās un arī brīdinājuma ieraksts - lai citi zinātu, ko varbūt labāk nepirkt.

 

Kad pirms gandrīz diviem gadiem meklēju jaunu telefonu, mani atlases kritēriji bija:

- pēc iespējas tīrāks Android

- normāla kamera ar optisko stabilizāciju

- nav flagmanis par nepamatoti augstu cenu

 

Kandidātu bija ļoti maz. Motorola, HTC, Nokia - lielākoties dēļ tā, ka reti kura firma iebūvē optisko stabilizāciju savos lētākajos modeļos.

Nokia 8.1 kāreiz bija atrodams par pieņemamu cenu 300 EUR. Ne flagmanis, bet arī ne pavisam lētais gals.

 

Sākumā viss šķita labi.

 

Taču vienu dienu telefons pēkšņi izslēdzās stāvot uz galda. Pēc ieslēgšanas paziņa man uzreiz zvanīja un teica, ka tikko neesot varējis mani sazvanīt. Domāju - nu kam negadās, varbūt vienreizēja problēma un telefonā kaut kas saķīlējās programmās.

 

Tomēr šo gadu laikā telefons ir paguvis jau vismaz trīs reizes tā izslēgties tieši brīdī, kad tiek saņemts kāds signāls - modinātāja zvans vai ienākošais zvans. Varētu jau veikt factory reset, taču nez, vai tas palīdzētu, jo problēma taču sākās tīrā telefonā jau pirmajā mēnesī! Slinkums arī resetot, jo izmantoju telefonā dažas autentifikācijas programmas, kas būs jāpārreģistrē, lai nepazaudētu piekļuvi svarīgām sistēmām.

 

Otra lieta - pamanīju, ka telefons sliktāk uzķer mobilo signālu. Staigājot pa Rimi, nācās ievērot, kuras vietas ir tās, no kurām labāk nezvanīt - vai nu nebūs zonas, vai otrā galā teiks, ka mani nedzird.

 

Nesen atnāca Android 11 atjauninājums. Tas ir kaut kas vēl trakāks. Ne tikai nepazuda problēma ar nejaušo izslēgšanos reizi mēnesī (biju cerējis, ka atjauninājums varbūt salabos šo nestabilitāti), bet arī zonas uztveramība kļuva daudz sliktāka. Pēdējās divas reizes, kad biju vietējā Rimi, nevarēju vispār atrast vietu, no kuras varētu kādu sazvanīt. Tai pat laikā man blakus cilvēki runāja pa saviem telefoniem.

 

Mjā, secinājumi... nekādi. Nākošreiz jāpērk Samsung? Bet man te viens cilvēks ziņo par savām ķibelēm ar Samsung - ka pa nakti kāds process aprij visu bateriju un nevar atrast, kas tas ir, veica factory reset, atinstalēts viss liekais - nepalīdz.

 

Tāda ir tā mūsdienu tehnika. Ražotāji pievērš lielāku uzmanību smukam dizainam, kamerām, bet aizmirst par pamata lietām - stabilitāti un zvanu kvalitāti.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Tas, ja tavs eksemplārs ir brakis, nenozime, ka visi Nokia ir braki. Brakis gadas visiem.

Man ir bijushi Nokia 8.1 un 6.1(vel paslaik sho lietoju ikdienā), viss bija un ir ok.

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Būs, laikam, brāķis. Par savu Nokia 6233 neko sliktu nevaru teikt - kāds sešpadsmitais gads jau opītim :lol:

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Man divām - 5 un 6.1 - izbiedzās auss sakļrunis, brālim 5, draugam 6.1 arī tādas pašas problēmas.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt brāķis, taču kā gan tādu lai atdod servisā labot, ja problēma parādās nejauši reizi mēnesī :D 

 

Par to, ka sliktāka zona, it īpaši pēc Android 11, atradu arī vairākas citas sūdzības.

 

Nez, varbūt man būs divi brāķi vienā? :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , rubb teica:

Man ir bijushi Nokia 8.1

 

Vai paspēji izmēģināt arī Android 11 ?

Link to comment
Share on other sites

Maris77

Tāpēc nevajag uz šādiem sūdiem skatīties, jāpērk ir Xiaomi, pārbaudīta vērtība par saprātīgu cenu. 

  • Patīk 5
  • Slikti! 3
Link to comment
Share on other sites

Tikai un vienīgi brāķis. Paziņai šāds ir, nesūdzas, sievai 6.1, pašam 4 gadi veca 5. Pat baterija vēla 2-3 dienas tur, jo internetu telefonā nelietoju, tikai ārkārtas gadījumā, arī spēlītes nespēlēju.

Par to naudu zelta aparāts, kad nobeigsies galīgi, domāšu par ko citu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)

 

Pirms 41 minūtēm , Maris77 teica:

uz šādiem sūdiem skatīties, jāpērk ir Xiaomi

 

Aha, es arī par to pašu, ka laikam jau Nokia vairs ne ar ko nav īpaši labāka par Xiaomi :D  Taču par Xiaomi arī ir dzirdēti daži bēdu stāsti par nopietniem programmatūras gļukiem - esot kāds gads jāpagaida, lai telefons saņemtu pietiekoši daudz labojumu un kļūtu stabils. Tas gan bija pirms gadiem trim, un varbūt vairs nav taisnība.

 

Man ar tehniku kaut kā neveicas - pēdējiem diviem LCD monitoriem parādījās kaut kādi mirdzoši pleķi, pirmajam mūzikas centram mp3 dziesmām vienmēr tika norautas pirmās 5 sekundes, DVD atskaņotājs un ārējais cietais disks, ko nācās mainīt garantijas laikā, un tagad telefons, kas haotiski izslēdzas.

 

Cerēsim, ka vismaz zonas problēmu Nokia salabos ar nākošajiem atjauninājumiem.

Labots - midix
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nu tā, GSMArena atlasu pēc parametriem, kādi mani interesē, skatos - derētu Xiaomi Mi Note 10. Apskatos komentārus - vismaz 5 sūdzības, ka ekrāns bieži sākot raustīties, un remonts palīdzot tikai uz dažiem mēnešiem. Kaut kā nerada drošības sajūtu, ka man paveiksies un nebūs brāķis :D 

Labots - midix
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , midix teica:

Man ar tehniku kaut kā neveicas

Kad pēdējo reizi biji baznīcā?

 

Bet ja nopietni, tad pie visa vainīgs Covids.

Pirms 2 minūtēm , midix teica:

Apskatos komentārus - vismaz 5 sūdzības

Man ar pēc komentāriem saka, ka mans ābols gavno. Bet lietoju, nesūdzos..😀

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, midix said:

Cerēsim, ka vismaz zonas problēmu Nokia salabos ar nākošajiem atjauninājumiem.

Ja ar divām andra versijām zona bija slikta, tad stipri šaubos ka kas uzlabosies mainot softa versijas. 

 

Man atkal parasti visa tehnika darbojas OK ilgus gadus. Tālruņi - visu laiku bijušas Nokia -  gan podziņnieki(kuri vēl darbojas OK, vismaz tie, kas nav izmesti), gan Lumias un tagad pēdējie bija andrīšnokijas. Vienmēr viss bijis labi. Nākošo arī gribētu Nokia, tieši dēļ kvalitātes un paredzama rezulktāt, tāpēc, ka ne reizi nav bijušas ar tām problēmas. 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nav jau jéga salídzinát Nokia ar Xiaomi, pirmais tomér diezgan síks un nav ne tuvu tik daudz resursu ká otrajam.

Ar Samsungu tur vispár nav ko lídzinát, jo tiem savi čipi/procesori, ražošana utt.

Nokijai tāpat kā visiem citiem sīkajiem, jāizmato to, ko lielie dod vai kas peejams tirgū. Reali vienīgais ko viņi var, ir mēģināt ir piedāvāt kautkādu softwāres pielāgošanu utt.

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 17 minūtēm , rubb teica:

Ja ar divām andra versijām zona bija slikta

 

Ar A10 vēl bija ciešami - veikalā zona zuda tikai dažās vietās. Ar A11 - otrādi, zona parādījās tikai divās vietās, un saruna nobeidzās pēc dažām sekundēm. Kaut ko tomēr būs sabojājuši tieši ar A11, un tad jau varētu arī salabot ar atjauninājumu.

Bet varēs pamēģināt kaut kad arī custom rom. 

 

Pirms 19 minūtēm , Stasss teica:

saka, ka mans ābols gavno

Atkarīgs, vai lamā vispārīgi par šo un to, vai arī daudz lamā konkrētu modeli par konkrētu problēmu. Kā tur bija ar to ābola modeli, kam zonu varēja dabūt tikai pareizi turot telefonu :D 

Labots - midix
Link to comment
Share on other sites

raiviic
Pirms 29 minūtēm , Stasss teica:

Kad pēdējo reizi biji baznīcā?

Tu ko???  Viedtelefons taču ir sātana izgudrojums, tāpat kā datori, TV u.c. 5G :biggrin:.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Man pieredze ar Nokia 9 Pureview, bija loti pozitiva un joprojam vizuaali viens no skaistakajiem viedtelefoniem bez kameras izbazuma. Bet runajot par pashu Android versiju gan var divejadi. Protams viss darbojas, bet bija manams ka programma nokrasho. Es to vairak verstu Android One nesaprashanas, nespeja darbinat dazhas programmas. Iespejams ka kljudos.

Sent from my SM-N986U1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Šādiem ražotājiem, kas izmanto kaut kādus nostaļģiskus zīmolus, var visādi gadīties. Var būt kāds veiksmīgāks modelis, kāds ne tik. Lai gan tas gadās arī tam pašam Samsung, tikai ar mazāku iespējamību.

Link to comment
Share on other sites

Visā visumā Andrīts ir spēks anyway.

 

Cerams nebūs bans par reliģisko naida kurināšanu. Un nesāksiet raķetes šaut manā virzienā, kā tas notiek gazā.

Labots - maiss
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
raivix95

Kaut kā paskrēja garām šitā tēma, bet pielikšu savu kapeiku..

Nokias no tirgotāju puses tiek ļoti kritizētas. Arī mob. operatori ļoti nelabprāt tirgo - piedāvājums ir mazs un turpina sarukt, jaunākie modeļi īsti vairs neparādās.

Brāķa procents esot liels, lētais gals dzīvojas remontos, dārgais gals retāk, bet arī gadās visādi.

Pašam bij Nokia 3 - pirmā, kas LV ienāca. Principā 1. dienā nopirku, kad LMT parādījās. Ļoti patika. Pats lētais gals, bet pure Android - viss griezās, apdeiti aktīvi nāca. Pēc pirmā pusgada aizgāja uz remontu - vairs nelādējās. Pēc remonta viss bij labi. Krita man viņa uz dažādiem segumiem no dažādiem augstumiem. Pēc 2 gadiem palika ekrāns neatsaucīgs - grūti bij wacapā kaut ko uzrakstīt, burti paši savā nodabā drukājās. Par cik pats nereāli žīdojos vispār maksāt rubļus par kaut kādiem gadžetiem un telefoniem (labāk kādu instrumentu ilgākam laikam nopērku), paziņa nopirka jaunu ierīci, tiku pie "pabraukta" Galaxy A6+, šis iet, šad un tad sakari ar torni pazūd, restarts palīdz. Tagad Nokiu nepirktu, drīzāk Google Pixel vai Sony, bet gan apmierināšos ar kādu grabažiņu, ko kāds man atstās mantojumā. :D

Labots - raivix95
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
darklight

Pacelšu tēmu tīri informatīvos nolūkos. Pagājušā gada nogalē iegādājos Nokia G10. Izvēlējos to, jo bija labs Price/Performance un nekā labāka tajā brīdī man vajadzīgajā cenu kategorijā pie operatora nebija. Jā, ņēmu pie operatora uz nomaksu, jo gada beigas, Z-svētki, baisi tēriņi utt., a telefonu uz sitiena vajadzēja. Truba normāla, viss strādā, kamera pieņemama, aķis zvērīgs (tik ilgi man neviens mūsdienu telefons nav turējis). Atšķirībā no daudziem neesmu dižā sajūsmā par tīro Androīdu un joprojām raudu pēc pierastā MiUi, bet tas nu tā.

Pirms nepilna mēneša telefons izdomāja apdeitoties uz Android 12. Apdeitojās. Principā truba tika absolūti sabojāta. Viss sāka notikt lēni, ar aizturi, aplikācijas (īpaši spēlītes) sāka bieži kārties, reizēm nokrašoja visa sistēma un telefons pārstartējās. Tracinoši. Tā nu dzīvoju ar šo bēdu līdz vakardienai, kad atnāca jaunais sistēmas apdeits. Un ziniet? Šodien no rīta es sapratu, ka man ir iedots praktiski jauns telefons! Viss strādā ideāli, ātri, var vērt vaļā vienlaicīgi kaut visu kas tai verķī atrodas, nekas nebremzē, nemaz nerunājot par kaut kādu kāršanos vai pārstartēšanos. Esmu priecīgs! Bet nu velns ar ārā, kā var izlaist tādu apdeitu, kā tas pirmais, kurš tavu tīri normālo dzelzi pataisa par aizvēsturisku nespējnieku, uz kura nekas vairs nestrādā? Nu kā?

P.S. Es jau arī tā kā cerēju, ka salabos, un manas cerības piepildījās, bet neizpratne ir palikusi. Un ko šādā gadījumā teiktu pārdevējs, ja es aizstieptu to telefonu atpakaļ ar tekstu, ka ierīce strādā, bet "strādā sliktāk nekā sākumā"?

Labots - darklight
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , darklight teica:

Pacelšu tēmu tīri informatīvos nolūkos. Pagājušā gada nogalē iegādājos Nokia G10. Izvēlējos to, jo bija labs Price/Performance un nekā labāka tajā brīdī man vajadzīgajā cenu kategorijā pie operatora nebija. Jā, ņēmu pie operatora uz nomaksu, jo gada beigas, Z-svētki, baisi tēriņi utt., a telefonu uz sitiena vajadzēja. Truba normāla, viss strādā, kamera pieņemama, aķis zvērīgs (tik ilgi man neviens mūsdienu telefons nav turējis). Atšķirībā no daudziem neesmu dižā sajūsmā par tīro Androīdu un joprojām raudu pēc pierastā MiUi, bet tas nu tā.

Pirms nepilna mēneša telefons izdomāja apdeitoties uz Android 12. Apdeitojās. Principā truba tika absolūti sabojāta. Viss sāka notikt lēni, ar aizturi, aplikācijas (īpaši spēlītes) sāka bieži kārties, reizēm nokrašoja visa sistēma un telefons pārstartējās. Tracinoši. Tā nu dzīvoju ar šo bēdu līdz vakardienai, kad atnāca jaunais sistēmas apdeits. Un ziniet? Šodien no rīta es sapratu, ka man ir iedots praktiski jauns telefons! Viss strādā ideāli, ātri, var vērt vaļā vienlaicīgi kaut visu kas tai verķī atrodas, nekas nebremzē, nemaz nerunājot par kaut kādu kāršanos vai pārstartēšanos. Esmu priecīgs! Bet nu velns ar ārā, kā var izlaist tādu apdeitu, kā tas pirmais, kurš tavu tīri normālo dzelzi pataisa par aizvēsturisku nespējnieku, uz kura nekas vairs nestrādā? Nu kā?

P.S. Es jau arī tā kā cerēju, ka salabos, un manas cerības piepildījās, bet neizpratne ir palikusi. Un ko šādā gadījumā teiktu pārdevējs, ja es aizstieptu to telefonu atpakaļ ar tekstu, ka ierīce strādā, bet "strādā sliktāk nekā sākumā"?

ar sony xz1 tā nepaveicās. pēdējais apdeits atņēma ekrānam malu pieskārienus un viņi pateica, ka to nelabos. pilnīgs iepisiens. :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , darklight teica:

kā var izlaist tādu apdeitu

Te ir jāsaprot, ka opsistēmas izstrādātājiem nav pat nojausmas, uz kādiem lūžņiem tā sistēma sakrāmēta, attiecīgi ir diezgan naivi cerēt, ka pēc apdeitiem visi dzelži turpinās normāli darboties. Tāpēc turos pie iOS un netaisos to mainīt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , darklight teica:

Bet nu velns ar ārā, kā var izlaist tādu apdeitu, kā tas pirmais, kurš tavu tīri normālo dzelzi pataisa par aizvēsturisku nespējnieku, uz kura nekas vairs nestrādā? Nu kā?

Android strādā uz tik dažādiem dzelžiem ,ka sistēmas testēšana tiek saukta par "matrix of pain".

Es brīnos , ka viņš vispār principā ir spējīgs strādāt, tas ir liels sasniegums.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

darklight
Pirms 15 minūtēm , ivo teica:

uz kādiem lūžņiem tā sistēma sakrāmēta

Tad man, iespējams, vispār nav skaidrs, kā tā apdeitu sistēma darbojas? Vai tad tur lielā mērā parādi nekomandē tomēr ražotājs? Kurš nosaka, ka vienam dzelzim tas apdeits nāks, bet otram nē? Kurš nosaka, ka vienam nāk februārī, bet otram maijā?

Link to comment
Share on other sites

Ražotājs komandē. Bet ķīniešu lētučiem tur priekš supporta nauda nav paredzēta, neviens tos updeitus netestē. Palaiž lai iet un miers.

Link to comment
Share on other sites

Nu jā. Andrīts tiek stutēts uz visa veida dzelžiem, arī baisi draņķīgiem.

Paspaidīju Samsunga A sēriju, un sapratu, kāpēc man patīk S sērija...

Kas patika no labiem piemēriem, Moto G200. Zvērs. Lādē ar 5-6t MAHiem.

Link to comment
Share on other sites

Nevainosim Android pie tā, ka ražotājs žmiedzas uz testēšanu, pielāgošanu saviem dzelžiem.

Link to comment
Share on other sites

Pēc apdeita labi noder wipe cache partition - efekts tā kā pēc hard reset. Iztīra drazu un telefons ātrāk strādā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 3 stundām , darklight teica:

Vai tad tur lielā mērā parādi nekomandē tomēr ražotājs? Kurš nosaka, ka vienam dzelzim tas apdeits nāks, bet otram nē?

Pa lielam jau ne tikai ražotājs nosaka kad izlaidīs updeitu, bet lielākoties arī uztur savu paralēlo Androida koda bāzi.

Viss cilks jau īpaši neatšķiras no Linuxa cikla.

 

Secība apmēram tāda:

- Linux/Android izlaiž kautkādu jaunu versiju, kautkas mainās pašā sistēmā utt, bet nav nekas īpaši dzelžiem specifisks.

- ARM noklonē to versiju un pieliek supportu/izmaiņas kautkādiem jaunākiem vai esošiem CPU. Parasti ARM arī uztaisa PULL requestu atpakaļ mainlainā, lai visi viņu dabūtu. Tas kods tiek iemerdžots. Tad teorētiski ir minimāls supports uz tā CPU.

- SoM ražotāji, aka visādi Samsungi, Qualcomm utt noklonē to branču, veic izmaiņas vai pieliek trūkstošo saviem SoM/CPU. Te nu parasti ražotāji nav diezko naski ielikt tās izmaiņas atpakaļ mainlaine Androīdā/Linux. Ja gribi dabūt lai jaunākais ANdroīds iet uz tava telefonā, tad kodu nākas klonēt no Broadcom, nevis Google.

- Paši telefonu ražotāji paņem kodu no Qualcomm (lielākoties zem NDA), pieliek draiverus kādi vajadzīgi, citas optimizācijas savam konkrētajam telefonam. Tas faktiski nekad nenonāk uz ārpasauli. Periodiski viņi "ievelk" kautkādus kodu labojumus, drošibas ielāpus no mainline Androida.

 

Tāka pa lielam tas Androids kas nāk no Googles nav ne tuvu, tam ko tu dabon no telefonu ražotāja. Jeb jebkura ražotāja kas izmanto Android savā produktā, vismaz zemākajā dzelžu līmenī. 

Tapēc arī reizēm paiet gadi, no laika kad Google izlaiž jaunu versiju un kamēr parādās reāli uz kautkādiem specifiskiem telefoniem. Reizēm tā pat nav telefonu ražotāju vaina ka nekādi updeiti vispār vairs nav, jo Qualcomm izdomā ka vairs updeitus tam SoC nedos.  

Labots - AndrisBB
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sveiki, android lietotāji.

 

Kā jūs cīnaties ar to ka bildes ir bardakaa telefonā. Kautkādas mapēs ir whatsapp, citās telegramm u.t.t. Varbūt ir kāds risinājums? Lai viss vienā mapē un smuki augšupielādējās google photos. Savādāk man tur tāds bardaks ka rieb...

Link to comment
Share on other sites

darklight

Nez... To, ka viss ir smuki pa mapēm, es galīgi nesauktu par bardaku. Gluži otrādi... 🙄

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...